<< 2 el. RSMP 1974 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1974] [4 el. RSMP 1974 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1973]

[Rajd Polski 1975 - RSMP >>
[Rajd Polski 1975 - ERC >>

[Rajd Polski 1974 - lista zgłoszeń]


12-13.07.1974 - 34. Rajd Polski - 3 eliminacja RSMP + 16 el. ERC + 3 el. PPiP

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 1475 km, w tym 27 odcinków specjalnych (o łącznej długości 232 km) i 2 próby szybkości górskiej (9,2 km).
Próby sportowe:
- 12.07: SG 1: Targanice - Kocierz (4,0 km); OS 1: Zawoja - Zubrzyca Górna (8,0); OS 2: Wysoka - Jordanów (3,0); OS 3: Węgłówka - Kasina Wielka (11,5); OS 4: Kawec-Gruszów - Zagórz (6,8); OS 5: Gródek - Dąbrowa (10,7); OS 6: Iwkowa - Tymowa (5,4); OS 7: Żegocina - Młynne (7,0); OS 8: Limanowa - Zbludza (14,0);
- 13.07: OS 9: Roztoka Wielka - Berest (8,2); OS 10: Brunary - Gładyszów (29,4); OS 11: Gładyszów - Małastów (7,0); OS 12: Górki - Strachocina (4,1); OS 13: Szczawne - Czaszyn (7,8); OS 14: Tarnawa Górna - Lesko (5,0); OS 15: Załuż - Tyrawa Wołoska (8,6); OS 16: Lipa - Huta Poręba (13,0); OS 17: Izdebki - Przysietnica (5,2); OS 18: Węgłówka - Korczyna (6,2); OS 19: Małastów - Gładyszów (7,0); OS 20: Ropa - Brunary (6,0); SG 2: Berest - Krzyżówka (5,2); OS 21: Zbludza - Limanowa (14,0); OS 22: Młynne - Żegocina (7,0); OS 23: Zagórzany Górne - Gruszów (6,8); OS 24: Kasina Wielka - Węgłówka (11,5); OS 25: Jordanów - Wysoka (3,0); OS 26: Zubrzyca Górna - Zawoja (8,0); OS 27: Kocierz - Targanice (7,8).
Pogoda: mokro, mgła

Klasyfikacja generalna:

1.

  Klaus Russling
Wolfgang Weiss
A
A
  Porsche Carrera RS (gr. III-IV kl. 1-13) 2:11:52,0
2. (1.*) Błażej Krupa
Jerzy Landsberg
PL
PL
Stomil Olsztyn Renault R 12 Gordini 1. gr. II kl. 8 2:12:12,2
3.   Ilia Chubrikov
Atanas Taskov
BG
BG
  Renault R 12 Gordini (gr. II kl. 8) 2:16:34,8
4. (2.*) Lelio Lattari
Marek Szramowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 2000 GTV 1. gr. I kl. 9-13 2:18:28,2
5. (3.*) Krzysztof Komornicki
Jacek Różański
PL
PL
Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 MC 2. gr. II kl. 8 2:20:09,4
6. (4.*) Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
PL
PL
OBR FSO Polski Fiat 125p 1600 MC 3. gr. II kl. 8 2:20:59,9
7.   Attila Ferjancz
Jeno Zsembery
H
H
  Renault R 12 Gordini (gr. II kl. 8) 2:22:34,9
8. (5.*) Ryszard Żyszkowski
Jerzy Żyszkowski
PL
PL
OBR FSO Polski Fiat 125p 1600 MC 4. gr. II kl. 8 2:27:12,4
9.   Horst Hohlheimer
Rudolf Huber
D
D
  Fiat 128 Coupe (gr. II kl. 7) 2:28:03,4
10.   Horst Niebergall
Winfried Heitzmann
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. II kl. 3-6) 2:29:56,6
               
    Janusz Wojtyna
Marek Muszyński

PL
PL

Stomil Dębica BMW 2002 Alpine 1. gr. II-III kl. 9-13  
    Albin Śliski
Krzysztof Szaykowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 7  
    Janusz Głąbiński
Henryk Kłoda
PL
PL
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 125p 1300 2. gr. II kl. 7  
    Bogusław Grum
Zenon Charoński

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. II kl. 7  
    Henryk Mandera
Ryszard Dragan

PL
PL

Automobilklub Śląski Wartburg 353 1. gr. II kl. 5-6  
    Wacław Janowski
Henryk Krakowczyk

PL
PL

Automobilklub Śląski Wartburg 353 3. gr. II kl. 5-6  
    Marek Ryndak
Czesław Gawlak
PL
PL
  Syrena 105 1. gr. I-II kl. 3-4  
    Andrzej Lubiak
Marek Szczepaniak
PL
PL
Automobilklub Morski Trabant 601 1. gr. II kl. 1-2  
    Tomasz Ciecierzyński
Piotr Mystkowski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8  
    Andrzej Świder
Antoni Wloka
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 127p 1. gr. I kl. 5-6  
    Alojzy Orawiec
Jaromin Najda

PL
PL

Automobilklub Śląski Trabant 601 1. gr. I kl. 1-2  
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Odpadli m. in.:

OS 12 Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Alpine Renault A110 gr. III-IV kl. 1-13 (wypadek)
po
OS 10
Julio Gargallo
Ignacio Lewin

E
E

  Alfa Romeo 2000 GTV gr. II kl. 9-13  
OS 5 Horst Rausch
Jerzy Sypniewski

D
PL

ADAC
Automobilklub Warszawski
BMW 2002 Ti gr. II kl. 9-13

(skrzynia
biegów)

OS 4 Marek Varisella
Stanisław Brzozowski

PL
PL

OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p gr. II kl. 8

(defekt)

po
OS 2
Ojar Majors
Jaris Jansons

SU
SU

  Wołga 24 gr. II kl. 9-13

(wypadek)

po
OS 1

Adam Masłowiec
Krzysztof Piotrowski

PL
PL

Automobilklub Śląski Syrena 105 gr. I-II kl. 3-4  
  Janina Jedynakowa
Maria Żyszkowska
PL
PL
OBR FSO Polski Fiat 125p gr. I kl. 7-8 (przeniesienie
napędu)
  Aleksander Adamski
Stefan Antkiewicz

PL
PL

  Wartburg 353 gr. I kl. 5-6

(wypadek)

  Evert Wesstrom
Bo Carlsson

S
S

  Toyota Celica LTY gr. II kl. 8  
Wystartowało 96 załóg, sklasyfikowano 73.

<< 2 el. RSMP 1974 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1974] [4 el. RSMP 1974 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1973]

[Rajd Polski 1975 - RSMP >>
[Rajd Polski 1975 - ERC >>

[Rajd Polski 1974 - lista zgłoszeń]