* W klasyfikacji Pucharu Pokoju i Przyjaźni (CoPaF) uwzględniani byli tylko zawodnicy z krajów socjalistycznych.
Baza
rajdu: Kraków
Dystans: 2210 km.
Próby sportowe:
- I etap (15.07): OS 1: Żegocina - Młynne (7,0 km); OS 2:
Limanowa - Zbludza (14,0); OS 3: Zubrzyca Górna - Zawoja (10,0);
OS 4: Szczyrk - Salmopol (8,0);
- I etap (16.07): OS 5: Złoty Stok - Orłowiec (13,0); OS 6: 100
m za PKC 17 - Nowa Bystrzyca (24,5); OS 7: 1200 m za PKC 18 -
Duszniki Zdrój (17,5); OS 8: Włodowice - Świerki (9,0); OS 9:
Zagórze Śląskie Jezioro - Michałkowa - Walim (6,5); OS 10:
Walim - Rościszów (9,0); OS 11: Jodłownik - Wolibórz -
Srebrna Góra (15,5); SP: Jaszowiec (5 okr. * 3,8 km = 19 km); SG
1: Salmopol - szczyt (5,0); OS 12: Zawoja - Zubrzyca Górna (10,0);
OS 13: Zbludza - Limanowa (14,0); OS 14: Młynne - Żegocina (7,0)
- II etap (16.07): OS 15: Wieliczka - Myślenice (19,0); OS 16:
Zawoja - Zubrzyca Górna (10,0);
- II etap (17.07): OS 17: Jaszczurówka - Wierch Poroniec (13,0);
OS 18: Dąbrowa - Gródek nad Dunajcem (11,0); OS 19: Żegocina -
Młynne (7,0); SG 2: Limanowa - szczyt Góry Ostrej (7,0); OS 20:
Dąbrowa - Gródek nad Dunajcem (11,0); OS 21: Żegocina -
Młynne (7,0); OS 22: Limanwa - Zbludza (14,0); OS 23: Roztoka -
Florynka (10,0); OS 24: Gładyszów - Małostów (7,0)
Nawierzchnia: asfalt
------------------------------
OS - odcinek specjalny
SP - próba szybkości płaskiej
SG - próba szybkości górskiej
Klasyfikacja generalna: | ||||||
1. | Sobiesław Zasada Ewa Zasada |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | 7235
pkt. |
2. |
Vladimir Hubacek Vojtech Rieger |
CS CS |
Alpine Renault A110 1600 S | gr. IV kl. 1-13 | 7499 pkt. (2:04:59) |
|
3. | Ryszard Nowicki Wojciech Schramm |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 7543 pkt. (2:05:43) |
4. |
Attila Ferjancz Jeno Zsembery |
H H |
Renault 8 Gordini | gr. I-II kl. 7 | 7727 pkt. (2:08:47) |
|
5. | Adam Smorawiński Piotr Mystkowski |
PL PL |
Automobilklub Wielkopolski | BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | 7905
pkt. |
6. | Aleksander Oczkowski Mieczysław Spychalski |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 7972 pkt. (2:12:52) |
7. | Ilia Chubrikov Robert Kurktchiev |
BG BG |
BATK | Renault 8 Gordini | gr. I-II kl. 7 | 8099 pkt. (2:14:59) |
8. | Robert Mucha Błażej Krupa |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 8128 pkt. (2:15:28) |
9. |
Kastytis Girdauskas Uldis Madrevic |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | 8344 pkt. (2:19:04) |
|
10. | Włodzimierz Markowski Jacek Stawiński |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Porsche 912 | gr. III kl. 1-13 | 8352 pkt. (2:19:12) |
11. | Wiesław Mrówczyński Jerzy Landsberg |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 8416 pkt. (2:20:16) |
12. | Andrzej Jaroszewicz Tomasz Ciecierzyński |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 8449 pkt. (2:20:49) |
13. | Włodzimierz Groblewski Janusz Książkiewicz |
PL PL |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 8524 pkt. (2:22:04) |
14. | Mario Graziani Wojciech Noworyta |
PL PL |
Automobilklub Morski | Alfa Romeo 2000 GTV | gr. I-II kl. 9 | 8594
pkt. |
15. | Peter Hommel Gunter Bork |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | 8647 pkt. (2:24:07) |
|
16. |
Heino Sepp Tomas Bernstein |
SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | 8655 pkt. (2:24:15) |
|
17. | Gunther Gries Werner Ernst |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | 8664 pkt. (2:24:24) |
|
18. | Krystian Przybyła Jerzy Miodyński |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 8703
pkt. |
19. | Zdenek Kec Bedrich Steuer |
CS CS |
Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | 8726 pkt. (2:25:26) |
|
20. | Mihaly Balatoni Istvan Sandor |
