<< 2 el. RSMP 1968 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1968] [4 el. RSMP 1968 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1967 - RSMP]
<< Rajd Polski 1967 - ERC]

[Rajd Polski 1968 - wyniki - RSMP] [Rajd Polski 1969 >>

[Rajd Polski 1968 - lista startowa] [Rajd Polski 1968 - filmy]


1-3.8.1968 - 28. Rajd Polski - 6. eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy Firm

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 3043 km, w tym 362 km prób sportowych (18 odcinków specjalnych, 2 próby szybkości płaskiej, 2 próby szybkości górskiej).
Próby sportowe:
- I etap (1.08): SP 1: Kraków - lotnisko Czyżyny (17 km), OS 1: Jaszczurówka - Wierch Poroniec (13), OS 2: Zabłudza - Limanowa (14), OS 3: Młynne - Żegocina (7)
- I etap (2.08): OS 4: Wola Justowska - Bielany (7), OS 5: Gródek nad Dunajcem - Dąbrowa (11), OS 6: Baligród - Ustrzyki Górne (46,5), OS 7: Baligród - Ustrzyki Górne (46,5), SH: Rzeszów, SG 1: Równica dół - Równica (5);
- II etap (2.08): OS 8: Zieleniec - Kudowa (8,6), SG 2: Kudowa - Karłów (7), OS 9: Kudowa - Radków (18), OS 10: Włodkowice - Świerki (8,7), OS 11: Rościszów - Walim (8,5), SP 2: Jarkowice - Kowary (62)
- II etap (3.08): OS 12: Walim - Rościszów (8,5), OS 13: Jodłownik - Wolibórz (8,5), OS 14: Świerki - Włodkowice (8,7), OS 15: Radków - Kudowa (18), OS 16: Zieleniec - Duszniki Zdrój (17), OS 17: Limanowa - Zbłudza (14), OS 18: Młynne - Żegocina (7)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: I etap - słonecznie, II etap - deszcz i burza

Klasyfikacja generalna:
1. Krzysztof Komornicki
Zygmunt Wiśniowski
PL
PL
Renault Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
Renault 8 Gordini 1. kl. 3 13345,05 pkt.
2. Zdenek Kec
Milan Klima
CS
CS
Renault Renault 8 Gordini 2. kl. 3 14198,45 pkt.
3. Oldrich Horsak
Jiri Motal
CS
CS
  Skoda 1100 MB 1. kl. 2 14706,66 pkt.
4. Jens Nielsen
Henning Henriksen
DK
DK
  Volvo 122 S 1. kl. 5 14860,64 pkt.
5. Haino A. Ruutel
Gunnar J. Holm
SU
SU
  Moskwicz 408 1. kl. 4 15883,40 pkt.
6. Evgeny Andreev
Eduard Singurindi
SU
SU
  Moskwicz 408 2. kl. 4 16170,17 pkt.
7. Milan Zid
Josef Cech
CS
CS
  Skoda 1100 MB 2. kl. 2 17277,82 pkt.
8. Margaret Lowrey
Alice Watson
GB
GB
  Ford Escort Twin Cam 3. kl. 4 17764,50 pkt.
9. Milan Brichac
Bretislav Bil
CS
CS
  Skoda 1100 MB 3. kl. 2 18717,51 pkt.
10. Ryszard Żyszkowski
Tadeusz Kurmanowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 850 1. kl. 1 19636,66 pkt.
11. Ryszard Kopczyk
Wojciech Siwecki
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Alfa Romeo Giulia Ti 4. kl. 4 19720,34 pkt.
12. Miroslav Steiskal
Milan Tvrdon
CS
CS
  Skoda 1000 MB 4. kl. 2 19978,35 pkt.
13. Jan Soczek
Zbigniew Kołaczkowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Renault 10 5. kl. 2 20222,23 pkt.
14. Bohumil Roller
Josef Zubal
CS
CS
  Skoda 1100 MB 6. kl. 2 20990,62 pkt.
15. Ivan Kochkin
Feliks Gorislavsky
SU
SU
  Zaporożec 7. kl. 2 28085,54 pkt.
Zdyskwalifikowani (brak odpowiedniej homologacji):
  Longin Bielak
Władysław Domański
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p kl. 3  
  Maciej Jasiński
Joanna Jasińska
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p kl. 3  
Odpadli:
SP 2 Sobiesław Zasada
Jerzy Dobrzański
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S kl. 5 (wypadek)
SP 2 Antoni Weiner
Jan Karel
PL
PL
Automobilklub Śląski BMW 1600 Ti kl. 4  
SP 1 Włodzimierz Markowski
Marek Varisella
PL
PL
  Porsche 912 kl. 4 (skrzynia
biegów)
  Heinz Bock
Walter Pixner
A
A
  Vauxhall Victor kl. 8  
  Gernot Fischer
Reinhard Knoll

