<< RSMP 1985] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1987 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1986

11-12.01.1986 1 eliminacja RSMP 2. Zimowy Rajd Dolnośląski    
5-6.04.1986 2 eliminacja RSMP 14. Rajd Elmot   Filmy
31.05-1.06.1986 3 eliminacja RSMP 11. Rajd Krakowski    
20-21.09.1986 4 eliminacja RSMP 34. Rajd Wisły    
7.10.1986 5 eliminacja RSMP 14. Rajd Kormoran    
24-26.10.1986 6 eliminacja RSMP 20. Rajd Warszawski Lista startowa  

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1986

Klasyfikacja generalna:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Mariusz Kostrzak Automobilklub Śląski Toyota Corolla 39 43 40 41 (39) 50 213

2.

Romuald Chałas Automobilklub Warszawski FSO 1600 41 39 37 38   46 201

3.

Zbigniew Baran Automobilklub Krakowski Polonez 2000; FSO 1600 33 36   40 36 41 186

4.

Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600; FSO 1500 36 41 27 37 41   182

5.

Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn FSO 1500; FSO 1600 34 32 28 (23) 40 40 174
6. Zbigniew Atłowski Automobilklub Warszawski FSO 1600 41 39   38   46 164
7. Michał Kulikowski Automobilklub Morski Łada 2105 VFTS 28 34 36 28 28   154
8. Ryszard Adamek Automobilklub Krakowski Polonez 2000   36   40 36 41 153

9.

Bogdan Herink Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600; Łada 2105

37

8

38

34

34

 

151

10.

Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
FSO Sport OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Polonez 2000 Turbo 50 50     50  

150

11.

Robert Kępka FSM - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 30   25 22 32 37 146
12. Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Renault 5 Turbo   46   50 46   142
13. Andrzej Koper
Krzysztof Gęborys
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo 43   50 46     139
14. Andrzej Białowąs Automobilklub Śląski Polonez 2000; FSO 1600   37 31 31   39 138
15. Stanisław Pawełczak
Edward Korta
Automobilklub Sudecki Łada 2105 19 31 34 24 27   135
16. Lesław Orski Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTI     46 43 43   132
17. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski FSO; Opel Manta 2000 31   30 32   36 129
18. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski Łada 2105 15 29 22 29 33   128
19. Wojciech Kruzel Automobilklub Śląski FSO 1600; FSO 1500 23 41 26 35     125
20. Robert Gryczyński Automobilklub Śląski FSO 1500; Polonez 1600 23   26 35 35   119
21. Marek Ryndak KS Maraton Warszawa FSO 1300 25 30     29 33 117
22. Waldemar Doskocz Automobilklub Śląski FSO 1300 (14) 22 21 18 22 30 113
23. Dariusz Poletyło Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600; FSO 1500   38   30 38   106
24. Tadeusz Buksowicz
Wojciech Malanowski
Automobilklub Warszawski Polonez 1600; FSO 1600     35 33 37   105
25. Jerzy Poznański Automobilklub Podlaski Łada 2105 29 35 39       103
26. Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski FSO 1600 38     26   38 102
27. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Łada 2105; Ford Escort 32     29   33 94
28. Adam Mazurek FSM - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p       22 32 37 91
29. Krzysztof Winkowski
Robert Moritz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 22 (2) 16 7 19 26 90
30. Jan Koniecki
Janusz Ciupa
Automobilklub Śląski Polonez 1600   25 24 39     88
31. Janusz Makówka
Gloria Kossak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 21   17 8 15 27 88
32. Lech Wójcik KAM Łódź Volkswagen Golf GTI       43 43   86
33. Artur Norin Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500       20 30 35 85
34. Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Polonez 1500   24 29     32 85
35. Robert Herba
Jacek Jędraski
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 17 23   19 25   84
36. Mirosław Błaszczyński
Kazimierz Kalinka
Automobilklub Łódzki Ford Escort RS 2000   26   27 26   79
37. Krzysztof Skalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600; FSO 1500       37   34 71
38. Paweł Petrys Automobilklub Krakowski FSO 1600     33 36     69
39. Krzysztof Koczur Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p   4 12 6 18 28 68
40. Arkadiusz Gajek OKS Stomil Olsztyn FSO 1500   21     24 22 67
41. Grzegorz Gac Automobilklub Warszawski FSO 1600     37 30     67
42. Tomsz Szostak Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500         30 35 65
43. Krzysztof Koronkiewicz Automobilklub Dolnośląski   12 27 23       62
44. Jarosław Strzelecki
Krzysztof Adamski
Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p   15 19 11 17   62
45. Jacek Lis
Wiesław Gaik
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 10 19   15 16   60
46. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 VFTS 9 40     10   59
47. Andrzej Szyjkowski
Andrzej Martynkin
Automobilklub Gorzowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Polski Fiat 126p       16 20 23 59
48. Waldemar Kramarz
Andrzej Mocie
Automobilklub Krakowski FSO 1300 27       31   58
49. Jacek Biasion FSM - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 30   25       55
50. Maciej Wisławski KS Maraton Warszawa Łada 2105 VFTS   40     10   50
51. Wiesław Cygan FSM - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   10 7     31 48
52. Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
Automobilklub Sudecki Ford Escort 46           46
52. Tomasz Chmiel SGPiS Stomil Volkswagen Golf GTI     46       46
54. Robert Madejczyk OKS Stomil Olsztyn FSO 1500         24 22 46
55. Tadeusz Kubielski Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p 6   5   14 21 46
56. Andrzej Witkowicz
Andrzej Turczyński
Automobilklub Krakowski Audi 80 Quattro     43       43
56. Janusz Szerla
Marek Oziębło
FSO Sport - Automobilklub Krakowski Polonez 2000           43 43
58. Piotr Świeboda Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 24 1 18       43
59. Bartłomiej Baniowski Automobilklub Dolnośląski FSO 1500       21 21   42
60. Jerzy Pajdak
Wojciech Bernacki
Automobilklub Krakowski Toyota Corolla     41       41
60. Barbara Stępkowska Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600         41   41
62. Józef Ważny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000 40           40
63. Cezary Wróblewski Automobilklub Podlaski Łada 2105     39       39
64. Dariusz Pasterka Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600   38         38
64. Adam Ziąber Automobilklub Krakowski FSO 1600          

