<< GSMP 1998] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 2000 >>


Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 1999

4-6.06.1999 1 i 2 eliminacja GSMP Góra św. Anny
25-27.06.1999 3 i 4 eliminacja GSMP 20. Bieszczadzki Wyścig Górski
23-25.07.1999 5 i 6 eliminacja GSMP 2. Grand Prix Sopot
24-26.09.1999 7 i 8 eliminacja GSMP 21. Bieszczadzki Wyścig Górski

Klasyfikacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 1999

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Alfa Romeo 155 TS 20 20 20 20 15 20     115
2. Piotr Bednarek Automobilklub Kielecki BMW M3 E36 (1) 3 12 12 12 15 20 20 94
3. Jan Kościuszko Chłopskie Jadło / Okocim - A. Krakowski Mitsubishi Lancer RS Evo IV 6 8 15 15 8   15 15 82
4. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III 12 12 6 6 (4) 8 12 12 68
5. Paweł Dytko Automobilklub Opolski Mitsubishi Lancer RS Evo IV 3 4   4 10 10 10 10 51
6. Krzysztof Federowicz CPN - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Integra 10 10 8   2 3 1   34
7. Tadeusz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth         20 12     32
8. Jarosław Hebzda Automobilklub Małopolski Opel Calibra 2   10 10 6 4     32
9. Lech Koraszewski Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski Audi S2 15 15             30
10. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 1 1 3 3 1 (1) 8 8 25
11. Tomasz Mikołajczyk Vital Auto Racing Team - A. Polski Ford Escort RS Cosworth 8 6 2 1 1 6     24
12. Henryk Mandera Automobilklub Mysłowicki Toyota Carina; Renault Megane Coupe 4 2   8 3   1 1 19
13. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski Renault Megane Coupe 1   1 1 1 1 4 6 15
14. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe 1 1 1 1 1   3 4 12
15. Dariusz Maciejczyk Automobilklub Małopolski       1 1     6 3 11
16. Andrzej Spława-Neyman Peugeot Snooker Częstochowa - Rzemieślnik Peugeot 106 Rallye 1 1 1 1 1 2 1 (1) 8
17. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski Renault Megane Coupe 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
18. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski   1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
19. Mirosław Giziński Automobilklub Opolski   1 1 1 1 1 1 1   7
20. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1 1 1 1 1   1 7
21. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
22. Mariusz Borczyk Automobilklub Małopolski Fiat Cinquecento 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
23. Krzysztof Baranowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
24. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski Renault Megane Coupe 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
25. Tomasz Wachnicki Vital Auto Racing Team - A. Krakowski   1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
26. Adam Piskozub Automobilklub Sudecki   1 1 1 1   1 1 1 7
27. Paweł Dziewiątkowski Automobilklub Częstochowski   1 1 1 1   1 1 1 7
28. Miłosz Majewski Mobil 1 Dunlop - A. Rzemieślnik Warszawa   1 1 1 1 1 1     6
29. Piotr Baran Automobilklub Śląski   1   1 1 1 1 1   6
30. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane Coupe 1 1 1 1     1 1 6
31. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski   1 1 1 1     1 1 6
32. Krzysztof Żukowski Automobilklub Rzeszowski   1 1 1 1     1 1 6
33. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1     1 1 1 1 6
34. Robert Romuzga Automobilklub Podkarpacki   1 1     1 1 1 1 6
35. Aleksander Opioła Automobilklub Małopolski   1     1 1 1 1 1 6
36. Paweł Kamiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 1 1 1 1 1 6
37. Mirosław Drożdż ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski       1 1 1 1 1 1 6
38. Andrzej Michalik Moto Car 93 Rzeszów       1 1 1 1 1 1 6
39. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe   1 1 1     1 2 6
40. Piotr Koc Mobil 1 Rally T. - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 1 1 1   1 1     5
41. Kamil Lewandowski Automobilklub Orski       1 1 1 1 1   5
42. Dominik Ośko Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1       1 1 1 5
43. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski   1 1 1 1         4
44. Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki   1 1 1 1         4
45. Michał Bębenek Automobilklub Krakowski       4           4
46. Bartłomiej Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1     1 1     4
47. Jakub Wdowiak Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 1 1     1 1     4
48. Artur Walczak Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 1 1 1     4
49. Marek Ryndak Moto Car 93 Rzeszów   1   1 1     1   4
50. Marek Gaciarz Automobilklub Śląski   1 1 1           3
51. Marcin Gładysz Automobilklub Tarnowski   1 1 1           3
52. Maciej Fac ASK Przemyśl       1 2         3
53. Przemysław Konopacki Automobilklub Orski   1 1       1     3
54. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski           1 1   1 3
55. Małgorzata Serbin Carsystem Voss - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe             2 1 3
56. Grzegorz Dudek Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski   1 1             2
57. Magdalena Cieślik Automobilklub Krakowski   1 1             2
58. Paweł Biernat Automobilklub Opolski   1 1             2
59. Filip Janeczek Automobilklub Krakowski   1 1             2
60. Marek Mateja Automobilklub Śląski   1 1             2
61. Rafał Cielma Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 1 1             2
62. Grzegorz Duda Automobilklub Małopolski       1 1         2
63. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 1         2
64. Paweł Stefanicki Automobilklub Orski       1 1         2
65. Dariusz Mikołajczyk ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski       1 1         2
66. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski       1 1         2
67. Tomasz Grochowalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 1     2
68. Włodzimierz Groblewski Automobilklub Orski           1 1     2
69. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe         1 1     2
70. Łukasz Cybulko Automobilklub Podlaski           1 1     2
71. Artur Czyż Automobilklub Wielkopolski           1 1     2
72. Janusz Damentko Automobilklub Orski           1 1     2
73. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski           1 1     2
74. Maciej Lubiak Automobilklub Morski           1 1     2
75. Michał Godusławski Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 1     2
76. Paweł Mieszczański Automobilklub Częstochowski           1 1     2
77. Wojciech Skiba Automobilklub Orski           1 1     2
78. Witold Wilk Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p             1 1 2
79. Arkadiusz Pałasz Automobilklub Śląski               1 1 2
80. Marek Kozłowski Automobilklub Lubelski               1 1 2
81. Jacek Wróbel Autoklub Rzemieślnik Warszawa               1 1 2
82. Bartosz Gruszczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa               1 1 2
 
