<< GSMP 1999] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 2001 >>


Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2000

29-30.04.2000 1 i 2 eliminacja GSMP Góra św. Anny
17-18.06.2000 3 i 4 eliminacja GSMP 22. Bieszczadzki Wyścig Górski
8-9.07.2000 5 i 6 eliminacja GSMP 3. Grand Prix Sopot
9-10.09.2000 7 i 8 eliminacja GSMP 23. Bieszczadzki Wyścig Górski

Klasyfikacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2000

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski PRC Argo-Alfa Romeo 20 20 (1) 4 20 15 12 10 101
2. Jan Kościuszko Chłopskie Jadło Okocim RT - A. Krakowski Mitsubishi Lancer Evo IV; Toyota Celica GT-Four 10 10 15 (6) 10 10 15 12 82
3. Lech Koraszewski Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski Audi S2 15 12 20 20 (1) 4 4 4 79
4. Paweł Dytko Automobilklub Opolski Mitsubishi Lancer Evo V 12 15     15 20 1 1 64
5. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Eufra 391     8 10     20 20 58
6. Tomasz Witkowicz Automobilklub Częstochowski Estonia 25-Łada     12 15     8 6 41
7. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant     2 12 8 8 3 3 36
8. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer Evo III     6 1 12 12 1 1 33
9. Michał Gil Automobilklub Kielecki Reynard; Estonia 21-Łada     10 8     6 8 32
10. Piotr Bednarek Automobilklub Kielecki BMW M3 E36 GTR     4 0     10 15 29
11. Grzegorz Duda Automobilklub Małopolski Nissan Sunny GTi-R 6 3 1 0 3 6 1 1 21
12. Tomasz Mikołajczyk Vital Auto Racing Team - A. Polski Ford Escort RS Cosworth 4 8 1 0 4 0 1 1 19
13. Jarosław Hebzda Automobilklub Małopolski Opel Calibra 8 4 1 3         16
14. Piotr Dytko Automobilklub Wielka Sowa Mitsubishi Lancer Evo IV 3 6     1 2     12
15. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Honda Integra     3 1 2 3 1 1 11
16. Marek Kozłowski Automobilklub Lubelski Subaru Impreza 0 1 1   1 0 2 2 7
17. Piotr Kaźmierczak Vital Auto Racing Team - A. Krakowski Alfa Romeo 156 1 1 1 2 1 0 1 (1) 7

18.

Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16 S 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7

19.

Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7

20.

Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco GTi 1 1 1 1 1 1 0 1 7

21.

Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7

22.

Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1 1 1 1 1 1 0 1 7

23.

Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane 1 1 1 0 1 1 1 1 7

24.

Paweł Kamiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7

25.

Witold Szybowski Vital Auto Racing Team - A. Krakowski Alfa Romeo 156 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7

26.

Andrzej Michalik Chłopskie Jadło RT - Moto Car 93 Rzeszów   1 1 1 0 1 1 1 1 7

27.

Aleksander Opioła Automobilklub Małopolski   1 1 1 1 1 1 0 1 7

28.

Robert Halicki Automobilklub Opolski   1 1 0 1 1 1 1 1 7

29.

Mirosław Drożdż ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski   1 1 1 1 1 1 1 (1) 7

30.

Mirosław Giziński Statoil Racing Team - Automobilklub Opolski Fiat Cinquecento 1 1 1 1 0 1 1 1 7

31.

Krzysztof Tobiasz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7

32.

Andrzej Wróbel Automobilklub Opolski   1 1 1 1 1 1 1 (1) 7

33.

Robert Romuzga Automobilklub Podkarpacki Fiat Cinquecento 0 1 1 1 1 1 1 1 7

34.

Dariusz Maciejczyk Automobilklub Małopolski Opel Astra 1 1 1 1 1 1     6

35.

Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski Renault Megane 1 1 1 1 1 1     6

36.

Łukasz Cybulko Automobilklub Podlaski Peugeot 106 1 1 1 1 1 1     6

37.

Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski Renault Clio 1 0 1 1 1 0 1 1 6

38.

Maciej Kluczka Automobilklub Opolski Volkswagen Golf 1 1 1 1 1 1     6

39.

Michał Szerla Vital Auto Racing Team - A. Krakowski       1 1 1 1 1 1 6

40.

