<< RSMP 1984] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1986 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1985

19-20.01.1985 1 eliminacja RSMP 1. Zimowy Rajd Dolnośląski  
19-20.04.1985 2 eliminacja RSMP 10. Rajd Krakowski  
17-18.08.1985 3 eliminacja RSMP 13. Rajd Elmot  
28-29.09.1985 4 eliminacja RSMP 33. Rajd Wisły  
18-19.10.1985 5 eliminacja RSMP 19. Rajd Warszawski Lista startowa
16-17.11.1985 6 eliminacja RSMP 13. Rajd Kormoran  

Lista priorytetowa PZM na sezon 1985

Lista priorytetowa przyznawała numery startowe 20-tce najlepszych kierowców rajdowych kraju. Do ustalenia kolejności brano wyniki za 3 lata w wymiarze: 50% punktów za rok 1982, 75% za 1983, 100% za 1984 oraz dodatkowo 30% punktów zdobytych w Rajdzie Polski 1984.

1. Błażej Krupa
2. Marian Bublewicz
3. Andrzej Koper
4. Paweł Przybylski
5. Andrzej Witkowicz
6. Mariusz Kostrzak
7. Grzegorz Malinowski
8. Marek Sadowski
9. Andrzej Bagiński
10. Ryszard Adamek
11. Ryszard Granica
12. Wiktor Polak
14. Jerzy Poznański
15. Tadeusz Buksowicz
16. Dariusz Poletyło
17. Romuald Chałas
18. Mirosław Krachulec
19. Wojciech Malanowski
20. Andrzej Lubiak
21. Wiesław Stec

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1985

Klasyfikacja generalna:
1. Andrzej Koper Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo; Renault 5 Turbo 222 pkt
2. Mariusz Kostrzak
Marek Smolec
Automobilklub Śląski
Automobilklub Podlaski
Łada 2105 MTX 199 pkt.
3. Marian Bublewicz FSO - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 Turbo 196 pkt.
4. Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 184 pkt.
5. Krzysztof Gęborys Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo 176 pkt.
6. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 167 pkt.
7. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Automobilklub Warszawski FSO 1600 164 pkt.
8. Robert Kępka
Jacek Biasion
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 159 pkt.
9. Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski FSO 1600 155 pkt.
10. Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
Automobilklub Krakowski FSO 1600 150 pkt.

11.

Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
OBR FSM - KS Maraton Warszawa Polski Fiat 126p 149 pkt.
12. Ryszard Żyszkowski FSO - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 Turbo 146 pkt.
13. Tadeusz Buksowicz Automobilklub Warszawski Polonez 1600 145 pkt.

14.

Waldemar Kramarz Automobilklub Krakowski FSO 1300 143 pkt.

15.

Janusz Wojtyna Automobilklub Łódzki Polonez 2000 143 pkt.

16.

