[Strona główna] [Rallycross] [MPRC 1996 >>


Mistrzostwa Polski Rallycross 1995

6-7.04.1995 Słomczyn - 1 eliminacja MPRC

Pogoda: deszcz ze śniegiem, zimno.

Klasa 5 (wyścig nie zaliczony do MPRC):
1. Krzysztof Hołowczyc Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
2. Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4
3. Marcin Keller Automobilklub Śląski Renault 11 Turbo
4. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra RS Cosworth
Wystartowało 4 zawodników.
 
Klasa 3:

1.

Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi
4. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR2i
5. Janusz Damentko Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi
6. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi
7. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 135
8. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
Wystartowało 8 zawodników.
 
Klasa 1 + 2:

1.

Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p

2.

Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900
3. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
4. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900
5. Dariusz Smoliński Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900
Wystartowało 5 zawodników.

26-27.05.1995 Słomczyn - 2 eliminacja MPRC

Klasa 5:
1. Paweł Przybylski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth
2. Robert Gryczyński Toyota Motor Poland - Automobilklub Śląski Toyota Celica GT4
3. Marcin Keller Automobilklub Śląski Renault 11 Turbo
4. Krzysztof Gęborys Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth
5. Krzysztof Hołowczyc Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
 
Klasa 3:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi
4. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR2i
5. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
6. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 135
7. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi
8. Bogdan Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
9. Henryk Strzelecki Automobilklub Toruński Peugeot 205 GTi
 
Klasa 1 + 2:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
2. Włodzimierz Pawluczuk Automobilklub Polski Fiat Cinquecento Trofeo
3. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
4. Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
5. Zygmynt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
6. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p

24-25.06.1995 Słomczyn - 3 eliminacja MPRC

Klasa 3:
1. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
3. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi
4. Bogdan Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
5. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 135
6. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi
 
Klasa 2:
1. Maciej Ptak Automobilklub Radomski Fiat Cinquecento
2. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
3. Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
 
Klasa 1:
1. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
2. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
3. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
4. Tomasz Gryc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
5. Jacek Iwaszkiewicz Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p
6. Józef Woźniak Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p
7. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p
 
We wszystkich klasach wystartowało 20 zawodników.

16.07.1995 Słomczyn - 4 eliminacja MPRC

Pogoda: deszcz

Klasa 5 (wyścig nie zaliczony do MPRC):
Trening: 1. Herba - 4:22,99; 2. Keller - 4:44,13; 3. Magaczewski - 4:56,00
Wyścig:
1. Robert Herba Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer Evo 2
2. Marcin Keller Automobilklub Śląski Renault 11 Turbo
Odpadł:
  Adam Magaczewski Automobilklub Śląski Lancia Delta
 
Klasa 3:
1. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi
4. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR2i
5. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 135
6. Henryk Strzelecki Automobilklub Toruński Peugeot 205 GTi
7. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi
8. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
9. Bogdan Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
 
Klasa 2:
1. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
2. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
3. Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
4. Marek Bała Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
 
Klasa 1:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
2. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p
3. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
4. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p
5. Jacek Iwaszkiewicz Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p
6. Józef Woźniak Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p
Odpadli m. in.:
  Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p

8-9.09.1995 Słomczyn - 5 eliminacja MPRC

Klasa 5:
1. Adam Magaczewski Automobilklub Śląski Mazda 323
2. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro
3. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams
 
Klasa 3:
1. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi
 
Klasa 1:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
2. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
3. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

6-7.10.1995 Słomczyn - 6 eliminacja MPRC

Klasa 5:
1. Robert Herba Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer Evo 2
2. Bohdan Ludwiczak Elf - Motoklub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4
3. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams
4. Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński BMW M3
5. Marcin Keller Automobilklub Śląski Renault 11 Turbo
6. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
7. Henryk Strzelecki Automobilklub Toruński Volkswagen Scirocco
8. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro
 
Klasa 3:
1. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 135
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi
4. Bogdan Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
5. Tomasz Cichocki Elf - Motoklub Olsztyn Toyota Corolla
6. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
 
Klasa 1 + 2:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
2. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
3. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p
4. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
5. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
6. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento

Klasyfikacje Mistrzostw Polski Rallycross 1995

Klasa 5:
1. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 30 pkt.
2. Marcin Keller Automobilklub Śląski Renault 11 Turbo 28 pkt.
3. Paweł Przybylski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 20 pkt.
4. Adam Magaczewski Automobilklub Śląski Mazda 323; Lancia Delta 20 pkt.
5. Robert Herba Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer Evo 2 20 pkt.
6. Robert Gryczyński Toyota Motor Poland - Automobilklub Śląski Toyota Celica GT4 17 pkt.
7. Bohdan Ludwiczak Elf - Motoklub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4 17 pkt.
8. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro 17 pkt.
9. Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński BMW M3 13 pkt.
10. Krzysztof Gęborys Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 13 pkt.
11. Krzysztof Hołowczyc Automobilklub Polski Toyota Celica GT4 12 pkt.
12. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Toyota Celica GT4 10 pkt.
13. Henryk Strzelecki Automobilklub Toruński Volkswagen Scirocco 9 pkt.
 
Klasa 3:
1. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i 80 pkt.
2. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i 71 pkt.
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 60 pkt.
4. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Fiesta XR2i 52 pkt.
5. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 135 52 pkt.
6. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 48 pkt.
7. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi 46 pkt.
8. Bogdan Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara 35 pkt.
9. Henryk Strzelecki Automobilklub Toruński Peugeot 205 GTi 27 pkt.
10. Tomasz Cichocki Elf - Motoklub Olsztyn Toyota Corolla 18 pkt.
11. Janusz Damentko Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 12 pkt.
12. Krzysztof Studziński   Peugeot 205 9 pkt.
13. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 9 pkt.
14. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 7 pkt.
 
Klasa 2:
1. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 59 pkt.
2. Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 28 pkt.
3. Maciej Ptak Automobilklub Radomski Fiat Cinquecento 900 20 pkt.
4. Marek Bała Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 16 pkt.
5. Andrzej Sobczak   Fiat Cinquecento 900 16 pkt.
6. Dariusz Smoliński Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900 12 pkt.
 
Klasa 1:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 80 pkt.
2. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 74 pkt.
3. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 54 pkt.
4. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 50 pkt.
5. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p 37 pkt.
6. Józef Woźniak Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p 33 pkt.
7. Jacek Iwaszkiewicz Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p 24 pkt.
8. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 24 pkt.
9. Marek Kaczmarek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 14 pkt.
10. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 13 pkt.
11. Tomasz Gryc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 13 pkt.
12. Tomasz Oleksiak   Polski Fiat 126p 9 pkt.
13. Arkadiusz Walus Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 5 pkt.

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Dywizja 1 - Samochody grupy N przygotowane do startu w rallycrossie
- Dywizja 2 - Samochody grupy A przygotowane do startu w rallycrossie, przy czym dozwolony był tu znacznie większy zakres modyfikacji - m. in. stosowanie turbosprężarek i napędu 4 x 4, nawet jeśli model bazowy takich rozwiązań nie posiadał.

Samochody startujące w MPRC podzielone były na klasy:
- klasa 1 - samochody Polski Fiat 126p i 126 Bis grupy A lub N z modyfikacjami wynikającymi z przepisów dywizji 2.
- klasa 2 - samochody Fiat Cinquecento 700 i 900 grupy A.
- klasa 3 - a) samochody FSO, Polonez, Łada, Skoda i Zastava do 1600 cm3, przygotowane zgodnie z przepisami dywizji 2; b) inne samochody do 1600 cm3 z napędem na jedną oś, grupy N, A lub dywizji 1.
- klasa 4 - samochody powyżej 1600 cm3 z napędem na jedną oś, dopuszczone do rajdów (grupa N lub A), wyścigów (gr. H) lub zgodne z przepisami dywizji 2.
- klasa 5 - samochody powyżej 1600 cm3 z napędem na cztery koła, dopuszczone do rajdów (grupa N lub A), wyścigów (gr. H) lub zgodne z przepisami dywizji 2.

System punktacji:
Punkty do MPRC przyznawano zawodnikom za 16 pierwszych miejsc według systemu: 20-17-15-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji zaliczano kierowcom 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1995
- Motor 1995
- "Wielkie ściganie 1995" - Mirosław Rutkowski


[Strona główna] [Rallycross] [MPRC 1996 >>