<< 2 el. RSMP 1974 - R. Dolno¶l±ski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1974] [4 el. RSMP 1974 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1973 - WRC]
<< Rajd Polski 1973 - PPiP]

[Rajd Polski 1975 - RSMP >>
[Rajd Polski 1975 - ERC >>

[Rajd Polski 1974 - lista startowa]


12-13.07.1974 - 34. Rajd Polski - 3 eliminacja RSMP + 16 el. ERC + 3 el. PPiP

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 1475 km.
Próby sportowe:
- 12.07: SG 1: Targanice - Kocierz (4,0 km); OS 1: Zawoja - Zubrzyca Górna (8,0) (anulowano); OS 2: Wysoka - Jordanów (3,0) (anulowano); OS 3: Węgłówka - Kasina Wielka (11,5); OS 4: Kawec-Gruszów - Zagórz (6,8); OS 5: Gródek - D±browa (10,7); OS 6: Iwkowa - Tymowa (5,4); OS 7: Żegocina - Młynne (7,0); OS 8: Limanowa - Zbludza (14,0);
- 13.07: OS 9: Roztoka Wielka - Berest (8,2); OS 10: Brunary - Gładyszów (29,4); OS 11: Gładyszów - Małastów (7,0); OS 12: Górki - Strachocina (4,1); OS 13: Szczawne - Czaszyn (7,8); OS 14: Tarnawa Górna - Lesko (5,0); OS 15: Załuż - Tyrawa Wołoska (8,6); OS 16: Lipa - Huta Poręba (13,0); OS 17: Izdebki - Przysietnica (5,2); OS 18: Węgłówka - Korczyna (6,2); OS 19: Małastów - Gładyszów (7,0); OS 20: Ropa - Brunary (6,0); SG 2: Berest - Krzyżówka (5,2); OS 21: Zbludza - Limanowa (14,0); OS 22: Młynne - Żegocina (7,0); OS 23: Zagórzany Górne - Gruszów (6,8); OS 24: Kasina Wielka - Węgłówka (11,5); OS 25: Jordanów - Wysoka (3,0); OS 26: Zubrzyca Górna - Zawoja (8,0); OS 27: Kocierz - Targanice (7,8).
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: mokro, mgła
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SG - próba szybko¶ci górskiej

Klasyfikacja generalna:

1.

  Klaus Russling
Wolfgang Weiss
A
A
  Porsche Carrera RS (gr. III-IV kl. 1-13) 7912,0 pkt.
(2:11:52,0)
2. 1.(1)
1.
(2)
Błażej Krupa
Jerzy Landsberg
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Renault R 12 Gordini 1. gr. II kl. 8 8024,2 pkt.
(2:13:44,2)
3. 2.(2) Ilia Chubrikov
Atanas Taskov
BG
BG
  Renault R 12 Gordini (gr. II kl. 8) 8254,8 pkt.
(2:17:34,8)
4. 2.(1) Lelio Lattari
Marek Szramowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 2000 GTV 1. gr. I kl. 9-13 8369,2 pkt.
(2:19:29,2)
5. 3.(1)
3.
(2)
Krzysztof Komornicki
Jacek Różański
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p Monte Carlo 1600 2. gr. II kl. 8 8469,4 pkt.
(2:21:09,4)
6. 4.(1)
4.
(2)
Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p Monte Carlo 1600 3. gr. II kl. 8 8519,9 pkt.
(2:21:59,9)
7. 5.(2) Attila Ferjancz
Jeno Zsembery
H
H
VOLAN SC Budapest Renault R 12 Gordini (gr. II kl. 8) 8614,9 pkt.
(2:23:34,9)
8. 5.(1)
6.
(2)
Ryszard Żyszkowski
Andrzej Zembrzuski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 4. gr. II kl. 8 8892,4 pkt.
(2:28:12,4)

9.

  Henning Christensen
Wladimir Sidorenco

DK
DK

  Toyota Celica GT (gr. I kl. 7-8) 8945,8 pkt.
(2:29:05,8)
10.   Horst Hohlheimer
Rudolf Huber
D
D
  Fiat 128 Sport SL (gr. II kl. 7) 8973,4 pkt.
(2:29:33,4)

11.

