<< 3 el. RSMP 1972 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [5 el. RSMP 1972 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1972 - lista startowa]


13-15.07.1972 - 32. Rajd Polski - 4 eliminacja RSMP * (+ eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy i Pucharu Krajów Socjalistycznych)

* Do klasyfikacji RSMP zaliczany był tylko I etap rajdu.

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 2620 km, w tym 44 próby sportowe (40 odcinków specjalnych, 2 próby szybkości górskiej i 2 próby szybkości płaskiej) o łącznej długości 516,5 km. I etap stanowiący el. RSMP miał 1435 km, w tym 23 odcinki specjalne, 1 próba szybkości płaskiej i 1 próba szybkości górskiej
Próby sportowe:
- I etap (13-14.07): OS 1: Targanica - Kocierz; OS 2: Międzybrodzie - Straconka; OS 3: Szczyrk - Salmopol; OS 4: Złoty Stok - Orłowiec; OS 5: Gierałtów - Morawka; OS 6: Sienna - Idzików; OS 7: Gniewoszów - Nowa Bystrzyca; OS 8: Młoty - Duszniki Zdrój; OS 9: Wolibórz - Jodłownik; OS 10: Rościszów - Walim; OS 11: Walim - Michałkowa; OS 12: Świerki - Włodowice; OS 13: Radków - Karłów - Łęczyca; OS 14: Nowa Bystrzyca - Gniewoszów; OS 15: Idzików - Sienna; OS 16: Morawka - Nowy Gierałtów; OS 17: Orłowiec - Złoty Stok; SP 1: Skoczów (5 okr.); OS 18: Wisła Głębce - Kubalonka; SG 1: Salmopol; OS 19: Straconka - Międzybrodzie; OS 20: Kocierz - Targanica; OS 21: Zawoja - Zubrzyca Górna; OS 22: Zbludza - Limanowa; OS 23: Młynne - Żegocina;
- II etap (14-15.07): OS 24: Chełm - Bielany; OS 25: Wieliczka - Myślenice; OS 26: Zawoja - Zubrzyca Górna; OS 27: Jaszczurówka - Wierch Poroniec; OS 28: Zbłudza - Limanowa; OS 29: Młynne - Żegocina; OS 30: Tymowa - Iwkowa; OS 31: Gródek - Dąbrowa; SG 2: Biczyce - Wysokie; OS 32: Zbłudza - Limanowa; OS 33: Młynne - Żegocina; OS 34: Tymowa - Iwkowa; OS 35: Gródek - Dąbrowa; SP 2: Roztoka Wielka - Żebraczka (5 okr.); OS 36: Gładyszów - Małostów; OS 37: Szczywna - Czaszyn; OS 38: Załuż - Tyrawa Wołoska; OS 39: Rzeki - Izdebki; OS 40: Lutcza - Korczyna.
Pogoda: deszcz i mgła podczas I etapu

Wyniki rajdu w klasyfikacji międzynarodowej
1. Raffaele Pinto
Luigi Macaluso

I
I

  Fiat 124 Spider Gr. III-IV kl. 9-13 17385,26 pkt.
2. Walter Rohrl
Joachim Berger
D
D
  Ford Capri 2600 RS Gr. II kl. 10-13 17785,51 pkt.
3. Stasis Brundza
Anatoli Brum
SU
SU
  Moskwicz 412 Gr. II kl. 8 19988,83 pkt.
4. Attila Ferjancz
Jeno Zsembery
H
H
  Renault 12 Gordini Gr. II kl. 8 20030,25 pkt.
5. Peter Hommel
Gunter Bork
DDR
DDR
  Wartburg 353 Gr. II kl. 5-6 20389,13 pkt.
6. Robert Mucha
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 Gr. II kl. 8 20734,82 pkt.
7. Vitold Sprukt
Andris Kalnais
SU
SU
  Moskwicz 412 Gr. I kl. 8 20956,65 pkt.
8. Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 Gr. I kl. 8 21376,90 pkt.
9. Erik Otto Banck
Jens-Peter Jensen
DK
DK
  Opel Ascona 1.6 S Gr. I kl. 8 21460,98 pkt.
10. Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 Gr. II kl.8 21589,21 pkt.

