<< RSMP 1975] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1977 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1976

20-21.02.1976 1 eliminacja RSMP 3. Rajd Stomil
9-10.04.1976 2 eliminacja RSMP 1. Rajd Krakowski
14-16.05.1976 3 eliminacja RSMP 9. Rajd Kormoran
5-6.11.1976 4 eliminacja RSMP 14. Rajd Warszawski

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1976

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4  
1. Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 21 21 25 25 92
2. Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
OKS Stomil Olsztyn Renault 5 TS 18 18 18 21 75
3. Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
OKS Stomil Olsztyn Renault 17 Gordini; Renault 12 Gordini 25 0 21 0 46
4. Marian Bublewicz OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500; Polski Fiat 125p 1300 15 9 12 5 41
5. Henryk Ziemski
Henryk Mieczaniec
OKS Stomil Olsztyn BMW 2002 Ti 0 12 15 10 37
6. Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 12 0 10 12 34
7. Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 8 8 6 8 30
8. Marek Varisella
Stanisław Brzozowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 9 4 7 9 29
9. Stefan Osika OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 - 9 12 5 26
10. Bogdan Wozowicz Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 - 6 9 7 22
11. Józef Ważny OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 MC - 7 8 1 16
12. Ryszard Leś Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 - 6 9 - 15
13. Jerzy Bachtin
Zbigniew Dziadura
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 1 10 - - 11
14. Kazimierz Brzozowski Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1600 MC - - 8 1 9
15. Ryszard Ryzel
Jacek Lewandowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 5 3 - - 8
15. Krzysztof Załuski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 6 2     8
17. Bogdan Drągowski
Marek Pawłowski
Automobilklub Warszawski Ford Escort 1300 - - 5 2 7
18. Jerzy Kobyliński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500; Fiat 128     3 3 6
19. Krystian Bielowski
Marek Oziębło
Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1300 4 - - - 4
20. Ryszard Plucha Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 3 -   - 3
20. Henryk Mandera Automobilklub Dębica Wartburg 353 2 0 1 - 3
 
Grupa IV: 1 2 3 4  
1. Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 6 (6) 9 9 24
2. Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
OKS Stomil Olsztyn Renault 17 Gordini; Renault 12 Gordini 9 0 6 0 15
3. Józef Ważny OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 MC 0 2 4 4 10
4. Andrzej Jaroszewicz
Ryszard Żyszkowski
Automobilklub Warszawski Fiat 124 Abarth - 9 - - 9
5. Kazimierz Brzozowski Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1600 MC - - 4 4 8
6. Marian Bień OBR FSO - Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1600 MC 1 - - 6 7
7. Janusz Książkiewicz OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 MC 0 4 0 3 7
8. Janina Jedynakowa Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC       6 6
9. Jerzy Bachtin
Zbigniew Dziadura
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 2 3 - - 5
10. Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1600 4 0 - - 4
10. Tadeusz Porębski Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1600 MC - 4 0 - 4
12. Ryszard Plucha
Marek Wysokiński
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 3 - - - 3
12. Wiesław Grabarczyk OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 MC - - - 3 3
14. Tomasz Wróbel Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1600 MC - 2 - - 2
15. Andrzej Turczyński Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1600 MC 1 - - - 1
 

Grupa II klasa 9-13:

1 2 3 4  
1. Henryk Ziemski
Henryk Mieczaniec
OKS Stomil Olsztyn BMW 2002 Ti 9 9 9 - 27
2. Lelio Lattari
Jan Borowski
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Turbo       9 9
3. Andrzej Niewiadomski
Maciej Jasiński
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti 6 0 0 0 6
3. Włodzimierz Dominowski
Tadeusz Huziel
Automobilklub Warszawski   0 6 - 0 6
3. Zbigniew Zapędowski
Roman Zapędowski
Automobilklub Łódzki BMW 2002 Ti - - 6 0 6
6. Jerzy Moląg
Grzegorz Misiak
Automobilklub Krakowski   - 4 - - 4
6. Andrzej Bielewicz
Tadeusz Hoppe
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti - - 4 - 4
6. Stanisław Wesołowski
Jan Wojciechowski
Automobilklub Warszawski   - - - 4 4
 

Grupa II klasa 8:

1 2 3 4  
1. Marian Bublewicz
Stefan Osika
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 - 9 9 4 22
2. Bogdan Wozowicz Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500   6 6 9 21
3. Ryszard Leś Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500   6 6 - 12
4. Ryszard Klucha
Henryk Krakowczyk
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Dolnośląski
Polski Fiat 125p 1500 - 4 4 2 10
5. Witold Wozowicz Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 - - - 9 9
6. Tadeusz Dębowski
Krzysztof Szaykowski
Automobilklub Warszawski   - - - 6 6
7. Otto Tereszczak
Henryk Noga
Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 - 3 - 1 4
8. Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 - - 0 3 3
9. Stanisław Wyka
Andrzej Martynkin
Automobilklub Warszawski   - 2 - 0 2
10. Henryk Podsiedlik
Wojciech Noworyta
Automobilklub Morski   - 1 - - 1
 