Robert Kus Automobilklub Krakowski   1 1     1 1 1 1 6

41.

Adam Krysiak Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 1 1 1 1 1 1     6

42.

Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 1 1 1 1 1 1     6

43.

Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1 1 1 1 1 1     6

44.

Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1 0 1 0 1 1 1 1 6

45.

Krzysztof Żukowski Automobilklub Małopolski   1 1 1 1 1 1     6

46.

Jarosław Olak Automobilklub Polski   1 1 1 1 1 1     6

47.

Witold Wilk Automobilklub Małopolski Polski Fiat 126p 1 1 1 1 1 1 0 0 6

48.

Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Alfa Romeo 156 1 1 1 1 1 0     5

49.

Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski Alfa Romeo 156     1 1 0 1 1 1 5

50.

Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Alfa Romeo 156   1 1 1     1 1 5

51.

Janusz Jania Automobilklub Krakowski Peugeot 205 1 1 0 0 0 1 1 1 5

52.

Mirosław Gąsecki Automobilklub Orski       1 1 1 0 1 1 5

53.

Mariusz Borczyk Automobilklub Małopolski Fiat 1 1 1 1 0 0 1 0 5

54.

Marcin Bełtowski Automobilklub Krakowski   0 1 1 1 1 1     5

55.

Maciej Kosil Autoklub Rzemieślnik Warszawa   0 1 1 1 1 1     5

56.

Jacek Żołądź Automobilklub Podkarpacki Peugeot 106     1 1 1 1     4

57.

Marek Gaciarz Automobilklub Śląski   1 1         1 1 4

58.

Arkadiusz Pałosz Automobilklub Śląski Peugeot 205 1 1     1 1     4

59.

Andrzej Słota Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift     1 0 1 1 0 1 4

60.

Marcin Gaciarz Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 1 1         1 1 4

61.

Bartosz Gruszczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1 1 1         4

62.

Filip Janeczek Automobilklub Krakowski   1 1 1 1     0   4

63.

Stefan Karnabal Automobilklub Orski Fiat Cinquecento     1 1 1 1     4

64.

Jakub Wdowiak Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 1 1 1 1         4

65.

Michał Uliarczyk Automobilklub Śląski Peugeot 306 S16 1 2             3

66.

Michał Gołębiowski Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 2 1             3

67.

Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane 1 1   1         3

68.

Hubert Massalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Skoda Felicia         0 1 1 1 3

69.

Wit Wawrzycki Vital Auto Racing Team - A. Krakowski           1 1 0 1 3

70.

Leszek Gontarz Automobilklub Orski Toyota Corolla         1 1   1 3

71.

Marek Ryndak Rafineria Jasło - Moto Car 93 Rzeszów   1   1 1         3

72.

Marek Mateja Automobilklub Śląski Renault 5 1 0 1 1     0   3

73.

Wojciech Myszkier Automobilklub Wielkopolski           1 1     2

74.

Maciej Kołomyjski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Alfa Romeo 156         1 1     2

75.

Marek Glier Automobilklub Polski           1 1     2

76.

Zdzisław Ulkowski Automobilklub Orski Volkswagen Golf         1 1     2

77.

Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106             1 1 2

78.

Karol Falk Automobilklub Orski Volkswagen Golf         1 1     2

79.

Piotr Zaleski Automobilklub Orski           1 1     2

80.

Jakub Kaczyński Automobilklub Orski Renault Clio         1 1     2

81.

Marcin Śliwiński Automobilklub Orski           1 1     2

82.

Marcin Ślązok Automobilklub Śląski Skoda Felicia 1 1             2

83.

Dominik Durczok Automobilklub Śląski Suzuki Swift 1 1             2

84.

Piotr Baran Automobilklub Śląski Citroen AX 1 1             2

85.

Włodzimierz Groblewski Automobilklub Orski           1 1     2

86.

Kamil Lewandowski Automobilklub Orski           1 1     2

87.

Adam Partyka Automobilklub Małopolski   1 1             2

88.

Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 1     2

89.

Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1             2

90.

Marek Koprys Automobilklub Orski           1 1     2

91.

Piotr Sapko Automobilklub Krakowski               1 1 2

92.

Bartłomiej Steinhof Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento             1 1 2

93.

Paweł Stefanicki Automobilklub Orski Fiat Cinquecento         1 1     2

94.