11.

Jan Olav Jansson
Jerry Walmstedt
S
S
  Opel Kadett Sprint Gr. I kl. 9 21736,95 pkt.

12.

Marek Varisella
Janina Jedynakowa
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 Gr. II kl. 7 22124,19 pkt.

13.

Horst Hohlheimer
Rudolf Huber
D
D
  Fiat 128 Rallye Gr. I kl. 7 22222,28 pkt.

14.

Egon Culmbacher
Ernst Werner
DDR
DDR
  Wartburg 353 Gr. I kl. 5-6 22636,62 pkt.

15.

Andrzej Nytko
Jacek Chmielewski
PL
PL
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Skoda 110 S Gr. II kl. 5-6 23125,94 pkt.

16.

Bernd Urban
Bernhard Malsch
DDR
DDR
  Wartburg 353 Gr. I kl. 5-6

23988,31 pkt.

17.

Haino Sepp
Tomas Bernstein

SU
SU

  Moskwicz 412 Gr. I kl. 8 24297,59 pkt.

18.

Helmut Piehler
Lothar Sachse
DDR
DDR
  Trabant 601 Gr. II kl. 1-4 24436,73 pkt.

19.

Hans Ullmann
Klaus Riedel
DDR
DDR
  Trabant 601 Gr. II kl. 1-4  

20.

Leontiy Potapchik
Algurdas Rimonik
SU
SU
  Moskwicz 412 Gr. II kl. 8 24919,54 pkt.

21.

Lev Morozov
Stanislav Jakovlev
SU
SU
  Moskwicz 412 Gr. I kl. 8 24999,83 pkt.

22.

Rolf Soldner
Gunter Hase
DDR
DDR
  Trabant 601 Gr. II kl. 1-4 25509,95 pkt.

23.

Jerzy Landsberg
Marian Wangrat
PL
PL
AMK OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 Gr. II kl. 8 25551,32 pkt.

24.

Jerzy Puchalski
Tadeusz Hoppe
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 Gr. I kl. 8 25724,35 pkt.

25.

Jens Erik Esbensen
Orla Esbensen
DK
DK
  Datsun 1600 SSS Gr. I kl. 8 25812,31 pkt.

26.

Radoslav Petkov
Konstantin Gurlev
BG
BG
  Renault Alpine A 110 Gr. III-IV kl. 1-8 26236,87 pkt.

27.

Włodzimierz Janeczek
Andrzej Witkowicz
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 Gr. I kl. 8 26708,52 pkt.

28.

Ireneusz Porada
Andrzej Lubiak
PL
PL
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1300 Gr. I kl. 7 26853,33 pkt.

29.

Stanisław Wyka
Karol Piekarski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 Gr. II kl. 7 27948,73 pkt.

30.

Gyorgy Szenttornyay
Laszlo Szenttornyay
H
H
  WAZ Żiguli Gr. I kl. 7 28537,73 pkt.

31.

Anatoly Kozyrchikov
Aivar Ozolinsch

SU
SU

  Moskwicz 412 Gr. II kl. 8 37784,00 pkt.

32.

Włodzimiez Markowski
Wojciech Kalina
PL
PL
AMK OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 Gr. I kl. 8

42160,73 pkt.

33.

Lelio Lattari
Jacek Różański
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo GTV Gr. I kl. 8 47697,70 pkt.

34.

Włodzimierz Groblewski
Janusz Książkiewicz
PL
PL
AMK OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 Gr. I kl. 8 52948,37 pkt.

35.

Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski BMW 2002 Ti Alpina Gr. II kl. 9-13 54403,47 pkt.

36.

Carl Haagen Larsen
Bertel Orland
DK
DK
  Datsun 100 A Gr. II kl. 5-6 54989,70 pkt.

37.

Paweł Stranz
Robert Jenner
PL
PL
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 Gr. I kl. 7 57020,31 pkt.

38.

