<< MPRC 1995] [Strona główna] [Rallycross] [MPRC 1997 >>


Mistrzostwa Polski Rallycross 1996

4.05.1996 Słomczyn - 1 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
2. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III
3. Rafał Mus Automobilklub Krakowski Mitsubishi Galant VR-4
4. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro S2
5. Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco
6. Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD
7. Adam Szyma Automobilklub Śląski Renault 5 Turbo
Wystartowało 7 zawodników.
 
Klasa 3:
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
3. Krzysztof Szeszko Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi
4. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
5. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
6. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V
7. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136
8. Bogdan Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
9. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth
10. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento
11. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p
12. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 Turbo
Wystartowało 12 zawodników.
 
Klasa 1:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
2. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
3. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
4. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
5. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
6. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
7. Krzysztof Stankiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
8. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p
9. Marek Kaczmarek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
10. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p
11. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (kl. 1A)
Nie sklasyfikowani:
  Józef Woźniak Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p
  Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
 
Wyścig handicapowy:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
2. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
3. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
4. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
Wystartowało 4 zawodników.

5.05.1996 Słomczyn - 2 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
3. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
4. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro S2
5. Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco
6. Adam Szyma Automobilklub Śląski Renault 5 Turbo
7. Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD
Wystartowało 7 zawodników.
 
Klasa 3:
1. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136
2. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V
4. Krzysztof Szeszko Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi
5. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
6. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
7. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento
8. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth
9. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
10. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p
Nie sklasyfikowani:
  Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento Turbo
  Bogdan Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
 
Klasa 1:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
2. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
3. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
4. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
5. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
6. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p
7. Józef Woźniak Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p
8. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (kl. 1A)
9. Michał Piotrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
10. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
11. Marek Kaczmarek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
 
Wyścig handicapowy:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
2. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
3. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136
4. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
5. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
6. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V
7. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i

22.06.1996 Słomczyn - 3 eliminacja MPRC

Pogoda: ulewny deszcz

Klasa 4:
1. (1.*) Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4  
2. (2.*) Adam Szyma Automobilklub Śląski Renault 5 Turbo  
3. (3.*) Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4  
4. (4.*) Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Galant VR-4  
5. (5.*) Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD  

6.

  Roman Castoral (CZ) Ford Escort RS Cosworth  
* - miejsca w klasyfikacji MPRC
 

Klasa 3:

1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i  
2. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600  
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V  
4. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi  
5. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136  
6. Krzysztof Szeszko Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi  
7. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p  
8. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 Turbo  
9. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi  
Nie sklasyfikowani:
  Bogdan Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara  
  Marcin Opałka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi  
 
Klasa 1:
1. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
2. Krzysztof Stankiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
3. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
4. Marek Kaczmarek COID - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
5. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
6. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
7. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
8. Michał Piotrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
9. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
10. Szczepan Rogala Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
11. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (kl. 1A)  

12.

Jakub Kraszewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
Nie sklasyfikowany (odpadł na treningu):
  Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p

(silnik)

 
Wyścig handicapowy:
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i  
2. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V  
3. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4  
4. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4  
5. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600  
Wystartowało 5 zawodników.

23.06.1996 Słomczyn - 4 eliminacja MPRC

Pogoda: przelotny deszcz

Klasa 4:
1.   Roman Castoral (CZ) Ford Escort RS Cosworth
2. (1.*) Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Galant VR-4
3. (2.*) Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4
4. (3.*) Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco
5. (4.*) Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD
6. (5.*) Adam Szyma Automobilklub Śląski Renault 5 Turbo
* - miejsca w klasyfikacji MPRC
Zdyskwalifikowany (zbyt agresywna jazda):
  Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
 
Klasa 3:
1. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V
2. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
3. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
4. Krzysztof Szeszko Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi
5. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
6. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136
7. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p
8. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 Turbo
 
Klasa 1:
1. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
2. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
3. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
4. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
5. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
6. Krzysztof Stankiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
7. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
8. Jakub Kraszewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
9. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
10. Marek Kaczmarek COID - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
 
Wyścig handicapowy:
1. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
2. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V
4. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
5. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Galant VR-4
6. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4
Wystartowało 9 zawodników.

27.07.1996 Słomczyn - 5 eliminacja MPRC

Pogoda: bardzo ciepło

Klasa 4:
1. Bohdan Ludwiczak Elf - Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth  
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4  
3. Rafał Mus Automobilklub Krakowski Mitsubishi Galant VR-4  
4. Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco  
5. Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD  
6. Jan Kocemba Automobilklub Śląski Polonez 1800  
7. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III  
Wystartowało 7 zawodników.
 