Maciej Kuczma Automobilklub Małopolski       1 1     0 0 2

95.

Paweł Biernat Automobilklub Opolski   1 1             2

96.

Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski           1 1     2

97.

Tomasz Seredyński Automobilklub Krakowski   1 1             2

98.

Dariusz Poloński Automobilklub Śląski           1 1     2

99.

Maciej Lubiak Automobilklub Olsztyński           1 1     2

100.

Piotr Krotoszyński Automobilklub Polski           1 1     2

101.

Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski           1 1     2

102.

Damian Kinda Automobilklub Orski           1 1     2

103.

Maciej Jabczyński Automobilklub Orski Polski Fiat 126p         1 1     2

104.

Wojciech Skiba Automobilklub Orski           1 1     2
 
Grupa E: 1 2 3 4 5 6 7 8  

1.

Tomasz Witkowicz Automobilklub Częstochowski Estonia 25-Łada     20 20     15 12 67

2.

Robert Podolski Automobilklub Kielecki Eufra 391     12 15     20 20 67

3.

Michał Gil Automobilklub Kielecki Reynard; Estonia 21-Łada     15 12     12 15 54

4.

Piotr Kaźmierczak Vital Auto Racing Team - A. Krakowski      

10

10

       

20

 
Grupa CN + C3: 1 2 3 4 5 6 7 8  

1.

Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski PRC Argo-Alfa Romeo

20

20

20

20

20

20

20

(20)

140

 
Grupa H: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Lech Koraszewski Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski Audi S2 20 20 20 20 (8) 15 15 15 125
2. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant     10 15 20 20 12 12 89
3. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Honda Integra     12 10 12 12 8 8 62
4. Piotr Bednarek Automobilklub Kielecki BMW M3 E36 GTR     15 0     20 20 55
5. Jarosław Hebzda Automobilklub Małopolski Opel Calibra 15 15 8 12         50
6. Marek Kozłowski Automobilklub Lubelski Subaru Impreza 0 12 6   10 0 10 10 48
7. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski Renault Megane 10 10 2 6 2 4     34
8. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane 12 8 1 0 1 1 1 1 25
9. Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco GTi 1 4 4 3 1 1 0 4 18
10. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane

8

6

 

2

       

16

11. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 3 1 3 1 (1) 3 3 2 16
12. Wojciech Myszkier Automobilklub Wielkopolski           4 10     14
13. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106             6 6 12
14. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Orski Volkswagen Golf         3 8     11
15. Janusz Jania Automobilklub Krakowski Peugeot 205 6 2 0 0 0 1 1 1 11
16. Maciej Kluczka Automobilklub Opolski Volkswagen Golf 4 1 1 1 1 1     9
17. Marcin Gładysz Gładysz Racing Team - AMK Tarnów       0 8         8
18. Hubert Massalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Skoda Felicia         0 1 4 3 8
19. Karol Falk Automobilklub Orski Volkswagen Golf         1 6     7
20. Piotr Zaleski Automobilklub Orski           6 1     7
21. Arkadiusz Pałosz Automobilklub Śląski Peugeot 205 2 3     1 1     7
22. Paweł Kamiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
23. Aleksander Opioła Automobilklub Małopolski   1 1 1 1 1 1 0 1 7
24. Robert Halicki Automobilklub Opolski   1 1 0 1 1 1 1 1 7
25. Andrzej Wróbel Automobilklub Opolski   1 1 1 1 1 1 1 (1) 7
26. Krzysztof Żukowski Automobilklub Małopolski   1 1 1 1 1 1     6
27. Witold Wilk Automobilklub Małopolski Polski Fiat 126p 1 1 1 1 1 1 0 0 6
28. Marek Gaciarz Automobilklub Śląski   1 1         2 1 5
29. Mariusz Borczyk Automobilklub Małopolski Fiat 1 1 1 1 0 0 1 0 5
30. Adam Gładysz Gładysz Racing Team - AMK Tarnów       0 4         4
31. Robert Kus Automobilklub Krakowski           1 1 1 1 4
32. Filip Janeczek Automobilklub Krakowski   1 1 1 1     0   4
33. Marcin Gaciarz Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 1 1         1 1 4
34. Jakub Wdowiak Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 1 1 1 1         4
35. Jakub Kaczyński Automobilklub Orski Renault Clio         1 2     3
36. Wit Wawrzycki Vital Auto Racing Team - A. Krakowski           1 1 0 1 3
37. Andrzej Słota Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift     1 0 1 1     3
38. Marek Ryndak Rafineria Jasło - Moto Car 93 Rzeszów   1   1 1         3
39. Leszek Gontarz Automobilklub Orski Toyota Corolla         1 1   1 3
40. Marek Mateja Automobilklub Śląski Renault 5 1 0 1 1     0   3
41. Marcin Śliwiński Automobilklub Orski           1 1     2
42. Piotr Baran Automobilklub Śląski Citroen AX 1 1             2
43. Kamil Lewandowski Automobilklub Orski           1 1     2
44. Marek Koprys Automobilklub Orski           1 1     2
45. Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski           1 1     2
46. Maciej Jabczyński Automobilklub Orski Polski Fiat 126p         1 1     2
 