7.(2) Jordan Toplodolski
Vladimir Iliev
BG
BG
  Renault R 12 Gordini (gr. II kl. 8) 9038,9 pkt.
(2:30:38,9)

12.

6.(1)

Henryk Mandera
Kazimierz Poleński

PL
PL

Automobilklub ¦l±ski Wartburg 353 1. gr. II kl. 5-6 9039,9 pkt.
(2:30:39,9)

13.

  Aage Per Skov
Ole Pallesen

DK
DK

  Opel Ascona (gr. II kl. 9-13) 9063,2 pkt.
(2:31:03,2)
14. 8.(2) Horst Niebergall
Winfried Heitzmann
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. II kl. 5-6) 9086,6 pkt.
(2:31:26,6)

15.

7.(1)

Tomasz Ciecierzyński
Piotr Mystkowski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 7-8 9134,2 pkt.
(2:32:14,2)

16.

  Curt Malmgren
Hans Andersson

S
S

  Saab 96 V4 (gr. II kl. 9-13) 9136,0 pkt.
(2:32:16,0)

17.

8.(1) Janusz Ksi±żkiewicz
Józef Ważny
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 7-8 9271,5 pkt.
(2:34:31,5)

18.

9.(1) Marian Bień
Wiesław Nicieja

PL
PL

Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 5. gr. II kl. 8 9272,4 pkt.
(2:34:32,4)

19.

9.(2) Volker Beyer
Peter Klaus Dietz
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. I kl. 5-6) 9299,3 pkt.
(2:34:59,3)

20.

  Dieter Kirchoff
Peter Junge

D
D

  BMW 2002 Ti (gr. I kl. 9-13) 9344,6 pkt.
(2:35:44,6)

21.

  Jorgen Binder
Paul Andreasen

DK
DK

  Opel Ascona 19 S (gr. II kl. 9-13) 9347,8 pkt
(2:35:47,8)

22.

  Hans Britth
Krzysztof Czarnecki

S
PL

  Fiat 124 Special T (gr. I kl. 7-8) 9396,4 pkt.
(2:36:36,4)

23.

10.(1) Marek Karczewski
Piotr D±bkowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. I kl. 7-8 9410,0 pkt.
(2:36:50,0)

24.

  Ewald Pauli
Jacek Jurzak

D
PL

  BMW 2002 Tii (gr. I kl. 9-13) 9421,0 pkt.
(2:37:01,0)

25.

11.(1) Jerzy Kobyliński
Daniel Frenkler
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 4. gr. I kl. 7-8 9421,2 pkt.
(2:37:01,2)

26.

10.(2) Egon Culmbacher
Werner Ernst
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. I kl. 5-6) 9544,5 pkt.
(2:39:04,5)

*

12.(1) Andrzej ¦wider
Antoni Wloka
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Polski Fiat 127p 1. gr. I kl. 5-6 9546,9 pkt.
(2:39:06,9)

27.

13.(1) Albin ¦liski
Krzysztof Szaykowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 7 9614,3 pkt.
(2:40:14,3)

28.

11.(2) Walery Wereszczak
Wiaczesław Umnow

SU
SU

  Wołga Gaz 24 (gr. II kl. 9-13) 9620,0 pkt.
(2:40:20,0)

29.

14.(1) Kazimierz Jaromin
Andrzej Turczyński

PL
PL

Automobilklub Krakowski Skoda 110 L 2. gr. II kl. 5-6 9637,6 pkt.
(2:40:37,6)

30.

12.(2) Eberhard Asmus
Christian Meischner
DDR
DDR
  Trabant 601 (gr. II kl. 1-2) 9641,7 pkt.
(2:40:41,7)

31.

  Holm Per Sandager
Glad Peer

DK
DK

  Ford Escort RS 2000 (gr. II kl. 9-13) 9695,1 pkt.
(2:41:35,1)

32.

13.(2) Roumen Mintchev
Lubomir Uroukov
BG
BG
  BMW 2002 Tii (gr. II kl. 9-13) 9709,5 pkt.
(2:41:49,5)

33.

14.(2) Rainer Witzmann
Johannes Low
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. I kl. 5-6) 9715,2 pkt.
(2:41:55,2)

34.

