<< KMP 1992] [Strona główna] [Karting] [KMP 1994 >>


Kartingowe Mistrzostwa Polski 1993

18.04.1993 Poznań - 1 eliminacja KMP

Formuła C (Międzynarodowe KMP):
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski CRG-Pavesi 18:12,720
2. Marcin Filipowicz Automobilklub Polski Kali-TM 18:18,406
3. Paweł Setniewski Automobilklub Polski Tony-TM 18:43,926
4. Jiri Becicka (CZ) Kali-TM - 5 okr.
5. Paweł Żyliński Automobilklub Polski WK1-CZ - 7 okr.
Odpadli m. in.:
  Marcin Majewski Automobilklub Kielecki  

(opona)

Wystartowało 10 zawodników.
 
Kategoria wyścigowa:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski CRG-CZ 12:25,040
2. Marcin Majewski Automobilklub Kielecki Mach 1-CZ 12:29,755
3. Marek Krok KK Nysa Koszalin-CZ 12:54,717
4. Artur Chmielewski Automobilklub Toruński CHM-CZ 12:55,303
5. Maciej Dajewski Automobilklub Dolnośląski Kali-CZ 12:56,110
 
Klasa Senior 100:
1. Marek Rogalski Automobilklub Polski CRG-Rotax 10:18,575
2. Aneta Markowska Automobilklub Polski Tony-Iame 10:23,374
3. Peter Steiner (D) Mach 1-Italo 10:24,145
4. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin CRG-Parilla 10:33,064
5. Przemysław Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin Parilla 10:33,974
Odpadli m. in.:
  Krzysztof Krawczyk KTM Novi Kielce CRG-Parilla

(silnik)

 
Klasa Junior 100:
1. Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin MS-TT 75 10:34,761
2. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski MS-Parilla 10:35,210
3. Piotr Żabowski Automobilklub Polski Mach 1-KZH 10:40,782
 
Kategoria Młodzik 02:
1. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski KP 6-WH 5:18,142
2. Krzysztof Bryzek MDK Koszalin Urawie-Honda 5:18,810
3. Dariusz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Pees-Sachs 5:21,065

? Bydgoszcz - 2 eliminacja KMP

Formuła C (Międzynarodowe KMP):
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski CRG-Pavesi
2. Bogdan Maksel Autoklub Rzemieślnik Warszawa MS-TM
3. Marcin Filipowicz Automobilklub Polski Kali-TM
4. Paweł Setniewski Automobilklub Polski Tony-TM
5. Jakub Piasecki Automobilklub Krakowski  
Wystartowało 9 zawodników.
 
Kategoria wyścigowa:
1. Mikołaj Otto Automobilklub Polski MS-CZ
2. Paweł Żyliński Automobilklub Polski WK 1-CZ
3. Maciej Tomaszewski SKS Karting Warszawa MS-CZ
4. Jacek Wąs Automobilklub Dolnośląski Tecno-CZ
5. Piotr Masicz Automobilklub Lubelski WK 1-CZ
 
Klasa Senior 100:
1. Marek Rogalski Automobilklub Polski CRG-Rotax
2. Krzysztof Krawczyk KTM Novi Kielce CRG-Parilla
3. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin CRG-Parilla
4. Karol Mazur Pałac Młodzieży Szczecin CRG-Italo
5. Maciej Polody Automobilklub Wielkopolski CRG-Sirio
 
Klasa Junior 100:
1. Andrzej Szymański KTM Novi Kielce Magnum-Parilla
2. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski MS-Parilla
3. Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin MS-TT 75
4. Rafał Czekański Automobilklub Rzeszowski CRG-Parilla
5. Robert Klimek Automobilklub Dolnośląski Swiss Hutless-Parilla
 
Kategoria Młodzik 02:
1. Krzysztof Bryzek MDK Koszalin Urawie-Honda
2. Dariusz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Pees-Sachs
3. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski KP 6-Simson
4. Piotr Stani Automobilklub Radomski SAM
5. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski KP 5-Simson

04.07.1993 Koszalin - 3 eliminacja KMP

Formuła C (Międzynarodowe KMP):
Trening: 1. Turkiewicz - 42,195; 2. Majewski - 43,003; 3. Biernacki - 43,209
Finał:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski CRG-Pavesi
2. Marcin Filipowicz Automobilklub Polski Kali-TM
3. Marcin Majewski Automobilklub Kielecki Mach 1-KZH
4. Sergey Juzakov (BY) Tony-Pavesi
5. Paweł Setniewski Automobilklub Polski Tony-TM
6. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-TM
Wystartowało 9 zawodników.
 
