<< 3 el. RSMP 1972 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [5 el. RSMP 1972 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1971 - RSMP]
<< Rajd Polski 1971 - ERC]

[Rajd Polski 1972 - RSMP]

[Rajd Polski 1973 - WRC >>
[Rajd Polski 1973 - PPiP >>

[Rajd Polski 1972 - lista startowa]

13-16.07.1972 - 32. Rajd Polski - 12 eliminacja ERC + 2 el. PPiP

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 2620 km.
Próby sportowe:
- I etap (13.07): OS 1: Targanica - Kocierz (8,0 km); OS 2: Międzybrodzie - Straconka (7,0); OS 3: Szczyrk - Salmopol (9,0); OS 4: Złoty Stok - Orłowiec (13,3); OS 5: Gierałtów - Morawka (24,2); OS 6: Sienna - Idzików (9,0); OS 7: Gniewoszów - Nowa Bystrzyca (24,4); OS 8: Młoty - Duszniki Zdrój (17,5)
- I etap (14.07): OS 9: Wolibórz - Jodłownik (9,0); OS 10: Rościszów - Walim (9,0); OS 11: Walim - Michałkowa (6,3); OS 12: Świerki - Włodowice (9,0); OS 13: Radków - Karłów - Łęczyca (14,5); OS 14: Nowa Bystrzyca - Gniewoszów (24,4); OS 15: Idzików - Sienna (9,0); OS 16: Morawka - Nowy Gierałtów (24,2); OS 17: Orłowiec - Złoty Stok (13,3); OS 18: Wisła Głębce - Kubalonka - Czarna (9,5); SG 1: Salmopol szczyt (5,0); OS 19: Straconka - Międzybrodzie (7,0); OS 20: Kocierz - Targanica (8,0); OS 21: Zawoja - Zubrzyca Górna (10,0); OS 22: Zbludza - Limanowa (14,0); OS 23: Młynne - Żegocina (7,0)
- II etap (14.07): OS 24: Chełm - Bielany (5,8); OS 25: Wieliczka - Myślenice (19,0); OS 26: Zawoja - Zubrzyca Górna (10,0); OS 27: Jaszczurówka - Wierch Poroniec (13,0);
- II etap (15.07): OS 28: Zbłudza - Limanowa (14,0); OS 29: Młynne - Żegocina (7,0); OS 30: Tymowa - Iwkowa (7,0); OS 31: Gródek - Dąbrowa (10.8); SG 2: Biczyce - Wysokie (7,0); OS 32: Zbłudza - Limanowa (14,0); OS 33: Młynne - Żegocina (7,0); OS 34: Tymowa - Iwkowa (7,0); OS 35: Gródek - Dąbrowa (10,8); SP: Roztoka Wielka - Żebraczka (5 okr. = 28,0); OS 36: Gładyszów - Małostów (7,0); OS 37: Szczawna - Czaszyn (9,0); OS 38: Załuż - Tyrawa Wołoska (10,0); OS 39: Rzeki - Izdebki (4,7); OS 40: Lutcza - Korczyna (14,8).
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: deszcz i mgła podczas I etapu
------------------------------
OS - odcinek specjalny
SP - próba prędkości płaskiej
SG - próba prędkości górskiej

Klasyfikacja generalna:
1.   Raffaele Pinto
Luigi Macaluso

I
I

  Fiat 124 Spider gr. III-IV kl. 9-13 17385,26 pkt.
2.   Walter Rohrl
Joachim Berger
D
D
  Ford Capri 2600 RS gr. II kl. 10-13 17785,51 pkt.
3. 1.(1) Stasis Brundza
Anatoli Brum
SU
SU
  Moskwicz 412 gr. II kl. 8 19988,83 pkt.
4. 2.(1) Attila Ferjancz
Jeno Zsembery
H
H
  Renault 12 Gordini gr. II kl. 8 20030,25 pkt.
5. 3.(1) Peter Hommel
Gunter Bork
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. II kl. 5-6 20389,13 pkt.
6. 4.(1) Robert Mucha
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 20734,82 pkt.
7. 5.(1) Vitold Sprukt
Andris Kalnais
SU
SU
  Moskwicz 412 gr. I kl. 8 20956,65 pkt.
8. 6.(1) Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 21376,90 pkt.
9.   Erik Otto Banck
Jens-Peter Jensen
DK
DK
  Opel Ascona 1.6 SR gr. I kl. 8 21460,98 pkt.
10. 7.(1) Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl.8 21589,21 pkt.

11.

