<< KMP 1984] [Strona główna] [Karting] [KMP 1986 >>


Kartingowe Mistrzostwa Polski 1985

20-21.04.1985 Poznań - 1 i 2 el. KMP kat. wyścigowej; 1 el. KMP kat. Młodzik

???

11-12.05.1985 Częstochowa - 3 i 4 el. KMP kat. wyścigowej; 2 el. KMP kat. Młodzik

???

15-16.06.1985 Koszalin - 5 el. KMP kat. wyścigowej; 3 el. KMP kat. Młodzik

???

28-29.09.1985 Bydgoszcz - 6 el. KMP kat. wyścigowej; 4 el. KMP kat. Młodzik

???

12-13.10.1985 Lublin - 7 i 8 el. KMP kat. wyścigowej; 5 el. KMP kat. Młodzik

???


Klasyfikacje Kartingowych Mistrzostw Polski kategorii wyścigowej i młodzików 1985

Kategoria wyścigowa:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Waldemar Kuńczik AMK Drwęca Ostróda 583 pkt. 1. Automobilklub Warszawski 2834 pkt.
2. Jacek Kutyna Automobilklub Warszawski 569 pkt. 2. Automobilklub Bydgoski 2537 pkt.
3. Jerzy Ruch AMK Drwęca Ostróda 567 pkt. 3. AMK Drwęca Ostróda 2475 pkt.
4. Mirosław Jażdżewski Automobilklub Bydgoski 566 pkt. 4. Automobilklub Krakowski 2296 pkt.
5. Jan Kowalik Automobilklub Krakowski 559 pkt. 5. Automobilklub Wielkopolski 2191 pkt.
6. Cezary Czub Automobilklub Warszawski 553 pkt. 6. Klub Motorowy Nysa 2112 pkt.
7. Sławomir Chądzyński MPK Ogniwo Częstochowa 542 pkt. 7. KK Zakłady Chemiczne Blachownia 1906 pkt.
8. Krzysztof Borowy Klub Motorowy Nysa 541 pkt. 8. Automobilklub Lubelski 1787 pkt.
9. Krzysztof Krawczyk MPK Ogniwo Częstochowa 535 pkt. 9. MPK Ogniwo Częstochowa 1475 pkt.
10. Grzegorz Wiśniewski AMK Budowlani Gdańsk 528 pkt. 10. SKS Zespół Szkół Samochodowych Nr 2 Warszawa 973 pkt.
11. Mariusz Rybiański Automobilklub Bydgoski 517 pkt. 11. Automobilklub ZM Lublin 864 pkt.
12. Dariusz Frankowski Automobilklub Wielkopolski 515 pkt. 12. AMK Pałac Młodzieży Warszawa 810 pkt.
13. Jacek Witos AMK Budowlani Gdańsk 498 pkt. 13. Automobilklub Cieszyński 745 pkt.
14. Marcin Oppenkowski AMK Drwęca Ostróda 496 pkt. 14. MAK Warszawa 710 pkt.
15. Wojciech Stateczny KK Zakłady Chemiczne Blachownia 495 pkt. 15. Automobilklub Toruński 592 pkt.
16. Jerzy Wrona Automobilklub Krakowski 485 pkt. 16. SKM Transbud Gdańsk 359 pkt.
17. Piotr Karpiński Automobilklub Bydgoski 485 pkt. 17. RKS Walcownia Czechowice 186 pkt.
18. Mirosław Nowak Automobilklub Bydgoski 485 pkt. 18. Automobilklub Łódzki 139 pkt.
19. Paweł Moniński AMK Pałac Młodzieży Warszawa 477 pkt.      
20. Bogusław Cebulski Automobilklub Krakowski 473 pkt.      
21. Marek Stefaniak Automobilklub Warszawski 472 pkt.      
22. Piotr Kasperek Automobilklub Lubelski 465 pkt.      
23. Janusz Dach Automobilklub Wielkopolski 455 pkt.      
24. Janusz Szrajber Automobilklub Lubelski 449 pkt.      
25. Piotr Konkolski Automobilklub ZM Lublin 440 pkt.      
26. Dariusz Fiksa Automobilklub Wielkopolski 440 pkt.      
27. Jarosław Marcinkowski Automobilklub Wielkopolski 417 pkt.      
28. Wojciech Wrzosek Klub Motorowy Nysa 415 pkt.      
29. Andrzej Adamow KK Zakłady Chemiczne Blachownia 402 pkt.      
30. Jacek Szatlach Automobilklub Bydgoski 397 pkt.      
31. Dariusz Cichoń Automobilklub Łódzki 391 pkt.      
32. Wojciech Lewandowski Automobilklub Toruński 384 pkt.      
33. Andrzej Słowiński Automobilklub ZM Lublin 374 pkt.      
34. Jacek Ślusarz KK Kędzierzyn Koźle 371 pkt.      
35. Zbigniew Dumiński RKS Walcownia Czechowice 366 pkt.      
36. Bogdan Bankiewicz SKS Zespół Szkół Samochodowych Nr 2 Warszawa 364 pkt.      
37. Bogdan Gołasa MAK Warszawa 364 pkt.      
38. Jacek Nowicki MAK Warszawa 360 pkt.      
39. Ryszard Pawłowski AMK Drwęca Ostróda 358 pkt.      
40. Tadeusz Trybel KK Zakłady Chemiczne Blachownia 354 pkt.      
41. Jerzy Skubik Automobilklub Lubelski 354 pkt.      
42. Paweł Bartocha Automobilklub Lubelski 353 pkt.      
43. Ireneusz Modliński SKS Zespół Szkół Samochodowych Nr 2 Warszawa 345 pkt.      
44. Leszek Adamczyk Klub Motorowy Nysa 330 pkt.      
45. Roman Szkutek Automobilklub Cieszyński 314 pkt.      
46. Jan Goncik Klub Motorowy Nysa 301 pkt.      
47. Roman Bizunowicz Automobilklub Wielkopolski 300 pkt.      
48. Paweł Sadek AMK Pałac Młodzieży Warszawa 292 pkt.      
49. Zdzisław Baran Automobilklub Krakowski 283 pkt.      
50. Krzysztof Bołuk Automobilklub Cieszyński 266 pkt.      
51. Karol Kowalski AKK PKS Grójec 262 pkt.      
52. Dariusz Dźwigała Klub Motorowy Nysa 251 pkt.      
53. Krzysztof Sel Automobilklub Bydgoski 211 pkt.      
54. Krzysztof Głowacki Automobilklub Toruński 208 pkt.      
55. Marek Pękała Automobilklub Cieszyński 165 pkt.      
56. Jarosław Kaczmarzyk SKS Zespół Szkół Samochodowych Nr 2 Warszawa 137 pkt.      
57. Maciej Kaczmarek Klub Motorowy Nysa 103 pkt.      
 