38

38

66. Piotr Banachowicz Automobilklub Dolnośląski FSO 5 33         38
67. Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p 11   15   11   37
68. Andrzej Chojnacki Automobilklub Warszawski FSO 1500 9   10 17     36
69. Wacław Janowski Automobilklub Dolnośląski Fiat X 1/9 35           35
70. Robert Zaremba Automobilklub Dolnośląski   12   23       35
71. Waldemar Lasota Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p   13 8 14     35
72. Kazimierz Melwiński BKM Bydgoszcz Polski Fiat 126p       2 12 20 34
73. Jan Kościuszko Automobilklub Krakowski FSO 1600 33           33
74. Wojciech Śmiechowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 3 18   12     33
75. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Escort 32           32
75. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600     32       32
77. Mariusz Ficoń FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p           31 31
78. Janusz Bronikowski Automobilklub Krakowski FSO 1300   30         30
79. Zbigniew Łacisz Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p     20 10     30
80. Wiktor Polak FSO Sport - Automobilklub Krakowski Polonez 1500 Turbo           29 29
81. Cezary Pachnik SGPiS Stomil Łada 2105 MTX   28         28
82. Andrzej Goliszek Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p   13   14     27
83. Maciej Taniewski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 8   14 5     27
84. Marek Gąsecki Automobilklub Morski   26           26
85. Jan Krzemiński
Tomasz Krzemiński
Automobilklub Częstochowski Łada 2105 MTX       25     25
85. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p           25 25
87. Bogdan Muzyka OKS Stomil Olsztyn Dacia 1300 13 3   9     25
88. Jacek Rosiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p           24 24
89. Andrzej Szmerdt Automobilklub Opolski     11 13       24
90. Jan Wojtyna
Andrzej Romejko
Automobilklub Łódzki Łada 2105         23   23
91. Henryk Brodnicki Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 18 5         23
92. Jacek Orlanowski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 7 16         23
93. Wiesław Szczytyński
Zbigniew Sternal
Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 20           20
93. Tadeusz Szewczyk Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000; Polonez 2000 Turbo   20         20
95. Zdzisław Skrętkowicz
Janusz Skrętkowicz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p   17         17
96. Zdzisław Swaczyna FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p   10 7       17
97. Zbigniew Więcławek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 16           16
98. Piotr Szwankowski
Józef Wojtanka
Automobilklub Sieradzki     14         14
99. Stanisław Niwczyk Automobilklub Cieszyński FSO 1300       13     13
99. Krzysztof Geritz Autoklub Rzmieślnik Warszawa Polski Fiat 126p         13   13
101. Marcin Kasztelan Automobilklub Morski Polski Fiat 126p   12         12
102. Jerzy Sołtys Automobilklub Krakowski       11       11
103. Janusz Wichrowski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p     9 1     10
104. Ryszard Wąsek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p   9         9
105. Piotr Adamski Autoklub Rzemieślnik Warszawa     7         7
106. Jerzy Janik Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 4     3     7
107. Jacek Topolski Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p   6         6
107. Wiesław Nasiłowski Automobilklub Krakowski Polonez 2000     6       6
109. Wojciech Dmitrow Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p   5         5
109. Jan Wojtanka Automobilklub Sieradzki Polski Fiat 126p     5       5
111. Klaudiusz Rak
Wacław Czachara
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p     4       4
111. Paweł Puchalski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p       4     4
113. Przemysław Moszczyński Automobilklub Krakowski   2           2
114. Henryk Krystoń Automobilklub Krakowski FSO 1300 1           1
 