  Jan Olav Jansson
Jerry Walmstedt
S
S
  Opel Kadett Sprint gr. I kl. 9 21736,95 pkt.

12.

8.(1) Marek Varisella
Janina Jedynakowa
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7 22124,19 pkt.

13.

  Horst Hohlheimer
Rudolf Huber
D
D
  Fiat 128 Rallye gr. I kl. 7 22222,28 pkt.

14.

9.(1) Egon Culmbacher
Ernst Werner
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. I kl. 5-6 22636,62 pkt.

15.

10.(1) Andrzej Nytko
Jacek Chmielewski
PL
PL
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Skoda 110 L gr. II kl. 5-6 23125,94 pkt.

16.

11.(1) Bernd Urban
Bernhard Malsch
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. I kl. 5-6

23988,31 pkt.

17.

12.(1) Haino Sepp
Tomas Bernstein

SU
SU

  Moskwicz 412 gr. I kl. 8 24297,59 pkt.

18.

13.(1) Helmut Piehler
Lothar Sachse
DDR
DDR
  Trabant P 601 gr. II kl. 1-4 24436,73 pkt.

19.

14.(1) Hans Ullmann
Klaus Riedel
DDR
DDR
  Trabant P 601 gr. II kl. 1-4  

20.

15.(1) Leontiy Potapchik
Algurdas Rimonik
SU
SU
  Moskwicz 412 gr. II kl. 8 24919,54 pkt.

21.

16.(1) Lev Morozov
Stanislav Jakovlev
SU
SU
  Moskwicz 412 gr. I kl. 8 24999,83 pkt.

22.

17.(1) Rolf Soldner
Gunter Hase
DDR
DDR
  Trabant P 601 gr. II kl. 1-4 25509,95 pkt.

23.

18.(1) Jerzy Landsberg
Marian Wangrat
PL
PL
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 25551,32 pkt.

24.

19.(1) Jerzy Puchalski
Tadeusz Hoppe
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 25724,35 pkt.

25.

  Jens Erik Esbensen
Orla Esbensen
DK
DK
  Datsun 1600 SSS gr. I kl. 8 25812,31 pkt.

26.

20.(1) Radoslav Petkov
Konstantin Gurlev
BG
BG
  Alpine-Renault A 110 1600 gr. III-IV kl. 1-8 26236,87 pkt.

27.

21.(1) Włodzimierz Janeczek
Andrzej Witkowicz
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 26708,52 pkt.

28.

22.(1) Ireneusz Porada
Andrzej Lubiak
PL
PL
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7 26853,33 pkt.

29.

23.(1) Stanisław Wyka
Karol Piekarski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7 27948,73 pkt.

30.

24.(1) Gyorgy Szenttornyay
Laszlo Szenttornyay
H
H
  Łada 2101 gr. I kl. 7 28537,73 pkt.

31.(2)

  Anatoly Kozyrchikov
Aivar Ozolinsch

SU
SU

  Moskwicz 412 gr. II kl. 8 37784,00 pkt.

32.(2)

  Włodzimiez Markowski
Wojciech Kalina
PL
PL
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8

42160,73 pkt.

33.(2)

  Lelio Lattari
Jacek Różański
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 1750 GTV gr. I kl. 8 47697,70 pkt.

34.(2)

  Włodzimierz Groblewski
Janusz Książkiewicz
PL
PL
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 52948,37 pkt.

35.(2)

  Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski BMW 2002 Ti Alpina gr. II kl. 9-13 54403,47 pkt.

36.(2)

  Carl Larsen-Haagen
Bertel Orland
DK
DK
  Datsun 100 A gr. II kl. 5-6 54989,70 pkt.

37.(2)

  Paweł Stranz
Robert Jenner
PL
PL
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7 57020,31 pkt.

38.(2)

  Maciej Bogusławski
Andrzej Martynkin
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 57559,25 pkt.

39.(2)

  Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
PL
PL
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Trabant P 601 gr. II kl. 1-4 57792,68 pkt.

40.(2)

  Henryk Krakowczyk
Janusz Dąbrowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 gr. I kl. 5-6 57912,83 pkt.

41.(2)

  Mario Graziani
Józef Ważny
PL
PL
Automobilklub Morski Alfa Romeo GTV gr. I kl. 9-13 59205,68 pkt.

42.(2)

  Henryk Mandera
Wojciech Ondraczek
PL
PL
Automobilklub Śląski Wartburg 353 gr. II kl. 5-6 59509,44 pkt.

43.(2)

  Ryszard Pawlitka
Krzysztof Janarek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7 59673,34 pkt.