Kategoria Młodzik Otwarta:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Jacek Woźniak Automobilklub Warszawski 400 pkt. 1. Automobilklub Warszawski 1905 pkt.
2. Piotr Wysga Automobilklub Warszawski 385 pkt. 2. AMK Drwęca Ostróda 1314 pkt.
3. Igor Cupriak Automobilklub Warszawski 375 pkt. 3. Automobilklub Lubelski 405 pkt.
4. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda 375 pkt. 4. Automobilklub Świętokrzyski 357 pkt.
5. Grzegorz Przeniosło Harcerski Klub Kartingowy Starachowice 372 pkt. 5. Pałac Młodzieży Warszawa 345 pkt.
6. Paweł Setniewski Automobilklub Warszawski 370 pkt. 6. Klub Kartingowy Nysa 315 pkt.
7. Tomasz Woszuk AMK Drwęca Ostróda 362 pkt. 7. Automobilklub Bydgoski 240 pkt.
8. Paweł Górecki Automobilklub Warszawski 359 pkt. 8. Harcerski Klub Kartingowy Starachowice 169 pkt.
9. Artur Woszuk AMK Drwęca Ostróda 344 pkt.      
10. Marcin Kacperski Automobilklub Warszawski 342 pkt.      
11. Adam Zajkowski Automobilklub Warszawski 336 pkt.      
12. Paweł Żyliński Automobilklub Warszawski 333 pkt.      
13. Patrycja Markowska Automobilklub Warszawski 328 pkt.      
14. Paweł Śliwka Pałac Młodzieży Warszawa 272 pkt.      
15. Piotr Woźniak Pałac Młodzieży Warszawa 259 pkt.      
16. Krzysztof Szymański Automobilklub Warszawski 258 pkt.      
17. Artur Dybek Klub Kartingowy Nysa 239 pkt.      
18. Krystian Iwanowski Automobilklub Warszawski 178 pkt.      
19. Hubert Dzianok Automobilklub Świętokrzyski 174 pkt.      
20. Olaf Kopczyński Pałac Młodzieży Warszawa 169 pkt.      
21. Robert Skoczylas Automobilklub Lubelski 162 pkt.      
22. Sebastian Konieczny Klub Kartingowy Nysa 159 pkt.      
23. Bartosz Polańczyk Zespół Szkół Samochodowych Warszawa 157 pkt.      
24. Marcin Wójcik Automobilklub Lubelski 157 pkt.      
25. Tomasz Krukowski Automobilklub Świętokrzyski 97 pkt.      
26. Dariusz Stróżyk Automobilklub Świętokrzyski 91 pkt.      
26. Paweł Nowak Automobilklub Warszawski 91 pkt.      
28. Jacek Bogusławski Automobilklub Warszawski 89 pkt.      
29. Janusz Łata Automobilklub Świętokrzyski 88 pkt.      
30. Jerzy Skubik Automobilklub Lubelski 86 pkt.      
31. Marcin Polańczyk Zespół Szkół Samochodowych Warszawa 82 pkt.      
32. Paweł Bielewicz Automobilklub Warszawski 82 pkt.      
32. Piotr Furchert Automobilklub Bydgoski 82 pkt.      
34. Rafał Biskup Automobilklub Bydgoski 81 pkt.      
35. Lubomir Górski Harcerski Klub Kartingowy Starachowice 77 pkt.      
35. Robert Moraczewski Automobilklub Bydgoski 77 pkt.      
37. Jacek Żurek Automobilklub Toruński 76 pkt.      
 