Grupa H: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Alfa Romeo 155 TS 20 20 20 20 15 20     115
2. Piotr Bednarek Automobilklub Kielecki BMW M3 E36 (10) 12 15 15 12 15 20 20 109
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 6 8 10 8 (6) 8 15 15 70
4. Jarosław Hebzda Automobilklub Małopolski Opel Calibra     12 12 10 10     44
5. Henryk Mandera Automobilklub Mysłowicki Toyota Carina; Renault Megane Coupe 12 10   10 8   1 1 42
6. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe 8 3 3 2 2   10 10 38
7. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski Renault Megane Coupe 1   6 1 1 1 12 12 34
8. Tadeusz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth         20 12     32
9. Lech Koraszewski Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski Audi S2 15 15             30
10. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe   4 1 3 4 6 4 8 30
11. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski Renault Megane Coupe 2 (2) 4 4 3 4 6 4 27
12. Miłosz Majewski Mobil 1 Dunlop - A. Rzemieślnik Warszawa   1 1 8 6 1 3     20
13. Małgorzata Serbin Carsystem Voss - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe             8 6 14
14. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane Coupe 4 1 2 1     1 3 12
15. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 6     1 1 1 1 11
16. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski Renault Megane Coupe 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
17. Kamil Lewandowski Automobilklub Orski       1 1 1 2 1   6
18. Piotr Baran Automobilklub Śląski   1   1 1 1 1 1   6
19. Paweł Kamiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 1 1 1 1 1 6
20. Marek Gaciarz Automobilklub Śląski   3 1 1           5
21. Piotr Koc Mobil 1 Rally T. - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 1 1 1   1 1     5
22. Dominik Ośko Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1       1 1 1 5
23. Andrzej Spława-Neyman Peugeot Snooker Częstochowa - Rzemieślnik Peugeot 106 Rallye             2 2 4
24. Jakub Wdowiak Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 1 1     1 1     4
25. Marek Mateja Automobilklub Śląski   1 1             2
26. Rafał Cielma Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 1 1             2
27. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski       1 1         2
28. Tomasz Grochowalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 1     2
29. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe         1 1     2
30. Janusz Damentko Automobilklub Orski           1 1     2
31. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski           1 1     2
32. Witold Wilk Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p             1 1 2
33. Arkadiusz Pałasz Automobilklub Śląski               1 1 2
34. Marek Kozłowski Automobilklub Lubelski               1 1 2
 