Grupa II klasa 7:

1 2 3 4  
1. Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
OKS Stomil Olsztyn Renault 5 TS 9 9 9 (9) 27
2. Marian Wangrat Automobilklub Warszawski Renault 5 - 6 4 0 10
3. Henryk Mandera Automobilklub Dębica Wartburg 353 - 0 6 0 6
4. Maciej Wisławski Automobilklub Dębica Wartburg 353 - - 6 0 6
5. Marian Bublewicz
Wiesław Grabarczyk
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 6 - - - 6
5. Bogusław Płoch
Jerzy Chmielowski
Automobilklub Rzeszowski Trabant 601       6 6
7. Eugeniusz Bogusz Automobilklub Warszawski   - 6 -   6
8. Jacek Lisicki Automobilklub Warszawski Renault 5 - - 4   4
9. Janusz Dąbrowski
Elżbieta Zulicz
Automobilklub Śląski Fiat 128 Sport - - 3   3
10. Stanisław Ciecierski
Henryk Sarnowski
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 - - 2   2
 

Grupa II klasa 3-6:

1 2 3 4  
1. Henryk Mandera
Stanisław Krystkiewicz
Automobilklub Dębica Wartburg 353 9       9
2. Jerzy Mazur
Ryszard Nowak
Automobilklub Dolnośląski Trabant 601 6       6
3. Maciej Wisławski
Krzysztof Matarzyński
Automobilklub Dębica Fiat 128 Sport SL 4       4
4. Stanisław Fiedor
Tadeusz Betlej
Automobilklub Krakowski Trabant 601 3       3
 
Grupa II klasa 1-2: 1 2 3 4  
1. Stanisław Fiedor
Tadeusz Betlej
Automobilklub Krakowski Trabant 601   9 9   18
2. Jerzy Mazur
Ryszard Nowak
Automobilklub Dolnośląski Trabant 601   6 6   12
3. Włodzimierz Pawluczuk
Tadeusz Tuszyński
Automobilklub Radomski Trabant 601   3 4   7
4. Andrzej Grzegorzek
Jerzy Baran
Automobilklub Śląski     4 0   4
 
Grupa I klasa 8: 1 2 3 4  
1. Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 9 0 9 9 27
2. Marek Varisella
Stanisław Brzozowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 (4) 6 6 6 18
3. Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 (3) 9 4 4 17
4. Wiktor Polak
Krzysztof Czarnecki
Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 6 0 - - 6
5. Krzysztof Załuski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2 4 0 - 6
6. Andrzej Żurawski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 - 4 0 - 4
7. Ryszard Grychtoł
Zenon Keller
Automobilklub Śląski   - 3 - - 3
7. Jerzy Kobyliński
Krzysztof Szymczak
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 - - 3 - 3
7. Maciej Halczyński
Andrzej Feliks
Automobilklub Zagłębie Miedź. Polski Fiat 125p 1500       3 3
10. Tomasz Śladziński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2 - - - 2
10. Karol Łosiak
Jeremi Dernałowicz
Automobilklub Warszawski   - 2 - - 2
12. Bogusław Płoch
Jerzy Lipiński
Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 1 - - - 1
12. Marian Woszczyna
Jacek Żarnowski
Automobilklub Podlaski   - 1 - - 1
 

Grupa I klasa 7:

1 2 3 4  
1. Ryszard Ryzel
Jacek Lewandowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 9 9 3 - 21
2. Bogdan Drągowski
Marek Pawłowski
Automobilklub Warszawski Ford Escort 1300 - 1 9 9 19
3. Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 0 3 6 6 15
4. Tadeusz Buksowicz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 - 2 4 4 10
5. Krystian Bielowski
Marek Oziębło
Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1300 6 - 0 0 6
6. Grzegorz Lewandowski Automobilklub Warszawski   - 6 0 - 6
7. Tadeusz Hoppe Automobilklub Warszawski   - 6 - - 6
8. Janusz Szajng Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 - 2 4 - 6
8. Andrzej Witkowicz Automobilklub Krakowski Fiat 128 Sport 3p - 4 2 - 6
8. Marek Rompel Automobilklub Krakowski Fiat 128 Sport 3p - 4 2 - 6
11. Zdzisław Sobieski
Mariusz Grześkowiak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 4 - - - 4
11. Piotr Ślaski Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 - - - 4 4
13. Ryszard Kopczyk Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p 1300 3 - - - 3
13. Henryk Fabiański Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p 1300 3 - - - 3
13. Ryszard Nowak Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 - - - 3 3
13. Michał Chroniowski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 - - - 3 3
17. Dominik Płaza
Henryk Matyja
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 2 - - - 2
 

