Baza rajdu: Rzeszów
Dystans: 675 km.
Próby sportowe:
- 8.04: OS 1: Straszydle - Lecka (5 km); SG: Kąkolówka - Ryta
Górka (2); OS 2: Zatyle - Domaradz (5); OS 3: Przysietnica -
Izdebki (6) (odwołany); OS 4: Siedliska - Lipa (16); OS 5:
Tyrawa - Załuż (8); OS 6: Lesko - Tarnawa (5); OS 7: Czaszyn -
Szczawne (8); OS 8: Izdebki - Przysietnica (6) (odwołany); OS 9:
Korczyna - Krasna (9) (odwołany); OS 10: Połomia - Glinik
Charzewski (3); OS 11: Brzeżanka - Bonarówka (6)
- 9.04: OS 12: Przysietnica - Izdebki (6); OS 13: Siedliska -
Lipa (16); OS 14: Tyrawa - Załuż (8); OS 15: Lesko - Tarnawa (5);
OS 16: Czaszyn - Szczawne (8); OS 17: Izdebki - Przysietnica (6)
(odwołany); OS 18: Korczyna - Krasna (9); OS 19: Bonarówka -
Brzeżanka (6); OS 20: Połomia - Glinik Charzewski (3)
Nawierzchnia: asfalt
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkości górskiej
Klasyfikacja generalna: |
|||||||
1. | (1.*) | Jerzy Landsberg Janusz Wojtyna |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Opel Kadett GT / E | 1. gr. IV | 3544,0 pkt. (0:59:04,0) |
2. | (2.*) | Tomasz Ciecierzyński Jacek Różański |
PL PL |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1800 Akropolis | 2. gr. IV | 3586,1 pkt. (0:59:46,1) |
3. | (3.*) | Błażej Krupa Piotr Mystkowski |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Renault 5 Alpine | 1. gr. II kl. 8 | 3626,3 pkt. (1:00:26,3) |
4. | (4.*) | Wiktor Polak Krzysztof Czarnecki |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Renault 12 Gordini | 3. gr. IV | 3912,4 pkt. (1:05:12,4) |
5. | (5.*) | Ryszard Plucha Włodzimierz Abramowicz |
PL PL |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 2. gr. II kl. 8 | 4063,6 pkt. (1:07:43,6) |
6. | (6.*) | Andrzej Witkowicz Marek Rompel |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 128 Coupe 3 porte | 1. gr. I kl. 7 | 4072,2 pkt. (1:07:52,2) |
7. | (7.*) | Józef Ważny Kazimierz Brzozowski |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | 4. gr. IV | 4118,7 pkt. (1:08:38,7) |
8. | (8.*) | Jerzy Kobyliński Marcin Osiowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 1. gr. I kl.8 | 4133,6 pkt. (1:08:53,6) |
9. | (9.*) | Jerzy Bachtin Zbigniew Dziadura |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Fiat 128 Rallye | 2. gr. I kl. 7 | 4136,1
pkt. (1:08:56,1) |
10. | Milan Facek Milan Hajek |
CS CS |
AMK Rudy Rijen Otrokowice | Fiat 127 | (gr. II kl. 7) | 4142,0 pkt. (1:09:02,0) |
|
11. | (10.*) | Bogdan Drągowski Andrzej Wysocki |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 2. gr. I kl.8 | 4173,1 pkt. (1:09:33,1) |
12. | (11.*) | Wacław Janowski Henryk Krakowczyk |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat 128 Sport SL | 1. gr. II kl. 7 | 4178,1 pkt. (1:09:38,1) |
13. | (12.*) | Jeremi Doria-Dernałowicz Piotr Ślaski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p 1500 | 3. gr. I kl.8 | 4183,2 pkt. (1:09:43,2) |
14. | (13.*) | Zbigniew Baran Waldemar Grzędzielski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 124 Specjal T | 4. gr. I kl.8 | 4196,4 pkt. (1:09:56,4) |
15. | (14.*) | Jan Wojciechowski Andrzej Wodziński |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Autobianchi A 112 Abarth | 1. gr. I kl. 3-6 | 4199,5 pkt. (1:09:59,5) |
16. | (15.*) | Adam Masłowiec Andrzej Białowąs |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | 2. gr. II kl. 7 | 4200,1 pkt. (1:10:00,1) |
