Baza rajdu: Olsztyn
Dystans: 824 km.
Odcinki specjalne:
- I etap (13.05): OS 1: Szczęsne - Osiedle Mazurskie (4,5 km),
OS 2: Graszk - Purda (8,5), OS 3: Marcinkowo - Kośno (4,5) (odwołany),
OS 4: Rusek Mały - Rasząg (11,0), OS 5: Bredynki - Wola (9,5),
OS 6: Barczewko - Wadąg (7,0), OS 7: Jonkowo - Stare Kawkowo (11,5),
OS 8: Szczęsne - Osiedle Mazurskie (4,5), OS 9: Graszk - Purda (8,5),
OS 10: Marcinkowo - Kośno (4,5) (odwołany), OS 11: Pasym -
Jęczniki (8,0) (odwołany), OS 12: Rusek Mały - Rasząg (11,0),
OS 13: Bredynki - Wola (9,5), OS 14: Barczewko - Wadąg (7,0)
- II etap (14.05): OS 15: Jonkowo - Stare Kawkowo (11,5), OS 16:
Szczęsne - Osiedle Mazurskie (4,5), OS 17: Graszk - Purda (8,5),
OS 18: Marcinkowo - Kośno (4,5) (odwołany), OS 19: Pasym -
Jęczniki (8,0), OS 20: Rusek Mały - Rasząg (11,0), OS 21:
Bredynki - Wola (9,5), OS 22: Barczewko - Wadąg (7,0), OS 23:
Jonkowo - Stare Kawkowo (11,5)
Nawierzchnia: szuter + asfalt
Pogoda: do 6 OS-u sucho i pogodnie; później
deszcz.
Klasyfikacja generalna: | ||||||||
1. | Jerzy Landsberg Marek Muszyński |
OKS Stomil Olsztyn | Renault 5 Alpine | 1. gr. IV | 5635 pkt. (1:33:55) |
|||
2. | Maciej Stawowiak Jacek Lewandowski |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | 2. gr. IV | 5660 pkt. (1:34:20) |
|||
3. | Marian Bublewicz Wiesław Grabarczyk |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | 3. gr. IV | 5731 pkt. (1:35:31) |
|||
4. | Włodzimierz Groblewski Januariusz Czerwoniec |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | 4. gr. IV | 5734 pkt. (1:35:34) |
|||
5. | Błażej Krupa Piotr Mystkowski |
OKS Stomil Olsztyn | Renault 12 Gordini | 5. gr. IV | 5803 pkt. (1:36:43) |
|||
6. | Marek Karczewski Stanisław Brzozowski |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 1. gr. I kl. 8 | 6064 pkt. (1:41:04) |
|||
7. | Zdzisław Szafrański Henryk Pineles |
Automobilklub Śląski | Renault 5 Alpine | 1. gr. II kl. 8 | 6139 pkt. (1:42:19) |
|||
8. | Bogdan Wozowicz Witold Wozowicz |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 125p 1500 | 2. gr. I kl. 8 | 6163 pkt. (1:42:43) |
|||
9. | Janusz Książkiewicz Ireneusz Porada |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | 3. gr. I kl. 8 | 6206 pkt. (1:43:26) |
|||
10. | Adam Masłowiec Andrzej Białowąs |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1500 | 4. gr. I kl. 8 | 6242 pkt. (1:44:02) |
|||
11. | Jerzy Kobyliński Tomasz Śladziński |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 5. gr. I kl. 8 | 6263 pkt. (1:44:23) |
|||
12. | Andrzej Radecki Henryk Mieczaniec |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | 2. gr. II kl. 8 | 6381 pkt. (1:46:21) |
|||
13. | Ryszard Plucha Henryk Krakowczyk |
|
Polski Fiat 125p 1500 | 3. gr. II kl. 8 | 6469 pkt. (1:47:49) |
|||
14. | Jerzy Lipiński Janusz Siniarski |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 6. gr. I kl. 8 | 6472 pkt. (1:47:52) |
|||
15. | Ryszard Luciński Grzegorz Burankiewicz |
