<< RSMP 1976] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1978 NEWS >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1977

11-12.02.1977 1 eliminacja RSMP 4. Rajd Stomil Lista startowa
22-23.04.1977 2 eliminacja RSMP 2. Rajd Krakowski Lista startowa
13-14.05.1977 3 eliminacja RSMP 10. Rajd Kormoran Lista startowa
9-11.09.1977 4 eliminacja RSMP 26. Rajd Wisły Lista startowa
4-6.11.1977 5 eliminacja RSMP
Wyścig towarzyski
15. Rajd Warszawski
2. Grand Prix TVP
Lista startowa (R. Warszawski)

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1977

Klasyfikacja generalna:

1 2 3 4 5  
1. Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 0 20 13 18 18 69
2. Marian Bublewicz
Wiesław Grabarczyk
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo; Polski Fiat 125p 1500 0 13 15 13 20 61
3. Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 20 12 8 10 10 60
4. Maciej Stawowiak
Jacek Lewandowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo - 15 18 15 0 48
5. Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
OKS Stomil Olsztyn Renault 5 Alpine; Opel Kadett GT / E 0 0 20 0 15 35
6. Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo - - - 20 12 32
7. Józef Ważny OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 13 18 0 0 - 31
8. Marek Karczewski
Stanisław Brzozowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500; Łada 1500 S 0 0 10 12 7 29
9. Zdzisław Szafrański
Henryk Pineles
Automobilklub Śląski Renault 5 Alpine 7 9 9 - 2 27
10. Andrzej Radecki
Henryk Mieczaniec
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 6 6 4 6 5 27
11. Wiktor Polak
Krzysztof Czarnecki
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 15 10 0 - - 25
12. Jerzy Kobyliński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 - 7 5 8 4 24
13. Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 18 0 - - - 18
14. Ryszard Plucha
Henryk Krakowczyk
OBR FSO -   Automobilklub Warszawski
Automobilklub Dolnośląski
Polski Fiat 125p 1500 10 0 3 4 0 17
15. Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 0 0 6 9 0 15
16. Marian Bień
Janina Jedynakowa
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Warszawski
Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo - - - - 13 13

16.

Janusz Książkiewicz
Ireneusz Porada
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 - 0 7 0 6

13

18. Zbigniew Soszka
Tadeusz Przybysz
MKM Dąbrowa Polski Fiat 125p 1300 12 0 0 0 0 12
18. Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
OKS Stomil Olsztyn Renault 12 Gordini; Renault 5 Alpine - - 12 - 0 12
20. Ryszard Ryzel
Romuald Zbigniew Kabulski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 - 8 0 3 - 11
21. Jerzy Lipiński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 8 0 2 0 - 10
22. Andrzej Wodziński
Jan Wojciechowski
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Rally; Autobianchi A 112 Abarth 9 0 0 0 0 9
22. Andrzej Witkowicz
Marek Rompel
Automobilklub Krakowski Fiat 128 Sport Coupe 3 porte 0 4 0 5 0 9
22. Tadeusz Dębowski
Włodzimierz Krzemiński
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 0 0 0 - 9 9
25. Włodzimierz Dominowski
Andrzej Niewiadomski
Automobilklub Warszawski Ford Escort RS 2000 MK I 0 0 - 0 8 8
26. Tadeusz Michalak
Paweł Stojanowski
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 - 0 0 7 0 7
27. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 - 5 0 - 0 5
27. Bogdan Drągowski Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti; Fiat 125 S; Polski Fiat 125p 1500 5 0 0 0 0 5
27. Stanisław Wyka Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 0 3 0 2 0 5
30. Ryszard Trzciński
Jerzy Lachowski
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500; Polski Fiat 125p 1600 4 - 0 - - 4
31. Karol Łosiak
Jeremi Doria-Dernałowicz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 3 0 - - 0 3
31. Marek Varisella SKM Stomil SGPiS Polski Fiat 125p 1500 - - - 0 3 3
33. Roman Pulchny
Waldemar Machnik
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 - 2 - - - 2
33. Krzysztof Różewski
Zbigniew Figas
Automobilklub Wielkopolski Zastava 1100p 2 - - - - 2
35 Janusz Szajng
Piotr Ślaski
Automobilklub Warszawski Fiat X 1/9 0 1 0 - - 1
35. Maciej Halczyński Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 1 0 0 0 0 1
35. Marek Dąbek Automobilklub Śląski Fiat 128 Sport Coupe 3 porte; Fiat 127 0 0 0 1 0 1
35. Ryszard Luciński Automobilklub Świętokrzyski BMW 2002 Ti - 0 1 - 0 1
 