Klasa B-31:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
FSO Sport OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Polonez 2000 Turbo 9 9     9   27

2.

Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski Łada 2105   6 6 6 6   24

3.

Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Opel Manta 2000       9   6 15

4.

Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Łada 2105; Ford Escort 2     6 6   14
5. Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Polonez 1500     9     4 13
6. Mirosław Błaszczyński
Kazimierz Kalinka
Automobilklub Łódzki Ford Escort RS 2000   4   4 4   12

7.

Wiesław Cygan FSM - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   3 4     3 10
8. Andrzej Białowąs Automobilklub Śląski Polonez 2000           9 9
9. Zdzisław Swaczyna FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p   3 4       7
10. Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
Automobilklub Sudecki Ford Escort 6           6
11. Józef Ważny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000 4           4
12. Wacław Janowski Automobilklub Dolnośląski Fiat X 1/9 3           3
12. Mariusz Ficoń FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p           3 3
14. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Escort 2           2
14. Wiktor Polak FSO Sport - Automobilklub Krakowski Polonez 1500 Turbo           2 2
16. Wiesław Szczytyński
Zbigniew Sternal
Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 1           1
 
Klasa B-21 / B-22:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Ryszard Adamek
Zbigniew Baran
Automobilklub Krakowski Polonez 2000   6   9 9   24

2.

Michał Kulikowski Automobilklub Morski Łada 2105 VFTS   3 6 6 6   21

3.

Jerzy Poznański Automobilklub Podlaski Łada 2105   4 9       13
4. Jerzy Dyszy
Maciej Wisławski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
KS Maraton Warszawa
Łada 2105 VFTS   9     3   12
5. Cezary Wróblewski Automobilklub Podlaski Łada 2105     9       9
6. Wiesław Nasiłowski Automobilklub Krakowski Polonez 2000     4       4
6. Jan Krzemiński
Tomasz Krzemiński
Automobilklub Częstochowski Łada 2105 MTX       4     4
6. Jan Wojtyna Automobilklub Łódzki Łada 2105         4   4
9. Cezary Pachnik SGPiS Stomil Łada 2105 MTX   2         2
10. Tadeusz Szewczyk Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000   1         1
 
Klasa A-14:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Automobilklub Warszawski FSO 1600 9 6 (6) 6   9 30

2.

Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600; FSO 1500 4 9   4 9   26

3.

Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn FSO 1500; FSO 1600 3 1     6 6 16

4.

Wojciech Kruzel Automobilklub Śląski FSO 1600; FSO 1500   9   2     11

5.

Bogdan Herink Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600     9 1 1   11

6.

Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski FSO 1600 6         4

10

7. Jan Koniecki
Janusz Ciupa
Automobilklub Śląski Polonez 1600       9     9
8. Barbara Stępkowska Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600         9   9
9. Dariusz Poletyło Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600; FSO 1500   4     4   8
10. Tadeusz Buksowicz
Wojciech Malanowski
Automobilklub Warszawski Polonez 1600; FSO 1600     4   3   7
11. Grzegorz Gac Automobilklub Warszawski FSO 1600     6       6
12. Paweł Petrys Automobilklub Krakowski FSO 1600     3 3     6
13. Dariusz Pasterka Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600   4         4
13. Krzysztof Skalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600       4     4
13. Adam Ziąber Automobilklub Krakowski FSO 1600           4 4
16. Andrzej Białowąs Automobilklub Śląski FSO 1600   3 1       4
17. Robert Gryczyński Automobilklub Śląski FSO 1500; Polonez 1600       2 2   4
18. Jan Kościuszko
Zbigniew Baran
Automobilklub Krakowski FSO 1600 2           2
19. Piotr Banachowicz Automobilklub Dolnośląski FSO   2         2
19. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600     2       2
21. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski FSO 1           1
 
Klasa A-13:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Renault 5 Turbo   9   9 9   27

2.

