<< MPRC 1998] [Strona główna] [Rallycross] [MPRC 2000 >>


Mistrzostwa Polski Rallycross 1999

2.05.1999 Toruń - 1 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica
2. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
3. Jacek Ptaszek Inowrocławski Klub Samochodowy Toyota Celica
4. Tomasz Cichocki Automobilklub Olsztyński Ford Sierra
5. Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra
6. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer
7. Bogusław Bach Automobilklub Toruński Toyota Celica
8. Jerzy Komakowski Automobilklub Ełcki Toyota
9. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD
10. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona
11. Piotr Tyszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi
Nie sklasyfikowani m. in.:
  Andrzej Kalitowicz Automobilklub Olsztyński  
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen AX
2. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia
3. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Volkswagen Golf
4. Robert Polak Automobilklub Polski Toyota Corolla
5. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
6. Wiesław Białka Inowrocławski Klub Samochodowy Ford Fiesta XR2i
7. Piotr Kanecki Automobilklub Łódzki Toyota Corolla
8. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Toyota Corolla
9. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205
10. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205
11. Serafin Karczewski Olsztyński Klub Motorowy Toyota Corolla
12. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p
Zdyskwalifikowany (zbyt agresywna jazda):
  Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX
 
Klasa 2:
1. Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra
2. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
3. Tomasz Nowak Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
4. Marek Andrysz Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento
5. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
6. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
7. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p
8. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105
9. Tomasz Kozłowski Toruński Klub Motorowy Syrena 105
10. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Seat
11. Józef Woźniak BTM Bydgoszcz Polski Fiat 126p
 
Klasa 1:
1. Tomasz Oleksiak Gumo-Hurt Dębica Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

2.

Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

3.

Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p

4.

Dominik Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p

5.

Krzysztof Jankowski Inowrocławski Klub Samochodowy Polski Fiat 126p

6.

Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p

7.

Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

8.

Piotr Koc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

9.

Marcin Gagacki Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p

10.

Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

11.

Jarosław Karczmarzyk Automobilklub Polski Polski Fiat 126p

12.

Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

13.

Jakub Królak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

14.

Mateusz Gołdyn LKT "Wyczół" Gościeradz Polski Fiat 126p

15.

Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

16.

Tomasz Bartoś Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
Nie sklasyfikowani m. in.:
  Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

3.05.1999 Toruń - 2 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica  
2. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer  
3. Tomasz Cichocki Automobilklub Olsztyński Ford Sierra  
4. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD  
5. Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra  
6. Piotr Tyszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi  
7. Bogusław Bach Automobilklub Toruński Toyota Celica  
8. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer  
9. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona  
10. Jerzy Komakowski Automobilklub Ełcki Toyota  
Nie sklasyfikowani m. in.:
  Andrzej Kalitowicz Automobilklub Olsztyński    
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen AX  
2. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia  
3. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX  
4. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara  
5. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Volkswagen Golf  
6. Robert Polak Automobilklub Polski Toyota Corolla  
7. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Toyota Corolla  
8. Emilian Radziejewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf  
9. Wiesław Białka Inowrocławski Klub Samochodowy Ford Fiesta XR2i  
10. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205  
11. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift  
12. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205  
13. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p  
14. Piotr Kanecki Automobilklub Łódzki Toyota Corolla  
15. Serafin Karczewski Olsztyński Klub Motorowy Toyota Corolla  
 
Klasa 2:
1. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento  
2. Tomasz Nowak Automobilklub Polski Fiat Cinquecento  
3. Marek Andrysz Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento  
4. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
5. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento  
6. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p  
7. Józef Rutkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento  
8. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Seat  
9. Tomasz Kozłowski Toruński Klub Motorowy Syrena 105  
10. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105  
Nie sklasyfikowani m. in.:
  Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra

(defekt)

 
Klasa 1:
1. Tomasz Oleksiak Gumo-Hurt Dębica Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  

2.

Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
3. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
4. Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
5. Piotr Koc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
6. Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  

7.

Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
8. Tomasz Bartoś Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
9. Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
10. Marcin Gagacki Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p  
11. Dominik Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
12. Jarosław Karczmarzyk Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
13. Jan Komecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
14. Krzysztof Jankowski Inowrocławski Klub Samochodowy Polski Fiat 126p  
15. Michał Litwiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
16. Jakub Królak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  

23.05.1999 Słomczyn - 3 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica
2. Andrzej Kalitowicz Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Galant
3. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer
4. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
5. Jacek Ptaszek Inowrocławski Klub Samochodowy Toyota Celica
6. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD
7. Bogusław Bach Automobilklub Toruński Toyota Celica
8. Piotr Tyszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi
9. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona
10. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer
11. Jerzy Komakowski Automobilklub Ełcki Toyota
 
Klasa 3:
1. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia
2. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen AX
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
4. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
5. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX
6. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Volkswagen Golf
7. Piotr Kanecki Automobilklub Łódzki Toyota Corolla
8. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p
9. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205
10. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Toyota Corolla
11. Robert Polak Automobilklub Polski Toyota Corolla
12. Wiesław Białka Inowrocławski Klub Samochodowy Ford Fiesta XR2i
13. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205
14. Wojciech Koczeski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla
15. Krzysztof Ruciński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p
 
Klasa 2:
1. Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra
2. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
3. Tomasz Nowak Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
4. Marek Andrysz Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento
5. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
6. Józef Rutkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
7. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
8. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105
9. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p
10. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Seat
 
Klasa 1:
1. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
2. Tomasz Oleksiak Gumo-Hurt Dębica Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
3. Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
4. Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
5. Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
6. Dominik Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p
7. Piotr Koc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
8. Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
9. Jarosław Karczmarzyk Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
10. Jan Komecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
11. Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
12. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
13. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
14. Tomasz Bartoś Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
15. Michał Piotrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
16. Lucjan Kulpiński Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p

13.06.1999 Słomczyn - 4 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica
3. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer
4. Jacek Ptaszek Inowrocławski Klub Samochodowy Toyota Celica
5. Andrzej Kalitowicz Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Galant
6. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD
7. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer
8. Piotr Tyszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi
9. Michał Buchowicz Automobilklub Polski Nissan Sunny
10. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona
11. Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra
 
Klasa 3:
1. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia
2. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Volkswagen Golf
3. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p
4. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
5. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
6. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX
7. Wojciech Koczeski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla
8. Robert Polak Automobilklub Polski Toyota Corolla
9. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205
10. Piotr Kanecki Automobilklub Łódzki Toyota Corolla
11. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Toyota Corolla
12. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205
 
Klasa 2:
1. Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra
2. Marek Andrysz Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento
3. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
4. Tomasz Nowak Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
5. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p
6. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
7. Józef Rutkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
8. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
9. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105
10. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Seat
 
Klasa 1:
1. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
2. Tomasz Oleksiak Gumo-Hurt Dębica Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
3. Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
4. Piotr Koc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
5. Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
6. Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
7. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
8. Dominik Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p
9. Jan Komecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
10. Remigiusz Woja Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
11. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
12. Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
13. Tomasz Bartoś Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
14. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
15. Michał Litwiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
16. Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

11.07.1999 Toruń - 5 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica
2. Jacek Ptaszek Inowrocławski Klub Samochodowy Toyota Celica
3. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
4. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer
5. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD
6. Andrzej Kalitowicz Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Galant
7. Krzysztof Studziński Inowrocławski Klub Samochodowy Mitsubishi
8. Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra
9. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer
10. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona
11. Piotr Tyszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen AX
2. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
3. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia
4. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
5. Robert Polak Automobilklub Polski Toyota Corolla
6. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p
7. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205
8. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205
9. Piotr Kanecki Automobilklub Łódzki Toyota Corolla
10. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX
11. Wiesław Białka Inowrocławski Klub Samochodowy Ford Fiesta XR2i
12. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Toyota Corolla
13. Sławomir Górdewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105
 
Klasa 2:
1. Tomasz Nowak Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
2. Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra
3. Marek Andrysz Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento
4. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
5. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p
6. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
7. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
8. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105
9. Tomasz Kozłowski Toruński Klub Motorowy Syrena 105
10. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Seat
11. Józef Rutkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
 