Grupa IV:

1 2 3 4 5  
1. Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 0 9 3 6 6 24
2. Marian Bublewicz
Wiesław Grabarczyk
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo - - 4 3 9 16
3. Maciej Stawowiak
Jacek Lewandowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo - 4 6 4 0 14
4. Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
OKS Stomil Olsztyn Renault 5 Alpine; Opel Kadett GT / E - - 9 0 4 13
5. Wiktor Polak
Krzysztof Czarnecki
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 9 3 0 - - 12
5. Józef Ważny
Krzysztof Lederer
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 6 6 0 0 - 12
7. Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo - - - 9 2 11
8. Ryszard Trzciński
Jerzy Lachowski
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500; Polski Fiat 125p 1600 4 - 0 - - 4
8. Karol Łosiak
Jeremi Doria-Dernałowicz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 3 0 - - 1 4
10. Marian Bień
Janina Jedynakowa
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Warszawski
Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo - - - - 3 3
11. Janusz Szajng
Piotr Ślaski
Automobilklub Warszawski Fiat X 1/9 0 2 0 - - 2
11. Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
OKS Stomil Olsztyn Renault 12 Gordini - - 2 - - 2
11. Tadeusz Fuglewicz Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 - 1 1 - - 2
 

Grupa II klasa 9-13:

1 2 3 4 5  
1. Bogdan Drągowski
Marek Pawłowski
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti; Fiat 125 S 9 6 - - - 15
2. Ryszard Luciński Automobilklub Świętokrzyski BMW 2002 Ti - 9 - - 0 9
3. Andrzej Ireneusz Romejko
Zbigniew Zapędowski
Automobilklub Łódzki BMW 2002 Ti 6 0 - - - 6
 

Grupa II klasa 8:

1 2 3 4 5  
1. Andrzej Radecki
Henryk Mieczaniec
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 4 4 6 9 4 27
2. Zdzisław Szafrański
Henryk Pineles
Automobilklub Śląski Renault 5 Alpine 6 6 9 - 3 24
3. Ryszard Plucha
Henryk Krakowczyk
OBR FSO -  Automobilklub Warszawski
Automobilklub Dolnośląski
Polski Fiat 125p 1500 9 0 4 6 2 21
4. Marian Bublewicz
Wiesław Grabarczyk
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 0 9 - - - 9
4. Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 - - - - 9 9
6. Stanisław Wyka
Paweł Gościniak
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 0 3 1 4 0 8
7. Tadeusz. Dębowski
Włodzimierz Krzemiński
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 0 0 0 - 6 6
8. Henryk Mandera
Marek Oziębło
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 0 1 2 0 1 4
9. Ryszard Luciński
Grzegorz Burankiewicz
Automobilklub Świętokrzyski BMW 2002 Ti - - 3 - - 3
9. Jacek Grocholski
Janusz Macheta
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 - - 0 3 0 3
11. Roman Pulchny
Waldemar Machnik
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 - 2 - - - 2
 

Grupa II klasa 7:

1 2 3 4 5  
1. Tadeusz Michalak
Paweł Stojanowski
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 - 0 9 9 0 18
2. Robert Nowak Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 - 0 4 4 6 14
3. Marian Dorniak
Julian Obrocki
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 - - 3 - 9 12
4. Dariusz Biernacki
Daniel Szydłowski
AMK Tarnów Polski Fiat 125p 1300 - - - 3 4 7
5. Stanisław Ciecierski
Zygmunt Domagalski
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 - - 6 - - 6
5. Andrzej Mielcarek
Piotr Nowicki
Automobilklub Wielkopolski Fiat 128 Sport SL - - - 6 - 6
7. Eugeniusz Kulawik
Ryszard Dragan
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 - - - 2 - 2
 