Kategoria wyścigowa:
1. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński Kali-CZ
2. Mikołaj Otto Automobilklub Polski MS-CZ
3. Piotr Masicz Automobilklub Lubelski WK 1-CZ
4. Sławomir Pietruszko Automobilklub Koszaliński SAM-CZ
5. Jacek Wąs Automobilklub Dolnośląski Tecno-CZ
6. Maciej Dajewski Automobilklub Dolnośląski Kali-CZ
 
Klasa Senior 100:
Przedfinał: 1. Biernacki
Finał:
1. Krzysztof Krawczyk KTM Novi Kielce CRG-Parilla
2. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-Rotax
3. Sebastian Czuwaj Pałac Młodzieży Szczecin Hesse-Parilla
4. Maciej Zatcher Automobilklub Śląski CRG-Parilla
5. Marcin Stokłosa Automobilklub Krakowski WK-KZH
6. Karol Mazur Pałac Młodzieży Szczecin CRG-Italo
 

Klasa Junior 100:

1. Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin MS-Parilla
2. Piotr Stani Automobilklub Radomski CRG-Parilla
3. Tomasz Salach Automobilklub Koszaliński CRG-Parilla
4. Tomasz Otto Automobilklub Polski CRG-Rotax
5. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski MS-Parilla
6. Robert Klimek Automobilklub Dolnośląski Swiss Hutless-Parilla
 
Kategoria Młodzik 02:
1. Piotr Graczyk KTM Novi Kielce Swiss Hutless-Sachs
2. Dariusz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Pees-Sachs
3. Krzysztof Bryzek MDK Koszalin Urawie-Simson
4. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski KP 6-Sachs
5. Dominik Lisowski KM Rzemieślnik Koszalin KP 6-Simson
6. Bartosz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski KC 87-Simson

25.07.1993 Bydgoszcz - 4 eliminacja KMP

Formuła C (Międzynarodowe KMP):
Trening: 1. Biernacki - 37,184; 2. Turkiewicz - 37,229; 3. Dolejsi - 37,793; 4. Maksel - 37,834; 5. Filipowicz - 37,835

Przedfinał: 1. Turkiewicz; 2. Biernacki; 3. Dolejsi; 4. Majewski; 5. Setniewski

Finał (25 okr.):
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski CRG-Pavesi
2. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-TM
3. Marcin Filipowicz Automobilklub Polski Kali-TM
4. Stanislav Dolejsi (CZ) MS-TM
5. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Mach 1-KZH
6. ?    
7. Paweł Setniewski Automobilklub Polski  
Wystartowało 10 zawodników.
 
Kategoria wyścigowa:
Trening: 1. Majewski - 39,415; 2. Tomaszewski - 39,820; 3. M. Otto - 39,852; 4. Chmielewski - 39,861; 5. Kuchalski - 40,249
Przedfinał: 1. Chmielewski; 2. M. Otto; 3. Wąs; 4. Kuchalski; 5. Tomaszewski
Finał:
1. Artur Chmielewski Automobilklub Toruński CHM-CZ
2. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Mach 1-CZ
3. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński Kali-CZ
4. Jacek Wąs Automobilklub Dolnośląski Techno-CZ
5. Maciej Dajewski Automobilklub Dolnośląski Kali-CZ
 
Senior 100:
Trening: 1. Krawczyk - 38,157; 2. Biernacki - 38,241; 3. Rogalski - 38,876; 4. Czuwaj - 39,055; 5. Czekański - 39,101
Przedfinał: 1. Krawczyk; 2. Biernacki; 3. Rogalski; 4. Czuwaj; 5. Czekański
Finał:
1. Krzysztof Krawczyk KTM Novi Kielce CRG-Parilla
2. Marek Rogalski Automobilklub Polski CRG-Rotax
3. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-Rotax
4. Jarosław Wawrzyniak KK Formuła Warszawa CRG-Parilla
5. Anna Graczyk KTM Novi Kielce Mach 1-Parilla
 
