<< GSMP 1994] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 1996 >>


Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 1995

1-2.04.1995 1 eliminacja GSMP Góra św. Anny
3-4.06.1995 2 i 3 eliminacja GSMP 15. Bieszczadzki Wyścig Górski
24-25.06.1995 4 eliminacja GSMP Brezno (SK)
22-23.07.1995 5 eliminacja GSMP Podkarpacki Wyścig Górski

Klasyfikacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 1995

Grupa E: 1 2 3 4 5  
1. Andrzej Godula Elf Polska / Radio RMF - Automobilklub Polski Estonia 25-Lancia 15   20 12 20 67
2. Stanislav Morovich Elf Polska - Automobilklub Polski Lola T 410-Renault 20 20 12 (8) 15 67
3. Rafał Podolski Elf Polska - Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 12 15 15 10 (10) 52
4. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada   12 10   8 30
5. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 8 10 8     26
5. Robert Podolski Elf Polska - Automobilklub Kielecki Estonia 21-Łada 10 6 6 4 (4) 26
7. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen 4     6 12 22
8. Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa     8 4   3 15
9. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21 6 4 3     13
10. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 21         6 6
10. Krzysztof Gawlik Automobilklub Przemyski Promot   2 1 3   6
12. Mirosław Bednarski Automobilklub Kielecki Promot   3 2     5
13. Wacław Podolski Elf Polska - Automobilklub Kielecki Promot 3         3
14. Krzysztof Jugowski Automobilklub Kielecki Estonia         2 2
14. Antoni Frączek Automobilklub Krośnieński     1     1 2
 
Grupa H: 1 2 3 4 5  
1. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth   20 20 10 20 70
2. Marek Kusiak Fina Sport Poland - Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 15 10 12 (6) 12 49
3. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW E 30   4 8 8 15 35
4. Lech Koraszewski Automobilklub Opolski Audi Coupe S2 10 8 6 (4) 10 34
5. Błażej Krupa Elf Polska - Motoklub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4   15 15     30
5. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro T   12 10   8 30
7. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 12 6 4   6 28
8. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW 323 8 2 2   4 16
9. Robert Kus Automobilklub Krakowski Fiat Ritmo 125 TC 6 3 3   3 15
10. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski Fiat Cinquecento Sporting   1 1 3 1 6
11. Tomasz Paluch Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla 4         4
12. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski Renault 5 3         3
13. Janusz Patryn Automobilklub Podkarpacki           2 2
13. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting   1 1     2
13. Edward Kinderman Automobilklub Śląski Pirat-Fiat   1 1     2
13. Krzysztof Stankiewicz KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p   1 1     2
17. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki           1 1
17. Marek Mateja Automobilklub Śląski           1 1
17. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting   1       1
17. Jarosław Wal KKS Elita Kraków           1 1
 
Grupa A: 1 2 3 4 5  
1. Tomasz Krysztofik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf 20 8 8   10 46
2. Bogdan Herink Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Maxi Clio   10 10   12 32
3. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 12 6 6   6 30
4. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 15     3   18
5. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 10 3 4     17
6. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   4 3   8 15
7. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 8         8
8. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 6         6
9. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900         4 4
10. Piotr Natkaniec KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p 4         4
 
Grupa N: 1 2 3 4 5  
1. Tomasz Mikołajczyk Automobilklub Krakowski Ford Sierra   20 20 15 15 70
1. Jarosław Paja KKS Elita Kraków Mitsubishi Galant VR-4   15 15 20 20 70
3. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta 20 10 10 10 (10)

50

4. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski Honda Civic   12 12 12 12 48
5. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900 15 4 3 2 (1) 24
6. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting     6 8 4 18
7. Maciej Szczepaniak AMK Limanowa Peugeot 205   8 8     16
8. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 12 1 1   1 15
9. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 10     4   14
10. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   2 2 6 1 11
11. Małgorzata Serbin SIA Carsystem-Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 3 3 (1) 3 2 11
12. Witold Michalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting   6 4     10
13. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento 900 8         8
14. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa           8 8
15. Wiesław Cygan Autoklub Rzemieślnik Warszawa           6 6
16. Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900 6         6
17. Czesław Cebula Automobilklub Opolski Fiat Cinquecento 900 4 1       5
18. Waldemar Morawiec Automobilklub Krakowski           3 3
19. Mariusz Borczyk Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900   1 1 1   3
20. Marek Ryndak Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento 900   1 1   1 3
21. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 2         2
22. Stanisław Bazan Moto Car 93 Rzeszów     1 1     2
23. Ryszard Borowski Automobilklub Śląski     1     1 2
24. Marek Wicher Automobilklub Krakowski           1 1
25. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900         1 1
26. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900         1 1
27. Dariusz Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900         1 1
28. Krzysztof Litwin Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 1
29. Robert Borowski Automobilklub Śląski           1 1
30. Andrzej Sobczak Automobilklub Kaliski           1 1
 
Klasa E2: 1 2 3 4 5  
1. Andrzej Godula Elf Polska / Radio RMF - Automobilklub Polski Estonia 25-Lancia 10   12 8 15 45
2. Stanislav Morovich Elf Polska - Automobilklub Polski Lola T 410-Renault 12 12 8 (4) 12 44
3. Rafał Podolski Elf Polska - Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 8 10 10 (6) 8 36
4. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada   8 6   6 20
5. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen 4     3 10 17
6. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 6 6 4     16
7. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 21         4 4
 