Grupa A: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Jan Kościuszko Chłopskie Jadło / Okocim - A. Krakowski Mitsubishi Lancer RS Evo IV 15 20 20 20 20   20 20 135
2. Tomasz Mikołajczyk Vital Auto Racing Team - A. Polski Ford Escort RS Cosworth 20 15 15 12 15 20     97
3. Adam Piskozub Automobilklub Sudecki   8 8 10 10   10 15 15 76
4. Mariusz Borczyk Automobilklub Małopolski Fiat Cinquecento 6 (6) 8 8 12 15 10 12 71
5. Mirosław Drożdż ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski       4 4 10 12 8 8 46
6. Andrzej Michalik Moto Car 93 Rzeszów       2 1 8 8 12 10 41
7. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski   10 10 6 6         32
8. Tomasz Wachnicki Vital Auto Racing Team - A. Krakowski   4 3 3 3 6 (3) 6 6 31
9. Maciej Fac ASK Przemyśl       12 15         27
10. Grzegorz Dudek Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski   12 12             24
11. Aleksander Opioła Automobilklub Małopolski         1 3 4 2 2 12
12. Krzysztof Żukowski Automobilklub Rzeszowski       1 2     4 4 11
13. Jacek Wróbel Autoklub Rzemieślnik Warszawa               3 3 6
14. Marek Ryndak Moto Car 93 Rzeszów       1 1     1   3
15. Paweł Stefanicki Automobilklub Orski       1 1         2
16. Dariusz Mikołajczyk ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski       1 1         2
 
Grupa N: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III 20 20 15 20 15 (15) 20 20 130
2. Paweł Dytko Automobilklub Opolski Mitsubishi Lancer RS Evo IV 12 12   15 20 20 15 15 109
3. Krzysztof Federowicz CPN - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Integra 15 15 20   12 12 8   82
4. Andrzej Spława-Neyman Peugeot Snooker Częstochowa - Rzemieślnik Peugeot 106 Rallye 8 10 8 12 10 10     58
5. Dariusz Maciejczyk Automobilklub Małopolski       4 10     12 12 38
6. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski   4 6 2 4 6 (1) 10 6 38
7. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 2 3 6 2 2   10 26
8. Marcin Gładysz Automobilklub Tarnowski   6 8 6           20
9. Grzegorz Duda Automobilklub Małopolski       10 8         18
10. Krzysztof Baranowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1 1 1 1 (1) 6 4 15
11. Włodzimierz Groblewski Automobilklub Orski           8 6     14
12. Przemysław Konopacki Automobilklub Orski   2 4       8     14
13. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski           1 4   8 13
14. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 1 1 1 2 3 1 4 (1) 13
15. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski   1 1 1 3     3 3 12
16. Mirosław Giziński Automobilklub Opolski   3 3 1 1 1 1 1   11
17. Paweł Dziewiątkowski Automobilklub Częstochowski   1 1 1 1   1 2 1 8
18. Łukasz Cybulko Automobilklub Podlaski           4 3     7
19. Robert Romuzga Automobilklub Podkarpacki   1 1     1 1 1 2 7
20. Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki   1 1 1 1         4
21. Bartłomiej Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1     1 1     4
22. Artur Walczak Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 1 1 1     4
23. Magdalena Cieślik Automobilklub Krakowski   1 1             2
24. Paweł Biernat Automobilklub Opolski   1 1             2
25. Krzysztof Żukowski Automobilklub Rzeszowski   1 1             2
26. Filip Janeczek Automobilklub Krakowski   1 1             2
27. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa       1 1         2
28. Artur Czyż Automobilklub Wielkopolski           1 1     2
29. Maciej Lubiak Automobilklub Morski           1 1     2
30. Michał Godusławski Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 1     2
31. Paweł Mieszczański Automobilklub Częstochowski           1 1     2
32. Wojciech Skiba Automobilklub Orski           1 1     2
33. Bartosz Gruszczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa               1 1 2
 