Grupa A: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Jan Kościuszko Chłopskie Jadło RT - A. Krakowski Mitsubishi Lancer Evo IV; Toyota Celica GT-Four 20 20 20 20 20 20 20 (20) 140
2. Tomasz Mikołajczyk Vital Auto Racing Team - A. Polski Ford Escort RS Cosworth 15 15 12 0 15 0 15 15 87
3. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 8 4 15 12 (4) 6 10 12 67
4. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16 S 12 10 8 8 10 10 3 (3) 61
5. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Alfa Romeo 156 10 12 4 15 8 0     49
6. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski Alfa Romeo 156     3 4 0 15 12 10 44
7. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Alfa Romeo 156   6 10 10     6 6 38
8. Piotr Kaźmierczak Vital Auto Racing Team - A. Krakowski Alfa Romeo 156 6 8     6   8 8 36
9. Maciej Kołomyjski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Alfa Romeo 156         12 12     24

10.

Witold Szybowski Vital Auto Racing Team - A. Krakowski Alfa Romeo 156

1

1

2

6

1

(1)

4

4

19

11. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 4 1 1 2 2 8 0 1 19
12. Mirosław Drożdż ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski   1 1 1 1 1 3 1 (1) 9
13. Michał Szerla Vital Auto Racing Team - A. Krakowski       1 1 1 1 2 2 8
14. Andrzej Michalik Chłopskie Jadło RT - Moto Car 93 Rzeszów   1 1 1 0 1 2 1 1 8
15. Mirosław Gąsecki Automobilklub Orski       1 3 1 0 1 1 7
16. Robert Szelc Automobilklub Małopolski       6 0         6
17. Marcin Ślązok Automobilklub Śląski Skoda Felicia 3 3             6
18. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 4     5
19. Marcin Bełtowski Automobilklub Krakowski   0 1 1 1 1 1     5
20. Włodzimierz Groblewski Automobilklub Orski           3 1     4
21. Adam Partyka Automobilklub Małopolski   1 2             3
22. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2 1             3
23. Robert Kus Automobilklub Krakowski   1 1             2
24. Piotr Sapko Automobilklub Krakowski               1 1 2
25. Maciej Kuczma Automobilklub Małopolski       1 1     0 0 2
 