Kategoria Młodzik (KDL):
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Jacek Woźniak Automobilklub Warszawski 395 pkt. 1. Automobilklub Świętokrzyski 1857 pkt.
2. Tomasz Krukowski Automobilklub Świętokrzyski 391 pkt. 2. Automobilklub Warszawski 1844 pkt.
3. Grzegorz Przeniosło Harcerski Klub Kartingowy Starachowice 379 pkt. 3. AMK Drwęca Ostróda 1123 pkt.
4. Janusz Łata Automobilklub Świętokrzyski 376 pkt. 4. Pałac Młodzieży Warszawa 901 pkt.
5. Robert Chilczuk AMK Drwęca Ostróda 373 pkt. 5. Automobilklub Bydgoski 686 pkt.
6. Dariusz Stróżyk Automobilklub Świętokrzyski 371 pkt. 6. Automobilklub Lubelski 444 pkt.
7. Paweł Setniewski Automobilklub Warszawski 367 pkt. 7. Klub Kartingowy Nysa 295 pkt.
8. Hubert Dzianok Automobilklub Świętokrzyski 357 pkt. 8. MDK Nr 2 Bydgoszcz 197 pkt.
9. Paweł Żyliński Automobilklub Warszawski 352 pkt. 9. Harcerski Klub Kartingowy Starachowice 175 pkt.
10. Piotr Górecki Automobilklub Warszawski 349 pkt. 10. Zespół Szkół Samochodowych Nr 2 Warszawa 132 pkt.
11. Tomasz Woszuk AMK Drwęca Ostróda 348 pkt.      
12. Michał Gil Automobilklub Świętokrzyski 340 pkt.      
13. Paweł Śliwka Pałac Młodzieży Warszawa 335 pkt.      
14. Marcin Kacperski Automobilklub Warszawski 334 pkt.      
15. Krzysztof Szymański Automobilklub Warszawski 331 pkt.      
16. Adam Zajkowski Automobilklub Warszawski 321 pkt.      
17. Jerzy Skubik Automobilklub Lubelski 316 pkt.      
18. Olaf Kopczyński Pałac Młodzieży Warszawa 313 pkt.      
19. Patrycja Markowska Automobilklub Warszawski 311 pkt.      
20. Piotr Furchert Automobilklub Bydgoski 308 pkt.      
21. Artur Dybek Klub Kartingowy Nysa 307 pkt.      
22. Rafał Biskup Automobilklub Bydgoski 306 pkt.      
23. Igor Cupriak Automobilklub Warszawski 269 pkt.      
24. Krystian Iwanowski Automobilklub Warszawski 263 pkt.      
25. Piotr Woźniak Pałac Młodzieży Warszawa 260 pkt.      
26. Artur Woszuk AMK Drwęca Ostróda 242 pkt.      
27. Paweł Waligóra Automobilklub Świętokrzyski 166 pkt.      
28. Sebastian Konieczny Klub Kartingowy Nysa 149 pkt.      
29. Bartosz Polańczyk ZSS Warszawa 148 pkt.      
30. Marcin Polańczyk ZSS Warszawa 143 pkt.      
31. Marcin Wójcik Automobilklub Warszawski 143 pkt.      
32. Robert Skoczylas Automobilklub Lubelski 143 pkt.      
33. Piotr Wysga Automobilklub Warszawski 139 pkt.      
34. Robert Marczewski MDK Nr 2 Bydgoszcz 137 pkt.      
35. Jacek Bogusławski Automobilklub Warszawski 92 pkt.      
36. Lubomir Górski Harcerski Klub Kartingowy Starachowice 82 pkt.      
37. Grzegorz Zientara ZSS Romet 77 pkt.      
38. Jacek Żurek Automobilklub Toruński 75 pkt.      
39. Marek Jaszukiewicz Automobilklub Bydgoski 72 pkt.      
40. Grzegorz Carzasty Automobilklub Warszawski 71 pkt.      
41. Artur Derwich MDK Nr 2 Bydgoszcz 63 pkt.      
 

Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski.


7-9.09.1985 Szczecin - Finały Kartingowych Mistrzostw Polski kategorii popularnej i młodzieżowej

Kategoria popularna:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Adam Czeladzki Automobilklub Warszawski 195 pkt. 1. MPK Ogniwo Częstochowa 721 pkt.
2. Henryk Długosz MPK Ogniwo Częstochowa 195 pkt. 2. Transbud Radom 542 pkt.
3. Mirosław Raczyłło Transbud Radom 194 pkt. 3. ZSS Szczecin 356 pkt.
4. Tomasz Potecki ZSS Szczecin 182 pkt. 4. Transbud Częstochowa 165 pkt.
5. Henryk Szwankowski Transbud Częstochowa 182 pkt.      
6. Jacek Raczkowski MPK Ogniwo Częstochowa 181 pkt.      
7. Mariusz Marciniak ZSS Automobilklub Wielkopolski 180 pkt.      
8. Piotr Adamik Tajfun Krosno 179 pkt.      
9. Jacek Misiak MPK Ogniwo Częstochowa 179 pkt.      
10. Marian Czachor Transbud Radom 176 pkt.      
11. Karol Mazur ZSS Szczecin 174 pkt.      
12. Janusz Rosłański Transbud Radom 172 pkt.      
13. Jerzy Kwiatkowski ZSS Bydgoszcz 169 pkt.      
14. Andrzej Sysak MDK Koszalin 167 pkt.      
15. Grzegorz Beym MPK Ogniwo Częstochowa 166 pkt.      
16. Piotr Stankowski Automobilklub Dolnośląski 162 pkt.      
17. Dariusz Kalicki ZSS Hoża Warszawa 161 pkt.      
18. Robert Mielnik Polmozbyt Toruń 159 pkt.      
19. Jacek Fedan ZSS Zielona Góra 159 pkt.      
20. Andrzej Porczyński Zryw Lublin 158 pkt.      
21. Kazimierz Grzebień PKS Tarnów 156 pkt.      
22. Radosław Klimek Automobilklub Łódzki 156 pkt.      
23. Dariusz Nietz ZSZ Kruszwica 149 pkt.      
24. Henryk Prałat Automobilklub Leszno 83 pkt.      
25. Jarosław Oracz Transbud Częstochowa 77 pkt.      
26. Jacek Król Zryw Lublin 74 pkt.      
27. Tomasz Paliwoda ZSGKR Sypniewo 73 pkt.      
 