A
A

  MG B kl. 8  
  Kurt Nannounce
Kurt Simonsen
S
DK
  Porsche 911 kl. 5  
  Anoras Donko
Istvan Rusznyak

H
H

  Ford Taunus M 17 kl. 5  
  Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski BMW 1600 Ti kl. 4  
  Henryk Ruciński
Czesław Murawski

PL
PL

Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
BMW 1600 Ti kl. 4  
  Wiesław Galiński
Mirosław Tomaszewski

PL
PL

  BMW 1600 kl. 4  
  Kalin Mikfeld
Ludvik Kirge
SU
SU
  Moskwicz 408 kl. 4  
  Vladimir Bubnov
Juris Snikers
SU
SU
  Moskwicz 408 kl. 4  
  Zbigniew Gawryłkiewicz
Mirosław Wojtaszek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 124 kl. 3 (wypadek)
  Marek Wachowski
Eugeniusz Pach
PL
PL
  MG 1300 kl. 3 (łożysko
w kole)
  Marek Barański
Wiesław Mrówczyński
PL
PL
Renault - Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini kl. 3  
  Ryszard Nowicki
Elżbieta Wojtowicz

PL
PL

Automobilklub Krakowski
Automobilklub Warszawski
NSU 1000 TT kl. 3  
  Curt Bengtsson
Mats Magnusson
S
S
  BMC Mini Cooper S kl. 3  
  Andrzej Jaroszewicz
Witold Konopnicki
PL
PL
  Fiat 124 kl. 3  
  Dave Johansson
Berut Krantz
S
S
  BMC Mini Cooper kl. 3  
  Dezeo Krisztios
Jozsef Keresztesi

H
H

  Renault 8 kl. 3  
  Ferenc Kelemen
Karoly Pulvary

H
H

  Renault 8 kl. 3  
  Henryk Krakowczyk
Marek Borowicz
PL
PL
  Wartburg 312 kl. 2 (oś)
  Vaclav Bobek
Vladimir Lokvene
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2  
  Henryk Mandera
Rudolf Orliński

PL
PL

Automobilklub Śląski Wartburg 312 kl. 2  
  Włodzimierz Groblewski
Jacek Żukowski

PL
PL

Automobilklub Morski NSU Prinz 1000 S kl. 2  
  Andrzej Wojciechowski
Jan Wojczaczek

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski NSU Prinz 1000 S kl. 2  
  Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek

PL
PL

Automobilklub Śląski NSU Prinz 1000 S kl. 2  
  Reinhold Zink
Karel Malcher
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2  
  Karel Vitasek
Bohumil Sip
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2  
  Kastytis Girdauskas
Stasis Malinauskas
SU
SU
  Zaporożec kl. 2  
  Jan Chudziak
Hieronim Kochański
PL
PL
  Saab kl. 1 (wypadek)
  Kazimierz Jaromin
Edmund Oprocha

PL
PL

Automobilklub Krakowski Zastava 750 kl. 1  
  Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Steyr Puch 650 TR kl. 1  
  Alfred Ślizeń
Ryszard Piechota

PL
PL

Automobilklub Krakowski Zastava 750 kl. 1  
  Jerzy Bachtin
Andrzej Gieysztor
PL
PL
Automobilklub Warmińsko-Mazurski
Automobilklub Warszawski
Trabant 601 kl. 1  
  Janusz Bronikowski
Andrzej Kopestyński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 850 kl. 1  
  Jerzy Ujczak
Stanisław Wyka
PL
PL
Automobilklub Warszawski Trabant 601 kl. 1  
  Andrzej Hała
Jan Ożóg
PL
PL
  Syrena 104 kl. 1  
  Karol Neuberg
Janusz Matuszek
PL
PL
  Syrena 104 kl. 1  
Wystartowało 56 załóg, ukończyło 17, sklasyfikowano 15.

OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkosci górskiej
SH - próba hamowania
SP - próba szybkości płaskiej


<< 2 el. RSMP 1968 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1968] [4 el. RSMP 1968 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1967 - RSMP]
<< Rajd Polski 1967 - ERC]

[Rajd Polski 1968 - wyniki - RSMP] [Rajd Polski 1969 >>

[Rajd Polski 1968 - lista startowa] [Rajd Polski 1968 - filmy]