<< 2 el. RSMP 1975 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1975] [4 el. RSMP 1975 - R. Wisły >>
<< Rajd Polski 1974] [Rajd Polski 1975 - RSMP] [Rajd Polski 1976 >>
[Rajd Polski 1975 - lista zgłoszeń]


11-12.07.1975 - 35. Rajd Polski - 25 eliminacja ERC wsp. 3 + 3 el. PPiP + 9 el. M. Hiszpanii wsp. 9

Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 1470 km, w tym 40 odcinków specjalnych (o łącznej długości 396 km), 2 próby prędkości górskiej (18 km) i 1 próba wyścigowa (69 km).
Próby sportowe:
- 11.07: OS 1: Skałka - Bogdaszowice, OS 2: Chwaliszów - Świebodzice, OS 3: Michałkowa - Walim, OS 4: Walim - Rościszów, OS 5: Kamionki - Sokolec, OS 6: Wolibórz - Jodłownik, OS 7: Radków - Wolany, SG 1: Radków - Karłów, OS 8: Duszniki - Młoty, SW 1: Spalona - Poniatów - Mostowice - Spalona, OS 9: Idzików - Sienna, OS 10: Lądek Zdrój - Złoty Stok, OS 11: Kamionki - Sokolec, OS 12: Wolibórz - Jodłownik, OS 13: Radków - Wolany, SG 2: Radków - Karłów, OS 14: Duszniki - Młoty, OS 15: Idzików - Sienna, OS 16: Lądek Zdrój - Złoty Stok, OS 17: Rościszów - Walim, OS 18: Walim - Michałkowa;
- 12.07: OS 19: Świebodzice - Chwaliszów, OS 20: Męcinka - Pomocne, OS 21: Radzyń - Dziwiszów, OS 22: Stróżnica - Grószków, OS 23: Przełęcz Kowarska - Jarkowice, OS 24: Michałkowa - Walim, OS 25: Walim - Rościszów, OS 26: Kamionki - Sokolec, OS 27: Wolibórz - Jodłownik, OS 28: Złoty Stok - Lądek Zdrój, OS 29: Sienna - Idzików, OS 30: Gniewodzów - Kozia Hala, OS 31: Kudowa - Radków, OS 32: Jodłownik - Wolibórz, OS 33: Sokolec - Kamionki, OS 34: Rościszów - Walim, OS 35: Walim - Michałkowa, OS 36: Jarkowice - Przełęcz Kowarska, OS 37: Wojków - Strużnica, OS 38: Dziwiszów - Radzyń, OS 39: Pomocne - Męcinka, OS 40: Bogdaszowice - Skałka.
Nawierzchnia: asfalt + szuter

Klasyfikacja generalna:
1. Maurizio Verini
Francesco Rossetti
I
I
  Fiat 124 Abarth gr. III-IV kl. 9-13 4:31:02,5
2. Andrzej Jaroszewicz
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Fiat 124 Abarth gr. III-IV kl. 9-13 4:32:41,7
3. Juan Carlos Pradera
Jose Bascaran
E
E
  Alpine-Renault A110 gr. III-IV kl. 9-13 4:43:06,1
4. Fulvio Bacchelli
Bruno Scabini
I
I
  Fiat 124 Abarth Rallye gr. III-IV kl. 9-13 4:46:54,4
5. Ilia Chubrikov
Kiro Kirov
BG
BG
  Renault 12 Gordini gr. II kl. 8 4:54:41,0
6. Krzysztof Komornicki
Janusz Wojtyna
PL
PL
OBR FSO Polski Fiat 125p 1600 MC gr. II kl. 8 5:00:16,6
7. Stasis Brundza
Anatoli Brum
SU
SU
  Moskwicz 412 gr. II kl. 8 5:03:27,4
8. Anatoly Kozyrchikov
Galina Kozyrchikova
SU
SU
  Łada 2103 gr. II kl. 8 5:06:12,5
9. Hans Britth
Hans Andersson
S
S
  Ford Escort RS 2000 gr. I kl. 9-13 5:13:21,1
10. Yakov Agishev
Mikhail Titov
SU
SU
  Moskwicz 412 gr. II kl. 8 5:14:27,1
11. Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
PL
PL
Stomil Dębica Polski Fiat 125p gr. II kl. 8  

12.

Marian Bień
Andrzej Turczyński
PL
PL
Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 MC gr. II kl. 8  

Odpadli m. in.:

OS 30 Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
PL
PL
Stomil Olsztyn Renault 17 Gordini gr. II kl. 9-13 (opona,
wypadek)
SW 1 Klaus Russling
Wolfgang Weiss
A
A
  Porsche Carrera RS gr. III-IV kl. 9-13 (wypadek)
SW 1 Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
PL
PL
OBR FSO Polski Fiat 125p 1600 MC gr. II kl. 8 (wypadek)
  Ryszard Nowicki
Wojciech Schramm
PL
PL
OBR FSO - Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 MC gr. II kl. 8 (korbowód)
  Włodzimierz Markowski
Wiesław Grabarczyk
PL
PL
Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p gr. I kl. 8 (wypadek)
  Attila Ferjancz
Ferenc Irczfalvy

H
H

  Alpine-Renault A110 gr. III-IV kl. 9-13 (wypadek)
  Marek Varisella
Stanisław Brzozowski
PL
PL
OBR FSO Polski Fiat 125p 1600 MC gr. II kl. 8 (wypadek)
  Andrzej Dąbrowski
Leszek Borkowski

PL
PL

OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 (wypadek)
  Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC gr. II kl. 8

(tylny
most)

  Lelio Lattari
Andrzej Martynkin

PL
PL

Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 2000 GTV gr. I kl. 9-13

(tylny
most)

  Jussi Kynsilehto
Timo Putkonen

FIN
FIN

  Ford Escort RS 1600 gr. II kl. 9-13 (wypadek)
  Ireneusz Kotte
Józef Gela

CDN
CDN

  AMC Pacer gr. I kl. 9-13  
Wystartowały 123 załogi, ukończyło rajd 79.

<< 2 el. RSMP 1975 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1975] [4 el. RSMP 1975 - R. Wisły >>
<< Rajd Polski 1974] [Rajd Polski 1975 - RSMP] [Rajd Polski 1976 >>
[Rajd Polski 1975 - lista zgłoszeń]