Automobilklub Świętokrzyski | BMW 2002 Ti | 4. gr. II kl. 8 | 6474 pkt. (1:47:54) |
|||
16. | Tadeusz Fuglewicz Waldemar Machnik |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 125p 1600 | 6. gr. IV | 6489 pkt. (1:48:09) |
|||
17. | Henryk Mandera Marek Oziębło |
Automobilklub Stomil
Dębica Automobilklub Krakowski |
Polski Fiat 125p 1500 | 5. gr. II kl. 8 | 6495 pkt. (1:48:15) |
|||
18. | Stanisław Wyka Paweł Gościniak |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 6. gr. II kl. 8 | 6544 pkt. (1:49:04) |
|||
19. | Tadeusz Dębowski Włodzimierz Krzemiński |
Automobilklub Warszawski | Renault 5 Alpine | 7. gr. II kl. 8 | 6546 pkt. (1:49:06) |
|||
20. | Tadeusz Michalak Paweł Stojanowski |
Automobilklub Dolnoślaski | Polski Fiat 125p 1300 | 1. gr. II kl. 7 | 6661 pkt. (1:51:01) |
|||
21. | Jerzy Lachowski Ryszard Trzciński |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1600 | 7. gr. IV | 6698 pkt. (1:51:38) |
|||
22. | Janusz Waluś Jan Ambrozik |
Automobilklub Świętokrzyski | Fiat 128 Sport SL | 1. gr. I kl. 3-6 | 6761 pkt. (1:52:41) |
|||
23. | Wiktor Polak Krzysztof Czarnecki |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | 8. gr. IV | 6903 pkt. (1:55:03) |
|||
24. | Marek Dąbek Krzysztof Urbański |
Automobilklub Śląski | Fiat 128 Sport Coupe 3 porte | 1. gr. I kl. 7 | 6972 pkt. (1:56:12) |
|||
25. |
Lesław Orski Marian Nowak |
Automobilklub Morski | Zastava 1100 | 2. gr. I kl. 3-6 | 6988 pkt. (1:56:28) |
|||
26. |
Maciej Halczyński Stefan Swida |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1500 | 7. gr. I kl. 8 | 7033 pkt. (1:57:13) |
|||
27. | Andrzej Lubiak Maciej Wisławski |
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p 600 | 1. gr. I kl. PF 126p | 7041 pkt. (1:57:21) |
|||
28. | Witold Kołder Tomasz Stawowczyk |
Automobilklub Krakowski | Trabant 601 | 1. gr. II kl. 1-2 | 7153 pkt. (1:59:13) |
|||
29. |
Tomasz Barański Paweł Barański |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 2. gr. II kl. 1-2 | 7165 pkt. (1:59:25) |
|||
30. | Andrzej Świder Marian Wloka |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p 600 | 2. gr. I kl. PF 126p | 7206 pkt. (2:00:06) |
|||
31. | Marek Ryndak Andrzej Maciejewski |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 126p 600 | 3. gr. I kl. PF 126p | 7285 pkt. (2:01:25) |
|||
32. |
Wojciech Gołębiowski Juliusz Szulc |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 3. gr. II kl. 1-2 | 7302 pkt. (2:01:42) |
|||
33. |
Czesław Zadygowicz Jarosław Możejko |
Automobilklub Podlaski | Polski Fiat 125p 1300 | 2. gr. I kl. 7 | 7311 pkt. (2:01:51) |
|||
34. |
Andrzej Koper Dariusz Szarejko |
Automobilklub Warszawski | Zastava 1100 | 3. gr. I kl. 3-6 | 7354 pkt. (2:02:34) |
|||
35. | Andrzej Grzegorzek Jerzy Baran |
Automobilklub Śląski | Trabant 601 | 4. gr. II kl. 1-2 | 7377 pkt. (2:02:57) |
|||
36. | Henryk Pinis Ireneusz Kijas |