Grupa I klasa 3-6:

1 2 3 4  
1. Andrzej Koper
Dariusz Szarejko
Automobilklub Warszawski Zastava 1100p - 6 9 6 21
2. Zbigniew Bieniewski Automobilklub Radomski Fiat 128 Sport SL; Zastava 1100 9 0 - 4 13
3. Aleksander Adamski Automobilklub Krakowski Fiat 127; Fiat 128 Sport SL 6 2 3 - 11
4. Andrzej Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 127p - 4 6 0 10
5. Stanisław Turczuk
Tadeusz Turczuk
Automobilklub Dolnośląski Fiat 128 Sport - 9 0 - 9
6. Maciej Furmankiewicz Automobilklub Radomski Fiat 128 Sport SL 9 0 - - 9
7. Andrzej Kaczmarek
Andrzej Woźniak
Automobilklub Wielkopolski Zastava 1100p - 3 4 2 9
8. Jerzy Kobyliński
Andrzej Wodziński
Automobilklub Warszawski Fiat 128       9 9
9. Stefan Antkiewicz Automobilklub Krakowski Polski Fiat 127p 6 - - 1 7
10. Małgorzata Kujawińska Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 127p - - 6 0 6
11. Tomasz Stawowczyk Automobilklub Krakowski Fiat 128 Sport SL - 2 3 - 5
12. Janusz Siniarski Automobilklub Radomski Zastava 1100       4 4
13. Paweł Tomaszewski Automobilklub Wielkopolski   - 4 - - 4
14. Andrzej Kleina
Janusz Kleina
Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 127p - - - 3 3
15. Bogdan Hapoń Automobilklub Podlaski   - 1 - - 1
15. Andrzej Borowik Automobilklub Podlaski   - 1 - - 1
 
Klasa markowa Polski Fiat 126p: 1 2 3 4  
1. Wiesław Cygan
Jacek Jurzak
FSM - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p (6) 9 9 9 27
2. Andrzej Lubiak FSM - Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 9 0 4 3 16
3. Janusz Szerla Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 4 4 (3) 6 14
4. Marek Szczepaniak Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 9 0 4 - 13
5. Bogusław Barcz Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p - 4 3 6 13
6. Andrzej Świder
Marian Wloka
FSM - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p - 6 6 0 12
7. Marek Ryndak Automobilklub Dębica Polski Fiat 126p 3 0 2 0 5
8. Zbigniew Baran Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 4 - - - 4
8. Andrzej Janiszewski
Włodzimierz Abramowicz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p   -  

4

4
10. Paweł Noakowski
Krzysztof Martynowski
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p   1 1 2 4
11. Andrzej Włoch
Stefan Antkiewicz
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p   3     3
12. Andrzej Maciejewski Automobilklub Dębica Polski Fiat 126p 3 0   0 3
13. Krzysztof Janarek
Jerzy Stopa
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 1 2 -   3
14. Michał Gajdamowicz Automobilklub Morski Polski Fiat 126p - - - 3 3
15. Andrzej Koper
Dariusz Szarejko
FSM - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 2 - - - 2
15. Daniel Gronicki Automobilklub Dębica Polski Fiat 126p - 0 2 - 2
17. Zbigniew Bębnista
Jerzy Karasiński
Automobilklub Radomski Polski Fiat 126p       1 1
 