44.(2)

  Jacek Żukowski
Michał Sowiński
PL
PL
Automobilklub Śląski Trabant P 601 gr. II kl. 1-4 60870,57 pkt.

45.(2)

  Andrzej Kapitan
Alojzy Orawiec
PL
PL
Automobilklub Śląski Syrena 104 gr. II kl. 1-4 60963,32 pkt.

46.(2)

  Detelin Tomov
Peiitscho Peiitschev
BG
BG
  Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 61178,29 pkt.

47.(2)

  Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Steyr Puch 650 TR gr. II kl. 1-4 61650,21 pkt.

48.(2)

  Jan Szewczyk
Ksawery Leszczyński
PL
PL
  Wartburg de Lux gr. I kl. 5-6 62668,66 pkt.

49.(2)

  Jan Dziedzic
Stefan Antkiewicz
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant P 601 gr. II kl. 1-4 63332,54 pkt.

50.(2)

  Stanisław Fiedor
Zbigniew Baran
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant P 601 gr. II kl. 1-4 64262,14 pkt.
(1) - Miejsca w klasyfikacji PPiP
(2)
- Zawodnicy, którzy nie ukończyli II etapu rajdu, ale ukończyli I etap. Zgodnie z Regulaminem 32. Rajdu Polski, zawodnicy ci są klasyfikowani, a ich konto obciąża się 5000 sekund karnych, oraz za każdą z nieodbytych prób sportowych (OS względnie SG) po 2000 sekund karnych. Zawodnicy, którzy nie wystartowali do II etapu, a w etapie I zostali sklasyfikowani, otrzymali 43000 sekund karnych do klasyfikacji generalnej rajdu.
Odpadli m. in.:
SG 1 Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S gr. III-IV kl. 9-13 (wypadek)
OS 3 Luciano Trombotto
Maurizio Enrico
I
I
  Fiat 124 Spider Rally gr. III-IV kl. 9-13 (wypadek)

OS 1

Marian Bień
Andrzej Gregovich
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 T gr. III-IV kl. 9-13

(zawieszenie)

  Sergio Barbasio
Piero Sodano
I
I
  Lancia Fulvia 1.6 Coupe HF gr. III-IV kl. 1-8 (wypadek)
  Dimiter Prodanov
Tzvetan Doijtschinov

BG
BG

  Alpine-Renault A110 1100 gr. III-IV kl. 1-8  
  Leif Asterhag
Claes Billstam
S
S
  BMW 2002 Ti gr. I kl. 9  
  Jerzy Bachtin
Zbigniew Dziadura
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 1500 gr. II kl. 8 (układ
hamulcowy)
  Krzysztof Komornicki
Błażej Krupa
PL
PL
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (sprzęgło)
  Ryszard Nowicki
Wojciech Schramm
PL
PL
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (miska
olejowa)
  Henryk Kaczmarczyk
Jerzy Sobczyk
PL
PL
Automobilklub Opolski
Automobilklub Śląski
Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
  Edmund Oprocha
Mieczysław Banaś
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
  Eugeniusz Bogusz
Jerzy Kozioł

PL
PL

Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  
  Kazimierz Jaromin
Krzysztof Paczka
PL
PL
Automobilklub Krakowski Zastava 750 M gr. II kl. 1-4  
  Zdzisław Łagan
Marek Roczniak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant P 601 gr. II kl. 1-4  
  Wincenty Zbierkowski
Lech Wójcik
PL
PL
Automobilklub Łódzki Syrena 104 gr. I kl. 1-4  
Wystartowało 107 załóg, ukończyło rajd 30, sklasyfikowano 50.
 

Klasyfikacja zespołów narodowych:

1.

ZSRR

65303,07 pkt.

2.

NRD

67372,48 pkt.

 
Klasyfikacja zespołów fabrycznych:

1.

FSO (Mucha, Stawowiak, Varisella)

64235,91 pkt.

2.

Wartburg

67014,06 pkt.

3.

Moskwicz

69265,96 pkt.

 
Klasyfikacja zespołów klubowych:

1.

Automobilklub Warszawski I

64235,91 pkt.

2.

Automobilklub Moskwa

65865,02 pkt.

3.

Automobilklub Warszawski II

110693,39 pkt.

<< 3 el. RSMP 1972 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [5 el. RSMP 1972 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1971 - RSMP]
<< Rajd Polski 1971 - ERC]

[Rajd Polski 1972 - RSMP]

[Rajd Polski 1973 - WRC >>
[Rajd Polski 1973 - PPiP >>

[Rajd Polski 1972 - lista startowa]