Kategoria młodzieżowa:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Cezary Fuchs Rzemieślnik Wrocław 200 pkt. 1. MPK Ogniwo Częstochowa 705 pkt.
2. Piotr Tomaś MPK Ogniwo Częstochowa 192 pkt. 2. Automobilklub Warszawski 610 pkt.
3. Paweł Domagalski Automobilklub Łódzki 188 pkt. 3. Automobilklub Wielkopolski 528 pkt.
4. Dariusz Wysocki Automobilklub Podlaski 188 pkt. 4. Rzemieślnik Wrocław 379 pkt.
5. Paweł Bielewicz Automobilklub Warszawski 186 pkt. 5. Transbud Gdańsk 338 pkt.
6. Tomasz Ratajczyk Rzemieślnik Wrocław 182 pkt. 6. ZSS Automobilklub Wielkopolski 327 pkt.
7. Marcin Golimowski Automobilklub Warszawski 179 pkt. 7. Automobilklub Podlaski 321 pkt.
8. Piotr Kowner Automobilklub Łódzki 178 pkt. 8. ZSB Gorzów 286 pkt.
9. Maciej Łata Transbud Gdańsk 176 pkt. 9. Automobilklub Cieszyński 283 pkt.
10. Artur Organ Tajfun Krosno 175 pkt. 10. Pałac Młodzieży Szczecin 158 pkt.
11. Andrzej Kupka MPK Ogniwo Częstochowa 175 pkt. 11. ZSS Koszalin 131 pkt.
12. Robert Burzyński ZSS Automobilklub Wielkopolski 168 pkt.      
13. Tomasz Imiołczyk MPK Ogniwo Częstochowa 166 pkt.      
14. Benedykt Hoppe Transbud Gdańsk 162 pkt.      
15. Jacek Wiszniewski Automobilklub Łódzki 162 pkt.      
16. Dariusz Praski MPK Ogniwo Częstochowa 161 pkt.      
17. Przemysław Marciniak ZSS Automobilklub Wielkopolski 159 pkt.      
18. Anna Puk Automobilklub Warszawski 158 pkt.      
19. Dariusz Przeklasa MPK Ogniwo Częstochowa 157 pkt.      
20. Sławomir Sobala MPK Ogniwo Częstochowa 155 pkt.      
21. Wiesław Ernst Automobilklub Cieszyński 155 pkt.      
22. Maciej Sadkiewicz ZSS Bydgoszcz 155 pkt.      
23. Adam Żurawski ZSR Gorzów 145 pkt.      
24. Piotr Cegielski ZSS Koszalin 145 pkt.      
25. Piotr Adamiszyn ZSR Gorzów 142 pkt.      
26. Grzegorz Gładkowski ZSM Toruń 139 pkt.      
27. Jarosław Mrugas Tarpan Poznań 136 pkt.      
28. Roman Piszczatowski Automobilklub Podlaski 134 pkt.      
29. Jacek Cabaj MPK Ogniwo Częstochowa 132 pkt.      
30. Marek Podżerski Automobilklub Cieszyński 129 pkt.      
31. Piotr Żurawski MDK Szczecin 127 pkt.      
32. Dariusz Berchard Sanip. Bydgoszcz 122 pkt.      
33. Tomasz Strozik Pałac Młodzieży Warszawa 85 pkt.      
34. Igor Krukowski Automobilklub Świętokrzyski 73 pkt.      
35. Adam Górecki Polmozbyt Toruń 71 pkt.      
36. Katarzyna Murzecka Automobilklub Warszawski 70 pkt.      
37. Robert Wesołowski Pałac Młodzieży Szczecin 68 pkt.      
38. Artur Morena ZSS Zielona Góra 66 pkt.      
39. Piotr Świtajski ZSS Toruń 65 pkt.      
40. Robert Pych ZSS Skwierzyna 63 pkt.      
41. Piotr Sołtys MK Włodawa 63 pkt.      
42. Tomasz Biernaczyk ZSS Zielona Góra 61 pkt.      
43. Andrzej Wrzyszyński ZSS Koszalin 59 pkt.      
 

Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski.


Podział kartów startujących w KMP:
Karty startujace w krajowych zawodach odpowiadały przepisom klasy Intercontinental C (karty z silnikami jednocylindrowymi 125 cm3 produkowanymi seryjnie i ze skrzyniami biegów o co najmniej 3 przełożeniach) według regulaminów CIK-FIA. W KMP klasa Intercontinental C dzieliła się na kategorie:
- Kategoria wyścigowa - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 z daleko idącymi przeróbkami produkcji krajów socjalistycznych.
- Kategoria popularna - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 produkcji krajowej z przeróbkami.
-
Kategoria młodzieżowa - karty napędzane silnikami 125 cm3 produkcji krajowej bez przeróbek.
Oprócz tego rozgrywano KMP kat. Młodzik dla kartów z silnikami o pojemności 50 cm3. Klasa ta dzieliła się na kategorie: Młodzik (KDL) (silniki produkcji krajów socjalistycznych) i Młodzik Otwarta (silniki dowolne).


Źródła:
- Informator Sportowo-Turystyczny Polskiego Związku Motorowego. Wyniki Sportu 1985.
- Motor 1985
- "Karting" - Tadeusz Rychter
- Materiały nadesłane: Adam Czeladzki


<< KMP 1984] [Strona główna] [Karting] [KMP 1986 >>