<< 1 el. RSMP 1982 - R. Krakowski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1982] [3 el. RSMP 1982 - R. Wisły >>
<< Rajd Polski 1980] [Rajd Pokoju i Przyjaźni 1983 >>
[Rajd Pokoju i Przyjaźni 1982 - lista zgłoszeń]

2-3.07.1982 - 1. Rajd Pokoju i Przyjaźni - 2 eliminacja RSMP + 5 el. Rajdowego Pucharu Pokoju i Przyjaźni *

* W roku 1982 Rajd Polski nie odbył się. Zamiast tego na tych samych trasach i w tym samym terminie odbył się Rajd Pokoju i Przyjaźni. W klasyfikacji PPiP (CoPaF) uwzględniani byli tylko zawodnicy z KDL.

Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 734 km, w tym 18 odcinków specjalnych.
Nawierzchnia: asfalt + szuter

Klasyfikacja generalna:
1. 1. (1)
1. (2)
Andrzej Koper
Włodzimierz Krzemiński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 1. gr. II kl. 8 2:21:19
2. 2. (1) Vallo Soots
Toomas Putmaker
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:25:10.
3. 3. (1) Heiki Ohu
Toomas Diener
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:29:08
4. 4. (1) Raido Ruutel
Tonu Vunn
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:30:21
5. 5. (1) Georgi Petrov
Ivan Tonev
BG
BG
  Renault 5 Alpine (gr. II kl. 8) 2:30:58
6. 2. (2) Marian Bublewicz
Janusz Wojtyna
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Łódzki
Opel Kadett GT / E 1. gr. II kl. 9-15 2:31:37
7. 6. (1)
3. (2)
Tomasz Ciecierzyński
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
OBRSO - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 2. gr. II kl. 9-15 2:32:45
8. 4. (2) Ryszard Granica
Tomasz Szczęsny
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Renault 5 Alpine 2. gr. II kl. 8 2:41:25
9. 7. (1)
5. (2)
Stanisław Skrzynecki
Marek Jaczewski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8 2:47:57
10. 6. (2) Stanisław Wyka
Karol Piekarski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Ford Escort RS 2000 3. gr. II kl. 9-15 2:49:31
11. 8. (1)
7. (2)
Paweł Przybylski
Mirosław Danek
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Polski Fiat 125p 1500 3. gr. II kl. 8 2:49:46
12. 9. (1) Sergiei Vukovich
Andris Zvingievitsh
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:49:48
13. 10.(1)
8. (2)
Mariusz Kostrzak
Witold Bogdański
PL
PL
GAMK Budowlani Gdańsk Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 8 2:51:13
14. 11.(1) Atanas Atanasov
Ivanka Atanasova
BG
BG
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:52:00
15. 9. (2) Andrzej Witkowicz
Marek Oziębło
PL
PL
Automobilklub Krakowski Volkswagen Golf GTi 3. gr. I kl. 8 2:52:13
16. 12.(1)
10.(2)
Ryszard Adamek
Jerzy Stopa
PL
PL
Automobilklub Krakowski Łada 1500 S 4. gr. I kl. 8 2:56:11
17. 13.(1)
11.(2)
Janusz Szerla
Andrzej Orłowski
PL
PL
FSM -  Automobilklub Beskidzki
Automobilklub Krakowski
Polski Fiat 126p 650 1. gr. II kl. 1-3

2:56:32

18. 14.(1)
12.(2)
Tomasz Barański
Sławomir Wysmyk
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 650 2. gr. II kl. 1-3 2:56:52
19. 15.(1)
13.(2)
Dariusz Poletyło
Bohdan Modliński
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 5. gr. I kl. 8 2:58:03
20. 16.(1)
14.(2)
Grzegorz Malinowski
Krzysztof Godwod
PL
PL
Automobilklub Warszawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Polski Fiat 125p 1500 6. gr. I kl. 8 2:59:06
21. 17.(1)
15.(2)
Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
PL
PL
Automobilklub Częstochowski Łada 21011 4. gr. II kl. 8 3:03:08
22. 18.(1)
16.(2)
Jerzy Poznański
Andrzej Wojnar
PL
PL
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 4-7 3:04:14
23. 19.(1)
17.(2)
Wiesław Stec
Zbigniew Stec
PL
PL
Automobilklub Lubelski Polski Fiat 125p 1500 5. gr. II kl. 8 3:05:59
24. 18.(2) Jerzy Kobyliński
Andrzej Wodziński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 7. gr. I kl. 8 3:06:34
25. 20.(1)
19.(2)
Krzysztof Koronkiewicz
Ryszard Korga
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 6. gr. II kl. 8 3:15:30
26. 21.(1)
20.(2)
Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 650 3. gr. II kl. 1-3 3:17:28
27. 22.(1)
21.(2)
Robert Kępka
Jacek Biasion
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 4. gr. II kl. 1-3 3:19:25
28. 23.(1)
22.(2)
Zbigniew Sternal
Karol Widawski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 7. gr. II kl. 8 3:22:23
29. 24.(1)
23.(2)
Henryk Pinis
Adam Mazurek
PL
PL
Automobilklub Beskidzki
Automobilklub Śląski
Polski Fiat 126p 650 1. gr. I kl. PF 126p 600 + 650