Grupa II klasa 1-2:

1 2 3 4 5  
1. Witold Kołder
Tomasz Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Trabant 601 - 9 9 9 0 27
2. Andrzej Grzegorzek
Jerzy Baran
Automobilklub Śląski Trabant 601 0 6 3 4 4 17
3. Tomasz Barański
Paweł Barański
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 0 3 6 1 6 16
4. Krzysztof Adamski
Tadeusz Betlej
Automobilklub Krakowski Trabant 601 9 0 0 6 0 15
5. Wiesław Cygan OBR FSM - Automobilklub Bielsko-Biała Polski Fiat 126p 0 0 0 3 9 12
6. Janusz Wysoczyński
Adam Kowalski
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p - 4 0 - - 4
6. Wojciech Gołębiowski
Juliusz Szulc
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 0 - 4 - - 4
6. Paweł Noakowski Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p - 0 2 2 - 4
9. Mirosław Krachulec
Wojciech Mędrzycki
Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p - - 1 - - 1
 

Grupa I klasa 8:

1 2 3 4 5  
1. Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 9 9 6 6 - 30
2. Marek Karczewski
Stanisław Brzozowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500; Łada 1500 S 0 0 9 9 9 27
3. Jerzy Kobyliński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 - 4 2 3 4 13
4. Janusz Książkiewicz
Ireneusz Porada
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 - 0 4 0 6 10
5. Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 0 0 3 4 2 9
6. Ryszard Ryzel
Romuald Zbigniew Kabulski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 - 6 0 2 - 8
7. Jerzy Lipiński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 4 2 1 0 - 7
8. Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 6 0 - - - 6
9. Marek Varisella
Krzysztof Burzyński
SKM Stomil SGPiS Polski Fiat 125p 1500 - - - 1 3 4
10. Maciej Halczyński
Stefan Swida
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 3 0 0 0 - 3
10. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 - 3 0 - 0 3
12. Tadeusz Hoppe
Waldemar Bielewicz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2 0 0 - - 2
13. Zbigniew Szpalerski
Jan Borowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1 - - - - 1
13. Bogusław Dawidów
Ryszard Varisella
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1500 0 1 0 - - 1
13. Andrzej Ireneusz Romejko
Zbigniew Zapędowski
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 125p 1500 - - - - 1 1
 

Grupa I klasa 7:

1 2 3 4 5  
1. Andrzej Witkowicz
Marek Rompel
Automobilklub Krakowski Fiat 128 Sport Coupe 3 porte 0 9 0 9 9 27
2. Marek Dąbek Automobilklub Śląski Fiat 128 Sport Coupe 3 porte 0 6 9 6 0 21
3. Zbigniew Soszka MKM Dąbrowa Polski Fiat 125p 1300 9 3 0 3 0 15
4. Czesław Zadygowicz Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 - 0 6 2 6 14
5. Andrzej Wodziński
Jan Wojciechowski
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Rally; Autobianchi A 112 Abarth 6 0 3 0 - 9
5. Jacek Kotowski SKM Stomil Renault 12 TL; Dacia 1300 2 - 4 - 3 9
7. Krzysztof Różewski
Zbigniew Figas
Automobilklub Wielkopolski Zastava 1100p 4 - - - - 4
7. Stefan Bieliński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat 128 Coupe 3 porte - - - - 4 4
9. Janusz Waluś
Jan Ambrozik
Automobilklub Świętokrzyski Fiat 128 Sport SL 3 - - - - 3
9. Dariusz Biernacki
Daniel Szydłowski
AMK Tarnów Polski Fiat 125p 1300 1 2 - - - 3
11. Jerzy Komraus
Krzysztof Biegosz
Automobilklub Śląski Fiat 127 - - - 1 - 1
 

Grupa I klasa 3-6:

1 2 3 4 5  
1. Janusz Waluś
Jan Ambrozik
Automobilklub Świętokrzyski Fiat 128 Sport SL - 9 9 - 4 22
2. Lesław Orski
Marian Nowak
Automobilklub Morski Zastava 1100p - 6 6 - 9 21
3. Andrzej Koper Automobilklub Warszawski Zastava 1100p - 4 4 - 0 8

4.