17. |
(16.*) |
Marian Dorniak Lech Radkiewicz |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1500 | 5. gr. I kl.8 | 4220,1 pkt. (1:10:20,1) |
18. |
(17.*) |
Andrzej Radecki Waldemar Bidziński |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | 3. gr. II kl. 8 | 4227,9 pkt. (1:10:27,9) |
19. |
(18.*) |
Krystian Bielowski Henryk Noga |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 125p 1300 | 3. gr. I kl. 7 | 4238,8 pkt. (1:10:38,8) |
20. |
(19.*) |
Henryk Mandera Ryszard Dragan |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1500 | 4. gr. II kl. 8 | 4271,1 pkt. (1:11:11,1) |
21. |
(20.*) |
Marek Dąbek Krzysztof Urbański |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1500 | 6. gr. I kl.8 | 4275,0 pkt. (1:11:15,0) |
22. |
(21.*) |
Tadeusz Buksowicz Włodzimierz Krzemiński |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Łada 2103 | 7. gr. I kl.8 | 4315,3 pkt. (1:11:55,3) |
23. |
(22.*) |
Barbara Stępkowska Jerzy Stępkowski |
PL PL |
SKM Stomil SGPiS | Polski Fiat 125p 1500 | 8. gr. I kl.8 | 4317,1 pkt. (1:11:57,1) |
24. |
(23.*) |
Jerzy Lipiński Janusz Siniarski-Czaplicki |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Łada 2103 | 9. gr. I kl.8 | 4328,8 pkt. (1:12:08,8) |
25. |
(24.*) |
Paweł Gościniak Robert Gościniak |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p 1500 | 10. gr. I kl.8 | 4352,3 pkt. (1:12:32,3) |
26. |
(25.*) |
Andrzej Bagiński Wojciech Rutkiewicz |
PL PL |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 125p 1500 | 11. gr. I kl.8 | 4374,2 pkt. (1:12:54,2) |
27. | (26.*) | Andrzej Lubiak Maciej Wisławski |
PL PL |
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | 1. gr. II kl. 1-3 | 4381,0 pkt. (1:13:01,0) |
28. |
(27.*) |
Andrzej Ireneusz Romejko Andrzej Ciechomski |
PL PL |
MKM "Dąbrowa" Łódź | Polski Fiat 125p 1500 | 12. gr. I kl.8 | 4420,6 pkt. (1:13:40,6) |
29. |
(28.*) |
Andrzej Bachowski Lesław Błaszak |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 127p | 2. gr. I kl. 3-6 | 4421,9 pkt. (1:13:41,9) |
30. |
(29.*) |
Andrzej Koper Dariusz Szarejko |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Zastava 1100p | 3. gr. I kl. 3-6 | 4472,0 pkt. (1:14:32,0) |
31. |
(30.*) |
Jerzy Michalczewski Wojciech Marglewski |
PL PL |
AMK Kraków | Łada 2103 | 13. gr. I kl.8 | 4495,0 pkt. (1:14:55,0) |
32. |
(31.*) |
Bogumił Targosz Andrzej Orłowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1300 | 3. gr. II kl. 7 | 4508,4 pkt. (1:15:08,4) |
33. |
(32.*) |
Franciszek Aromiński Andrzej Komorowski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p 1500 | 14. gr. I kl.8 | 4524,7 pkt. (1:15:24,7) |
34. |
(33.*) |
Andrzej Grzegorzek Jerzy Komraus |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Trabant 601 | 2. gr. II kl. 1-3 | 4624,0 pkt. (1:17:04,0) |
35. |
(34.*) |
Juliusz Szulc Bogdan Lech |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 125p 1300 | 4. gr. II kl. 7 | 4669,7 pkt. (1:17:49,7) |
36. |
(35.*) |
Zbigniew Zapędowski Jerzy Parzęcki |
PL PL |
MKM "Dąbrowa" Łódź | Polski Fiat 125p 1300 | 5. gr. II kl. 7 | 4775,1 pkt. (1:19:35,1) |
37. |
(36.*) |
Janusz Czepło Józef Chwała |
PL PL |
Automobilklub Olsztyński | Polski Fiat 125p 1300 | 6. gr. II kl. 7 | 4821,1 pkt. (1:20:21,1) |
38. |
(37.*) |
Ziemowit Pieniężny Józef Kołłątaj |
