<< 3 el. RSMP 1982 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1983] [2 el. RSMP 1983 - R. Pokoju i Przyjaźni >>


15-17.04.1983 - 8. Rajd Krokusy - 1 eliminacja RSMP

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 754 km, w tym 33 próby sportowe (32 odcinki specjalne + 1 próba SW) o łącznej długości 242 km. Odwołano OS 6 i OS 11.
Nawierzchnia: asfalt i szuter.
Pogoda: deszcz, śnieg, mgła, lód na trasie.

1. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Opel Kadett GT / E 1. m. w gr. II kl. 9-15 2:14:48,3
2. Wiktor Polak
Marcin Osiowski
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Warszawski
Talbot 1600 TI 1. m. w gr. II kl. 8 2:21:29,8
3. Ryszard Granica
Tomasz Szostak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Stomil SGPiS Warszawa
Renault 5 Alpine 2. m. w gr. II kl. 8 2:25:12,7
4. Józef Ważny
Janusz Książkiewicz
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 1. m. w gr. A kl. FSO 2:32:03,4
5. Paweł Przybylski
Jan Matłacz
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 3. m. w gr. II kl. 8 2:32:09,4
6. Grzegorz Malinowski
Marek Pawłowski
Automobilklub Warszawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Polski Fiat 125p 1600 2. m. w gr. A kl. FSO 2:33:51,3
7. Marek Sadowski
Wojciech Malanowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. m. w gr. I kl. 1-8 2:36:44,4
8. Jerzy Kobyliński
Piotr Perłowski
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 2. m. w gr. I kl. 1-8 2:38:27,6
9. Janusz Szerla
Krzysztof Janarek
FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 1. m. w gr. II kl 1-3 2:42:31,2

10.

Tomasz Szczęsny
Marek Jaczewski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. m. w gr. A kl. FSO 2:45:55,5

11.

Romuald Chałas
Grzegorz Gac
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. m. w gr. I kl. 1-8 2:47:54,2

12.

Mariusz Kostrzak
Witold Bogdański
Automobilklub Śląski Polonez 1500 4. m. w gr. A kl. FSO 2:48:14,9

13.

Sławomir Barszczewski
Dariusz Palonka
Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 4. m. gr. I kl. 1-8 2:48:56,5

14.

Andrzej Tarwacki
Zygmunt Zalewski
Automobilklub Dolnośląski Polonez 1500 5. m. gr. I kl. 1-8 2:49:56,4
15. Stanisław Wyka
Karol Piekarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Ford Escort 2000 RS 2. m. w gr. II kl. 9-15 2:50:28,7
16. Jerzy Poznański
Marek Sztromajer
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 1. m. w gr. II kl. 4-7 2:50:46,9
17. Tadeusz Betlej
Piotr Wróbel
Automobilklub Krakowski Volkswagen Golf GTI 6. m. gr. I kl. 1-8 2:51:04,6
18. Andrzej Bagiński
Wojciech Rutkiewicz
Automobilklub Morski Renault 5 Alpine 4. m. w gr. II kl. 8 2:52:33,5
19. Wiesław Stec
Zbigniew Stec
Automobilklub Lubelski Polski Fiat 125p 1500 5. m. w gr. A kl. FSO 2:52:39,8
20. Andrzej Nowak
Włodzimierz Landau
Automobilklub Opolski Polski Fiat 125p 1500 6. m. w gr. A kl. FSO 2:53:30,0
21. Włodzimierz Janeczek
Janusz Macheta
Automobilklub Krakowski Opel Kadett GT / E 3. m. w gr. II kl. 9-15 2:55:23,7

22.

Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 7. m. w gr. A kl. FSO

3:00:52,6

23. Robert Kępka
Jacek Biasion
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 1. m. w gr. I kl. FSM 3:09:01,1
24. Krzysztof Winkowski
Paweł Grzegorczyk
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 650 2. m. w gr. I kl. FSM 3:09:42,0
25. Andrzej Lubertowicz
Bartłomiej Baniowski
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 600 3. m. w gr. I kl. FSM 3:11:44,8
26. Juliusz Szulc
Lech Wójcik
Automobilklub Łódzki Zastava 1300 2. m. w gr. II kl. 4-7 3:12:05,3
27. Tadeusz Burkacki
Przemysław Wojciechowski
Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p 650 4. m. w gr. I kl. FSM 3:15:30,4
28. Mirosław Danek
Zbigniew Moczyński
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 650 5. m. w gr. I kl. FSM 3:15:41,2
29. Andrzej Szyjkowski
Krzysztof Krawczyk
Automobilklub Gorzowski
Automobilklub Zielonogórski
Polski Fiat 126p 650 2. m. w gr. II kl 1-3 3:19:42,3
30. Andrzej Pięta
Paweł Ciężki
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 650 3. m. w gr. II kl 1-3 3:28:57,2
31. Kazimierz Melwiński
Andrzej Bociek
Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p 650 6. m. w gr. I kl. FSM 3:30:35,4

32.

Krzysztof Sanecznik
Marian Nowak
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 7. m. w gr. I kl. FSM

3:31:12,1

33. Jerzy Kauczyński
Jerzy Komakowski
Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p 650 4. m. w gr. II kl 1-3 3:35:09,9
34. Ryszard Hornik
Karol Porębski
Automobilklub Dolnośląski Polonez 1600 5. m. w gr. II kl. 8 4:10:32,7

Odpadli:

OS 24 Andrzej Witkowicz
Marek Oziębło
Automobilklub Krakowski Volkswagen Golf GTI gr. I kl. 1-8

(silnik)

OS 12 Stanisław Skrzynecki
Krzysztof Szymczak
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. A kl. FSO  
OS 12 Andrzej Białowąs
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1600 gr. A kl. FSO  
OS 12 Andrzej Wodziński
Artur Gos
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 5 Alpine gr. I kl. 1-8  
OS 12 Józef Kus
Jerzy Marszałek
Automobilklub Krakowski Renault 5 TL gr. II kl. 4-7  
OS 12 Henryk Krystoń
Jan Krupa
Automobilklub Karkonoski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 4-7  
OS 12 Wiesław Surynowicz
Waldemar Jarosławski
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 4-7  
OS 12 Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3

(alternator)

OS 12 Jan Krzemiński
Tomasz Krzemiński
Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
OS 12 Robert Herba
Tomasz Ryborz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
OS 12 Robert Gryczyński
Wojciech Kruzel
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 gr. I kl. FSM  
OS 9 Ryszard Adamek
Jerzy Stopa
Automobilklub Krakowski FSO 1500 gr. A kl. FSO  
OS 9 Krzysztof Knobloch
Arkadiusz Goryl
Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
OS 8 Bogusław Zymon
Jan Brońka
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
OS 7 Lesław Orski
Stanisław Hałasa
GAMK Budowalani Gdańsk Renault 5 Alpine gr. II kl. 8  

OS 7

Waldemar Doskocz
Przemysław Moszczyński
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
OS 1 Andrzej Koper
Jacek Lewandowski
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine gr. II kl. 8

(skrzynia
biegów)

OS 1 Bogdan Wozowicz
Jan Wojciechowski
Stomil Dębica Ford Escort RS 2000 gr. II kl. 9-15

(defekt)

OS 1 Andrzej Kleina
Krzysztof Gęborys
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GT / E gr. II kl. 9-15  
OS 1 Marek Ryndak
Tadeusz Pacyna
Automobilklub Rzeszowski Łada 21011 gr. II kl. 8  
OS 1 Tadeusz Buksowicz
Ryszard Makuch
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
Polski Fiat 125p 1500 gr. A kl. FSO  
OS 1 Zbigniew Baran
Andrzej Mocie
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 4-7  
OS 1 Jacek Lis
Piotr Novak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
OS 1 Wiesław Cygan
Waldemar Goim
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
OS 1 Zygmunt Molin
Czesław Baranowski
Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  

Wystartowało 59 załóg, ukończyło rajd 34.

Zwycięzcy prób sportowych: Bublewicz - 28 OS-ów + SW; Polak - 2 OS-y

<< 3 el. RSMP 1982 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1983] [2 el. RSMP 1983 - R. Pokoju i Przyjaźni >>