H H |
Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | 8733 pkt. (2:25:33) |
|
21. | Kalin Mikfeldt Gunnar J. Holm |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | 8874 pkt. (2:27:54) |
|
22. | Mieczysław Urtnowski Janusz Bronikowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 8903 pkt. (2:28:23) |
23. | Janina Jedynakowa Marian Repeta |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 8908
pkt. |
24. | Ilia Bonev Zlati Zlatev |
BG BG |
BATK | BMW 2002 | gr. I-II kl. 9 | 9091 pkt. (2:31:31) |
25. | Władysław Domański Piotr Dąbkowski |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 9123
pkt. |
26. | Wolfgang Strehlow Bernhard Malsch |
DDR DDR |
Wartburg 353 |
gr. I-II kl. 5-6 | 9203 pkt. (2:33:23) |
|
27. | Ryszard Grychtoł Wojciech Ondraczek |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 9271
pkt. |
28. | Andrzej Kuśmierek Paweł Tomaszewski |
PL PL |
AZS Poznań | NSU 1000 C | gr. I-II kl. 5-6 | 9524 pkt. (2:38:44) |
29. | Jerzy Borowicz Andrzej Postawka |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Steyr Puch 650 TR | gr. I-II kl. 1-4 | 9619 pkt. (2:40:19) |
30. | Andrzej Nytko Bogdan Otfinowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 Sport Coupe | gr. I-II kl. 5-6 | 9636 pkt. (2:40:36) |
31. | Rainer Witzmann Volkmar Benad |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | 9674 pkt. (2:41:14) |
|
32. | Zdzisław Łagan Karol Piekarski |
PL PL |
Automobilklub Kielecki Automobilklub Warszawski |
Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 9983 pkt. (2:46:23) |
33. | Edmund Oprocha Zbigniew Kołaczkowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 10110
pkt. |
34. | Arnold Wezel Bernd Immisch |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | 10345 pkt. (2:52:25) |
|
35. | Maciej Jasiński Joanna Jasińska |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Honda N 600 | gr. I-II kl. 1-4 | 10369 pkt. (2:52:49) |
36. | Ryszard Pawlitka Ryszard Siadkowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Fiat 850 Sport Coupe | gr. I-II kl. 5-6 | 10688 pkt. (2:58:08) |
37. | Manfred Lukes Werner Schramm |
DDR DDR |
Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 10955 pkt. (3:02:35) |
|
38. | Andrzej Szulc Michał Rybicki |
PL PL |
Automobilklub Morski | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | 11185 pkt. (3:06:25) |
39. | Slavtcho Georgiev Kiro Kirov |
BG BG |
BATK | Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | 11428 pkt. (3:10:28) |
40. | Ireneusz Hering Jan Lipiński |
PL PL |
Drwęca Ostróda | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | 12321 pkt. (3:25:21) |
41. | Ferenc Kelemen Karoly Pulvary |
H H |
Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 12324 pkt. (3:25:24) |
|
42. | Lelio Lattari Kazimierz Pałka |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Alfa Romeo 1750 GTV | gr. I-II kl. 8 | 12589 pkt. (3:29:49) |
43. | Jan Tagowski Edward Kinderman |
PL PL |
Automobilklub Częstochowski | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-2 | 13609 pkt. (3:46:49) |
44. | Ryszard Folta Elżbieta Folta |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Skoda 105 S | gr. I-II kl. 5-6 | 13768 pkt. (3:49:28) |
45. | Herbert Cuda Ryszard Dragan |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 13963
pkt. |
46. | Andrzej Włoch Witold Olbrych |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 S | gr. I-II kl. 1-4 | 14438 pkt. (4:00:38) |
47. | Zygmunt Domagalski Andrzej Radecki |
PL PL |
Automobilklub Warmińsko-Mazurski | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 17117 pkt. (4:45:17) |
48. | Zbigniew Baranowski Bogumił Baranowski |
PL PL |
Automobilklub Częstochowski | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 17476 pkt. (4:51:16) |