Grupa N: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Paweł Dytko Automobilklub Opolski Mitsubishi Lancer Evo V 20 20     20 20 15 15 110
1. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer Evo III     20 20 15 15 20 20 110
3. Grzegorz Duda Automobilklub Małopolski Nissan Sunny GTi-R 15 12 15 0 12 12 12 12 90
4. Dariusz Maciejczyk Automobilklub Małopolski Opel Astra 6 6 12 15 8 4     51
5. Piotr Dytko Automobilklub Wielka Sowa Mitsubishi Lancer Evo IV 12 15     10 10     47
6. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski Renault Clio 3 0 8 10 3 0 10 10 44
7. Łukasz Cybulko Automobilklub Podlaski Peugeot 106 4 4 10 8 6 6     38
8. Krzysztof Tobiasz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1 1 2 6 1 (1) 6 8 25
9. Mirosław Giziński Statoil Racing Team - Automobilklub Opolski Fiat Cinquecento 1 2 1 4 0 3 8 6 25
10. Jacek Żołądź Automobilklub Podkarpacki Peugeot 106     6 12 2 1     21
11. Michał Gołębiowski Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 10 8             18
11. Michał Uliarczyk Automobilklub Śląski Peugeot 306 S16 8 10             18
13. Robert Romuzga Automobilklub Podkarpacki Fiat Cinquecento 0 1 3 3 1 1 3 4 16
14. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1 0 4 0 1 1 4 3 14
15. Marek Glier Automobilklub Polski           4 8     12
16. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 1 1 1 2 1 1     7
17. Adam Krysiak Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 1 1 1 1 1 2     7
18. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1 1 1 1 1 1     6
19. Jarosław Olak Automobilklub Polski   1 1 1 1 1 1     6
20. Dominik Durczok Automobilklub Śląski Suzuki Swift 2 3             5
21. Maciej Kosil Autoklub Rzemieślnik Warszawa   0 1 1 1 1 1     5
22. Bartłomiej Steinhof Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento             2 2 4
23. Bartosz Gruszczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 1 1 1         4
24. Stefan Karnabal Automobilklub Orski Fiat Cinquecento     1 1 1 1     4
25. Paweł Stefanicki Automobilklub Orski Fiat Cinquecento         1 1     2
26. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski           1 1     2
27. Paweł Biernat Automobilklub Opolski   1 1             2
28. Dariusz Poloński Automobilklub Śląski           1 1     2
29. Tomasz Seredyński Automobilklub Krakowski   1 1             2
30. Piotr Krotoszyński Automobilklub Polski           1 1     2
31. Maciej Lubiak Automobilklub Olsztyński           1 1     2
32. Damian Kinda Automobilklub Orski           1 1     2
33. Wojciech Skiba Automobilklub Orski           1 1     2
 
Klasa E-F3: 1 2 3 4 5 6 7 8  

1.

Robert Podolski Automobilklub Kielecki Eufra 391    

1

1

   

1

1

4

 
Klasa E-1600: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Tomasz Witkowicz Automobilklub Częstochowski Estonia 25-Łada     2 2     2 1 7
2. Michał Gil Automobilklub Kielecki Reynard; Estonia 21-Łada     1 1     1 2 5
 
Klasa E-1300: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Piotr Kaźmierczak Vital Auto Racing Team - A. Krakowski      

1

1

       

2

 
Klasa H-2000: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Honda Integra     6 6 10 10 2 2 36
2. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski Renault Megane 4 6 4 4 4 3     25
3. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane 6 4 3 0 0 0 1 1 15
4. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Orski Volkswagen Golf         6 6     12
5. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Megane 3 3   3         9
6. Maciej Kluczka Automobilklub Opolski Volkswagen Golf 2 1 2 2 1 1     9
7. Karol Falk Automobilklub Orski Volkswagen Golf         3 4     7
8. Arkadiusz Pałosz Automobilklub Śląski Peugeot 205 1 2     2 0     5
9. Jakub Kaczyński Automobilklub Orski Renault Clio         0 2     2
 
Klasa H-1600: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco GTi 4 10 10 10 6 3 0 6 49
2. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 6 (2) 6 6 10 10 4 3 45
3. Janusz Jania Automobilklub Krakowski Peugeot 205 10 6 0   0 6 2 1 25
4. Paweł Kamiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 3 4 4 4 4 2   2 23
5. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106             10 10 20
6. Hubert Massalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Skoda Felicia         0 4 6 4 14
7. Andrzej Słota Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift     3 0 3 0     6
8. Marek Mateja Automobilklub Śląski Renault 5 1 0 2 3     0   6
9. Piotr Baran Automobilklub Śląski Citroen AX 2 3             5
10. Leszek Gontarz Automobilklub Orski Toyota Corolla         2 1   0 3
 
Klasa H-1150: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Mariusz Borczyk Automobilklub Małopolski Fiat 10 10 4 10 0 0 3 0 37
2. Aleksander Opioła Automobilklub Małopolski   6 6 6 6 3 4 0 3 34
3. Wit Wawrzycki Vital Auto Racing Team - A. Krakowski           10 10 0 10 30
4. Robert Halicki Automobilklub Opolski   4 4 0 4 1 3 10 4 30
5. Robert Kus Automobilklub Krakowski           6 6 6 6 24
6. Marek Ryndak Rafineria Jasło - Moto Car 93 Rzeszów   3   10 3         16
7. Andrzej Wróbel Automobilklub Opolski   0 2 2 1 2 2 4 2 15
8. Krzysztof Żukowski Automobilklub Małopolski   1 3 3 2 4 1     14
9. Filip Janeczek Automobilklub Krakowski   2 1 1 0     0   4
 