Krzysztof Senft
Gloria Kossak
Automobilklub Krakowski Vauxhall Nova SR 136 pkt.
17. Bogdan Wozowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS 128 pkt.
18. Janusz Szerla
Zbigniew Baran
Automobilklub Krakowski FSO 1600 123 pkt.
19. Sławomir Barszczewski Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 117 pkt.
20. Lesław Orski Automobilklub Śląski Volkswagen Golf GTI; Renault 5 111 pkt.
21. Dariusz Poletyło Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500, FSO 1600 109 pkt.
22. Czesław Zadygowicz
Tadeusz Wieczeryński
Automobilklub Podlaski Łada 2105 MTX 104 pkt.
23. Wiktor Polak Automobilklub Krakowski Talbot Sunbeam Ti 101 pkt.
24. Piotr Banachowicz Automobilklub Krakowski FSO 1600 100 pkt.
25. Michał Kulikowski Automobilklub Morski FSO 1300 100 pkt.
26. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 96 pkt.
27. Krzysztof Winkowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 93 pkt.
28. Wojciech Malanowski FSO - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 Turbo; Polonez 1600 89 pkt.
29. Wiesław Cygan OBR FSM - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 89 pkt.
30. Ryszard Trzciński Automobilklub Krakowski Łada 2105 MTX 88 pkt.
31. Barbara Stępkowska Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS 85 pkt.
32. Grzegorz Niśkiewicz
Krzysztof Płachciński
Automobilklub Łódzki Opel Manta 85 pkt.
33. Jacek Lis
Paweł Wójtowicz
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 85 pkt.
34. Andrzej Lubertowicz
Mieczysław Bonior
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 79 pkt.
35. Janusz Makówka Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 77 pkt.
36. Andrzej Białowąs Automobilklub Śląski FSO 1600 75 pkt.
37. Bogdan Herink
Andrzej Wojakiewicz
Automobilklub Krakowski Łada 2105 69 pkt.
38. Janusz Książkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 68 pkt.
39. Waldemar Doskocz Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 65 pkt.
40. Piotr Świeboda Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 64 pkt.
41. Tomasz Szostak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p; FSO 1600 63 pkt.
42. Jerzy Poznański
Lech Wójcik
Automobilklub Podlaski
ELTA Łódź
Łada 2105 MTX 63 pkt.
43. Przemysław Moczyński Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 62 pkt.
44. Marek Ryndak KS Maraton Warszawa Łada 1600 60 pkt.
45. Krzysztof Łudzeń Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 60 pkt.
46. Artur Norin Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 55 pkt.
47. Stanisław Wyka
Karol Piekarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Ford Escort 2000 RS 55 pkt.
48. Stanisław Pawełczak Automobilklub Krakowski Zastava 1300 52 pkt.
49. Henryk Krystoń Automobilklub Krakowski FSO 1300 50 pkt.
50. Andrzej Szmerdt Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 50 pkt.
51. Zbigniew Moczyński Automobilklub Warszawski FSO 1500 46 pkt.
52. Ryszard Wąsek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 44 pkt.
53. Marcin Osiowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS 43 pkt.
54. Tomasz Chmiel SGPiS Warszawa Volkswagen Golf GTI 43 pkt.
55. Mirosław Bronisz Automobilklub Lubelski FSO 1300 43 pkt.
56. Andrzej Witkowicz Automobilklub Krakowski Audi 80 Quattro 41 pkt.
57. Dariusz Palonka Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 39 pkt.
58. Mirosław Kordek Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 37 pkt.
59. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 21011 37 pkt.
60. Władysław Starkowski
Wacław Janowski
Automobilklub Dolnośląski Fiat 128 35 pkt.
61. Jerzy Pajdak
Wojciech Bernecki
Automobilklub Krakowski Toyota Corolla 34 pkt.
62. Piotr Novak Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 34 pkt.
63. Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
Automobilklub Częstochowski Ford Escort 2000 RS 33 pkt.
64. Andrzej Pietrzak Automobilklub Śląski FSO 1600 33 pkt.
65. Józef Ważny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000 33 pkt.
66. Wojciech Stec Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p 32 pkt.
67. Jerzy Janik Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 29 pkt.
68. Jan Kościuszko Automobilklub Krakowski FSO 1600 29 pkt.
69. Witold Bogdański Automobilklub Śląski Renault 5 27 pkt.
70. Dariusz Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p; Polski Fiat 126p 27 pkt.
71. Andrzej Szyjkowski
Andrzej Martynkin
Automobilklub Gorzowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Polski Fiat 126p 25 pkt.
72. Krzysztof Bugaj Automobilklub Podkarpacki Polski Fiat 126p 25 pkt.
73. Wojciech Kruzel Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 24 pkt.
74. Marek Gąsecki SGPiS Stomil FSO 1600 24 pkt.
75. Tadeusz Szewczyk Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 23 pkt.
76. Cezary Wróblewski
Andrzej Wojnar
Automobilklub Podlaski FSO 1500 22 pkt.
77. Marek Nowacki
Mirosław Skrobotowicz
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 20 pkt.
78. Zdzisław Skrętkowicz
Janusz Skrętkowicz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 19 pkt.
79. Bogdan Krachulec
Roman Nowakowski
Automobilklub Częstochowski Łada 1500 18 pkt.
80. Marek Mateja Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 17 pkt.
81. Jacek Rosiak
Piotr Janczewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 17 pkt.
82. Marek Grzywnowicz SGPiS Warszawa FSO 1300 15 pkt.
83. Tadeusz Burkacki Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p 14 pkt.
84. Wiesław Kozłowski Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 13 pkt.
85. Jerzy Panicz Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p 13 pkt.
86. Waldemar Lasota ELTA Łódź Polski Fiat 126p 13 pkt.
87. Jerzy Wichrowski
Paweł Ciężki
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 11 pkt.
88. Marek Cienciała Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 8 pkt.
88. Jacek Kusociński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 8 pkt.
90. Wojciech Śmiechowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 7 pkt.
91. Bartłomiej Baniowski Automobilklub Krakowski FSO 1500 6 pkt.
92. Zygmunt Molin Automobilklub Cieszyński Renault 5 Alpine 5 pkt.
 
