<< 3 el. RSMP 1968 - R. Polski]
<< 6 el. MEC 1968 - R. Polski]

 [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1968] [1 el. RSMP 1969 - R. 1001 Jezior >>

13-15.09.1968 - 18. Rajd Wisły - 4 eliminacja RSMP

Baza rajdu: Wisła
Dystans: ponad 1300 km.
Próby sportowe:
- 3 odcinki specjalne,
- 3 próby szybkości górskiej,
- próby zrywu i hamowania (jedna na początka i druga na końcu rajdu),
- próba zwrotności,
- próba "slalomowa".
Nawierzchnia: asfalt

Klasyfikacja generalna:
1. Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
Automobilklub Krakowski Porsche 911 L 1. kl. 6 490 pkt.
2. Krzysztof Komornicki
Zygmunt Wiśniowski
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
Renault 8 Gordini 1. kl. 4 512 pkt.
3. Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
Automobilklub Wielkopolski BMW 1600 Ti 1. kl. 5 559 pkt.
4. Ryszard Nowicki
Czesław Wodnicki
Automobilklub Krakowski NSU 1000 TT 2. kl. 4 561 pkt.
5. Włodzimierz Markowski
Marian Wangrat
Automobilklub Warszawski Porsche 912 2. kl. 5 564 pkt.
6. Henryk Mandera
Józef Zawisz
Automobilklub Śląski Wartburg 312 1. kl. 3 581 pkt.
7. Ryszard Kopczyk
Wojciech Siwecki
Automobilklub Wielkopolski Alfa Romeo Giulia Ti 3. kl. 5 584 pkt.
8. Zbigniew Gawryłkiewicz
Mirosław Wojtaszek
Automobilklub Krakowski Fiat 124 3. kl. 4 596 pkt.
9. Jan Wojczaczek
Jacek Chmielewski
Automobilklub Dolnośląski NSU Prinz 1000 S 2. kl. 3 606 pkt.
10. Ryszard Żyszkowski
Tadeusz Kurmanowicz
Automobilklub Warszawski Fiat 850 1. kl. 1-2 608 pkt.
11. Antoni Weiner
Jan Karel
Automobilklub Śląski BMW 1600 Ti 4. kl. 5  
12. Edmund Oprocha
Kazimierz Jaromin
Automobilklub Krakowski Zastava 750 2. kl. 1-2 615 pkt.
13. Lech Matuszkiewicz
Zbigniew Kołaczkowski
Automobilklub Krakowski Fiat 124 5. kl. 5  
14. Adam Masłowiec
Ireneusz Stankiewicz
Automobilklub Śląski Syrena 104 3. kl. 1-2 693 pkt.
15. Andrzej Nytko
Wojciech Schramm
Automobilklub Krakowski Zastava 750 4. kl. 1-2  
           
  Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski NSU Prinz 1000 S 3. kl. 3 754 pkt.
Odpadli m. in.:

po
OS 1

Stanisław Dalka
Marek Szramowski
Automobilklub Warszawski NSU Prinz 1000 S kl. 3

(wypadek)

  Marek Barański
Elżbieta Wojtowicz
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini

kl. 4

(defekt)

  Jerzy Ujczak
Stanisław Wyka
Automobilklub Warszawski Trabant 601

kl. 1-2

(defekt)

Wystartowało 27 załóg, ukończyło rajd 18.
 
Klasyfikacja zespołowa:

1.

Automobilklub Krakowski (Zasada, Nowicki, Oprocha, Matuszkiewicz)  

<< 3 el. RSMP 1968 - R. Polski]
<< 6 el. MEC 1968 - R. Polski]

 [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1968] [1 el. RSMP 1969 - R. 1001 Jezior >>