<< KMP 1996] [Strona główna] [Karting] [KMP 1998 >>


Kartingowe Mistrzostwa Polski 1997

19-20.04.1997 Poznań - 1 eliminacja KMP

Pogoda: opady śniegu podczas finału Intercontinental A

Intercontinental A:
Trening: 1. Szymański - 54,294; 2. Turkiewicz - 54,303; 3. Kaczmarek - 54,943
Finał: Klasyfikacja klubowa:
1. Andrzej Szymański Automobilklub Polski     1. Automobilklub Polski 92 pkt.
2. Rafał Rulski Automobilklub Polski     2. Automobilklub Wielkopolski 87 pkt.
3. Krzysztof Bryzek Automobilklub Wielkopolski     3. Automobilklub Dolnośląski 52 pkt.
4. Michał Ołdakowski AMK MAK Warszawa          
5. Piotr Soja Taboss Kart Nysa          
6. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski Biesse        
7. Łukasz Mamczyc Automobilklub Śląski          
Odpadli m. in.:  
  Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkoplski   (świeca)
Wystartowało 17 zawodników.
 

Junior 100:

Klasyfikacja klubowa:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski     1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 97 pkt.
2. Michał Mazurek Autoklub Rzemieślnik Warszawa     2. Automobilklub Koszaliński 85 pkt.
3. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa     3. Automobilklub Wielkopolski 43 pkt.
4. Maciej Tonderski Autoklub Rzemieślnik Warszawa          
5. Konrad Szczurowski Automobilklub Koszaliński          
6. Michał Mokrzecki Automobilklub Koszaliński          
 
Kategoria wyścigowa: Klasyfikacja klubowa:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski     1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 96 pkt.
2. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa     2. Automobilklub Wielkopolski 88 pkt.
3. Bartłomiej Czajka Autoklub Rzemieślnik Warszawa     3. AMK Duet Zielona Góra 77 pkt.
4. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski          
5. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa          
6. Przemysław Szczytyński Automobilklub Wielkopolski          
 
Kadet 60: Klasyfikacja klubowa:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski     1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 91 pkt.
2. Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa     2. Automobilklub Wielkopolski 79 pkt.
3. Paweł Soja Taboss Kart Nysa     3. Taboss Kart Nysa

56 pkt.

4. Jakub Buziuk Automobilklub Dolnośląski          
5. Wojciech Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa          
6. Jakub Kupidura Automobilklub Radomski          

...

             

9.

Natalia Jakubowska            
Wystartowało 11 zawodników.  
 
Młodzik 02: Klasyfikacja klubowa:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski     1. Automobilklub Wielkopolski 88 pkt.
2. Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski     2. AMK Duet Zielona Góra 80 pkt.
3. Wojciech Wyrzykowski AMK Duet Zielona Góra     3. Automobilklub Zielonogórski 55 pkt.
4. Paweł Soja Taboss Kart Nysa          
5. Łukasz Witkowski Automobilklub Wielkopolski          
6. Artur Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa          

10-11.05.1997 Radom - 2 eliminacja KMP

???

31.05-1.06.1997 Koszalin - 3 eliminacja KMP

???

? Biłgoraj - 4 eliminacja KMP

Pogoda: deszcz

Intercontinental A:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkoplski CRG-Italsistem  
2. Rafał Rulski Automobilklub Polski    
3. Piotr Soja Taboss Nysa    
4. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkoplski    
5. Marek Jajko Automobilklub Polski    
6. Marcin Wasiak Automobilklub Opolski    
 
Junior 100:
1. Konrad Szczurowski Automobilklub Koszaliński    
2. Rafał Jackowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
3. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
4. Michał Mazurek Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
5. Adam Trzonkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
6. Robert Kubica Automobilklub Krakowski    
 
Kategoria wyścigowa:
1. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
2. Tomasz Pasiuk Automobilklub Zielonogórski    
3. Bartłomiej Czajka Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
4. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski    
5. Adam Kiełkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
6. Paweł Kuźniak Automobilklub Zielonogórski    
 
Kadet 60:
1. Jakub Buziuk Automobilklub Dolnośląski    
2. Jakub Kupidura Automobilklub Radomski    
3. Patrycja Szymańska Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
4. Mateusz Tarasiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
5. Robert Kubica Automobilklub Krakowski    
6. Wojciech Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Odpadli m. in.:
  Piotr Kozłowiecki     (świeca)
 
Młodzik 02:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski    
2. Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski    
3. Marcin Szczurowski Automobilklub Lubelski    
4. Wojciech Wyrzykowski KM Duet Zielona Góra    
5. Jakub Buziuk Automobilklub Dolnośląski    
6. Filip Kozłowski Automobilklub Podlaski    

28-29.06.1997 Bydgoszcz - 5 eliminacja KMP

Intercontinental A:
1. Michał Ołdakowski MAK Warszawa
2. Piotr Soja Taboss Nysa
3. Łukasz Mamczyc Automobilklub Śląski
4. Andrzej Szymański Automobilklub Polski
5. Rafał Rulski Automobilklub Polski
6. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski
 
Junior 100:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski
2. Anna Kowalska Automobilklub Koszaliński
3. Konrad Szczurowski Automobilklub Koszaliński
4. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa
5. Sergiusz Wieczorkiewicz Automobilklub Dolnośląski
6. Rafał Jackowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa
 