PL PL |
KM "Grodno" Zielona Góra | Fiat 128 | 4. gr. I kl. 3-6 | 4852,0 pkt. (1:20:52,0) |
39. |
(38.*) |
Jacek Chmielewski Bogusław Płoch |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Trabant 601 | 3. gr. II kl. 1-3 | 4923,4 pkt. (1:22:03,4) |
40. |
(39.*) |
Zbigniew Soszka Tadeusz Przybysz |
PL PL |
MKM "Dąbrowa" Łódź | Polski Fiat 125p 1300 | 4. gr. I kl. 7 | 5023,0 pkt. (1:23:43,0) |
41. |
(40.*) |
Bogusław Dymek Erwin Meisel |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Trabant 601 | 4. gr. II kl. 1-3 | 5121,6 pkt. (1:25:21,6) |
42. |
(41.*) |
Tomasz Barański Paweł Barański |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 5. gr. II kl. 1-3 | 5131,8 pkt. (1:25:31,8) |
43. | (42.*) | Michał Pinis Krzysztof Martynowski |
PL PL |
Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p 600 | 1. gr. I kl. PF 126p | 5217,0 pkt. (1:26:57,0) |
44. |
(43.*) |
Janusz Szajng Marcin Zoll |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p 600 | 2. gr. I kl. PF 126p | 5240,4 pkt. (1:27:20,4) |
45. |
(44.*) |
Janusz Szerla Jerzy Stopa |
PL PL |
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p 600 | 3. gr. I kl. PF 126p | 5297,2 pkt. (1:28:17,2) |
46. |
(45.*) |
Marian Kałuża Andrzej Hyjek |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 126p 600 | 4. gr. I kl. PF 126p | 5355,1 pkt. (1:29:15,1) |
47. |
(46.*) |
Józef Wojtanka Jan Wojtanka |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p 600 | 5. gr. I kl. PF 126p | 5433,8 pkt. (1:30:33,8) |
48. |
(47.*) |
Kazimierz Kolinka Krzysztof Turowski |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 6. gr. II kl. 1-3 | 5473,2 pkt. (1:31:13,2) |
49. |
(48.*) |
Mariusz Kostrzak Andrzej Nowak |
PL PL |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 126p 600 | 6. gr. I kl. PF 126p | 5492,1 pkt. (1:31:32,1) |
50. |
(49.*) |
Alojzy Orawiec Piotr Rakowski |
PL PL |
Automobilklub Cieszyński | Polski Fiat 126p 600 | 7. gr. I kl. PF 126p | 5527,6 pkt. (1:32:07,6) |
51. |
(50.*) |
Mirosław Krachulec Janusz Waldam |
PL PL |
Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p 600 | 8. gr. I kl. PF 126p | 5533,1 pkt. (1:32:13,1) |
52. |
(51.*) |
Jerzy Poznański Jan Poznański |
PL PL |
Automobilklub Podlaski | Polski Fiat 126p 600 | 9. gr. I kl. PF 126p | 5688,1 pkt. (1:34:48,1) |
53. |
(52.*) |
Jan Stechnij Henryk Worobiec |
PL PL |
Automobilklub Przemyski | Polski Fiat 125p 1300 | 5. gr. I kl. 7 | 5693,0 pkt. (1:34:53,0) |
54. |
(53.*) |
Piotr Śnieg Tomasz Śnieg |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p 600 | 10. gr. I kl. PF 126p | 5695,5 pkt. (1:34:55,5) |
55. |
(54.*) |
Janusz Łuczkiewicz Jerzy Zyguła |
PL PL |
Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p 600 | 11. gr. I kl. PF 126p | 6941,4 pkt. (1:55:41,4) |
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. |
|||||||
Wykluczeni: | |||||||
Krzysztof Winkowski Krzysztof Szymczak |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | 5181,8 pkt. (1:26:21,8) |
||
Józef Stachera Andrzej Pabis |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | 5230,9 pkt. (1:27:10,9) |
||
Odpadli: |
|||||||
OS 18 | Jaroslav Kocenda Adolf Musil |
CS CS |
AMK Rudy Rijen Otrokowice | Fiat 127 | gr. II kl. 7 | ||
OS 18 | Janusz Gładysz Stanisław Bochenek |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | ||
OS 18 | Piotr Polak Józef Dobrowolski |
