<< RSMP 1959] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1961 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1960

11-13.03.1960 1 eliminacja RSMP 6. Raid Zimowy Katowice - Zakopane  
25-26.06.1960 2 eliminacja RSMP 10. Raid w Wiśle  
8-10.7.1960 3 eliminacja RSMP 4. Raid Dolnośląski  
9-11.9.1960 4 eliminacja RSMP 20. Raid Polski Lista zgłoszeń

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1960

Klasa XI: 1 2 3 4  

1.

Ksawery Frank Automobilklub Łódzki Opel Kapitan; Simca Vedette Regence; Chevrolet 8 8 8   24

2.

Henryk Ruciński   Ford Zephyr 6   6   12

3.

J. Jurczyński   Mercedes-Benz 220 3 4    

7

4.

M. Muller   Opel Kapitan   6     6

5.

Zbigniew Sucharda   Jaguar MK   3 2   5

6.

Henryk Frąckowiak   Opel Kapitan 4       4

6.

Tadeusz Dembowy   Wołga M 21     4   4

8.

Jerzy Miniecki   Chevrolet     3   3

9.

Dionizy Biesiada   Opel Kapitan 2       2
 
Klasa XIa: 1 2 3 4  
1. Mieczysław Sochacki Automobilklub Krakowski Warszawa M 20 3 8 8   19
2. Franciszek Postawka Automobilklub Warszawski Warszawa M 20   4 6 6 16

3.

Tadeusz Dembowy   Warszawa M 20 8 3     11

4.

Stanisław Plucha   Warszawa M 20 6   3 2 11

5.

Marian Repeta   Warszawa M 20       8 8

6.

Augustyn Tic   Warszawa M 20   6     6

7.

Wacław Filemonowicz   Warszawa M 20     2 4 6

8.

Puzio   Warszawa M 20 4       4

8.

Aleksander Sobański Automobilklub Krakowski Warszawa M 20     4   4

10.

Roman Czerwiński   Warszawa M 20       3 3

11.

M. Muszkieton   Warszawa M 20   2     2

12.

Janusz Solarski Automobilklub Krakowski Warszawa M 20 1       1

12.

Zbigniew Papliński   Warszawa M 20   1     1
 
Klasa IX-X: 1 2 3 4  
1. Zygmunt Szczęśniak   Citroen BL 11 8 3 8   19

2.

Stefan Dobrzyński   Citroen BL 11 2 (1) 3 8 13

3.

Michał Bieder   Citroen BL 11   6 6   12

4.

Lesław Przewirski   BMW 340 4 2 4   10

5.

Ksawery Jankowiak Automobilklub Wielkopolski Fiat 1800   8     8

6.

Zygmunt Rosłaniec   Citroen 6       6

7.

Franciszek Marcińczyk   Citroen BL 11 3   2   5

8.

R. Pieczka   Renault Fregate   4     4
 
Klasa VIII: 1 2 3 4  
1. Sobiesław Zasada Automobilklub Warszawski Simca Aronde P 60 8 4   8 20
2. Czesław Wodnicki Automobilklub Krakowski Simca Aronde P 60   8 8   16

3.

Antoni Weiner   Simca Aronde P 60 6   4 6 16

4.

Krzysztof Komornicki Automobilklub Krakowski Simca Aronde P 60   6 6   12

5.

Stefan Goński   Simca Aronde P 60 4 3 2   9

6.

Bogusław Osowiecki   Simca Aronde P 60; Simca 1012 3   3 3 9

7.

Grzegorz Timoszek Automobilklub Warszawski Simca Aronde P 60 2 2   4 8

8.

Tadeusz Szczepek   Simca Aronde P 60 1       1

8.

Tadeusz Modliński   Simca Aronde P 60   1     1
 
Klasa VII: (Tytułów mistrzowskich nieprzyznano - klasa brała udział tylko w 1 i 2 eliminacji) 1 2 3 4  

1.

Henryk Skowron   Skoda 440 Spartak 6 6     12

2.

Ryszard Oliński Automobilklub Śląski Skoda 440 Spartak 3 8     11

3.

Andrzej Żymirski Automobilklub Warszawski Fiat 1100 TV 8       8

4.