Klasyfikacja pilotów: 1 2 3 4  
1. Jacek Różański Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 21 21 25 25 92
2. Marek Muszyński OKS Stomil Olsztyn Renault 5 TS 18 18 18 21 75
3. Piotr Mystkowski OKS Stomil Olsztyn Renault 17 Gordini; Renault 12 Gordini 25 0 21 0 46
4. Henryk Mieczaniec OKS Stomil Olsztyn BMW 2002 Ti 0 12 15 10 37
5. Januariusz Czerwoniec OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 12 0 10 12 34
6. Andrzej Białowąs Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 8 8 6 8 30
7. Stanisław Brzozowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 9 4 7 9 29
8. Stefan Osika OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 - 9 12 5 26
9. Ryszard Żyszkowski Automobilklub Warszawski Fiat 124 Abarth - 25 - - 25
10. Janina Jedynakowa Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC - - - 18 18
11. Wiesław Grabarczyk OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300; Polski Fiat 125p 1600 MC 15 - - - 15
11. Tadeusz Porębski Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1600 MC - 15 - - 15
11. Jan Borowski Automobilklub Warszawski BMW 2002 Turbo - - - 15 15
14. Ryszard Leś Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 - 6 9 - 15
15. Zbigniew Dziadura Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 1 10 - - 11
16. Krzysztof Czarnecki Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 10 0 - - 10
17. Kazimierz Brzozowski Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1600 MC - - 8 1 9
18. Jacek Lewandowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 5 3 - - 8
19. Antoni Ryniak Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1600 7 0 - - 7
19. Tomasz Wróbel Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1600 MC - 7 - - 7
19. Marek Pawłowski Automobilklub Warszawski Ford Escort 1300; Polski Fiat 125p 1600 MC - - 5 2 7
19. Witold Wozowicz Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1500 - - - 7 7
23. Tomasz Śladziński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 6 - - - 6
23. Krzysztof Szaykowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC - - - 6 6
25. Tadeusz Turczuk Automobilklub Dolnośląski Fiat 128 Sport - 5 - - 5
26. Marek Oziębło Automobilklub Dębica Polski Fiat 125p 1300 4 - - - 4
26. Zygmunt Domagalski OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 - - 4 - 4
26. Wojciech Ondraczek Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 - - - 4 4
29. Marek Wysokiński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 MC 3 - - - 3
29. Krzysztof Szymczak Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 - - 3 - 3
29. Andrzej Wodziński Automobilklub Warszawski Fiat 128 - - - 3 3
32. Stanisław Krystkiewicz Automobilklub Dębica Wartburg 353 2 - - - 2
32. Andrzej Żurawski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 - 2 - - 2
32. Dariusz Szarejko Automobilklub Warszawski Zastava 1100p; Polski Fiat 126p - - 2 - 2
35. Maciej Wisławski Automobilklub Dębica Wartburg 353 - - 1 - 1
35. Tadeusz Hoppe Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti - 1 - - 1
 
Klasyfikacja zespołowa:

1.

OKS Stomil Olsztyn
 

Tłustym drukiem wyróżniono nazwiska zawodników, którym przyznano tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski.


Podział samochodów startujących w RSMP na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa I - Seryjne samochody turystyczne. Produkowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu. Jeśli pojemność silnika przekraczała 1000 cm3, samochód tej grupy musiał mieć co najmniej 4 miejsca.
- Grupa II - Specjalne samochody turystyczne. Wyprodukowane musiały być w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu 12 miesięcy. Dozwolony duży zakres przeróbek poprawiających osiągi pojazdu. Ciężar minimalny pojazdu został ograniczony dla poszczególnych klas.
- Grupa III - Seryjne samochody GT. Pojazdy co najmniej dwumiejscowe, produkowane w ilości co najmniej 1000 sztuk w ciągu 12 miesięcy. Ograniczenia przerobek i modyfikacji takie same jak w grupie I.
- Grupa IV - Specjalne samochody GT. Warunkiem homologacji było wyprodukowanie co najmniej 400 egzemplarzy w ciągu 24 miesięcy. Dozwolone przeróbki takie jak w grupie II. Ciężar minimalny pojazdu został ograniczony dla poszczególnych klas.

Grupy podzielone były na klasy w zależności od pojemności skokowej silnika:
- klasa 1 - do 500 cm3
- klasa 2 - do 600 cm3
- klasa 3 - do 700 cm3
- klasa 4 - do 850 cm3
- klasa 5 - do 1000 cm3
- klasa 6 - do 1150 cm3
- klasa 7 - do 1300 cm3
- klasa 8 - do 1600 cm3
- klasa 9 - do 2000 cm3
- klasa 10 - do 2500 cm3
- klasa 11 - do 3000 cm3
- klasa 12 - do 4000 cm3
- klasa 13 - do 5000 cm3
- klasa 14 - do 6000 cm3
- klasa 15 - powyżej 6000 cm3
Oprócz tego w RSMP istniała klasa markowa Polskich Fiatów 126p gr. I.

Punkty do RSMP w klasyfikacjach generalnej i pilotów przyznawano za 15 pierwszych miejsc według systemu: 25-21-18-15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji zaliczano wyniki ze wszystkich czterech eliminacji.
Punkty w klasach przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji zaliczano zawodnikom 3 najlepsze wyniki.


Źródła:
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- "Wielkie Ściganie 1996" - Mirosław Rutkowski
- Motor 1976
- Przegląd Sportowy 1976
- Życie Warszawy 1976
- Trybuna Ludu 1976
- Słowo Powszechne 1975
- Materiały: AdamT, Krzysztof Łudzeń, Grzegorz Chyła, Ryszard Żyszkowski


<< RSMP 1975] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1977 >>