<< 1 el. RSMP 1983 - R Krokusy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1983] [3 el. RSMP 1983 - R. Kormoran >>


9-10.07.1983 Rajd Pokoju i Przyjaźni - 2 eliminacja RSMP (+ eliminacja Pucharu Pokoju i Przyjaźni)

Baza rajdu: Wrocław.
Dystans: 771 km, w tym 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 242,5 km.
Pogoda: gorąco, sucho.

1. (1.*) Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Polonez 2000 1. m. w gr. II kl. 9-15 2:20:26
2.   Svatopluk Kvaizar
Jiri Janecek
CS
CS
  Skoda 130 RS (gr. II) 2:22:25
3.   Vaclav Blachna
Pavel Schovanek
CS
CS
  Skoda 130 RS (gr. II) 2:23:45
4. (2.*) Andrzej Koper
Jacek Lewandowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 1. m. w gr. II kl. 8 2:25:17
5. (3.*) Adam Polak
Zbigniew Kabulski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polonez 2000 2. m. w gr. II kl. 9-15 2:28:04
6.   Georgi Petrov
Ivan Tonev
BG
BG
  Renault 5 Alpine (gr. II) 2:28:47
7.   Vallo Soots
Toomas Putmaker
SU
SU
  Łada 1600 (gr. II kl. 8) 2:29:34
8.   Joel Tammeka
Ants Kulgavee
SU
SU
  Łada 1600 (gr. II kl. 8) 2:30:02
9.   Heiki Ohu
Toomas Diener
SU
SU
  Łada 1600 (gr. II kl. 8) 2:31:11
10. (4.*) Ryszard Granica
Tomasz Szostak
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Stomil SGPiS Warszawa
Renault 5 Alpine 2. m. w gr. II kl. 8 2:34:01
11.   Raido Ruutel
Tonu Vunn
SU
SU
  Łada 1600 (gr. II kl. 8) 2:35:16
12. (5.*) Józef Ważny
Janusz Książkiewicz
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn FSO 1500 1. m. w gr. A kl. FSO 2:42:02
13. (6.*) Andrzej Białowąs
Wojciech Ondraczek
PL
PL
Automobilklub Śląski FSO 1500 2. m. w gr. A kl. FSO 2:43:07
14. (7.*) Grzegorz Malinowski
Marek Pawłowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
FSO 1600 3. m. w gr. A kl. FSO 2:44:32
15.   Wolfgang Grube
Roland Schmidtchen
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. II) 2:45:00
16.   Todor Niedialkov
Atanas Jordanov
BG
BG
  Łada 1600 (gr. II kl. 8) 2:46:08
17. (8.*) Tadeusz Buksowicz
Ryszard Makuch
PL
PL
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
Polski Fiat 125p 1500 4. m. w gr. A kl. FSO 2:46:46
18.   Ludovic Balint
Dan Amarica
R
R
  Dacia 1300 (kl. A-5) 2:46:58
19.   Reiner Pohlmann
Wolfgang Scherbarth
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. II) 2:48:12
20.   Bernd Melson
Peter Bresagk
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. II) 2:48:26
21. (9.*) Mariusz Kostrzak
Witold Bogdański
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 5. m. w gr. A kl. FSO 2:49:40
22.   Michai Costineau
Gheorghe Barbu
R
R
  Dacia 1300 (kl. A-5) 2:55:41
23. (10.*) Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
PL
PL
Automobilklub Częstochowski Łada 1300 1. m. w gr. II kl. 4-7 2:58:09
24.   Edvardas Jakas
George Valden
SU
SU
  Łada 1600 (gr. II) 3:00:01
25. (11.*) Jerzy Poznański
Andrzej Wojnar
PL
PL
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 2. m. w gr. II kl. 4-7 3:00:40
26. (12.*) Andrzej Bagiński
Wojciech Rutkiewicz
PL
PL
Automobilklub Morski Renault 5 Alpine 3. m. w gr. II kl. 8 3:00:42
27.   Andre Blocsey
Reiner Friedman
DDR
DDR
  Łada (gr. N) 3:00:49
28. (13.*) Wiesław Stec
Zbigniew Stec
PL
PL
Automobilklub Lubelski Polski Fiat 125p 1300 3. m. w gr. II kl. 4-7 3:01:56
29. (14.*) Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
PL
PL
FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 1. m. w gr. II kl. 1-3 3:02:54
30.   Florin Mateescu
Mircea Panaite
R
R
  Dacia 1300 (gr. II kl. 7) 3:03:59
31. (15.*) Andrzej Tarwacki