Automobilklub Cieszyński | Polski Fiat 126p 600 | 4. gr. I kl. PF 126p | 7483 pkt. (2:04:43) |
|||
37. | Krzysztof Winkowski Krzysztof Szymczak |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p 600 | 5. gr. I kl. PF 126p | 7495 pkt. (2:04:55) |
|||
38. | Paweł Noakowski Włodzimierz Cierliński |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 5. gr. II kl. 1-2 | 7613 pkt. (2:06:53) |
|||
39. | Mirosław Krachulec Wojciech Mędrzycki |
Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 6. gr. II kl. 1-2 | 7647 pkt. (2:07:27) |
|||
40. | Stanisław Ciecierski Zygmunt Domagalski |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1300 | 2. gr. II kl. 7 | 7715 pkt. (2:08:25) |
|||
41. |
Jacek Kotowski Krzysztof Burzyński |
SKM Stomil SGPiS | Renault 12 TL | 3. gr. I kl. 7 | 7731 pkt. (2:08:51) |
|||
42. |
Janusz Wysoczyński Adam Kowalski |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 126p | 7. gr. II kl. 1-2 | 7740 pkt. (2:09:00) |
|||
43. | Marek Ręcki Jan Koliwek |
Automobilklub Warmińsko-Mazurski | Polski Fiat 126p 600 | 6. gr. I kl. PF 126p | 7777 pkt. (2:09:37) |
|||
44. | Jerzy Poznański Jerzy Kindziuk |
Automobilklub Podlaski | Polski Fiat 126p 600 | 7. gr. I kl. PF 126p | 7863 pkt. (2:11:03) |
|||
45. | Piotr Śnieg Tomasz Śnieg |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p 600 | 8. gr. I kl. PF 126p | 7880 pkt. (2:11:20) |
|||
46. | Robert Nowak Michał Chroniowski |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | 3. gr. II kl. 7 | 7927 pkt. (2:12:07) |
|||
47. |
Tadeusz Betlej Krzysztof Adamski |
Automobilklub Krakowski | Trabant 601 | 8. gr. II kl. 1-2 | 8023 pkt. (2:13:43) |
|||
48. |
Janusz Szerla Józef Stachara |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 126p 600 | 9. gr. I kl. PF 126p | 8072 pkt. (2:14:32) |
|||
49. | Henryk Podsiedlik Janusz Karcz |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 125p 1600 | 9. gr. IV | 8160 pkt. (2:16:00) |
|||
50. |
Marian Dorniak Julian Obrocki |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | 4. gr. II kl. 7 | 8237 pkt. (2:17:17) |
|||
51. |
Tadeusz Koj Andrzej Leloszek |
Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p 600 | 10. gr. I kl. PF 126p | 8487 pkt. (2:21:27) |
|||
52. |
Wiesław Cygan Ryszard Makuch |
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p 600 | 9. gr. II kl. 1-2 | 8929 pkt. (2:28:49) |
|||
53. |
Andrzej Wodziński Jan Wojciechowski |
Automobilklub Warszawski | Fiat 128 Rally | 4. gr. I kl. 7 | 9054 pkt. (2:30:54) |
|||
54. | Bogusław Dymek Erwin Meisel |
Automobilklub Krakowski | Trabant 601 | 10. gr. II kl. 1-2 | 9117 pkt. (2:31:57) |
|||
55. |
Kazimierz Kolinka Zdzisław Kaczmarek |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p 600 | 11. gr. I kl. PF 126p | 9431 pkt. (2:37:11) |
|||
56. | Leszek Jabłoński Ryszard Dragan |
Automobilklub Śląski | Trabant 601 | 11. gr. II kl. 1-2 | 10991 pkt. (3:03:11) |
|||
Odpadli: | ||||||||
OS 22 |