Junior 100:
Trening: 1. Zagórski - 38,705; 2. T. Otto - 38,929; 3. Banaszak - 38,961; 4. P. Graczyk - 39,018; 5. Czekański - 39,039
Przedfinał: 1. Rulski; 2. Żabowski; 3. Czekański; 4. Szymański; 5. Szczap
Finał:
1. Rafał Rulski Automobilklub Polski CRG-Rotax
2. Andrzej Szymański KTM Novi Kielce Magnum-Parilla
3. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa CRG-KILT
4. Rafał Czekański Automobilklub Rzeszowski CRG-Parilla
5. Marcin Szczap KK Formuła Warszawa CRG-KILT
Odpadli:

2 okr.

Tomasz Otto   (silnik, kolizja z Banaszakiem)

2 okr.

Marcin Banaszak   (kolizja z T. Otto)
 
Młodzik 02:
Trening: 1. Jachowicz - 47,037; 2. Stani - 47,239; 3. Bryzek - 48,082; 4. Henschke - 48,254; 5. Szymański - 48,449
Przedfinał: 1. Zagórski; 2. Kaczmarski; 3. Jankowski; 4. Pietruszyński; 5. Stani
Finał:
1. Dariusz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Pees-Sachs
2. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski KP 6-WH
3. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski RP W3-Sachs
4. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski KP 6-Sachs
5. Jerzy Pietruszyński Automobilklub Wielkopolski KP 6-WH

18-19.09.1993 Biłgoraj - 5 eliminacja KMP

Długość toru: 1,30 km
Pogoda: zimno, silny wiatr

Formuła C (Międzynarodowe KMP):
Trening: 1. Turkiewicz - 40,023
Przedfinał: 1. Biernacki
Finał:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski Kali-Pavesi
2. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-TM
3. Paweł Setniewski Automobilklub Polski Tony-TM
4. Marcin Filipowicz Automobilklub Polski Kali-TM
5. Jarosław Wierczuk KTM Novi Kielce CRG-Pavesi
6. Bogdan Maksel Autoklub Rzemieślnik Warszawa MS-TM
 
Kategoria wyścigowa:
1. Artur Chmielewski Automobilklub Toruński CHM-CZ
2. Maciej Tomaszewski SKS Karting Warszawa  
3. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński  
 
Senior 100:
Trening: 1. Biernacki - 42,079; 2. Krawczyk - 42,348
Przedfinał: 1. ?; ... 11. Biernacki
Finał:
1. Jarosław Wawrzyniak KK Formuła Warszawa CRG-Parilla
2. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-Rotax
3. Daniel Koterwa Automobilklub Rzeszowski CRG-Parilla
4. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin SAM-Parilla
5. Marcin Wylegała Automobilklub Wielkopolski Patriot-Parilla
6. Anna Graczyk KTM Novi Kielce Mach 1-Parilla
 
Junior 100:
1. Piotr Graczyk KTM Novi Kielce Mach 1-Parilla
2. Piotr Stani Automobilklub Radomski CRG-Parilla
3. Tomasz Otto Automobilklub Polski CRG-Rotax
4. Piotr Żabowski Automobilklub Polski Mach 1-KZH
5. Marcin Szczap KK Formuła Warszawa CRG-KILT
6. Andrzej Szymański KTM Novi Kielce Magnum-Parilla

7.

Damian Donder Automobilklub Wielkopolski  
 
Młodzik 02:
1. Dariusz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Pees-Sachs
2. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski KP 6-WH
3. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski KP 6-Simson
4. Piotr Stani Automobilklub Radomski SAM
5. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski KP 6-Sachs
6. Michał Ołdakowski MAK Warszawa KP 6-Simson
 
We wszystkich klasach wystartowało 112 zawodników.