Klasa H-2000: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 20 20 20 20 20 20 20 (20) 140
2. Miłosz Majewski Mobil 1 Dunlop - A. Rzemieślnik Warszawa   15 15 15 15 10 15     85
3. Kamil Lewandowski Automobilklub Orski       12 12 15 12 15   66
4. Tomasz Grochowalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa           12 10     22
 
Klasa H-1600: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   20 20     20 20 15 15 110
2. Paweł Kamiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa       20 20 15 15 12 12 94
3. Piotr Baran Automobilklub Śląski   12   15 15 6 10 4   62
4. Andrzej Spława-Neyman Peugeot Snooker Częstochowa - Rzemieślnik Peugeot 106 Rallye             20 20 40
5. Dominik Ośko Autoklub Rzemieślnik Warszawa   10 12       6 6 6 40
6. Marek Mateja Automobilklub Śląski   15 15             30
7. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski       12 12         24
8. Janusz Damentko Automobilklub Orski           12 12     24
9. Arkadiusz Pałasz Automobilklub Śląski               10 10 20
10. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski           10 8     18
11. Marek Kozłowski Automobilklub Lubelski               8 8 16
 
Klasa H-PRM: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe   20 8 15 20 20 8 12 103
2. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe 20 15 12 12 12   15 15 101
3. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski Renault Megane Coupe 12 12 15 20 15 15 10 (8) 99
4. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski Renault Megane Coupe 10   20 8 8 10 20 20 96
5. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane Coupe 15 10 10 10     4 6 55
6. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski Renault Megane Coupe 8 8 6 6 6 8 (2) 3 45
7. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe         10 12     22
8. Małgorzata Serbin Carsystem Voss - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Megane Coupe             12 10 22
9. Henryk Mandera Automobilklub Mysłowicki Renault Megane Coupe             3 4 7
 
Klasa H-126p: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Piotr Koc Mobil 1 Rally T. - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 20 20 20   20 20     100
2. Jakub Wdowiak Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 15 15     15 15     60
3. Witold Wilk Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p             20 20 40
4. Rafał Cielma Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 12 12             24
 
Klasa A-1600: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Adam Piskozub Automobilklub Sudecki   15 15 20 20   20 20 20 130
2. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski   20 20 15 15         70
 
Klasa A-1150: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Mariusz Borczyk Automobilklub Małopolski Fiat Cinquecento 20 20 20 20 20 20 (15) 20 140
2. Mirosław Drożdż ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski       15 15 15 15 12 12 84
3. Tomasz Wachnicki Vital Auto Racing Team - A. Krakowski   15 12 12 12 10 (6) 10 10 81
4. Andrzej Michalik Moto Car 93 Rzeszów       10 8 12 12 20 15 77
5. Krzysztof Żukowski Automobilklub Rzeszowski       8 10     8 8 34
6. Aleksander Opioła Automobilklub Małopolski         3 6 8 4 4 25
7. Paweł Stefanicki Automobilklub Orski       6 6         12
8. Jacek Wróbel Autoklub Rzemieślnik Warszawa               6 6 12
9. Marek Ryndak Moto Car 93 Rzeszów       4 4     3   11
10. Dariusz Mikołajczyk ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski       3 2         5
 
Klasa N-2000: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Krzysztof Federowicz CPN - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Integra 20 20 20   20 20 12   112
2. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski   15 15 (8) 12 15 12 15 12 96
3. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   12 12 10 15 12 15   15 91
4. Dariusz Maciejczyk Automobilklub Małopolski       12 20     20 20 72
 
Klasa N-1600: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Andrzej Spława-Neyman Peugeot Snooker Częstochowa - Rzemieślnik Peugeot 106 Rallye 20 20 20 20 20 20     120
2. Marcin Gładysz Automobilklub Tarnowski   15 15 15           45
3. Przemysław Konopacki Automobilklub Orski   12 12       15     39
4. Łukasz Cybulko Automobilklub Podlaski           15 12     27
 