Stanisław Kołecki   Volkswagen 4       4

5.

Kępa   Skoda 2       2
 
Klasa VI: 1 2 3 4  

1.

Stanisław Cencora Automobilklub Krakowski Wartburg 311 6 8 (6) 8 22

2.

Henryk Kosecki   Wartburg 311

4

6

8

 

18

3.

Bolesław Ćwirko-Godycki   Wartburg 311

8

2

4

 

14

4.

Andrzej Nartowski   Wartburg 311  

4

   

4

5.

Zygmunt Bronisz   Wartburg 311

3

     

3

5.

Zenon Leszczuk Automobilklub Krakowski Wartburg 311  

3

   

3

5.

Kazimierz Osiński Automobilklub Krakowski IFA F-9     3   3

8.

Stanisław Stolarski   Wartburg 311 2       2

8.

Jerzy Jesz   Wartburg 311     2   2

10.

Alfons Tobolski   Wartburg 311 1       1

10.

Walerian Waryszewski   Panhard Dyna X   1     1
 
Klasa V: 1 2 3 4  

1.

Stanisław Wierzba Automobilklub Warszawski Syrena 101 (3) 6 6 6

18

2.

Jan Wojtowicz Automobilklub Warszawski Renault Dauphine 8   8   16

3.

Marian Zatoń   Syrena 101   4 4 4 12

4.

Barbara Wojtowicz   Renault Dauphine   8     8

4.

Andrzej Żymirski   DKW Junior       8 8

6.

Marian Gniazdowski   Renault Dauphine 6 2     8

7.

Marek Varisella   Syrena 101 2 3   3 8

8.

Marian Repeta   Syrena 101 1 1 3   5

9.

Wojciech Frykowski   Renault Dauphine 4       4

10.

Jerzy Osterczyl Automobilklub Krakowski Syrena 101     2   2

10.

Zbigniew Sucharda   Renault Dauphine       2 2
 
Klasa IV: 1 2 3 4  

1.

Jerzy Dobrzański Automobilklub Krakowski Fiat 600 8 6 8 (6) 22

2.

Leszek Bleja Automobilklub Bydgoski Fiat 600

4

4

6

 

14

3.

Adam Wędrychowski Automobilklub Warszawski P 70   8 4   12

4.

Barbara Wojtowicz Automobilklub Warszawski Fiat 600; NSU Prinz

3

   

8

11

5.

Cz. Tomaszewski AZS Poznań Fiat 600

6

 

3

 

9

6.

Tadeusz Sadowski   Fiat 600  

3

2

 

5

7.

Blacha Automobilklub Śląski Fiat 600

2

     

2

7.

W. Kotliński   Fiat 600  

2

   

2

9.

Władysław Helis Automobilklub Śląski IFA F-8

1

     

1

9.

B. Zgraja   P 70  

1

   

1


Podział samochodów rajdowych według regulaminów FIA:
- Kategoria A - samochody turystyczne
- Kategoria B - samochody GT
Samochody kategorii A podzielone były na klasy według pojemności silnika:
- klasa I - do 400 cm3
- klasa II - do 500 cm3
- klasa III - do 600 cm3
- klasa IV - do 700 cm3
- klasa V - do 850 cm3
- klasa VI - do 1000 cm3
- klasa VII - do 1150 cm3
- klasa VIII - do 1300 cm3
- klasa IX - do 2000 cm3
- klasa X - do 2500 cm3
- klasa XI - powyżej 2500 cm3
Oprócz tego w RSMP istniała też klasa XIa - klasa markowa FSO Warszawa.

System punktacji RSMP:
Punkty przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 8-6-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji sezonu zaliczano 3 najlepsze wyniki.


Źródła:
- ewrc-results.com
- Materiały: AdamT, Błażej Krupa (Archiwum Błażeja Krupy), Grzegorz Chyła (Rajd Polski), JoannaS, Kaczmarek (kwa-kwa), Mirek:)
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Program Rajdu Polski 1960
- Regulamin Rajdu w Wiśle 1961
- XIX Rajd Wiślański - Regulamin


<< RSMP 1959] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1961 >>