Andrzej Wodziński
Jan Wojciechowski
Automobilklub Warszawski Autobianchi A 112 Abarth - - - - 6 6
 

Grupa I klasa Polski Fiat 126p:

1 2 3 4 5  
1. Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 600 9 9 9 9 0 36
2. Marek Ryndak
Andrzej Maciejewski
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p 600 4 4 4 6 3 21
3. Henryk Pinis
Ireneusz Kijas
Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p 600 0 3 3 4 6 16
4. Michał Pinis Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p 600 1 2 0 3 9 15
5. Janusz Szerla
Józef Stachera
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 600 6 6 0 0 - 12
6. Andrzej Świder
Marian Wloka
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 0 0 6 - - 6
7. Jerzy Kurczyński
Jerzy Sawicki
Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 600 - - - - 4 4
8. Paweł Noakowski
Krzysztof Martynowski
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 3 - - - - 3
9. Daniel Gronicki
Andrzej Jędrychowski
Automobilklub Dębica Polski Fiat 126p 600 2 0 - - - 2
9. Krzysztof Winkowski
Krzysztof Szymczak
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 600 0 0 2 0 0 2
9. Jan Koniecki Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 - 0 - 2 0 2
9. Jerzy Poznański
Jan Poznański
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 126p 600 - 0 0 0 2 2
9. Mirosław Krachulec
Wojciech Mędrzycki
Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 600 - 1 - - 1 2
14. Marek Ręcki
Jan Koliwek
Automobilklub Warmińsko-Mazurski Polski Fiat 126p 600 - - 1 0 - 1
14. Piotr Polak
Tadeusz Kotoński
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 600 - - - 1 - 1
 

Klasyfikacja zespołowa:

1 2 3 4 5  
1. ?            
2. Automobilklub Krakowski            

Podział samochodów startujących w RSMP na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa I - Seryjne samochody turystyczne. Produkowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa II - Specjalne samochody turystyczne. Wyprodukowane musiały być w ilości co najmniej 1000 egzemplarzy w ciągu 12 miesięcy. Dozwolony duży zakres przeróbek poprawiających osiągi pojazdu.
- Grupa III - Seryjne samochody GT. Pojazdy co najmniej dwumiejscowe, produkowane w ilości co najmniej 1000 sztuk w ciągu 12 miesięcy. Ograniczenia przerobek i modyfikacji takie same jak w grupie I.
- Grupa IV - Specjalne samochody GT. Warunkiem homologacji było wyprodukowanie co najmniej 500 egzemplarzy w ciągu 12 miesięcy. Dozwolone przeróbki takie jak w grupie II.

Grupy podzielone były na klasy w zależności od pojemności skokowej silnika:
- klasa 1 - do 500 cm3
- klasa 2 - do 600 cm3
- klasa 3 - do 700 cm3
- klasa 4 - do 850 cm3
- klasa 5 - do 1000 cm3
- klasa 6 - do 1150 cm3
- klasa 7 - do 1300 cm3
- klasa 8 - do 1600 cm3
- klasa 9 - do 2000 cm3
- klasa 10 - do 2500 cm3
- klasa 11 - do 3000 cm3
- klasa 12 - do 4000 cm3
- klasa 13 - do 5000 cm3
- klasa 14 - do 6000 cm3
- klasa 15 - powyżej 6000 cm3
Oprócz tego w RSMP istniała klasa markowa Polskich Fiatów 126p 600 gr. I.

Punkty do klasyfikacji generalnej RSMP przyznawano za 15 pierwszych miejsc według systemu: 20-18-15-13-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1.
W klasach przyznawano punkty za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1.


Źródła:
- ewrc-results.com
- Materiały: AdamT, Błażej Krupa (Archiwum Błażeja Krupy), Grzegorz Chyła (Rajd Polski), Kaczmarek (kwa-kwa), Krzysztof Łudzeń, Mirek:), Ryszard Żyszkowski
- Motor 1977
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Przegląd Sportowy 1977
- "Wielkie Ściganie 1996" - Mirosław Rutkowski


<< RSMP 1976] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1978 NEWS >>