<< GSMP 1992] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 1994 >>


Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 1993

30.04-1.05.1993 1 eliminacja GSMP Góra św. Anny  
22-23.05.1993 2 eliminacja GSMP 7. Karkonoski Wyścig Górski  
18.07.1993 3 eliminacja GSMP Podkarpacki Wyścig Górski Lista zgłoszeń
11-12.09.1993 4 i 5 eliminacja GSMP Jodłownik - Przełęcz Woliborska  

Klasyfikacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 1993

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5  
1. Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Kielecki Estonia 25 20 20 20 20 (20) 80
2. Artur Skwarzyński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25; Estonia 21 15 15 15 15 (15) 60
3. Stanislav Morovich Automobilklub Polski Lola T 410 12 10 10 12 (8) 44
4. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Kielecki Estonia 21 10 (4) 6 10 12 38
5. Bogdan Herink Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 4 12 (3) 6 10 32
6. Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06   8 12 1   21
7. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra RS Cosworth; Ford Sierra Cosworth 4x4     8 8 4 20
8. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 25 8 1 (1) 3 2 14
9. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Sierra RS Cosworth 2   1 1 6 10
10. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Promot; Estonia 3 1 4 1 (1) 9
11. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79 1   1 4 3 9
12. Lesław Orski Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 1 3 1     5
13. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 25   1 2 1 1 5
14. Ryszard Plucha Automobilklub Polski Promot 79 1 1 1 2 (1) 5
15. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Mitsubishi Galant VR-4 Evo 1 2 1 1 (1) 5
16. Lech Koraszewski Automobilklub Opolski Audi 90 Quattro 1 1 1 1 (1) 4
17. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Toyota Celica 1 1 1 1 (1) 4
18. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski Honda Civic 1 1 1 1 (1) 4
19. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21   1 1 1 1 4
20. Jacek Stolarski KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p 1 1 1 1 (1) 4
21. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 1 1 1 1 (1) 4
22. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 1 1 1 1 (1) 4
23. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski Renault 5 1 1 1 1 (1) 4
24. Piotr Novak KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p 1 1 1 1 (1) 4
25. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 1 1 1 1 (1) 4
26. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 1 1 1 1 (1) 4
27. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 1 1 1 1 (1) 4
28. Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 1 1 1 1 (1) 4
29. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 1 1 1 1   4
30. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 1 1 1 1 (1) 4
31. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 1 1 1 1 (1) 4
32. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Alfa Romeo 1 1 1     3
33. Piotr Bednarek Rainbow Łódź BMW 318i     1 1 1 3
34. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600     1 1 1 3
35. Janusz Damentko Automobilklub Morski Toyota Corolla     1 1 1 3
36. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi; Ford Fiesta     1 1 1 3
37. Tadeusz Betlej Automobilklub Kielecki       1 1 1 3
38. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   1 1 1   3
39. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 1   1 1   3
40. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p     1 1 1 3
41. Ryszard Leonard Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 1 1 3
42. Robert Kus Automobilklub Krakowski Wartburg 1,3     1 1 1 3
43. Witold Michalski Automobilklub Krakowski Wartburg 1,3     1 1 1 3
44. Dariusz Kosiorek Automobilklub Krakowski Polonez     1 1 1 3
45. Krzysztof Mikłuszka Automobilklub Opolski Volkswagen Golf 1 1       2
46. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski   1   1     2
47. Krzysztof Głuszyński Automobilklub Krakowski Honda Civic   1 1     2
48. Piotr Urbański Rainbow Łódź         1 1 2
49. Małgorzata Kobos Automobilklub Krakowski         1 1 2
50. Piotr Kobylakiewicz Automobilklub Krośnieński Polski Fiat 126p 1   1     2
51. Robert Godny Automobilklub Polski Polonez 1 1       2
52. Tomasz Krysztofik Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1       2
53. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 1 1       2
54. Grzegorz Łucarz AMK Tarnów Polski Fiat 126p 1   1     2
55. Jerzy Kusiak Automobilklub Rzeszowski         1 1 2
56. Andrzej Jachym Automobilklub Dolnośląski         1 1 2
57. Wojciech Szymański AMK Tarnów Polski Fiat 126p 1   1     2
58. Jarosław Buczek Automobilklub Dolnośląski         1 1 2
59. Tomasz Rychlewski Automobilklub Opolski         1 1 2
60. Apolinary Lechki Automobilklub Opolski         1 1 2
 
