<< 2 el. RSMP 1967 - R Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1967] [4 el. RSMP 1967 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1966] [Rajd Polski 1967 - wyniki - RSMP]

[Rajd Polski 1968 - RSMP >>
[Rajd Polski 1968 - MEC >>

[Rajd Polski 1967 - lista startowa]


3-5.08.1967 - 27. Rajd Polski - 12 eliminacja ERC (9 el. Grupa 1, 7 el. Grupa 2) + 3 el. PPiP

Baza rajdu: Kraków.
Dystans: 2970 km, w tym 28 prób sportowych o łącznej długości 310,5 km (24 odcinki specjalne, 2 próby szybkości górskiej, 2 próby szybkości płaskiej)
Próby sportowe:
- I etap (3.08): SP 1: Kraków - lotnisko (17 km); OS 1: Gródek nad Dunajcem - Dąbrowa (11); OS 2: Wola Justowska - Bielanay (7)
- I etap (4.08): OS 3: Żegocina - Młynne (7); OS 4: Berest - Żebraczka (6); OS 5: Wierch Poroniec - Jaszczurówka (13); OS 6: Międzybrodzie - Straconka (6,5); OS 7: skrzyżowanie do Zwardonia - Koniaków (5,5); OS 8: Bielsko - Straconka (6,5); OS 9: skrzyżowanie do Zwardonia - Koniaków (5,5); SG 1: Równica (dół) - Równica (szczyt) (5,5)
- II etap (4.08): OS 10: Rościszów - Walim (8,5); OS 11: Wolibórz - Jodłownik (8,5); OS 12: Złoty Stok - Orłowiec (12,5); OS 13: Zieleniec - 100 m przed skrzyżowaniem (9); SG 2 / OS 14: Kudowa Zdrój - Karłów (meta SG 2 - 7 km) - Radków (meta OS 14 - 18 km)
- II etap (5.08): OS 15: Włodowice - Wiórki (9); OS 16: Rościszów - Walim (8,5); SP 2: Kowary - Miszkowice - Jarkowice - Kowary (2 okr. = 62 km); OS 17: Walim - Rościszów (8,5); OS 18: Jodłownik - Wolibórz (8,5); OS 19: Radków - Kudowa Zdrój (18); OS 20: Zieleniec - Duszniki Zdrój (17); OS 21: Orłowiec - Złoty Stok (12,5); OS 22: Straconka - Straconka (6,5); OS 23: Żebraczka - Berest (6); OS 24: Młynne - Żegocina (7)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: ulewny deszcz i mgła na II etapie.

Klasyfikacja generalna:
1. Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 912 1. gr. I kl. 2 6273,962 pkt.
2. Lillebror Nasenius
Matti Vigren
S
FIN
  Opel Rekord 2000 1. gr. I kl. 3 6798,556 pkt.
3. Krzysztof Komornicki
Marek Wachowski
PL
PL
  BMW 1600 2. gr. I kl. 2 7709,653 pkt.
Nie sklasyfikowani (przekroczenie limitu spóźnień):
  Kazimierz Jaromin
Janusz Zemła
PL
PL
Automobilklub Krakowski Skoda 1000 MB gr. I kl. 1  
  Marek Varisella
Zygmunt Wiśniowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Syrena 104 gr. II kl. 1  
  Dieter Lambart
Hans Vogt
D
D
  Opel Kadett 1100 gr. I kl. 2  
  Andrzej Nytko
Edmund Oprocha
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 1300 gr. I kl. 2  
  Oldrich Horsak
Jiri Motal
CS
CS
  Skoda 1000 MB gr. I kl. 1  
  Ryszard Nowicki
Marian Skiendzielewski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Zastava 750 gr. I kl. 1  

Odpadli:

SP 2 Walter Poltinger
Ernst Merinsky

A
A

  Volkswagen 1500 gr. II kl. 2  
OS 16 Loisl Wiener
Antonie Wiener
A
A
  Glas 1304 gr. II kl. 2  
OS 15 Krzysztof Bross
Grażyna Robliczek-Paduch

PL
PL

  Volkswagen Kafer 1200 gr. II kl. 2  
OS 15 Julian Robak
Henryk Krakowczyk
PL
PL
Automobilklub Krakowski Wartburg 1000 gr. II kl. 1  
OS 15 Adam Smorawiński
Adam Wędrychowski

PL
PL

Automobilklub Wielkopolski
Automobilklub Warszawski
BMW 1600 gr. I kl. 2  
OS 14 Ove Andersson
John Davenport
S
GB
Squadra Corsa HF Lancia Fulvia 1,3 Coupe HF gr. II kl. 2 (wypadek)
OS 13 Leo Cella
Sergio Barbasio
I
I
Squadra Corsa HF Lancia Fulvia Rallye 1,3 HF gr. II kl. 2  
OS 13 Fiorenzo Genta
Alcide Paganelli
I
I
Squadra Corsa HF Lancia Fulvia HF gr. I kl. 2  
OS 13 Włodzimierz Markowski
Marian Wangrat
PL
PL
  Porsche 912 gr. I kl. 2  
OS 13 Vratislav Hornik
Antonin Uhrik
CS
CS
  Skoda 1000 MB gr. I kl. 1  
OS 13 Aleksander Oczkowski
Jan Drożdż