Klasa B-31:
1. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
FSO - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 Turbo 36 pkt.
2. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 18 pkt.
3. Stanisław Pawełczak Automobilklub Krakowski Zastava 1300 13 pkt.
4. Marek Ryndak KS Maraton Warszawa Łada 1600 10 pkt.
5. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 21011 9 pkt.
5. Andrzej Koper
Krzysztof Gęborys
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo 9 pkt.
5. Wojciech Malanowski FSO - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 Turbo 9 pkt.
8. Sławomir Barszczewski Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 9 pkt.
9. Andrzej Witkowicz Automobilklub Krakowski Audi 80 Quattro 6 pkt.
9. Dariusz Palonka Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 6 pkt.
11. Wiktor Polak Automobilklub Krakowski Talbot Sunbeam Ti 4 pkt.
11. Władysław Starkowski
Wacław Janowski
Automobilklub Dolnośląski Fiat 128 4 pkt.
13. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 3 pkt.
13. Lesław Orski
Witold Bogdański
Automobilklub Śląski Volkswagen Golf GTI 3 pkt.
15. Zygmunt Molin Automobilklub Cieszyński Renault 5 Alpine 2 pkt.
 
Klasa B-22:
1. Bogdan Wozowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS 27 pkt.
2. Janusz Wojtyna Automobilklub Łódzki Polonez 2000 20 pkt.

3.

Barbara Stępkowska Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS

18 pkt.

4. Grzegorz Niśkiewicz
Krzysztof Płachciński
Automobilklub Łódzki Opel Manta 17 pkt.
5. Stanisław Wyka
Karol Piekarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Ford Escort 2000 RS 10 pkt.
6. Marcin Osiowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS 9 pkt.
7. Józef Ważny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000 6 pkt.
7. Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
Automobilklub Częstochowski Ford Escort 2000 RS 6 pkt.
9. Tadeusz Szewczyk Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 3 pkt.
10. Andrzej Sikorski Automobilklub Dolnośląski   2 pkt.
 
Klasa B-21:
1. Mariusz Kostrzak
Marek Smolec
Automobilklub Śląski
Automobilklub Podlaski
Łada 2105 MTX 33 pkt.
2. Czesław Zadygowicz
Tadeusz Wieczeryński
Automobilklub Podlaski Łada 2105 MTX 18 pkt.
3. Ryszard Trzciński Automobilklub Krakowski Łada 2105 MTX 16 pkt.
4. Jerzy Poznański
Lech Wójcik
Automobilklub Podlaski
ELTA Łódź
Łada 2105 MTX 8 pkt.
5. Bogdan Krachulec
Roman Nowakowski
Automobilklub Częstochowski Łada 1500 2 pkt.
 
Klasa A-14:
1. Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 25 pkt.
2. Janusz Szerla
Zbigniew Baran
Automobilklub Krakowski FSO 1600 24 pkt.
3. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Automobilklub Warszawski FSO 1600 21 pkt.

4.

Tadeusz Buksowicz Automobilklub Warszawski Polonez 1600 14 pkt.
5. Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski FSO 1600 14 pkt.
6. Andrzej Białowąs Automobilklub Śląski FSO 1600 12 pkt.
7. Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
Automobilklub Krakowski FSO 1600 9 pkt.
8. Piotr Banachowicz Automobilklub Krakowski FSO 1600 8 pkt.
9. Dariusz Poletyło Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 7 pkt.
10. Wojciech Malanowski Automobilklub Warszawski Polonez 1600 6 pkt.
11. Janusz Książkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 6 pkt.
12. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 6 pkt.
13. Andrzej Pietrzak Automobilklub Śląski FSO 1600 2 pkt.
13. Jan Kościuszko Automobilklub Krakowski FSO 1600

2 pkt.

15.

Tomasz Szostak Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600

1 pkt.

 
Klasa A-13:
Nikt nie został sklasyfikowany, bo nie zostały spełnione warunki regulaminu RSMP 1985
 

Klasa A-12:

1. Krzysztof Senft
Gloria Kossak
Automobilklub Krakowski Vauxhall Nova SR 33 pkt.
2. Waldemar Kramarz Automobilklub Krakowski FSO 1300 25 pkt.
3. Michał Kulikowski Automobilklub Morski FSO 1300 18 pkt.

4.

Bogdan Herink
Andrzej Wojakiewicz
Automobilklub Krakowski Łada 2105 15 pkt.
5. Henryk Krystoń Automobilklub Krakowski FSO 1300 9 pkt.
5. Mirosław Bronisz Automobilklub Lubelski FSO 1300 9 pkt.
7. Marek Grzywnowicz SGPiS Warszawa FSO 1300 3 pkt.
 