15.(1) Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 6. gr. II kl. 8 9735,9 pkt.
(2:42:15,9)

*

16.(1) Zbigniew Eysmont
Marek Pawłowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 127p 2. gr. I kl. 5-6 9769,1 pkt.
(2:42:49,1)

35.

17.(1) Janusz Wojtyna
Marek Muszyński

PL
PL

Automobilklub Stomil Dębica BMW 2002 Alpina 1. gr. II kl. 9-13 9779,3 pkt.
(2:42:59,3)

36.

  Hans Ullmann
Heinz Galle
DDR
DDR
  Trabant 601 (gr. II kl. 1-2) 9792,7 pkt.
(2:43:12,7)

37.

  Helmut Piehler
Klaus Riedel
DDR
DDR
  Trabant 601 (gr. II kl. 1-2) 9811,8 pkt.
(2:43:31,8)

38.

18.(1) Jeremi Doria-Dernałowicz
Karol Łosiak
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 5. gr. I kl. 7-8 9821,6 pkt.
(2:43:41,6)

39.

  Jens Erik Esbensen
Villy Ebbesen

DK
DK

  Mazda 616 (gr. I kl. 7-8) 10022,2 pkt.
(2:47:02,2)

40.

  Franz Galle
Jochen Muller
DDR
DDR
  Trabant 601 (gr. II kl. 1-2) 10032,1 pkt.
(2:47:12,1)

41.

19.(1) Wiesław Cygan
Sławomir Plinkiewicz
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1500 6. gr. I kl. 7-8 10072,3 pkt.
(2:47:52,3)

42.

20.(1) Stanisław Wyka
Andrzej Wodziński

PL
PL

Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 7. gr. II kl. 8 10170,6 pkt.
(2:49:30,6)

43.

15.(2) Władimir Uszakow
Władislaw Guriew

SU
SU

  Wołga Gaz 24 (gr. II kl. 9-13) 10209,4 pkt.
(2:50:09,4)

44.

16.(2) Nikolaj Elizarow
Władimir Woroncow

SU
SU

  Wołga Gaz 24 (gr. II kl. 9-13) 10225,3 pkt.
(2:50:25)

45.

17.(2) Mihaly Balatoni
Istvan Sandor

H
H

VOLAN SC Budapest Skoda 120 S Rally (gr. II kl. 7) 10245,2 pkt.
(2:50:45,2)

46.

21.(1) Marek Rompel
Andrzej Witkowicz
PL
PL
Automobilklub Krakowski Wartburg 353 3. gr. I kl. 5-6 10256,0 pkt.
(2:50:56,0)

47.

18.(2) Renis Reszetniks
Andris Ewingiewicz

SU
SU

  Wołga Gaz 24 (gr. II kl. 9-13) 10339,2 pkt.
(2:52:19,2)

*

22.(1) Andrzej Szewczyk
Jerzy Baran
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Polski Fiat 127p 4. gr. I kl. 5-6 10352,1 pkt.
(2:52:32,1)

48.

23.(1) Andrzej Lubiak
Marek Szczepaniak
PL
PL
Automobilklub Morski Trabant 601 1. gr. II kl. 1-2 10362,9 pkt.
(2:52:42,9)

49.

24.(1) Andrzej D±browski
Zbigniew Dziadura
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Polski Fiat 125p 1500 7. gr. I kl. 7-8 10411,1 pkt.
(2:53:31,1)

50.

25.(1) Wacław Janowski
Henryk Krakowczyk

PL
PL

Automobilklub ¦l±ski Wartburg 353 3. gr. II kl. 5-6 10474,6 pkt.
(2:54:34,6)

51.

26.(1) Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Trabant 601 2. gr. II kl. 1-2 10496,6 pkt.
(2:54:56,6)

52.

27.(1) Andrzej Mielcarek
Paweł Tomaszewski
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Wartburg 353 5. gr. I kl. 5-6 10529,7 pkt.
(2:55:29,7)

53.

28.(1) Janina Jedynakowa
Maria Żyszkowska
PL
PL
OBR FSO Polski Fiat 125p 1500 8. gr. I kl. 7-8 10540,2 pkt.
(2:55:40,2)

54.