Klasa H-126p: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Witold Wilk Automobilklub Małopolski Polski Fiat 126p 3 2 1 1 2 1 0 0 10
2. Jakub Wdowiak Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 2 3 2 2         9
3. Marcin Gaciarz Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 1 1         2 2 6
4. Maciej Jabczyński Automobilklub Orski Polski Fiat 126p         1 2     3
 
Klasa A-2000: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16 S 3 3 1 1 3 3 1 (1) 15
2. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2 2 2 2 2 2 2 (2) 14
3. Adam Partyka Automobilklub Małopolski   1 1             2
4. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa           1 1     2
 
Klasa A-1600: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Marcin Bełtowski Automobilklub Krakowski     1 1 2 1 2     7
2. Marcin Ślązok Automobilklub Śląski Skoda Felicia 1 2             3
3. Włodzimierz Groblewski Automobilklub Orski           2 1     3
 
Klasa A-1150: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 6 6 4 6 10 10 0 4 46
2. Michał Szerla Vital Auto Racing Team - A. Krakowski       10 4 2 3 10 10 39
3. Mirosław Gąsecki Automobilklub Orski       6 10 4 0 6 6 32
4. Andrzej Michalik Chłopskie Jadło RT - Moto Car 93 Rzeszów   3 3 2 0 6 4 4 1 23
5. Mirosław Drożdż ZETO Rzeszów - Automobilklub Rzeszowski   (1) 2 3 3 3 6 3 3 23
6. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4 4             8
7. Piotr Sapko Automobilklub Krakowski               2 2 4
8. Robert Kus Automobilklub Krakowski   2 1             3
9. Maciej Kuczma Automobilklub Małopolski       1 2     0 0 3
 
Klasa A-PAR: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Alfa Romeo 156 3 4 3 4 4 0     18
2. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski Alfa Romeo 156     2 1 0 6 4 4 17
3. Piotr Kaźmierczak Vital Auto Racing Team - A. Krakowski Alfa Romeo 156 2 3     3 0 3 3 14
4. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Alfa Romeo 156   2 4 3     2 2 13
5. Witold Szybowski Vital Auto Racing Team - A. Krakowski Alfa Romeo 156 1 1 1 2 2 3 1 (1) 11
6. Maciej Kołomyjski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Alfa Romeo 156         6 4     10
 
Klasa N-2000: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Dariusz Maciejczyk Automobilklub Małopolski Opel Astra 3 3 2 2 3 2     15
2. Michał Uliarczyk Automobilklub Śląski Peugeot 306 S16 4 6             10
2. Michał Gołębiowski Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 6 4             10
4. Tomasz Chamielec Automobilklub Opolski Renault Clio 2 0 1 1 1   1 1 7
5. Marek Glier Automobilklub Polski           2 3     5
 
Klasa N-1600: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Łukasz Cybulko Automobilklub Podlaski Peugeot 106 3 2 2 1 3 3     14
2. Jacek Żołądź Automobilklub Podkarpacki Peugeot 106     1 2 2 2     7
3. Dominik Durczok Automobilklub Śląski Suzuki Swift 2 1             3
4. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski           1 1     2
 
Klasa N-1150: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Mirosław Giziński Statoil Racing Team - Automobilklub Opolski Fiat Cinquecento 10 10 0 6 0 10 6 4 46
2. Krzysztof Tobiasz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 6 2 4 10 6 0 4 6 38
3. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 3 0 10 0 4 3 3 2 25
4. Robert Romuzga Automobilklub Podkarpacki Fiat Cinquecento 0 4 6 4 3 2 2 3 24
5. Paweł Stefanicki Automobilklub Orski Fiat Cinquecento         10 4     14
6. Adam Krysiak Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 4 3 0 1 0 6     14
7. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 1 6 3 3 0 0     13
8. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2 1 2 2 1 1     9
9. Stefan Karnabal Automobilklub Orski Fiat Cinquecento     1 0 2 0     3
10. Bartłomiej Steinhof Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento             1 1 2
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Vital Auto Racing Team 2   12 7 15 16 12 21 85
2. Statoil Racing Team 10 10   6   10 6 4 46
3. Chłopskie Jadło Racing Team 5 5 4 (2) 8 6 6 3 37
4. Gładysz Racing Team       5         5
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zwodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w GSMP na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
- Grupa CN+C3 - Prototypy sportowe o pojemności skokowej silnika do 3000 cm3
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.