Kategoria wyścigowa:

1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski
2. Przemysław Szczytyński Automobilklub Wielkopolski
3. Marek Jasiński KM Duet Zielona Góra
4. Mikołaj Otto Automobilklub Polski
5. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski
6. Jacek Szuluk Automobilklub Bydgoski
 

Kadet 60:

1. Patrycja Szymańska Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Jakub Buziuk Automobilklub Dolnośląski
3. Jakub Kupidura Automobilklub Radomski
4. Robert Kubica Automobilklub Krakowski
5. Wojciech Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa
6. Tomasz Żardzin Taboss Nysa
Zdyskwalifikowany (nieprawidłowości w konstrukcji gaźnika):
  Piotr Kozłowiecki  
 

Młodzik 02:

1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski
2. Paweł Soja Taboss Nysa
3. Jakub Buziuk Automobilklub Dolnośląski
4. Łukasz Witkowicz Automobilklub Wielkopolski
5. Piotr Malik Automobilklub Wielkopolski
6. Sławomir Jabłoński Autoklub Rzemieślnik Warszawa

Klasyfikacje KMP ICA, Junior 100, kategorii wyścigowej, Kadet 60 i Młodzik 02 1997

Intercontinental A:
1. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski CRG-Italsistem; Biesse 219 pkt.
2. Andrzej Szymański Automobilklub Polski   213 pkt.
3. Maciej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski   198 pkt.
4. Rafał Rulski Automobilklub Polski   196 pkt.
5. Piotr Soja Taboss Nysa   193 pkt.
6. Łukasz Mamczyc Automobilklub Śląski   185 pkt.
 
Junior 100:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski   222 pkt.
2. Grzegorz Sieczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   200 pkt.
3. Konrad Szczurowski Automobilklub Koszaliński   197 pkt.
4. Anna Kowalska Automobilklub Koszaliński   196 pkt.
5. Rafał Jackowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa   184 pkt.
6. Michał Mazurek Autoklub Rzemieślnik Warszawa   182 pkt.
 

Kategoria wyścigowa:

1. Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa   219 pkt.
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski   204 pkt.
3. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski   188 pkt.
4. Bartłomiej Czajka Autoklub Rzemieślnik Warszawa   187 pkt.
5. Marek Jasiński KM Duet Zielona Góra   183 pkt.
6. Tomasz Strozik Autoklub Rzemieślnik Warszawa   178 pkt.
 

Kadet 60:

1. Piotr Anuszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa   204 pkt.
2. Robert Kubica Automobilklub Krakowski   201 pkt.
3. Jakub Buziuk Automobilklub Dolnośląski   200 pkt.
4. Piotr Kozłowiecki     196 pkt.
5. Wojciech Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   195 pkt.
6. Piotr Szmidt     194 pkt.
 
Młodzik 02:
1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski   222 pkt.
2. Tomasz Fołtyn Automobilklub Wielkopolski   204 pkt.
3. Jakub Buziuk Automobilklub Dolnośląski   193 pkt.
4. Paweł Soja Taboss Nysa   188 pkt.
5. Wojciech Wyrzykowski KM Duet Zielona Góra   188 pkt.
6. Konrad Szczurowski Automobilklub Koszaliński   180 pkt.

Szczecin - Finał KMP kategoria Młodzik 01 1997

1. Robert Kubica Automobilklub Krakowski
2. Marcin Szczurowski Automobilklub Lubelski
3. Robert Rość  

Podział kartów startujących w KMP:
- Klasa Intercontinental A - karty z seryjnymi slinikami jednocylindrowymi do 100 cm3 bez skrzyń biegów, zawodnicy w wieku od 15 lat.
- Kategoria wyścigowa - karty napędzane silnikami CZ 516 o pojemności 125 cm3 z daleko idącymi przeróbkami, zawodnicy w wieku od 15 lat.
- Kategoria popularna - karty napędzane silnikami o pojemności 125 cm3 produkcji krajowej z przeróbkami, lub seryjnymi silnikami CZ 516 bez przeróbek, zawodnicy w wieku od 15 lat.
-
Kategoria młodzieżowa - karty napędzane silnikami 125 cm3 produkcji krajowej bez przeróbek, zawodnicy w wieku 12-19 lat.
- Junior 100 - karty z jednakowymi silnikami Komet K-71E o pojemności skokowej 100 cm3, zawodnicy w wieku 13-15 lat.
- Kadet 60 - karty z jednakowymi silnikami Comer S-60, zawodnicy w wieku 10-13 lat.
- Młodzik 02 - karty napędzane dowolnymi jednocylindrowymu silnikami o pojemności 50 cm3, zawodnicy w wieku 10-15 lat.
- Młodzik 01 - karty napędzane jednocylindrowymi silnikami o pojemności 50 cm3 (Simpson, Chart, Romet) z przeróbkami, zawodnicy w wieku 10-15 lat.

W KMP Intercontinental A, Junior 100, Kat. wyścigowej, Kadet 60 i Młodzik 02 przyznawano za kolejne miejsca punkty według systemu: 37-34-32-31-30 itd.


Źródła:
- Auto Sport 1997
- Moto Puls 1997
- Sport 1997


<< KMP 1996] [Strona główna] [Karting] [KMP 1998 >>