PL
PL

  Trabant 601 gr. I kl. 1  
OS 12 Vaclav Bobek
Jaroslav Vylit
CS
CS
  Skoda 1000 MB gr. II kl. 1  
OS 12 Stanisław Dalka
Jerzy Wilbik
PL
PL
Automobilklub Warszawski NSU Prinz 1000 gr. I kl. 1 (wypadek)
OS 12 Zbigniew Gawryłkiewicz
Ryszard Siadkowski

PL
PL

Automobilklub Bydgoski NSU Prinz 1000 gr. I kl. 1  
OS 10 Fabrizio Poggi
Norma Bonetti
I
I
  Alfa Romeo Giulia 1600 TI gr. II kl. 2  
OS 10 Joachim Springer
Gunther Brendel

D
D

  BMW 1600 gr. II kl. 2  
OS 10 Robert Eaves
Raymond Heaton

GB
GB

  Morris Mini Cooper gr. II kl. 2  
OS 10 Richard Bochnicek
Ferry Siller
A
A
  Citroen DS 21 gr. I kl. 3  
OS 10 Dieter Golde
Hartmut Dressel
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. I kl. 1  
OS 10 Jan Apathy
Andrzej Popowicz

PL
PL

Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1  
I etap
rajdu
Marek Borowicz
Ryszard Scharf

PL
PL

Automobilklub Wielkopolski Wartburg 1000 gr. II kl. 1 (tylko RSMP)
I etap
rajdu
Henryk Mandera
Piotr Dobija

PL
PL

  Wartburg 312 gr. II kl. 1 (tylko RSMP)
I etap
rajdu
Jerzy Borowicz
Jan Wojczaczek

PL
PL

  Steyr Puch 650 TR gr. II kl. 1 (tylko RSMP)
I etap
rajdu
Edward Lisowski
Wiesław Mrówczyński
PL
PL
  Mercedes-Benz 220 SE gr. I kl. 3 (tylko RSMP)
I etap
rajdu
Maciej Jasiński
Joanna Jasińska

PL
PL

Automobilklub Warszawski Zastava 750 gr. I kl. 1 (tylko RSMP)
I etap
rajdu
Mieczysław Urtnowski
Jerzy Sypniewski

PL
PL

Automobilklub Bydgoski Fiat 850 gr. I kl. 1 (tylko RSMP)
I etap
rajdu
Jerzy Ujczak
Andrzej Żurawski

PL
PL

Automobilklub Warszawski Trabant 601 gr. I kl. 1 (tylko RSMP)
I etap
rajdu
Janusz Bronikowski
Andrzej Kopestyński

PL
PL

Automobilklub Warszawski Renault Dauphine gr. I kl. 1 (tylko RSMP)

po
OS 7

Heinz Bock
Walter Pixner
A
A
  Vauxhall gr. II kl. 2  

po
OS 7

Jan Chudziak
?

PL
?

Automobilklub Warszawski Volvo 544 gr. I kl. 3  

po
OS 7

Werner Reuter
Jurgen Reuter
DDR
DDR
  Skoda 1000 MB gr. I kl. 1  

po
OS 5

Peter Schwandt
Hans Rauen
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. I kl. 1  

po
OS 5

Rudolf Schreckenbach
Gunther Bauer
DDR
DDR
  Wartburg 311 gr. I kl. 1  

po
OS 4

Otto Bartkowiak
?

PL
?

Automobilklub Śląski Volkswagen Kafer 1200 gr. II kl. 2  

po
OS 4

Karol Neuberg
Jerzy Mleczko

PL
PL

  Syrena 103 gr. I kl. 1  

po
OS 4

Benedykt Kowner
Andrzej Sikorski

PL
PL

  Syrena 104 gr. I kl. 1  

po
OS 2

Jerzy Bachtin
Tomasz Połczyński

PL
PL

Automobilklub Warszawski Trabant 601 gr. II kl. 1  

po
SP 1

Gunther Janger
Reinhard Knoll
A
A
  Steyr Puch 650 TR gr. II kl. 1  

po
SP 1

Ferenc Kelemen
Gyorgy Kiss

H
H

  Opel Kadett gr. II kl. 1  

po
SP 1

Dezeo Krisztios
Dezso

H
H

  Ford Taunus gr. I kl. 3  

po
SP 1

Mieczysław Sochacki
Marian Bień
PL
PL
Automobilklub Krakowski Volkswagen gr. I kl. 2  
po
SP 1
Czesław Murawski
Jerzy Dobrzański
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 1500 gr. I kl. 2  
SP 1 Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
PL
PL
Automobilklub Śląski Styer Puch 650 TR gr. II kl. 1

(silnik)

SP 1 Antoni Weiner
Jan Karel
PL
PL
Automobilklub Śląski Steyr Puch 650 TR gr. II kl. 1  

SP 1

Marian Rogoziński
Aleksander Bobrowski

PL
PL

  Volkswagen 1500 gr. I kl. 2  
SP 1 Andrzej Aleksandrowicz
Mieczysław Biliński
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski

Skoda 1000 MB

gr. I kl. 1  

Wystartowało 55 załóg, sklasyfikowano 3.

OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkosci górskiej
SP - próba szybkości płaskiej


<< 2 el. RSMP 1967 - R Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1967] [4 el. RSMP 1967 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1966] [Rajd Polski 1967 - wyniki - RSMP]

[Rajd Polski 1968 - RSMP >>
[Rajd Polski 1968 - MEC >>

[Rajd Polski 1967 - lista startowa]