Klasa A-11:
1. Robert Kępka
Jacek Biasion
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 33 pkt.
2. Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
OBR FSM - KS Maraton Warszawa Polski Fiat 126p 30 pkt.
3. Wiesław Cygan OBR FSM - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 19 pkt.
4. Piotr Świeboda Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 8 pkt.
5. Jacek Lis Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 8 pkt.
6. Zdzisław Skrętkowicz
Janusz Skrętkowicz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 6 pkt.
7. Waldemar Doskocz Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 6 pkt.
8. Krzysztof Bugaj Automobilklub Podkarpacki Polski Fiat 126p 4 pkt.
9. Mirosław Kordek Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 4 pkt.
10. Zbigniew Moszczyński Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 4 pkt.
11. Andrzej Szyjkowski
Andrzej Martynkin
Automobilklub Gorzowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Polski Fiat 126p 3 pkt.
11. Wojciech Kruzel Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 3 pkt.
13. Andrzej Szmerdt
Wiesław Kozłowski
Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 2 pkt.
 
Klasa N-02:
1. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 18 pkt.
2. Artur Norin Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 12 pkt.
3. Zbigniew Moczyński Automobilklub Warszawski FSO 1500 10 pkt.
4. Dariusz Poletyło
Tomasz Szostak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 9 pkt.
5. Dariusz Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 6 pkt.
6. Cezary Wróblewski
Andrzej Wojnar
Automobilklub Podlaski FSO 1500 4 pkt.
7. Bartłomiej Baniowski Automobilklub Krakowski FSO 1500 3 pkt.
 
Klasa N-01:
1. Krzysztof Winkowski
Robert Moritz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 36 pkt.
2. Janusz Makówka Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 25 pkt.
3. Krzysztof Łudzeń Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 19 pkt.
4. Andrzej Lubertowicz Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 16 pkt.
5. Piotr Novak Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 11 pkt.
6. Ryszard Wąsek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 9 pkt.
7. Jerzy Janik Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 8 pkt.
8. Jacek Rosiak
Piotr Janczewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 6 pkt.
9. Tadeusz Burkacki Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p 6 pkt.
10. Jerzy Panicz Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p 3 pkt.
11. Jerzy Wichrowski
Paweł Ciężki
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 2 pkt.
12. Waldemar Lasota ELTA Łódź Polski Fiat 126p 2 pkt.
13. Jerzy Ważek
Jacek Kusociński
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Łódzki
Polski Fiat 126p 1 pkt.
 
Klasyfikacja o tytuł najlepszego pilota (licencja II R):
1. Maciej Hołuj Automobilklub Krakowski FSO 1600 155 pkt.
2. Tadeusz Kołczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 144 pkt.
3. Janusz Bronikowski Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 143 pkt.
4. Jacek Wypych Automobilklub Łódzki Polonez 2000 143 pkt.
5. Marek Omelańczuk OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 139 pkt.
6. Jacek Lisicki Automobilklub Warszawski Polonez 1600 106 pkt.
7. Małgorzata Bajorska Automobilklub Krakowski Talbot Sunbeam Ti 101 pkt.
8. Maciej Pasławski Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 96 pkt.
9. Andrzej Pabis Automobilklub Krakowski Łada 2105 MTX 88 pkt.
10. Krzysztof Żelechowski Automobilklub Morski FSO 1300 80 pkt.
11. Andrzej Mocie Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 77 pkt.
12. Janusz Sękowski Automobilklub Śląski FSO 1600 75 pkt.
13. Zdzisław Swaczyna OBR FSM - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 55 pkt.
14. Artur Skorupa Automobilklub Krakowski   55 pkt.
15. Leszek Adamczyk Automobilklub Krakowski FSO 1600 54 pkt.
16. Edward Korta Automobilklub Krakowski Zastava 1300 52 pkt.
17. Paweł Ciurzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 21011 47 pkt.
18. Cezary Musiał Automobilklub Krakowski   46 pkt.
19. Tadeusz Drozd Automobilklub Lubelski FSO 1300 43 pkt.
20. Andrzej Turczyński Automobilklub Krakowski Audi 80 Quattro 41 pkt.
21. Wojciech Król Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 41 pkt.
22. Jacek Kutkowski Automobilklub Zabrzański   39 pkt.
23. Józef Łoboziak Automobilklub Beskidzki   37 pkt.
24. Marcin Kuliszczak Automobilklub Morski   35 pkt.
25. Krzysztof Koczur OBR FSM - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 34 pkt.
26. Wojciech Rutkiewicz Automobilklub Morski   33 pkt.
27. Andrzej Stawski Automobilklub Morski   32 pkt.
28. Tadeusz Gasiński Automobilklub Beskidzki   29 pkt.
29. Maciej Pyszny Autoklub Rzemieślnik Warszawa   28 pkt.
30. Tomasz Pszczółkowski Automobilklub Warszawski FSO 1500 26 pkt.
31. Jerzy Męka Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 26 pkt.
32. Wojciech Witkowicz Automobilklub Podlaski   25 pkt.
33. Edward Gulanowski Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 25 pkt.
34. Piotr Prokulewicz Automobilklub Śląski   24 pkt.
34. Tomasz Chmiel SGPiS Warszawa Volkswagen Golf GTI 24 pkt.
36. Mieczysław Banior Automobilklub Krakowski   23 pkt.
37. Marek Jaczewski Automobilklub Warszawski   20 pkt.
38. Zdzisław Ziemczonek Automobilklub Dolnośląski   18 pkt.
39. Dariusz Gutkowski SGPiS Warszawa   15 pkt.
40. Jacek Borowiec Automobilklub Zabrzański   14 pkt.
41. Mariusz Flisowski Automobilklub Sudecki   13 pkt.
42. Adam Adamski Automobilklub Opolski   12 pkt.
43. Mirosław Knapik Automobilklub Śląski   9 pkt.
44. Stefan Szczepański Automobilklub Warszawski   8 pkt.
45. Roman Kubala Automobilklub Cieszyński   5 pkt.
46. Mikołaj Madej Automobilklub Łódzki   3 pkt.
 