19.(2) Radoslav Petkov
Petko Petkov

BG
BG

  Alpine Renault A110 1800 (gr. III-IV kl. 1-13) 10692,5 pkt.
(2:58:12,5)

55.

29.(1) Zygmunt Chełstowski
Ryszard Kopczyk
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Volvo 144 S 2. gr. I kl. 9-13 10740,3 pkt.
(2:59:00,3)

56.

30.(1) Marek Ryndak
Czesław Gawlak
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Syrena 105 1. gr. II kl. 3-4 10798,9 pkt.
(2:59:58,9)

57.

31.(1) Janusz Gł±biński
Henryk Kłoda
PL
PL
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 125p 1300 2. gr. II kl. 7 10895,4 pkt.
(3:01:35,4)

58.

32.(1) Alojzy Orawiec
Jaromin Najda

PL
PL

Automobilklub ¦l±ski Trabant 601 1. gr. I kl. 1-2 11054,3 pkt.
(3:04:14,3)

59.

  Paul Daniel Weinreich
Holger J. Moller-Nielsen

DK
DK

  Opel Kadett (gr. I kl. 7-8) 11064,2 pkt.
(3:04:24,2)

60.

33.(1) Andrzej Nowicki
Ryszard Luciński
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Trabant 601 2. gr. I kl. 1-2 11447,7 pkt.
(3:10:47,7)

61.

34.(1) Zbigniew Baran
Jan Wodnicki
PL
PL
Automobilklub Krakowski Syrena 104 2. gr. II kl. 3-4 12060,0 pkt.
(3:21:00,0)

62.

  Roland Weitz
Bernd Frommann
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. I kl. 5-6) 12065,4 pkt.
(3:21:05,4)

**

35.(1) Marek Sikora
Jerzy Zdunek
PL
PL
Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 3. gr. I kl. 1-2 12184,5 pkt.
(3:23:04,5)

**

36.(1) Tadeusz Górecki
Marek Halczyński

PL
PL

  Polski Fiat 126p 4. gr. I kl. 1-2 12481,1 pkt.
(3:28:01,1)

63.

37.(1) Zbigniew Baranowski
Bogumił Baranowski
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Trabant 601 5. gr. I kl. 1-2 12778,1 pkt.
(3:32:58,1)

64.

38.(1) Witold Kołder
Andrzej Jurczak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 3. gr. II kl. 1-2 13263,6 pkt.
(3:41:03,6)

65.

39.(1) Henryk Podsiedlik
Maciej Wisławski
PL
PL
Automobilklub Morski Wartburg 353 4. gr. II kl. 5-6 13935,4 pkt.
(3:52:15,4)

66.

40.(1) Jerzy Bielicki
Wojciech Grin

PL
PL

Automobilklub Dolno¶l±ski Polski Fiat 125p 1500 9. gr. I kl. 7-8 14352,3 pkt.
(3:59:12,3)

67.

41.(1) Bogusław Grum
Zenon Charoński

PL
PL

Automobilklub Dolno¶l±ski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. II kl. 7 14690,6 pkt.
(4:04:50,6)
(1) - miejsca w klasyfikacji generalnej RSMP.
(2) - miejsca w klasyfikacji generalnej PPiP.
* - załogi w Polskich Fiatach 127p uwzględniane tylko w klasyfikacji krajowej rajdu.
** - załogi w Polskich Fiatach 126p uwzględniane tylko w klasyfikacji krajowej rajdu.
Dyskwalifikacja:
  Marin Velev
Karamfil Elenkov
BG
BG
  Renault R 12 Gordini gr. II kl. 8

(wykluczenie)

  Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8

(limit czasu)

Odpadli:

OS 22

Aleksander Adamski
Stefan Antkiewicz

PL
PL

  Wartburg 353 gr. I kl. 5-6

(wypadek)

OS 14

Csaba Winkler
Gyula Honath

H
H

ATI SC Budapest Waz Żiguli 2101 gr. II kl. 7  
OS 12 Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Alpine Renault A110 1800 gr. III-IV kl. 1-13 (wypadek)

OS 12

Joozsef Foeldes
Elek Ferkas

H
H

VOLAN SC Budapest Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  

OS 12

Stanisław Fiedor
Tadeusz Betlej
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 gr. II kl. 1-2  