Odpadli: | ||||||
po OS 1 |
Jan Wojczaczek Stanisław Turczuk |
PL PL |
Renault 8 Gordini | gr. I-II kl. 7 | ||
po OS 1 |
Karol Rimler Andrzej Dryński |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | Fiat 850 Sport Coupe | gr. I-II kl. 5-6 | (defekt) |
OS 1 | Marek Varisella Zbigniew Dziadura |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | (wypadek) |
Marian Bień Ryszard Piechota |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Porsche 911 T | gr. IV kl. 1-13 | (wypadek) | |
Stoyan Kolev Neitcho Krastev |
BG BG |
Alpine Renault A110 1300 S | gr. IV kl. 1-13 | |||
Lubomir Balgaranov Ritchard Dimitrov |
BG BG |
Alpine Renault A110 1300 S | gr. IV kl. 1-13 | |||
Janusz Wojtyna Marek Szramowski |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | ||
Ryszard Kopczyk Ryszard Piątek |
PL PL |
Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | ||
Tadeusz Kudłaty Wojciech Pepłowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | BMW 1600 Ti | gr. I-II kl. 8 | ||
Ryszard Żyszkowski Andrzej Zembrzuski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | (korbówod) |
|
Jerzy Bachtin Andrzej Gieysztor |
PL PL |
Automobilklub Warmińsko-Mazurski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | (pompa |
|
Stasis Brundza Yuchan Sein |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | |||
Vitold Sprukt Andris Kalnais |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | |||
Lev Morozov Anatoly Brum |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | |||
Jerzy Kozioł Grzegorz Rybicki |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | ||
Jerzy Łukaszewski Waldemar Ogrodniczak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | NSU TT | gr. I-II kl. 7 | ||
Zdenek Ponec Zdenek Turek |
CS CS |
Renault 8 Gordini | gr. I-II kl. 7 | |||
Henryk Mandera Zenon Keller |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | ||
Jurgen Sparwald Carl-Ulrich Karsten |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Laszlo Kovacs Bela Augusztin |
H H |
NSU TT | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Vaclav Chlustina Vaclav Tregr |
CS CS |
Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Jiri Rosicky Petr Cvrkal |
CS CS |
Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Marek Ryndak Ryszard Leś |
PL PL |
Automobilklub Rzeszowki | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Marian Skrzypek Zygmunt Wiśniowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 Coupe | gr. I-II kl. 1-4 | (defekt) | |
Kazimierz Jaromin Andrzej Gregovich |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Zastava 750 | gr. I-II kl. 1-4 | (defekt) | |
Adam Masłowiec Konrad Rutkowski |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Ireneusz Stankiewicz Jerzy Sobczyk |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Wiesław Mikołajczyk Andrzej Wiśniewski |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat 850 SC | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Grzegorz Biskup Przemysław Olejnik |
PL PL |
Automobilklub Wielkopolski | Zastava 750 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Jacek Magiera Jacek Seńkowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | (defekt) | |
Ryszard Lewczuk Andrzej Kleina |
PL PL |
Drwęca Ostróda | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Maciej Stawowiak Tomasz Gozdecki |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Honda N 600 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Rolf Soldner Rudolf Renker |
DDR DDR |
Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | (wypadek) | ||
Wystartowało 81 załóg, sklasyfikowano 48. | ||||||
Klasyfikacja zespołów narodowych PPiP (CoPaF): | ||||||
1. |
Polska | 22906 | ||||
2. |
NRD | 27541 | ||||
3. |
Bułgaria | 28618 | ||||
4. |
Węgry | 28784 |