Klasa 1:
1. Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
2. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
3. Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
4. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
5. Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
6. Tomasz Oleksiak Gumo-Hurt Dębica Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
7. Jarosław Karczmarzyk Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
8. Michał Litwiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
9. Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
10. Jakub Królak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
11. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
12. Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
13. Piotr Koc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
14. Mirosław Wronka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
15. Remigiusz Woja Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
16. Tomasz Bartoś Automobilklub Polski Polski Fiat 126p

1.08.1999 Słomczyn - 6 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
2. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica
3. Jacek Ptaszek Inowrocławski Klub Samochodowy Toyota Celica
4. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer
5. Andrzej Kalitowicz Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Galant
6. Piotr Tyszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi
7. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona
8. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD
9. Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra
 
Klasa 3:
1. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia
2. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen AX
3. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205
4. Piotr Kanecki Automobilklub Łódzki Toyota Corolla
5. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Volkswagen Golf
6. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205
7. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p
8. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX
9. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
 
Klasa 2:
1. Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra
2. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
3. Tomasz Nowak Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
4. Marek Andrysz Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento
5. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
6. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
7. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105
8. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Seat
9. Michał Guranowski Inowrocławski Klub Samochodowy Volkswagen Polo
 
Klasa 1:
1. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
2. Tomasz Oleksiak Gumo-Hurt Dębica Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
3. Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
4. Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
5. Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
6. Tomasz Bartoś Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
7. Piotr Koc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
8. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
9. Mirosław Wronka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
10. Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
11. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
12. Remigiusz Woja Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
13. Michał Litwiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
14. Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
15. Jakub Królak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
16. Jan Komecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

22.08.1999 Słomczyn - 7 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth
2. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer
3. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer
4. Jacek Ptaszek Inowrocławski Klub Samochodowy Toyota Celica
5. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD
6. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona
Zdyskwalifikowany (samochód przygotowany niezgodnie z regulaminem):
  Adam Polak Automobilklub Polski  
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen AX
2. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara
3. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
4. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Volkswagen Golf
5. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski Opel Kadett
6. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia
7. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p
8. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205
9. Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco
10. Wojciech Koczeski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla
11. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX
12. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205
 
Klasa 2:
1. Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra
2. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
3. Marek Andrysz Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento
4. Józef Rutkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento
5. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento
6. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105
7. Michał Guranowski Inowrocławski Klub Samochodowy Volkswagen Polo
8. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
9. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Seat
 
Klasa 1:
1. Tomasz Oleksiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
2. Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
3. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
4. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
5. Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
6. Piotr Koc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
7. Dominik Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p
8. Remigiusz Woja Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
9. Michał Litwiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
10. Mateusz Gołdyn LKT "Wyczół" Gościeradz Polski Fiat 126p
11. Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
12. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
13. Jarosław Karczmarzyk Automobilklub Polski Polski Fiat 126p
14. Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
15. Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
16. Marcin Gagacki Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p

12.09.1999 Toruń - 8 eliminacja MPRC

Klasa 4:
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica  
1. Jacek Ptaszek Inowrocławski Klub Samochodowy Toyota Celica  
3. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer  
4. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD  
5. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer  
6. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona  
Zdyskwalifikowany (samochód przygotowany niezgodnie z regulaminem):
  Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn    
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen AX  
2. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia  
3. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX  
4. Andrzej Grigorjew Automobilklub Polski Volkswagen Golf  
5. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205  
6. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara  
7. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Toyota Corolla  
8. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski Opel Kadett  
9. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift  
10. Piotr Kanecki Automobilklub Łódzki Toyota Corolla  
11. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p  
12. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205  
13. Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco  
14. Emilian Radziejewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf  
 
Klasa 2:
1. Tomasz Nowak Automobilklub Polski Fiat Cinquecento  
2. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento  
3. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento  
4. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
5. Józef Rutkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento  
6. Michał Guranowski Inowrocławski Klub Samochodowy Volkswagen Polo  
7. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105  
8. Tomasz Kozłowski Toruński Klub Motorowy Syrena 105  
9. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p  
Nie sklasyfikowani m. in.:
  Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra

(skrzynia biegów)