3:22:59

30. 25.(1)
24.(2)
Robert Gryczyński
Janusz Lorenz
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 2. gr. I kl. PF 126p 600 + 650 3:23:53
31. 25.(2) Krzysztof Adamski
Wiesław Gaik
PL
PL
Automobilklub Krakowski Zastava 1100p 2. gr. II kl. 4-7 3:26:43
32. 26.(1)
26.(2)
Krzysztof Winkowski
Paweł Grzegorczyk
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 650 3. gr. I kl. PF 126p 600 + 650 3:27:40
33. 27.(1) Slavczo Christov
Stojan Radev
BG
BG
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 3:41:05
34. 28.(1)
27.(2)
Jerzy Janik
Zdzisław Swaczyna
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 4. gr. I kl. PF 126p 600 + 650 3:42:30
35. 29.(1)
28.(2)
Konstanty Kawardzis
Robert Salwa
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 650 5. gr. II kl. 1-3 3:45:36
36. 30.(1)
29.(2)
Marek Ryndak
Tadeusz Kwiatek
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p 650 6. gr. II kl. 1-3 3:48:09
37. 31.(1)
30.(2)
Krzysztof Sanecznik
Marian Nowak
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 5. gr. I kl. PF 126p 600 + 650 3:48:25
38. 32.(1)
31.(2)
Andrzej Szyjkowski
Kazimierz Krawczyk
PL
PL
Automobilklub Gorzowski Polski Fiat 126p 650 7. gr. II kl. 1-3 3:51:12
39. 32.(2) Lesław Orski
Stanisław Hałasa
PL
PL
GAMK Budowlani Gdańsk Renault 5 Alpine 8. gr. II kl. 8 3:54:35
40. 33.(1)
33.(2)
Jerzy Wierzbołowski
Janusz Błaszkiewicz
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 9. gr. II kl. 8 3:57:43
41. 34.(1)
34.(2)
Andrzej Pięta
Paweł Ciężki
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 650 8. gr. II kl. 1-3 3:59:48
42. 35.(1)
35.(2)
Piotr Ogrodzki
Stanisław Niwczyk
PL
PL
Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p 600 6. gr. I kl. PF 126p 600 + 650 4:08:15
43. 36.(1)
36.(2)
Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
PL
PL
FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 7. gr. I kl. PF 126p 600 + 650 4:08:36
44. 37.(1)
37.(2)
Andrzej Iwaszkiewicz
Adam Przyborowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 600 8. gr. I kl. PF 126p 600 + 650 4:30:31
45. 38.(2) Dariusz Smoliński
Tadeusz Burkacki
PL
PL
Automobilklub Śląski Autobianchi A 112 Abarth 3. gr. II kl. 4-7 4:35:52

(1) - miejsca w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Pokoju i Przyjaźni
(2)
- miejsca w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Odpadli m. in.:
  Tadeusz Betlej
Piotr Wróbel
PL
PL
Automobilklub Krakowski Renault 5 TS gr. II kl. 4-7

(wypadek)

  Jerzy Szulc
Lech Wójcik
PL
PL
Automobilklub Łódzki Zastava 1100p gr. II kl. 4-7 (defekt)
  Krzysztof Łudzeń
Zbigniew Dziadkowiec
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p 600 + 650

(wypadek)

Nie wystartowali:
  Jan Krzemiński
Tomasz Krzemiński
PL
PL
Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 600 gr. II kl. 1-3  
Wystartowało 66 załóg, ukończyło rajd 45.

<< 1 el. RSMP 1982 - R. Krakowski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1982] [3 el. RSMP 1982 - R. Wisły >>
<< Rajd Polski 1980] [Rajd Pokoju i Przyjaźni 1983 >>
[Rajd Pokoju i Przyjaźni 1982 - lista zgłoszeń]