Maciej Bogusławski
Andrzej Martynkin
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 Gr. II kl. 8 57559,25 pkt.

39.

Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
PL
PL
AMK OZOS Olsztyn Trabant 601 Gr. II kl. 1-2 57792,68 pkt.

40.

Henryk Krakowczyk
Janusz Dąbrowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 Gr. I kl. 5-6 57912,83 pkt.

41.

Mario Graziani
Józef Ważny
PL
PL
Automobilklub Morski Alfa Romeo GTV Gr. I kl. 9-13 59205,68 pkt.

42.

Henryk Mandera
Wojciech Ondraczek
PL
PL
Automobilklub Śląski Wartburg 353 Gr. II kl. 5-6 59509,44 pkt.

43.

Ryszard Pawlitka
Krzysztof Janarek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 Gr. I kl. 7 59673,34 pkt.

44.

Jacek Żukowski
Michał Sowiński
PL
PL
  Trabant 601 Gr. II kl. 1-2 60870,57 pkt.

45.

Andrzej Kapitan
Alojzy Orawiec
PL
PL
Automobilklub Śląski Syrena 104 Gr. II kl. 3-4 60963,32 pkt.

46.

Detelin Tomov
Peiitscho Peiitschev
BG
BG
  Polski Fiat 125p 1500 Gr. I kl. 8 61178,29 pkt.

47.

Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski
PL
PL
  Steyr Puch 650 TR Gr. II kl. 3-4 61650,21 pkt.

48.

Jan Szewczyk
Ksawery Leszczyński
PL
PL
  Wartburg de Lux Gr. I kl. 5-6 62668,66 pkt.

49.

Jan Dziedzic
Stefan Antkiewicz
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 Gr. II kl. 1-2 63332,54 pkt.

50.

Stanisław Fiedor
Zbigniew Baran
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 Gr. II kl. 1-2 64262,14 pkt.
Odpadli m. in.:
SG 1 Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S Gr. III-IV kl. 9-13 (wypadek)
OS 3 Luciano Trombotto
Maurizio Enrico
I
I
  Fiat 124 Spider Rally Gr. III-IV kl. 9-13 (wypadek)
  Jerzy Bachtin
Zbigniew Dziadura
PL
PL
  Fiat 1500 Gr. II kl. 8 (układ
hamulcowy)
  Krzysztof Komornicki
Błażej Krupa
PL
PL
AMK OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 Gr. II kl. 8 (sprzęgło)
  Ryszard Nowicki
Wojciech Schramm
PL
PL
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 Gr. II kl. 8 (miska
olejowa)
  Marian Bień
Andrzej Gregovich
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 Gr. III-IV kl. 9-13

(zawieszenie)

  Kazimierz Jaromin
Krzysztof Paczka
PL
PL
Automobilklub Krakowski Zastava 750 M Gr. II kl. 1-4  
  Sergio Barbasio
Piero Sodano
I
I
  Lancia Fulvia 1600 Gr. III-IV kl. 1-8 (wypadek)
  Zdzisław Łagan
Marek Roczniak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 Gr. II kl. 1-4  
Wystartowało 107 załóg, sklasyfikowano 50.