Klasa 3:
1. Krzysztof Szeszko Elf - Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi  
2. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V  
3. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600  
4. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi  
5. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi  
6. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i  
7. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136  
8. ?      
9. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p  
Nie sklasyfikowany (odpadł na treningu):
  Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 Turbo

(wypadek)

 
Klasa 1:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
2. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
3. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
4. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
5. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
6. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
7. ?      
8. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
9. ?      
10. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
...        
14. Marek Kaczmarek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
 
Wyścig handicapowy:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
2. Bohdan Ludwiczak Elf - Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth  
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V  
4. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
Zdyskwalifikowany (zbyt agresywna jazda):
  Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600  

28.07.1996 Słomczyn - 6 eliminacja MPRC

Pogoda: bardzo ciepło

Klasa 4:
1. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
3. Rafał Mus Automobilklub Krakowski Mitsubishi Galant VR-4
4. Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD
5. Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco
6. Jan Kocemba Automobilklub Śląski Polonez 1800
7. Bohdan Ludwiczak Elf - Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
Wystartowało 7 zawodników.
 
Klasa 3:
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
3. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
4. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136
5. Marcin Opałka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V
6. Krzysztof Szeszko Elf - Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi
7. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth
8. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p
9. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
10. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V
Wystartowało 10 zawodników.
 
Klasa 1:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
2. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
3. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
4. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
5. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
6. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
...      
10. Marek Kaczmarek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
11. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (kl. 1A)
12. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
 
Wyścig handicapowy:
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
3. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
4. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III
5. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
6. ?    

7.

Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
Zdyskwalifikowany (falstart):
  Bohdan Ludwiczak Elf - Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
Wystartowało 7 zawodników.

24-25.08.1996 Słomczyn - 7 eliminacja MPRC (+ el. Pucharu Europy Środkowej)

Pogoda: gorąco, kurz

Klasa 4:
1. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
3. Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco
4. Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD
5. Jan Kocemba Automobilklub Śląski Polonez 1800
6. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Galant VR-4
7. Adam Szyma Automobilklub Śląski Nissan Sunny GTi-R
 
Klasa 3:
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Krzysztof Szeszko Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi
3. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car
4. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
5. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
6. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
7. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V
8. ?    
9. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p
10. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 Turbo
 
Klasa 1:
1. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
2. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
3. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
4. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
5. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
6. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
7. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
8. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (kl. 1A)
...      
12. Krzysztof Stankiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
16. Marek Kaczmarek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
 
Wyścig handicapowy:
1. Krzysztof Szeszko Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi
2. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
3. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
4. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car
5. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
6. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
7. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

12.10.1996 Słomczyn - 8 eliminacja MPRC

Pogoda: słonecznie

Klasa 4:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
2. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III
3. Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD
4. Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco
5. Stanisław Ambroszkiewicz Automobilklub Toruński Mazda 323 Turbo
6. ?    
7. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
 
Klasa 3:
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi
3. Krzysztof Szeszko Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi
4. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600
5. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car
6. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V
7. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p
 
Klasa 1:
1. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
2. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p
3. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
4. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (kl. 1A)
5. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
6. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)
...      
10. Marek Kaczmarek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
 
Wyścig handicapowy:
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4
3. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p

13.10.1996 Słomczyn - 9 eliminacja MPRC

Pogoda: słonecznie

Klasa 4:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4  
2. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III  
3. Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD  
4. Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco  
5. Stanisław Ambroszkiewicz Automobilklub Toruński Mazda 323 Turbo  
6. Jan Kocemba Automobilklub Śląski Polonez 1800  
Nie sklasyfikowani m. in.:
  Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth

(skrzynia biegów)

 

Klasa 3:

1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i  
2. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car  
3. Krzysztof Szeszko Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi  
4. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi  
5. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi  
6. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600  
7. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p  
Nie sklasyfikowani m. in.:
  Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V (skrzynia biegów)
 
Klasa 1:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
2. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
3. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
...        
7. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
8. Krzysztof Stankiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
10. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
12. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (kl. 1A)  
13. Marek Kaczmarek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
 
Wyścig handicapowy:
1. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4  
3. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
4. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i  
5. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car  
6. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  

Klasyfikacje Mistrzostw Polski Rallycross 1996

Klasa 4: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  
1. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III; Mitsubishi Galant VR-4 17 20 (13) 20 (10) 20 (11) 17 17 111
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4   17 20   17 17 (17) 20 20 111
3. Bohdan Ludwiczak Elf - Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth / Sierra Cosworth 4x4 20 15 15 17 20 (10) 20 (10)   107
4. Andrzej Kalitowicz Motoklub Olsztyn Toyota Celica 4WD (11) (10) 12 13 (12) 13 13 15 15 81
5. Henryk Strzelecki INKS Volkswagen Scirocco 12 (12)   15 13 (12) 15 13 13 81
6. Adam Szyma Automobilklub Śląski Renault 5 Turbo; Nissan Sunny GTi-R 10 11 17 12     10     60
7. Rafał Mus Automobilklub Krakowski Mitsubishi Galant VR-4 15       15 15       45
8. Jan Kocemba Automobilklub Śląski Polonez 1800         11 11 12   11 45
9. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski Audi Quattro S2 13 13               26
10. Stanisław Ambroszkiewicz Automobilklub Toruński Mazda 323 Turbo               12 12 24
 