Klasa E1: 1 2 3 4 5  
1. Robert Podolski Elf Polska - Automobilklub Kielecki Estonia 21-Łada 6 10 12 (4) 10 38
2. Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa     12 10   8 30
3. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21 4 8 8     20
4. Mirosław Bednarski Automobilklub Kielecki Promot   6 6     12
5. Krzysztof Gawlik Automobilklub Przemyski Promot   4 4 3   11
6. Antoni Frączek Automobilklub Krośnieński     3     4 7
7. Krzysztof Jugowski Automobilklub Kielecki Estonia         6 6
8. Wacław Podolski Elf Polska - Automobilklub Kielecki Promot 3         3
 
Klasa H2: 1 2 3 4 5  
1. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth   20 20 8 20 68
2. Marek Kusiak Fina Sport Poland - Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 8 10 12 (4) 12 42
3. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW E 30   6 8 6 15 35
4. Błażej Krupa Elf Polska - Motoklub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4   15 15     30
5. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro T   12 10   8 30
6. Lech Koraszewski Automobilklub Opolski Audi Coupe S2 6 8 6 (3) 10 30
7. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW 323 4 3 3   6 16
8. Robert Kus Automobilklub Krakowski Fiat Ritmo 125 TC 3 4 4   4 15
9. Edward Kinderman Automobilklub Śląski Pirat-Fiat   2 2     4
10. Janusz Patryn Automobilklub Podkarpacki           3 3
 
Klasa H1: 1 2 3 4 5  
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 6 10 8   15 39
2. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski Fiat Cinquecento Sporting   8 6 3 12 29
3. Wacław Podolski Automobilklub Kielecki           10 10
4. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting   6 4     10
5. Marek Mateja Automobilklub Śląski           8 8
6. Krzysztof Stankiewicz KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p   3 3     6
7. Jarosław Wal KKS Elita Kraków           6 6
8. Tomasz Paluch Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla 4         4
9. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting   4       4
10. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski Renault 5 3         3
 
Klasa A3: 1 2 3 4 5  
1. Tomasz Krysztofik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf 4 3 3   3 13
2. Bogdan Herink Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Maxi Clio   4 4   4 12
 
Klasa A1: 1 2 3 4 5  
1. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 12 6 6   6 30
2. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 15     3   18
3. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 10 3 4     17
4. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   4 3   8 15
5. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 8         8
6. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 6         6
7. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900         4 4
8. Piotr Natkaniec KKS Elita Kraków Polski Fiat 126p 4         4
 
Klasa N3: 1 2 3 4 5  
1. Jarosław Paja KKS Elita Kraków Mitsubishi Galant VR-4   3 3 4 4 14
2. Tomasz Mikołajczyk Automobilklub Krakowski Ford Sierra   4 4 3 3 14
 
Klasa N2: 1 2 3 4 5  
1. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski Honda Civic   10 12 6 20 48
2. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta (3) 8 10 4 15 37
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting     6 3 8 17
4. Maciej Szczepaniak AMK Limanowa Peugeot 205   6 8     14
5. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa           12 12
6. Wiesław Cygan Autoklub Rzemieślnik Warszawa           10 10
7. Witold Michalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting   4 4     8
8. Stanisław Bazan Moto Car 93 Rzeszów     3 3     6
9. Waldemar Morawiec Automobilklub Krakowski           6 6
10. Marek Wicher Automobilklub Krakowski           4 4
11. Krzysztof Litwin Autoklub Rzemieślnik Warszawa           3 3
 
Klasa N1: 1 2 3 4 5  
1. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 6 4 4   8 22
2. Ryszard Borowski Automobilklub Śląski     3     6 9
3. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900 8         8
4. Robert Borowski Automobilklub Śląski           4 4

5.

Czesław Cebula Automobilklub Opolski Fiat Cinquecento 900 4          4
6. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 3         3
7. Andrzej Sobczak Automobilklub Kaliski           3 3
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
 
Klasa N-C:
1. Małgorzata Serbin SIA Carsystem-Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 44 pkt.
2. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 43 pkt.

3.

Jerzy Kusiak Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900 40 pkt.
4. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900  
5. Mariusz Borczyk Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900  
6. Marek Ryndak Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento 900  
7. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
8. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
9. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento 900  
10. Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900  
11. Czesław Cebula Automobilklub Opolski Fiat Cinquecento 900  
12. Dariusz Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.

Samochody startujące w GSMP podzielone były na klasy:
- klasa E2 -
samochody wyścigowe z silnikami do 2000 cm3
- klasa E1 - samochody wyścigowe z silnikami do 1300 cm3
- klasa H2 - samochody gr. H powyżej 1600 cm3
- klasa H1 - samochody gr. H do 1600 cm3
- klasa A3 - samochody gr. A powyżej 1600 cm3
- klasa A2 - samochody gr. A do 1600 cm3
- klasa A1 - samochody gr. A do 1000 cm3
- klasa N3 - samochody gr. N powyżej 1600 cm3
- klasa N2 - samochody gr. N do 1600 cm3
- klasa N1 - samochody gr. N do 1000 cm3
- klasa N-C - samochody Fiat Cinquecento 900 grupy N

Punkty w grupach i klasach przyznawano za 10 pierwszych miejsce według klucza: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Za 11-te i dalsze miejsca przyznawano również 1 punkt.
Do końcowej punktacji zaliczano zawodnikom 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1995
- Motor 1995
- "Wielkie ściganie 1995" - Mirosław Rutkowski
- Materiały: AdamT, Grzegorz Chyła


<< GSMP 1994] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 1996 >>