Ryszard Ryzel Romuald Zbigniew Kabulski |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | ||||
OS 13 |
Mariusz Kostrzak Grażyna Dzwonkowska |
Automobilklub Morski | Zastava 1100 | gr. I kl. 3-6 | ||||
OS 12 |
Bogdan Drągowski Robert Gościniak |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | ||||
OS 12 |
Jacek Grocholski Janusz Macheta |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | ||||
OS 12 |
Kazimierz Jarząbek Marek Michalski |
OKS Stomil Olsztyn | Trabant 601 | gr. II kl. 1-2 | ||||
OS 12 |
Tadeusz Hoppe Waldemar Bielewicz |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | ||||
OS 12 |
Bogusław Dawidów Ryszard Varisella |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | ||||
OS 9 |
Janusz Szajng Piotr Ślaski |
Automobilklub Warszawski | Fiat X 1/9 | gr. IV | ||||
OS 9 |
Krystian Bielowski Andrzej Kapitan |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1300 | gr. II kl. 7 | ||||
OS 9 |
Michał Pinis Michał Stan |
Automobilklub Cieszyński | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | ||||
OS 7 |
Eugeniusz Kulawik Ryszard Dembski |
Automobilklub Śląski | Syrena 105 | gr. I kl. 3-6 | ||||
OS 5 |
Tadeusz Kudłaty Wacław Janowski |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | ||||
OS 5 |
Jerzy Werner Bogumił Żelaziński |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | ||||
OS 4 |
Józef Ważny Krzysztof Lederer |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | gr. IV | ||||
OS 4 |
Janusz Dąbrowski Elżbieta Zulicz |
Automobilklub Śląski | Fiat 128 Sport SL | gr. II kl. 7 | ||||
OS 4 |
Andrzej Witkowicz Marek Rompel |
Automobilklub Krakowski | Fiat 128 Sport Coupe 3 porte | gr. I kl. 7 | ||||
OS 4 |
Zbigniew Soszka Tadeusz Przybysz |
MKM "Dąbrowa" Łódź | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 7 | ||||
Wystartowały 73 załogi, sklasyfikowano 56. |
||||||||
Klasyfikacja zespołowa: | ||||||||
1. |
OKS Stomil Olsztyn I (Landsberg, Krupa, Książkiewicz) | 17644 | ||||||
2. |
Automobilklub Warszawski I (Stawowiak, Karczewski, Dębowski) | 18270 | ||||||
3. |
Automobilklub Stomil Dębica (Wozowicz, Mandera, Polak) | 19561 | ||||||
4. |
Automobilklub Warszawski II (Kobyliński, Wyka, Koper) | 20161 | ||||||
5. |
Automobilklub Śląski (Szafrański, Dąbek, Grzegorzek) | 20317 | ||||||
6. |
Automobilklub Krakowski (Lachowski, Kołder, Betlej) | 21874 | ||||||
7. |
Automobilklub Dolnośląski (Michalak, Nowak, Dorniak) | 22825 | ||||||
Klasyfikacja zespołowa do MP: | ||||||||
1. |
Automobilklub Śląski (Szafrański, Dąbek, Świder) | 24 |
||||||
2. |
OKS Stomil Olsztyn I (Landsberg, Radecki, Ciecierski) | 21 |
||||||
3. |
Automobilklub Warszawski I (Karczewski, Stawowiak, Wodziński) | 18 |
||||||
4. |
Automobilklub Dolnośląski (Michalak, Nowak, Dorniak) | 16 |
||||||
5. |
Automobilklub Stomil Dębica (Wozowicz, Ryndak, Mandera) | 12 |
||||||
6. |
Automobilklub Krakowski (Kołder, Lachowski, Betlej) | 9 |
||||||
7. |
Automobilklub Warszawski II (Koper, Kobyliński, Wyka) | 7 |