Samochody startujące w GSMP podzielone były na klasy:
- klasa E-F3 - samochody formuły 3 - silniki do 2000 cm3, maksymalnie 4-cylindrowe, bez doładowania
- Klasa E-1600 - samochody wyścigowe do 1600 cm3
- Klasa E-1300 - samochody wyścigowe do 1300 cm3
- klasa H+2000 - samochody gr. H powyżej 2000 cm3
- klasa H-2000 - samochody gr. H do 2000 cm3
- klasa H-1600 - samochody gr. H do 1600 cm3
- klasa H-1150 - samochody gr. H do 1150 cm3
- klasa H-126p - klasa markowa Polski Fiat 126p według ostatniej homologacji gr. A
- klasa A+2000 - samochody gr. A powyżej 2000 cm3
- klasa A-2000 - samochody gr. A do 2000 cm3
- klasa A-1600 - samochody gr. A do 1600 cm3
- klasa A-1150 - samochody gr. A do 1150 cm3
- klasa A-PAR - samochody Alfa Romeo 156 przygotowane zgodnie z regulaminem wyścigowego Pucharu Alfy Romeo
- klasa N+2000 - samochody gr. N powyżej 2000 cm3
- klasa N-2000 - samochody gr. N do 2000 cm3
- klasa N-1600 - samochody gr. N do 1600 cm3
- klasa N-1150 - samochody gr. N do 1150 cm3

Samochody klas H+2000, A+2000 i N+2000 mogły zdobywać punkty tylko w klasyfikacji generalnej, oraz w grupie.

Punkty w klasyfikacji generalnej i w grupach przyznawano za 10 pierwszych miejsce według klucza: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Za 11-te i dalsze miejsca przyznawano również 1 punkt.

Punkty w klasach przyznawano za 6 pierwszych miejsc według zasad:

miejsce:

1 2 3 4 5 6
6 i więcej startujących - punkty:  10 6 4 3 2 1
5 startujących - punkty:  6 4 3 2 1  
4 startujących - punkty:  4 3 2 1    
3 startujących - punkty:  3 2 1      
2 startujących - punkty:  2 1        
1 startujący - punkty:  1          

Do końcowej klasyfikacji mistrzostw zawodnikom zaliczano 7 najlepszych wyników. W klasyfikacji uwzględniano zawodników, którzy ukończyli co najmniej dwie eliminacje GSMP.

W przypadku jednakowej ilości punktów w klasyfikacji końcowej o lepszym miejscu decydowały następujące kryteria :
a) większa ilość lepszych miej
sc w rundach;
b) w przypadku dalszej równości - ex aequo.

Zasady przyznawania tytułów mistrzowskich:
1. W klasyfikacji generalnej - Mistrz Polski
2. W grupach i w klasach w zależności od ilości sklasyfikowanych:
- przy 10 zawodnikach - Mistrz Polski,
- przy 14 zawodnikach - Mistrz Polski i Wicemistrz Polski,
- przy 18 zawodnikach - Mistrz Polski, I i II Wicemistrz Polski.

Klasyfikacja zespołów sponsorskich
Zespół stanowili wszyscy zawodnicy reprezentujący danego sponsora. Do wyniku liczyły się punkty zdobyte w klasach przez jednego do trzech najlepszych zawodników zespołu.

Zawodnik wykluczony z zawodów za odstępstwa techniczne choćby w jednej rundzie, nie mógł ubiegać się o tytuł mistrzowski w żadnej dyscyplinie samochodowej w tym sezonie.


Źródła:
- Auto Sport 2000
- "Wielkie ściganie 2000" - Mirosław Rutkowski
- Motor 2000
- Sport 2000


<< GSMP 1999] [Strona główna] [Wyścigi górskie] [GSMP 2001 >>