Grupa E: 1 2 3 4 5  
1. Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Kielecki Estonia 25 20 20 20 20 (20) 80
2. Artur Skwarzyński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25; Estonia 21 15 15 15 15 (15) 60
3. Stanislav Morovich Automobilklub Polski Lola T 410 12 12 10 12 (10) 46
4. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Kielecki Estonia 21 10 8 (8) 10 12 40
5. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 25 8 6 (3) 6 6 26
6. Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06   10 12 3   25
7. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79 2   1 8 8 19
8. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Promot; Estonia 4 4 6 (1) 3 17
9. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 25   3 4 2 4 13
10. Ryszard Plucha Automobilklub Polski Promot 79 3 1 1 4 (1) 9
11. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21   1 1 1 2 5
12. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski   1   1     2
 
Grupa H: 1 2 3 4 5  
1. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Sierra RS Cosworth 15   15 15 20 65
2. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra RS Cosworth; Ford Sierra Cosworth 4x4     20 20 15 55
3. Lech Koraszewski Automobilklub Opolski Audi 90 Quattro 10 8 8 10 (4) 36
4. Piotr Bednarek Rainbow Łódź BMW 318i     12 12 10 34
5. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Alfa Romeo 12 10 3     25
6. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Toyota Celica 6 6 6 6 (6) 24
7. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600     4 8 8 20
8. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski Renault 5 4 4 (1) 3 2 13
9. Piotr Urbański Rainbow Łódź         4 3 7
10. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski       2 1 1 4
11. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski         2 1 3
 
Grupa A: 1 2 3 4 5  
1. Bogdan Herink Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 20 20 20 20 (20) 80
2. Lesław Orski Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 15 15 15     45
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi; Ford Fiesta     12 15 15 42
4. Jacek Stolarski KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p 6 10 (1) 12 10 38
5. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 10 8 (1) 4 12 34
6. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 8 6 (2) 10 8 32
7. Piotr Novak KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p 4 3 (1) 3 6 16
8. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   4 4 6   14
9. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 3   1 8   12
10. Jerzy Kusiak Automobilklub Rzeszowski         2 4 6
11. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 1 2 1     4
12. Piotr Kobylakiewicz Automobilklub Krośnieński Polski Fiat 126p 2   1     3
13. Robert Godny Automobilklub Polski Polonez 1 1       2
14. Tomasz Krysztofik Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1       2
15. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 1 1       2
 
Grupa N: 1 2 3 4 5  
1. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Mitsubishi Galant VR-4 Evo 20   20 20 20 80
2. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski Honda Civic 15 20 15 15 (15) 65
3. Janusz Damentko Automobilklub Morski Toyota Corolla     10 12 12 34
4. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 (1) 10 6 8 6 30
5. Tadeusz Betlej Automobilklub Kielecki       8 10 10 28
6. Krzysztof Mikłuszka Automobilklub Opolski Volkswagen Golf 10 15       25
7. Krzysztof Głuszyński Automobilklub Krakowski Honda Civic   12 12     24
8. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 8 8 3 (3) 4 23
9. Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 6 6 (1) 4 3 19
10. Małgorzata Kobos Automobilklub Krakowski         6 8 14
11. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 3 3 1 1   8
12. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 1 4 1 1 (1) 7
13. Robert Kus Automobilklub Krakowski Wartburg 1,3     4 1 1 6
14. Ryszard Leonard Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 2 2 5
15. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 1 2 1 1 (1) 5
16. Grzegorz Łucarz AMK Tarnów Polski Fiat 126p 2   1     3
17. Witold Michalski Automobilklub Krakowski Wartburg 1,3     1 1 1 3
18. Dariusz Kosiorek Automobilklub Krakowski Polonez     1 1 1 3
19. Wojciech Szymański AMK Tarnów Polski Fiat 126p 1   1     2
20. Andrzej Jachym Automobilklub Dolnośląski         1 1 2
21. Jarosław Buczek Automobilklub Dolnośląski         1 1 2
22. Apolinary Lechki Automobilklub Opolski         1 1 2
23. Tomasz Rychlewski Automobilklub Opolski         1 1 2
 
Klasa E1: 1 2 3 4 5  
1. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Kielecki Estonia 21 20 15 15 15 (15) 65
2. Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06   20 20 8   48
3. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 25 15 12 (8) 10 10 47

4.

Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Promot; Estonia 12 10 12 (4) 6 40
5. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Promot 79 10   4 12 12 38
6. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 25   8 10 6 8 32
7. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21   4 1 3 4 12
8. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski   8   2     10
 
Klasa H1: 1 2 3 4 5  
1. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600     10 10 8 28
2. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski Renault 5 3 (3) 4 8 6 21
3. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski       8 4 3 15

4.

Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski         6 4 10
 
Klasa A1: 1 2 3 4 5  
1. Jacek Stolarski KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p 12 20 (4) 15 12 59
2. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 20 15 6 (6) 15 56
3. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 15 12 10 12 (10) 49
4. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   10 15 8   33
5. Piotr Novak KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p 10 8 (3) 4 8 30
6. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 8   8 10   26
7. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 4 6 1     11
8. Jerzy Kusiak Automobilklub Rzeszowski         3 6 9
9. Piotr Kobylakiewicz Automobilklub Krośnieński Polski Fiat 126p 6   1     7
10. Tomasz Krysztofik Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3 4       7
11. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 2 2       4
 
Klasa A2: 1 2 3 4 5  

1.

Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi; Ford Fiesta     6 3 3 12
 
Klasa N2: 1 2 3 4 5  
1. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski Honda Civic (3) 4 20 20 20 64
2. Janusz Damentko Automobilklub Morski Toyota Corolla     12 15 15 42
3. Tadeusz Betlej Automobilklub Kielecki       10 12 12 34
4. Ryszard Leonard Autoklub Rzemieślnik Warszawa       6 8 8 22
5. Małgorzata Kobos Automobilklub Krakowski         10 10 20
6. Robert Kus Automobilklub Krakowski Wartburg 1,3     8 6 6 20
7. Krzysztof Głuszyński Automobilklub Krakowski Honda Civic   3 15     18
8. Witold Michalski Automobilklub Krakowski Wartburg 1,3     4 4 4 12
9. Dariusz Kosiorek Automobilklub Krakowski Polonez     3 3 3 9
 
Klasa N1: 1 2 3 4 5  
1. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 (6) 15 20 20 20 75
2. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 20 12 15 (12) 15 62
3. Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 15 10 (10) 15 12 52
4. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p (4) 8 8 8 10 34
5. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 10 6 6 10   32
6. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 3 4 (2) 6 4 17
7. Grzegorz Łucarz AMK Tarnów Polski Fiat 126p 8   4     12
8. Andrzej Jachym Automobilklub Dolnośląski         4 8 12
9. Jarosław Buczek Automobilklub Dolnośląski         2 6 8
10. Wojciech Szymański AMK Tarnów Polski Fiat 126p 2   3     5
11. Apolinary Lechki Automobilklub Opolski         3 2 5
12. Tomasz Rychlewski Automobilklub Opolski         1 3 4
 
Klasyfikacja zespołowa: 1 2 3 4 5  
1. Automobilklub Kielecki 70 52 67 61 59 309
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 68 51 60 55 58 292
3. Automobilklub Częstochowski 32 43 61 66 54 256
4. Automobilklub Krakowski 15 17 63 43 45 183
5. Automobilklub Polski 27 23 17 18 19 104
6. Automobilklub Morski 8 8 19 23 21 79
7. KKS Elita Kraków 22 31 7     60
8. Automobilklub Opolski 15 9   14 9 47
9. Automobilklub Dolnośląski   18   6 14 38
10. Rainbow Łódź     16     16
11. AMK Tarnów     7     7
12. Automobilklub Krośnieński     2     2
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.

Samochody startujące w GSMP podzielone były na klasy:
- klasa E2 -
Formuła Mondial - samochody wyścigowe z silnikami do 1600 cm3
- klasa E1 - Formuła Easter - samochody wyścigowe z silnikami do 1300 cm3
- klasa H2 - samochody gr. H powyżej 1600 cm3
- klasa H1 - samochody gr. H do 1600 cm3
- klasa A3 - samochody gr. A powyżej 1600 cm3
- klasa A2 - samochody gr. A do 1600 cm3
- klasa A1 - samochody gr. A do 1000 cm3
- klasa N3 - samochody gr. N powyżej 1600 cm3
- klasa N2 - samochody gr. N do 1600 cm3
- klasa N1 - samochody gr. N do 1000 cm3

Punkty w klasyfikacji generalnej, w grupach i w klasach przyznawano za 10 pierwszych miejsce według klucza: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Za 11-te i dalsze miejsca przyznawano również 1 punkt. Warunkiem sklasyfikowania w końcowej punktacji było zdobycie punktów w co najmniej dwóch eliminacjach. Do końcowej klasyfikacji zaliczano zawodnikom 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1993
- Motor 1993
- Informator Podkarpackiego Wyścigu Górskiego1993
- Informator I el. GSMP 1994 - Góra Św. Anny
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Materiały: AdamT, Grzegorz Chyła


<< GSMP 1992] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 1994 >>