Puchar FSO:
1. Waldemar Kramarz Automobilklub Krakowski FSO 1300 74 pkt.
2. Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 67 pkt.
3. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 64 pkt.
4. Janusz Wojtyna Automobilklub Łódzki Polonez 2000 64 pkt.
5. Michał Kulikowski Automobilklub Morski FSO 1300 60 pkt.
6. Romuald Chałas Automobilklub Warszawski FSO 1600 56 pkt.
7. Janusz Szerla Automobilklub Krakowski FSO 1600 55 pkt.
8. Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski FSO 1600 47 pkt.
9. Dariusz Poletyło Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500, FSO 1600 41 pkt.
10. Tomasz Stawowczyk Automobilklub Krakowski FSO 1600 37 pkt.
 
Puchar FSM:
1. Robert Kępka Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 90 pkt.
2. Krzysztof Winkowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 86 pkt.
3. Janusz Makówka Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 62 pkt.
4. Krzysztof Łudzeń Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 52 pkt.
5. Andrzej Lubertowicz Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 51 pkt.
6. Jacek Lis Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 36 pkt.
7. Piotr Świeboda Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 28 pkt.
8. Jerzy Janik Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 28 pkt.
9. Ryszard Wąsek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 25 pkt.
10. Waldemar Doskocz Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 21 pkt.
 

Klasyfikacja zespołowa:

1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 33 pkt.
2. Automobilklub Krakowski I 32 pkt.
3. Automobilklub Śląski 27 pkt.

4.

Automobilklub Warszawski 24 pkt.
5. Automobilklub Krakowski II 11 pkt.
6. Automobilklub Krakowski III 6 pkt.
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w RSMP na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa B - Samochody GT wyprodukowane w ilości co najmniej 200 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Dopuszczalne takie same przeróbki jak dla wozów grupy A. W RSMP dopuszczano także samochody gr. B bez homologacji.
W RSMP grupy N, A i B podzielone były na klasy:
- N-01 - markowa Polski Fiat 126p gr. N
- N-02 - samochody gr. N do 1600 cm3
- A-11 - samochody gr. A do 700 cm3
- A-12 - samochody gr. A do 1300 cm3
- A-13 - samochody gr. A powyżej 1300 cm3
- A-14 - markowa FSO 1600 i Polonez 1600 gr. A
- B-21 - samochody gr. B do 1600 cm3
- B-22 - samochody gr. B ponad 1600 cm3
- B-31 - prototypy i samochody nie homologowane

System punktacji w RSMP:
W klasyfikacji generalnej za kolejne miejsca przyznawano przyznawano: 50-46-43-41-40-39-38 punktów itd. Punkty w klasach przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1.


Źródła:
- Informator sportowo-turystyczny Polskiego Związku Motorowego 1986
- Motor 1985
- Przegląd Sportowy 1985
- Informator Rajdu Krokusy 1985
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Materiały: Krzysztof Łudzeń, Mirek:), Kaczmarek, Grzegorz Chyła, Romuald Chałas


<< RSMP 1984] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1986 >>