 
Klasa 1:
1. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
2. Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
3. Tomasz Oleksiak Gumo-Hurt Dębica Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
4. Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
5. Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
6. Mirosław Wronka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
7. Krzysztof Jankowski Inowrocławski Klub Samochodowy Polski Fiat 126p  
8. Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
9. Jarosław Karczmarzyk Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
10. Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
11. Piotr Koc Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
12. Marcin Gagacki Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p  
13. Mateusz Gołdyn LKT "Wyczół" Gościeradz Polski Fiat 126p  
14. Michał Litwiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
15. Paweł Pluciński Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  
16. Tomasz Bartoś Automobilklub Polski Polski Fiat 126p  

Klasyfikacje Mistrzostw Polski Rallycross 1999

Klasa 4: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica 20 20 20 17 20 17   18,5 132,5
2. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth 17   13 20 15 20 20   105
3. Tomasz Skarżyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer (11) 17 15 15 13 13 17 15 105
4. Jacek Ptaszek Inowrocławski Klub Samochodowy Toyota Celica 15   12 13 17 15 13 18,5 103,5
5. Stanisław Ambroszkiewicz Inowrocławski Klub Samochodowy Mazda 323 4WD (8) 13 11 11 12 9 12 13 81
6. Tomasz Kosewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Ascona 7 8 8 7 (7) 10 11 11 62
7. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer   9 7 10 8   15 12 61
8. Andrzej Kalitowicz Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Galant     17 12 11 12     52
9. Piotr Tyszkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi 6 11 9 9 6 11     52
10. Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra 12 12   6 9 8     47
11. Bogusław Bach Automobilklub Toruński Toyota Celica 10 10 10           30
12. Tomasz Cichocki Automobilklub Olsztyński Ford Sierra 13 15             28
13. Jerzy Komakowski Automobilklub Ełcki Toyota 9 7 6           22
14. Krzysztof Studziński Inowrocławski Klub Samochodowy Mitsubishi         10       10
15. Michał Buchowicz Automobilklub Polski Nissan Sunny       8         8
W kl. 4 nie przyznano tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski. Powodem były dyskwalifikacje Polaka i Ludwiczaka za odstępstwa techniczne.
 
Klasa 3: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen AX 20 20 17   20 17 20 20 134
2. Janusz Siniarski Automobilklub Polski Skoda Felicia 17 17 20 20 15 20 (11) 17 126
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada Samara 12 13 13 12 17   17 11 95
4. Andrzej Grigorjew Mobil 1 Team - Automobilklub Polski Volkswagen Golf 15 12 11 17   12 13 13 93
5. Piotr Granica Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift   6 15 13 13 8 15 8 78
6. Mikołaj Otto Automobilklub Polski Honda CRX   15 12 11 7 9 6 15 75
7. Jakub Iwanek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 7 (7) 8 8 10 15 9 12 69
8. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 5 (4) 9 15 11 10 10 6 66
9. Piotr Kanecki Automobilklub Łódzki Toyota Corolla 10 3 10 7 8 13   7 58
10. Robert Polak Automobilklub Polski Toyota Corolla 13 11 6 9 12       51
11. Adam Komacki Automobilklub Polski Peugeot 205 8 5 (4) 5 9 11 5 5 48
12. Grzegorz Carzasty Sachs - Automobilklub Polski Toyota Corolla 9 10 7 6 5     10 47
13. Wiesław Białka Inowrocławski Klub Samochodowy Ford Fiesta XR2i 11 8 5   6       30
14. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski Opel Kadett             12 9 21
15. Wojciech Koczeski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla     3 10     7   20
16. Emilian Radziejewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf   9           3 12
17. Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco             8 4 12
18. Serafin Karczewski Olsztyński Klub Motorowy Toyota Corolla 6 2             8
19. Sławomir Górdewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105         4       4
20. Krzysztof Ruciński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p     2           2
 
Klasa 2: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 17 20 17 15 (13) 17 17 17 120
2. Antoni Skudło Hella Polska - Automobilklub Śląski Nissan Micra 20   20 20 17 20 20   117
3. Tomasz Nowak Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 15 17 15 13 20 15   20 115
4. Marek Andrysz Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento 13 15 13 17 15 13 15   101
5. Tomasz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 12 12 10 (9) 11 12 12 15 84
6. Arkadiusz Leszek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 11 13 12 11 10 11 (9) 13 81
7. Bogusław Kurtyka Toruński Klub Motorowy Syrena 105 9 (7) 9 8 9 10 11 10 66
8. Józef Rutkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento   10 11 10 6   13 12 62
9. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p 10 11 8 12 12     8 61
10. Zygmunt Stanek Automobilklub Polski Seat 7 9 7 7 7 9 8   54
11. Tomasz Kozłowski Toruński Klub Motorowy Syrena 105 8 8     8     9 33
12. Michał Guranowski Inowrocławski Klub Samochodowy Volkswagen Polo           8 10 11 29
13. Józef Woźniak BTM Bydgoszcz Polski Fiat 126p 6               6
 