Wyniki rajdu w klasyfikacji RSMP
1. Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
Automobilklub Wielkopolski BMW 2002 Ti Alpina 1. m. w gr. II kl. 9-13 11403,47 pkt.
2. Robert Mucha
Ryszard Żyszkowski
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. m. w gr. II kl. 8 12258,67 pkt.
3. Jerzy Landsberg
Marian Wangrat
AMK OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 2. m. w gr. II kl. 8  
4. Marek Varisella
Janina Jedynakowa
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 1. m. w gr. II kl. 7 12385,45 pkt.
5. Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 3. m. w gr. II kl. 8 12446,49 pkt.
6. Włodzimiez Markowski
Wojciech Kalina
AMK OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 1. m. w gr. I kl. 8 12561,52 pkt.
7. Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2. m. w gr. I kl. 8 12693,18 pkt.
8. Lelio Lattari
Jacek Różański
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo GTV 3. m. w gr. I kl. 8 12818,70 pkt.
9. Andrzej Nytko
Jacek Chmielewski
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Skoda 110 S 1. m. w gr. II kl. 5-6 13711,18 pkt.
10. Włodzimierz Groblewski
Janusz Książkiewicz
AMK OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 4. m. w gr. I kl. 8 13894,37 pkt.
11. Paweł Stranz
Robert Jenner
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 1. m. w gr. I kl. 7 14017,31 pkt.
12. Eugeniusz Bogusz
Jerzy Kozioł
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 125p 1300 2. m. w gr. I kl. 7 14141,98 pkt.
13. Maciej Bogusławski
Andrzej Martynkin
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 4. m. w gr. II kl. 8 14547,25 pkt.
14. Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
AMK OZOS Olsztyn Trabant 601 1. m. w gr. II kl. 1-2 14792,68 pkt.
15. Henryk Krakowczyk
Janusz Dąbrowski
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 1. m. w gr. I kl. 5-6 14912,83 pkt.
16. Włodzimierz Janeczek
Andrzej Witkowicz
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 5. m. w gr. I kl. 8 15053,79 pkt.
17. Ireneusz Porada
Andrzej Lubiak
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1300 3. m. w gr. I kl. 7 15223,70 pkt.
18. Andrzej Mielcarek
Andrzej Kaczmarek
Automobilklub Wielkopolski Wartburg 353 2. m. w gr. I kl. 5-6 16051,12 pkt.
19. Mario Graziani
Józef Ważny
Automobilklub Morski Alfa Romeo GTV 1. m. w gr. I kl. 9-13 16205,68 pkt.
20. Jerzy Puchalski
Tadeusz Hoppe
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 6. m. w gr. I kl. 8 16281,76 pkt.
21. Henryk Mandera
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Wartburg 353 2. m. w gr. II kl. 5-6 16342,81 pkt.
22. Ryszard Pawlitka
Krzysztof Janarek
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 4. m. w gr. I kl. 7 16633,34 pkt.
23. Stanisław Wyka
Karol Piekarski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 2. m. w gr. II kl. 7 17256,96 pkt.
24. Jacek Żukowski
Michał Sowiński
  Trabant 601 2. m. w gr. II kl. 1-2 17584,57 pkt.
25. Andrzej Kapitan
Alojzy Orawiec
Automobilklub Śląski Syrena 104 1. m. w gr. II kl. 3-4 17933,32 pkt.
26. Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski
  Steyr Puch 650 TR 2. m. w gr. II kl. 3-4 18481,21 pkt.
27. Jan Szewczyk
Ksawery Leszczyński
  Wartburg de Lux 3. m. w gr. I kl. 5-6 18495,61 pkt.
28. Stanisław Fiedor
Zbigniew Baran
Automobilklub Krakowski Trabant 601 3. m. w gr. II kl. 1-2 19428,11 pkt.
29. Jan Dziedzic
Stefan Antkiewicz
Automobilklub Krakowski Trabant 601 4. m. w gr. II kl. 1-2 19865,54 pkt.
Odpadli m. in.:
SG 1 Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S gr. III-IV kl. 9-13 (wypadek)
  Jerzy Bachtin
Zbigniew Dziadura
  Fiat 1500 gr. II kl. 8 (układ
hamulcowy)
  Krzysztof Komornicki
Błażej Krupa
AMK OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (sprzęgło)
  Ryszard Nowicki
Wojciech Schramm
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (miska
olejowa)
  Marian Bień
Andrzej Gregovich
Automobilklub Krakowski Porsche 911 gr. III-IV kl. 9-13

(zawieszenie)

  Kazimierz Jaromin
Krzysztof Paczka
Automobilklub Krakowski Zastava 750 M gr. II kl. 3-4  
  Zdzisław Łagan
Marek Roczniak
Automobilklub Krakowski Trabant 601 gr. II kl. 1-2  
Sklasyfikowano 29 załóg.

<< 3 el. RSMP 1972 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [5 el. RSMP 1972 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1972 - lista startowa]