Klasa 3: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i 20 (17) 20 (17) (11) 20 20 20 20 120
2. Krzysztof Szeszko Elf - Motoklub Olsztyn Toyota Corolla GTi 15 13 (11) (13) 20 (11) 17 15 15 95
3. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 17 (11) 17   15 17 12 13 (11) 91
4. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V 11 15 15 20 17 (7) (10) 11   89
4. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136; Skoda Felicia Kit Car (10) 20 12 (11) (10) 13 15 12 17 89
6. Tomasz Cichocki OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi 13 12 (8) 15 12 15 13   (12) 80
6. Adam Borowski OKM Olsztyn Toyota Corolla GTi 12 (8) 13 12 13 (8) (11) 17 13 80
8. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Polski Fiat 125p (6) (7) 10 10 8 9 (8) 10 10 57
9. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900 Turbo 5   9 9     7     30
10. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth 8 9       10       27
 
Klasa 1 (+ 1A):

1

1A

  1 2 3 4 5 6 7 8 9  
1.   Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 20 20 (12) (13) 20 20 (11) 17 20 117
2.   Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (13) (15) 20 17 17 17 20 20 (17) 111
3. 1. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (11) (7) 15 (12) 13 13 15 15 15 86
4.   Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 12 17   20 7 11 17     84
5. 2. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 17 13 10 (10) 11 (5) 12 11 (7) 74
6. 3. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 15 12 (8) (8) 12 12 10 12 (10) 73
7.   Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p     11 15 15 15 13     69
8. 4. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 6 9 6   9 (6) 9 13 (5) 52
9.   Krzysztof Stankiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 10   17 11     5   9 52
10.   Marek Kaczmarek COID - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 8 6 13 7 (3) 7 (1) 7 (4) 48
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
Tomasz Oleksiak zdobył tytuł II Wicemistrza w kl. 1 i Mistrza w podklasie 1A.
 
Wyścigi handicapowe (Nagroda Firmy Dominet): 1 2 3 4 5 6 7 8 9  
1. Robert Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR2i 11 6 14 11   14 13 14 11 94
2. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 14 13     14 13   12 14 80
3. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4   14 12     12 10 13 13 74
4. Bohdan Ludwiczak Elf - Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth / Sierra Cosworth 4x4 13 10 11 9 13   12     68
5. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V   7 13 12 12         44
6. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p       13 11   8   9 41
7. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda 136; Skoda Felicia Kit Car   12         11   10 33
8. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p   9   14     9     32
9. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 12   10     8       30
10. Leszek Kuzaj Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III; Mitsubishi Galant VR-4       10   11       21

Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Dywizja 1 - Samochody grupy N przygotowane do startu w rallycrossie
- Dywizja 2 - Samochody grupy A przygotowane do startu w rallycrossie, przy czym dozwolony był tu znacznie większy zakres modyfikacji - m. in. stosowanie turbosprężarek i napędu 4 x 4, nawet jeśli model bazowy takich rozwiązań nie posiadał.

Samochody startujące w MPRC podzielone były na klasy:
- klasa 1 - samochody Polski Fiat 126p grupy A (podklasa 1A) i dywizji 2.
- klasa 2 - samochody Fiat Cinquecento 700 i 900 grupy A.
- klasa 3 - samochody do 1600 cm3 dywizji 2.
- klasa 4 - samochody z napędem 4 x 4 dywizji 2, oraz samochody jednonapędowe z silnikami o pojemności większej niż dopuszczalna w klasie 3.

Wszystkie wyścigi MPRC rozgrywano na dystansie 6 okrążeń.

Wyścigi handicapowe odbywały się na zakończenie każdej z eliminacji i startowali w nich zawodnicy, którzy w swoich klasach zajęli jedno z trzech czołowych miejsc, oraz zwycięzcy podklasy 1A.

System punktacji:
Punkty do MPRC przyznawano zawodnikom za 16 pierwszych miejsc według systemu: 20-17-15-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji zaliczano kierowcom 6 najlepszych wyników.
W wyścigach handicapowych przyznawano punkty za 14 pierwszych miejsc według systemu: 14-13-12-11-10 itd. Do końcowej punktacji zaliczano wszystkie wyniki.


Źródła:
- "Wielkie ściganie 1996" - Mirosław Rutkowski
- Sport 1996
- Materiały: Kaczmarek


<< MPRC 1995] [Strona główna] [Rallycross] [MPRC 1997 >>