Klasa 1: 1 2 3 4 5 6 7 8  
1. Piotr Radtke Automobilklub Polski Polski Fiat 126p (11) 15 20 20 17 20 15 20 127
2. Tomasz Oleksiak Gumo-Hurt Dębica T. - A. Rzemieślnik Polski Fiat 126p 20 20 17 17 (11) 17 20 15 126
3. Tomasz Sokulski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 17 17 13 12 20 13 17 (12) 109
4. Roman Panek Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 15 11 15 11 12 15 (6) 17 96
5. Tomasz Skinder Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 10 10 9 15 15 (7) 12 13 84
6. Piotr Koc Mobil 1 Team - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 9 12 10 13 (4) 10 11 6 71
7. Arkadiusz Młotek Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   13 12 1 8 12 3 7 56
8. Dominik Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 13 6 11 9     10   49
9. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p       10 13 9 13   45
10. Krzysztof Kucharski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 7 8 6 5 5 3 (2) 9 43
11. Jarosław Karczmarzyk Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 6 5 8   10   4 8 41
12. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 5   4 6 6 6 5   32
13. Tomasz Bartoś Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 1 9 3 4 1 11   1 30
14. Michał Litwiński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   2   2 9 4 8 3 28
15. Krzysztof Jankowski Inowrocławski Klub Samochodowy Polski Fiat 126p 12 3           10 25
16. Remigiusz Woja Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p       7 2 5 9   23
17. Mirosław Wronka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p         3 8   11 22
18. Marcin Gagacki Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p 8 7         1 5 21
19. Jan Komecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   4 7 8   1     20
20. Mateusz Gołdyn LKT "Wyczół" Gościeradz Polski Fiat 126p 3           7 4 14
21. Jakub Królak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 4 1     7 2     14
22. Marek Nalewajko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 2   5 3         10
23. Michał Piotrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p     2           2
23. Paweł Pluciński Automobilklub Polski Polski Fiat 126p               2 2
25. Lucjan Kulpiński Automobilklub Rzeszowski Polski Fiat 126p     1           1
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono nazwiska zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Eliminacje: 1 - Toruń I, 2 - Toruń II, 3 - Słomczyn I, 4 - Słomczyn II, 5 - Toruń III, 6 - Słomczyn III, 7 - Słomczyn IV, 8 - Toruń IV


Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Dywizja 1 - Samochody grupy A przygotowane do startu w rallycrossie, przy czym dozwolony był tu znacznie większy zakres modyfikacji.
- Dywizja 2 - Samochody grupy N przygotowane do startu w rallycrossie.

Samochody startujące w MPRC podzielone były na klasy:
- klasa 1 - samochody Polski Fiat 126p 650 grupy A.
- klasa 2 - samochody jednonapędowe do 1000 cm3 dywizji 2.
- klasa 3 - samochody jednonapędowe do 1600 cm3 dywizji 2.
- klasa 4 - samochody powyżej 1600 cm3 dywizji 2.

System punktacji:
Punkty do MPRC przyznawano zawodnikom za 16 pierwszych miejsc według systemu: 20-17-15-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Zawodnikom zaliczano 7 najlepszych wyników.

* Zawodnik wykluczony z zawodów za odstępstwa techniczne choćby w jednej rundzie, nie może ubiegać się o tytuł mistrzowski w żadnej dyscyplinie samochodowej. Z tego powodu nie przyznano tytułów Mistrza i Wicemistrza MPRC w kl. 4.


Źródła:
- Auto Sport 1999, 2000
- "Wielkie ściganie 1999" - Mirosław Rutkowski


<< MPRC 1998] [Strona główna] [Rallycross] [MPRC 2000 >>