Klasa N-1150: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 15 15 15 15 20 20 15 (10) 115
2. Mirosław Giziński Automobilklub Opolski   20 20 20 12 12 12 6   102
3. Krzysztof Baranowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   (4) 8 6 6 8 10 20 20 78
4. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski   8 10 12 20     12 15 77
5. Robert Romuzga Automobilklub Podkarpacki   12 12     6 8 8 12 58
6. Paweł Dziewiątkowski Automobilklub Częstochowski   2 6 10 10   6 10 8 52
7. Artur Czyż Automobilklub Wielkopolski           15 15     30
8. Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki   1 2 4 8         15
9. Magdalena Cieślik Automobilklub Krakowski   10 3             13
10. Artur Walczak Autoklub Rzemieślnik Warszawa       3 3 4 3     13
11. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa       8 4         12
12. Piotr Krotoszyński Automobilklub Orski           10       10
13. Bartosz Gruszczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa               4 6 10
14. Bartłomiej Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1     3 4     9
15. Krzysztof Żukowski Automobilklub Rzeszowski   3 4             7
16. Paweł Biernat Automobilklub Opolski   6               6
17. Maciej Lubiak Automobilklub Morski           2 2     4
18. Filip Janeczek Automobilklub Krakowski   1 1             2
19. Michał Godusławski Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 1     2
20. Paweł Mieszczański Automobilklub Częstochowski           1 1     2
21. Wojciech Skiba Automobilklub Orski           1 1     2
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Chłopskie Jadło / Okocim     20 20 20   20 20 100
2. Vital Auto Racing Team         21 23 6 6 56
3. ZETO Rzeszów     15 15     8 8 46
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuly Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.

Samochody startujące w GSMP podzielone były na klasy:
- klasa H+2000 - samochody gr. H powyżej 2000 cm3
- klasa H-2000 - samochody gr. H do 2000 cm3
- klasa H-1600 - samochody gr. H do 1600 cm3
- klasa H-PRM - samochody Renault Megane Coupe przygotowane zgodnie z regulaminem wyścigowego Pucharu Renault Megane.
- klasa H-126p - klasa markowa Polski Fiat 126p według ostatniej homologacji gr. A
- klasa A+2000 - samochody gr. A powyżej 2000 cm3
- klasa A-2000 - samochody gr. A do 2000 cm3
- klasa A-1600 - samochody gr. A do 1600 cm3
- klasa A-1150 - samochody gr. A do 1150 cm3
- klasa N+2000 - samochody gr. N powyżej 2000 cm3
- klasa N-2000 - samochody gr. N do 2000 cm3
- klasa N-1600 - samochody gr. N do 1600 cm3
- klasa N-1150 - samochody gr. N do 1150 cm3

Samochody klas H+2000, A+2000 i N+2000 mogły zdobywać punkty tylko w klasyfikacji generalnej, oraz w grupie.

Punkty w klasyfikacji generalnej, w grupach i w klasach przyznawano za 10 pierwszych miejsce według klucza: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Za 11-te i dalsze miejsca przyznawano również 1 punkt.
Do końcowej klasyfikacji mistrzostw zawodnikom zaliczano 7 najlepszych wyników. W klasyfikacji uwzględniano zawodników, którzy ukończyli co najmniej dwie eliminacje GSMP.

Zasady przyznawania tytułów mistrzowskich:
1. W klasyfikacji generalnej - Mistrz Polski
2. W grupach i w klasie pucharowej H-PRM w zależności od ilości startujących:
- przy 8 zawodnikach - Mistrz Polski,
- przy 10 zawodnikach - Mistrz Polski i Wicemistrz Polski,
- przy 12 zawodnikach - Mistrz Polski, I i II Wicemistrz Polski.

Klasyfikacja zespołów sponsorskich
Zespół stanowili wszyscy zawodnicy reprezentujący danego sponsora. Do wyniku liczyły się punkty zdobyte w klasach przez jednego do trzech najlepszych zawodników zespołu.

Zawodnik wykluczony z zawodów za odstępstwa techniczne choćby w jednej rundzie, nie mógł ubiegać się o tytuł mistrzowski w żadnej dyscyplinie samochodowej w tym sezonie.


Źródła:
- Auto Sport 1999
- "Wielkie ściganie 1999" - Mirosław Rutkowski


<< GSMP 1998] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 2000 >>