Zygmunt Zalewski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polonez 1500 6. m. w gr. A kl. FSO 3:05:47
32. (16.*) Romuald Chałas
Grzegorz Gac
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. m. w gr. I kl. 1-8 3:07:07
33. (17.*) Dariusz Poletyło
Michał Gąsiewicz
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 2. m. w gr. I kl. 1-8  
34. (18.*) Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 7. m. w gr. A kl. FSO  
35. (19.*) Wojciech Malanowski
Jerzy Substyk
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. m. w gr. I kl. 1-8  
36. (20.*) Sławomir Barszczewski
Dariusz Palonka
PL
PL
Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 4. m. w gr. I kl. 1-8  
37. (21.*) Michał Pinis
Adam Mazurek
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Polski Fiat 126p 650 1. m. w gr. I kl. FSM  
38. (22.*) Wiesław Surynowicz
Marek Sztromajer
PL
PL
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 4. m. w gr. II kl. 4-7  
39.   Slavczo Christov
Stojan Radev
BG
BG
  Łada 1600 (gr. II kl. 8)  
40. (23.*) Ryszard Plucha
Anna Czarnecka
PL
PL
Stomil SGPiS Warszawa Łada 1500 5. m. w gr. I kl. 1-8  
41. (24.*) Krzysztof Winkowski
Paweł Grzegorczyk
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 650 2. m. w gr. I kl. FSM  
42. (25.*) Marcin Osiowski
Wanda Rutkiewicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Ford Escort RS 2000 3. m. w gr. II kl. 9-15  
43. (26.*) Kazimierz Melwiński
Andrzej Bociek
PL
PL
Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p 650 3. m. w gr. I kl. FSM  
44. (27.*) Andrzej Lubertowicz
Bartłomiej Baniowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 600 4. m. w gr. I kl. FSM  
45. (28.*) Marek Ryndak
Tadeusz Kwiatek
PL
PL
Automobilklub Rzeszowski Łada 1300 5. m. w gr. II kl. 4-7  
46. (29.*) Andrzej Pięta
Paweł Ciężki
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 650 2. m. w gr. II kl. 1-3  
47. (30.*) Andrzej Nowak
Włodzimierz Landau
PL
PL
Automobilklub Opolski Polski Fiat 125p 1500 8. m. w gr. A kl. FSO  
48. (31.*) Robert Starkowski
Krzysztof Płachciński
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 650 3. m. w gr. II kl. 1-3  
49. (32.*) Robert Gryczyński
Robert Herba
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 5. m. w gr. I kl. FSM  
50. (33.*) Jerzy Kauczyński
Jerzy Komakowski
PL
PL
Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p 650 4. m. w gr. II kl. 1-3  
51. (34.*) Włodzimierz Cierliński
Janusz Wojciechowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Łódzki
Polski Fiat 126p 650 5. m. w gr. II kl. 1-3  

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Odpadli m. in.:

  Ryszard Adamek
Jerzy Stopa

PL
PL

Automobilklub Krakowski FSO 1500 gr. A kl. FSO

(silnik)

  Bogdan Wozowicz
Jan Wojciechowski

PL
PL

Stomil Dębica Ford Escort RS 2000 gr. II kl. 9-15

(wypadek)

  Tadeusz Betlej
Piotr Wróbel

PL
PL

Automobilklub Krakowski Volkswagen Golf GTI gr. I kl. 1-8 (defekt)
  Janusz Szerla
Krzysztof Janarek
PL
PL
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3 (defekt)
  Wiktor Polak
Małgorzata Bajorska
PL
PL
Automobilklub Krakowski Talbot 1600 TI gr. II kl. 8 (defekt)

Wystartowało 99 załóg, ukończyło rajd 51

Klasyfikacja zespołowa do Mistrzostw Polski:

1.

Automobilklub Warszawski I

21 pkt.

2.

Autoklub Rzemieślnik Warszawa

19 pkt.

3.

Automobilklub Warszawski II

19 pkt.


<< 1 el. RSMP 1983 - R Krokusy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1983] [3 el. RSMP 1983 - R. Kormoran >>