OS 11

Carl Marius Syberg
Ellen Syberg

DK
DK

  Opel Ascona gr. I kl. 9-13  
po
OS 10
Julio Gargallo
Ignacio Lewin

E
E

  Alfa Romeo 2000 GTV gr. II kl. 9-13  

OS 10

Zbigniew Bieniewski
Andrzej Pręgowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Trabant 601 gr. II kl. 1-2  

OS 10

Mieczysław Kleczek
Andrzej Kapitan
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  

OS 8

Krystian Bielowski
Marek Oziębło
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7-8  

OS 8

Andrzej Grzegorzek
Krystian DrzęĽla
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  

po
OS 7

Jerzy Komraus
Rajmund Orzenna
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Polski Fiat 125p gr. I kl. 7-8  
OS 7 Marek Varisella
Stanisław Brzozowski

PL
PL

OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8

(defekt)

OS 6

Ksawery Leszczyński
Barbara Różanowicz
PL
PL
Automobilklub ¦l±ski Trabant 601 gr. II kl. 1-2  
po
OS 5
Horst Rausch
Jerzy Sypniewski

D
PL

ADAC
Automobilklub Warszawski
BMW 2002 Ti gr. II kl. 9-13

(skrzynia
biegów)

po
OS 4

Henryk Ziemski
Wiesław Grabarczyk
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn BMW 2002 Ti gr. I kl. 9-13  

po
OS 4

Evert Wesstrom
Bo Carlsson

S
S

  Toyota Celica LTY gr. II kl. 8  
po
OS 2
Jaris Jansons
Ojar Majors

SU
SU

  Wołga Gaz 24 gr. II kl. 9-13

(wypadek)

po
OS 1

Adam Masłowiec
Krzysztof Piotrowski

PL
PL

Automobilklub ¦l±ski Syrena 105 gr. II kl. 3-4  

po
OS 1

Maciej Sowiński
Tadeusz Przybysz
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica BMW 1600 gr. I kl. 7-8  

SG 1

S. Wałach
A. Kordus

PL
PL

  BMW 2002 gr. II kl. 9-13  

SG 1

Andrzej Skrzypek
Jerzy Suder
PL
PL
  BMW 2002 Tii gr. I kl. 9-13  
Wystartowało 96 załóg, sklasyfikowano 73.
 
Klasyfikacja zespołów narodowych:

1.

Polska (Krupa, Komornicki, Stawowiak) 25013,5

2.

Bułgaria (Chubrikov, Toplodolski, Roumen) 27003,2

3.

NRD (Niebergall, Beyer, Culmbacher) 27930.4

4.

ZSRR (Wereszczak, Uszakow, Elizarow) 30054,7
 
Klasyfikacja zespołów klubowych:

1.

Automobilklub Warszawski I (Lattari, Stawowiak, Ciecierzyński) 26023,3

2.

Auto-Moto-Klub Stomil Olsztyn (Krupa, Komornicki, Groblewski) 26229,5

3.

Automobilklub Warszawski II (Żyszkowski, Karczewski, Kobyliński) 27723,6

4.

Gaz 24 (Wereszczak, Elizarow, Reszetniks) 30194,5
 
Klasyfikacja zespołów fabrycznych:

1.

Polski Fiat (Stawowiak, Żyszkowski, Ciecierzyński) 26546,5

2.

Wartburg (Niebergall, Culmbacher, Witzmann) 28346,3

3.

Trabant (Asmus, Ullmann, Piehler) 29246,2

4.

Gaz 24 (Wereszczak, Uszakow, Elizarow) 30054,7
 
Klasyfikacja zespołów klubowych (RSMP):

1.

Automobilklub Warszawski I  

2.

Automobilklub Warszawski II  

3.

Auto-Moto-Klub Stomil Olsztyn  

<< 2 el. RSMP 1974 - R. Dolno¶l±ski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1974] [4 el. RSMP 1974 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1973 - WRC]
<< Rajd Polski 1973 - PPiP]

[Rajd Polski 1975 - RSMP >>
[Rajd Polski 1975 - ERC >>

[Rajd Polski 1974 - lista startowa]