<< 1 el. RSMP 1958 - Ogólnopolski R. Zimowy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1958] [3 el. RSMP 1958 - R. Dolnośląski >>
Dystans: od 1128 km do 1154 km (w
zależności od wybranego miejsca startu).
Trasa rajdu:
- I etap rajdu stanowił zjazd gwiaździsty do Radomska. Miastami
startowymi były Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań i Warszawa.
Dalej wspólna już trasa wiodła do Łodzi.
- II etap: Łódź, Piotrków, Radomsko, Częstochowa, Kozie
Głowy, Będzin, Niwki, Kraków, Miechów, Jędrzejów, Chęciny,
Kielce, Skarżysko Kamienna, Radomsko, Łódź.
Próby sportowe:
- próba regularności w Piotrkowie Trybunalskim (I etap)
- próba hamowania na lotnisku Lublinek (II etap)
- próba szybkości górskiej pod Chęcinami (II etap)
- slalom ponownie na lotnisku Lublinek (II etap)
Pogoda: ciepło, słonecznie
Wyniki rajdu: |
||||
Klasa VIII: | ||||
1. | Ksawery Frank | Automobilklub Łódzki | Opel Kapitan | 166,7 pkt. |
2. | Janusz Solarski | Automobilklub Krakowski | Warszawa M 20 | 171,1 pkt. |
3. |
Zbigniew Łyszcz | Opel Kapitan | 184,0 pkt. |
|
4. |
Mieczysław Sochacki | Automobilklub Krakowski | Warszawa M 20 | 189,6 pkt. |
5. |
Tadeusz Dubas | Automobilklub Krakowski | Warszawa M 20 | 193,6 pkt. |
6. |
Zygmunt Wróblewski | Automobilklub Łódzki | Warszawa M 20 | 202,0 pkt. |
Klasa VII: | ||||
1. | Edward Kuszewski | LPŻ Warszawa | Citroen BL 11 | 170,4 pkt. |
2. | Jerzy Nowosielski | Automobilklub Warszawski | Citroen BL 11 | 183,3 pkt. |
3. |
Stefan Dobrzyński | LPŻ Warszawa | Citroen BL 11 | 225,5 pkt. |
Klasa V: | ||||
1. | Antoni Weiner Władysław Helis |
Automobilklub Śląski | Simca Aronde | 155,7 pkt. |
2. | Adam Wędrychowski | Automobilklub Warszawski | Simca Aronde | 157,5 pkt. |
3. |
Jan Brońka | Automobilklub Krakowski | Simca Aronde | 161,8 pkt. |
4. |
Aleksander Sobański | Automobilklub Krakowski | Simca Aronde | 161,8 pkt. |
5. |
Czesław Wodnicki | Automobilklub Krakowski | Simca Aronde | 162,1 pkt. |
6. |
Mirosław Snigurowicz | Automobilklub Krakowski | Skoda 440 | 176,5 pkt. |
Odpadli m. in.: | ||||
Stefan Goński | Automobilklub Śląski | Simca Aronde | (pompa wodna) |
|
Klasa IV: | ||||
1. | Kazimierz Tarczyński | Automobilklub Warszawski | Renault Dauphine | 167,2 pkt. |
2. | Zbigniew Pawlak | LPŻ Łódź | Wartburg | 181,4 pkt. |
3. |
Stanisław Rusiniak | Automobilklub Warszawski | Renault Dauphine | 181,9 pkt. |
4. |
Morawski | Renault Dauphine | 191,5 pkt. |
|
5. |
Stanisław Cencora | Automobilklub Krakowski | Wartburg | 202,9 pkt. |
6. |
Stanisław Stolarski | Automobilklub Warszawski | Wartburg | 211,3 pkt. |
Klasa III: | ||||
1. | Marian Zatoń | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 165,3 pkt. |
2. | Marek Varisella | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 167,7 pkt. |
3. | Zygmunt Gebethner | Automobilklub Warszawski | Renault 4 CV | 169,1 pkt. |
4. | Stanisław Wierzba | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 169,9 pkt. |
5. | Jerzy Zaczeniuk | Automobilklub Warszawski | Renault 4 CV | 189,3 pkt. |
6. | Barbara Wojtowicz | Automobilklub Warszawski | Fiat 600 | 193,6 pkt. |
... | ||||
10. | Irena Szczepańska | Automobilklub Warszawski | Renault 4 CV | 202,3 pkt. |
12. | M. Wędrychowska | Automobilklub Warszawski | 219,5 pkt. | |
Nie sklasyfikowany (przekroczenie limitu czasu): | ||||
Marian Repeta | Automobilklub Warszawski | Syrena | ||
Wystartowały 52 załogi, sklasyfikowano 43. |
<< 1 el. RSMP 1958 - Ogólnopolski R. Zimowy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1958] [3 el. RSMP 1958 - R. Dolnośląski >>