2-3.10.1993 Stary Kisielin - 6 eliminacja KMP

Formuła C (Międzynarodowe KMP):
Trening: 1. ?; ... 6. Turkiewicz
Przedfinał: 1. Biernacki; 2. Turkiewicz
Finał:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski Kali-Pavesi
2. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-Pavesi
3. Marcin Filipowicz Automobilklub Polski Kali-TM
4. Jarosław Wierczuk KTM Novi Kielce CRG-TM
5. Paweł Setniewski Automobilklub Polski Tony-TM
 
Kategoria wyścigowa:
Przedfinał: 1. M. Otto
Finał:
1. Artur Chmielewski Automobilklub Toruński CHM-CZ
2. Maciej Dajewski Automobilklub Dolnośląski Kali-CZ
3. Mikołaj Otto Automobilklub Polski MS-CZ
4. Dariusz Kalicki Automobilklub Polski KP 6-CZ
5. Paweł Piotrowski MPK Częstochowa WK 1-CZ
 
Senior 100:
Trening: 1. Biernacki - 35,394; 2. Krawczyk - 36,064; 3. Rogalski
Przedfinał: 1. Biernacki
Finał:
1. Marek Rogalski Automobilklub Polski CRG-Rotax
2. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-Rotax
3. Krzysztof Krawczyk KTM Novi Kielce CRG-Parilla
4. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin SAM-Parilla
5. Jarosław Wawrzyniak KK Formuła Warszawa CRG-Parilla
 
Junior 100:
1. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa Tilsi-Parilla
2. Andrzej Szymański KTM Novi Kielce Magnum-Parilla
3. Piotr Graczyk KTM Novi Kielce Mach 1-Parilla
4. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski MS-Parilla
5. Marcin Szczap KK Formuła Warszawa CRG-KILT
...      
9. Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin  
 
Młodzik 02:
1. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski KP 6-Simson
2. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski KP 6-WH
3. Piotr Stani Automobilklub Radomski SAM
4. Dariusz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Pees-Sachs
5. Krzysztof Bryzek MDK Koszalin Urawie-Simson

Klasyfikacje KMP Formuły C, kat. wyścigowej, kl. Senior i Junior 100 i kat. 50-02 1993

Formuła C (Międzynarodowe KMP):
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski CRG-Pavesi; Kali-Pavesi 60 pkt.  
2. Marcin Filipowicz Automobilklub Polski Kali-TM 44 pkt.  
3. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-TM; CRG-Pavesi 43 pkt.  
4. Paweł Setniewski Automobilklub Polski Tony-TM 37 pkt.  
5. Bogdan Maksel Autoklub Rzemieślnik Warszawa MS-TM 32 pkt.  
6. Marcin Majewski Automobilklub Kielecki Mach 1-KZH 26 pkt.  
 
Kategoria wyścigowa:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Artur Chmielewski Automobilklub Toruński CHM-CZ 142 pkt. 1. Automobilklub Koszaliński 410 pkt.
2. Mikołaj Otto Automobilklub Polski MS-CZ; Mach 1-CZ 137 pkt. 2. Automobilklub Toruński 406 pkt.
3. Maciej Dajewski Automobilklub Dolnośląski Kali-CZ 125 pkt. 3. Automobilklub Lubelski 356 pkt.
4. Piotr Masicz Automobilklub Lubelski WK 1-CZ 117 pkt.      
5. Rafalski     113 pkt.      
6. Zdzisław Kuchalski Automobilklub Koszaliński Kali-CZ 101 pkt.      
 
Senior 100:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Marek Rogalski Automobilklub Polski CRG-Rotax 145 pkt. 1. Pałac Młodzieży Szczecin 499 pkt.
2. Krzysztof Krawczyk KTM Novi Kielce CRG-Parilla 140 pkt. 2. KTM Novi Kielce 454 pkt.
3. Marcin Biernacki jr Automobilklub Kielecki CRG-Rotax 134 pkt. 3. Automobilklub Polski 442 pkt.
4. Bartosz Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin CRG-Parilla; SAM-Parilla 126 pkt.      
5. Przemysław Stelmach Pałac Młodzieży Szczecin Parilla 115 pkt.      
6. Aneta Markowska Automobilklub Polski Tony-Iame 113 pkt.      
 
Junior 100:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Andrzej Szymański KTM Novi Kielce Magnum-Parilla 134 pkt. 1. Automobilklub Polski 477 pkt.
2. Marcin Banaszak Pałac Młodzieży Szczecin MS-Parilla; MS-TT 75 132 pkt. 2. KTM Novi Kielce 476 pkt.
3. Damian Donder Automobilklub Wielkopolski MS-Parilla 129 pkt. 3. Automobilklub Radomski 281 pkt.
4. Piotr Stani Automobilklub Radomski CRG-Parilla 125 pkt.      
5. Piotr Graczyk KTM Novi Kielce Mach 1-Parilla 124 pkt.      
6. Jakub Chojnacki KK Formuła Warszawa Tilsi-Parilla; CRG-KILT 121 pkt.      
 