PL PL |
Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | ||
OS 14 | Jaroslav Zarsky Radovan Novak |
CS CS |
AMK Rudy Rijen Otrokowice | Skoda 110 L Rallye | gr. II kl. 7 | ||
OS 14 | Aleksander Bylica Andrzej Bylica |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Wartburg 353 W | gr. I kl. 3-6 | ||
OS 14 | Stanisław Kołcz Alfred Pilawa |
PL PL |
Automobilklub Przemyski | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | ||
OS 13 | Włodzimierz Dominowski Andrzej Niewiadomski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Ford Escort RS 2000 MK I | gr. IV | ||
OS 12 | Witold Kołder Tomasz Stawowczyk |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Trabant 601 | gr. II kl. 1-3 | (układ kierowniczy) |
|
OS 12 | Stefan Bieliński Karol Piekarski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat 128 3P | gr. I kl. 7 | ||
OS 12 | Jarosław Frankowicz Jerzy Starnawski |
PL PL |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | ||
OS 10 | Zdzisław Szafrański Stefan Znamirowski |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1800 | gr. IV | ||
OS 10 | Andrzej Nytko Zbigniew Kołaczkowski |
PL PL |
KKM "Petrochemik" Kraków | Polski Fiat 126p | gr. II kl. 1-3 | ||
OS 10 | Mariusz Zajdel Wojciech Mądrzycki |
PL PL |
Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | ||
OS 6 | Jacek Grocholski Aleksander Polak |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. II kl. 7 | ||
OS 6 | Henryk Wiatr Mieczysław Kleczek |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Trabant 601 | gr. II kl. 1-3 | ||
OS 6 | Marek Karczewski Krzysztof Burzyński |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | ||
OS 5 | Andrzej Jaroszewicz Ryszard Żyszkowski |
PL PL |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 2000 | gr. IV | (uszczelka pod głowicą) |
|
OS 4 | Stanisław Wyka Jarosław Zacharski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | ||
OS 4 | Tadeusz Michalak Julian Obrocki |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. II kl. 7 | ||
OS 4 | Roman Mickiewicz Włodzimierz Solnicki |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 126p | gr. II kl. 1-3 | ||
OS 4 | Jan Koniecki Andrzej Pasierbiński |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | ||
OS 1 | Wiesław Cygan Marek Oziębło |
PL PL |
OBR FSO - Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 125p 1600 | gr. IV | ||
Nie wystartowali: | |||||||
Henryk Pinis Ireneusz Kijas |
PL PL |
Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p 600 | gr. I kl. PF 126p | |||
Wystartowało 80 załóg, ukończyło rajd 57, sklasyfikowano 55. |
|||||||
Klasyfikacja zespołowa: |
|||||||
1. |
Automobilklub Warszawski I (Landsberg, Wojciechowski, Drągowski) | 24 | |||||
2. |
Automobilklub Beskidzki (Lubiak, M. Pinis, Szerla) | 22 | |||||
3. |
Automobilklub Warszawski II (Kobyliński, Ciecierzyński, Koper) | 19 | |||||
4. |
OKS Stomil Olsztyn (Krupa, Radecki, Ważny) | 16 | |||||
5. |
Automobilklub Stomil Dębica (Bachtin, Bachowski, Bielowski) | 16 | |||||
6. |
Automobilklub Krakowski (Witkowicz, Baran, Targosz) | 15 | |||||
7. |
Automobilklub Śląski (Masłowiec, Grzegorzek, Mandera) | 15 | |||||
8. |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa (Doria-Dernałowicz, Aromiński, Gościniak) | 4 | |||||
9. |
MKM "Dąbrowa" Łódź (Soszka, Zapędowski, Romejko) | 4 |