Młodzik 02:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Dariusz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Pees-Sachs 142 pkt. 1. Automobilklub Wielkopolski 587 pkt.
2. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski KP 6-WH 139 pkt. 2. KM Rzemieślnik Koszalin 374 pkt.
3. Krzysztof Bryzek MDK Koszalin Urawie-Honda; Urawie-Simson 133 pkt. 3. Automobilklub Zielonogórski 372 pkt.
4. Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski RP W3-Sachs; KP 6-Simson 133 pkt.      
5. Piotr Stani Automobilklub Radomski SAM 123 pkt.      
6. Przemysław Jankowski Automobilklub Dolnośląski KP 6-Sachs; KP 5-Simson 122 pkt.      

Wyrazów - Finał KMP kategoria Młodzik 01 1993

Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:

1.

Jacek Henschke Automobilklub Wielkopolski KP 6-Simson 1. KM Rzemieślnik Koszalin
2. Piotr Stani Automobilklub Radomski SAM-Simson 2. Automobilklub Wielkopolski
3. Dominik Lisowski KM Rzemieślnik Koszalin KP 6-Simson 3. KK Formuła Warszawa
Do zawodów zakwalifikowało się 65 zawodników. Wyścig finałowy na dystansie 9 okr.

Bydgoszcz - Finał KMP kategoria popularna i młodzieżowa 1993

Kategoria popularna:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:

1.

Jacek Szuluk Automobilklub Toruński Kali Kart-CZ 1. Automobilklub Bydgoski
2. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski Kali Kart-CZ 2. Automobilklub Wielkopolski
3. Marcin Stalewski Automobilklub Bydgoski Kali Kart-Mińsk 3. Automobilklub Toruński
 
Kategoria młodzieżowa:
Klasyfikacja indywidualna: Klasyfikacja zespołowa:
1. Piotr Jasonek Automobilklub Toruński KP 6-WSK 1. Automobilklub Gorzowski
2. Sebastian Kępa Automobilklub Leszczyński KP 6-WSK 2. Automobilklub Wielkopolski
3. Bartłomiej Jończyk MPK Częstochowa KP 6-WSK 3. Automobilklub Podlaski

4.

Marcin Wylegała        

Podział kartów startujących w KMP:
Karty startujace w krajowych zawodach odpowiadały przepisom klasy Intercontinental C (karty z silnikami jednocylindrowymi 125 cm3 produkowanymi seryjnie i ze skrzyniami biegów o co najmniej 3 przełożeniach), Formuły C (karty z silnikami jedno- lub dwucylindrowymi 125 cm3 i ze skrzyniami biegów o co najmniej 3 przełożeniach) oraz klasy Intercontinental A (kl. Senior 100 i Junior 100) (karty z seryjnymi slinikami jednocylindrowymi do 100 cm3 bez skrzyń biegów) według regulaminów CIK-FIA.
W KMP klasa Intercontinental C dzieliła się na kategorie:
- Kategoria wyścigowa - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 z daleko idącymi przeróbkami.
- Kategoria popularna - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 produkcji krajowej z przeróbkami.
-
Kategoria młodzieżowa - karty napędzane silnikami 125 cm3 produkcji krajowej bez przeróbek.
Oprócz tego odbywały się zawody kartów z silnikami o pojemności 50 cm3. Klasa ta dzieliła się na kategorie Młodzik 01 (silniki produkcji byłych krajów socjalistycznych) i Młodzik 02 (silniki dowolne). Klasy przeznaczone były dla zawodników w wieku od 10 do 15 lat.
W Międzynarodowych KMP Formuły C punkty przyznawano w każdej eliminacji za 12 pierwszych miejsc według systemu: 15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. W kat. wyścigowej, Senior 100, Junior 100 i Młodzik 02 przyznawano za kolejne miejsca punkty według systemu: 37-34-32-31-30 itd. Do końcowej punktacji zaliczano 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1993
- Motor 1993


<< KMP 1992] [Strona główna] [Karting] [KMP 1994 >>