Mariusz Kostrzak Automobilklub Śląski Toyota Corolla   6 (2) 3 4 9 22

3.

Lesław Orski Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTI     6 4 6   16
4. Andrzej Koper
Krzysztof Gęborys
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo     9 6     15
5. Lech Wójcik KAM Łódź Volkswagen Golf GTI       4 6   10
6. Tomasz Chmiel SGPiS Stomil Volkswagen Golf GTI     6       6
7. Andrzej Witkowicz
Andrzej Turczyński
Automobilklub Krakowski Audi 80 Quattro     4       4
8. Jerzy Pajdak
Wojciech Bernacki
Automobilklub Krakowski Toyota Corolla     3       3
9. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Opel Manta 2000     1       1
 
Klasa A-12:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Stanisław Pawełczak
Edward Korta
Automobilklub Sudecki Łada 2105   4 9 9 4   26

2.

Waldemar Doskocz Automobilklub Śląski FSO 1300 3 (2) 6 6 (3) 4 19

3.

Marek Ryndak KS Maraton Warszawa FSO 1300 4 3     6 6 19
4. Waldemar Kramarz
Andrzej Mocie
Automobilklub Krakowski FSO 1300 6     2 9   17
5. Bogdan Herink Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 9           9
6. Bogdan Muzyka OKS Stomil Olsztyn Dacia 1300 2 1   3     6
7. Stanisław Niwczyk Automobilklub Cieszyński FSO 1300       4     4
8. Janusz Bronikowski Automobilklub Krakowski FSO 1300   3         3
9. Henryk Krystoń Automobilklub Krakowski FSO 1300 1           1
 
Klasa A-11:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Robert Kępka FSM - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 9   9 9 9 (9) 36

2.

Adam Mazurek FSM - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p       9 9 9

27

3.

Robert Herba
Jacek Jędraski
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 3 9   6 6   24

4.

Jacek Biasion FSM - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 9   9       18

5.

Andrzej Szyjkowski
Andrzej Martynkin
Automobilklub Gorzowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Polski Fiat 126p       4 4 6 14

6.

Jacek Lis
Wiesław Gaik
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p   6   3 2  

11

7. Piotr Świeboda Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 6   3       9
8. Jarosław Strzelecki
Krzysztof Adamski
Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p   1 4   3   8
9. Zbigniew Łacisz Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p     6       6
10. Wojciech Śmiechowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p   4   1     5
11. Henryk Brodnicki Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 4           4
11. Aleksander Konarzewski BKM Bydgoszcz Polski Fiat 126p           4 4
13. Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p 1   2   1   4
14. Zdzisław Skrętkowicz
Janusz Skrętkowicz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p   3         3
15. Zbigniew Więcławek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 2           2
15. Jacek Orlanowski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p   2         2
15. Waldemar Lasota
Andrzej Goliszek
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p       2     2
18. Maciej Taniewski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p     1       1
 
Klasa N-02:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Artur Norin Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500       6 9 9 24

2.

Tomsz Szostak Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500         9 9 18

3.

Bartłomiej Baniowski Automobilklub Dolnośląski FSO 1500       9 4   13
4. Arkadiusz Gajek
Robert Madejczyk
OKS Stomil Olsztyn FSO 1500         6 4 10
5. Krzysztof Skalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500           6 6
6. Andrzej Chojnacki Automobilklub Warszawski FSO 1500       4     4
 
Klasa N-01:

1

2

3

4

5

6

 

1.

Krzysztof Winkowski
Robert Moritz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 9 (2) 6 6 9 (4)

30

2.

Janusz Makówka
Gloria Kossak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 6   9 9 (4) 6

30

3.

Krzysztof Koczur Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p   (3) 4 4 6 9 23
4. Tadeusz Kubielski Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p 4 1 2   3 (1) 10
5. Marcin Kasztelan Automobilklub Morski Polski Fiat 126p   9         9
6. Jan Wojtanka Automobilklub Sieradzki Polski Fiat 126p 4 1 2       7
7. Ryszard Wąsek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p   6         6
8. Jerzy Janik Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 3     2     5
9. Jacek Topolski Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p   4         4
10. Janusz Wichrowski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p     3       3
10. Paweł Puchalski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p       3     3
10. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p           3 3
13. Krzysztof Geritz Autoklub Rzmieślnik Warszawa Polski Fiat 126p         2   2
13. Jacek Rosiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p           2 2
15. Kazimierz Melwiński BKM Bydgoszcz Polski Fiat 126p       1 1   2
16. Klaudiusz Rak
Wacław Czachara
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p     1       1
 
Klasyfikacja o tytuł najlepszego pilota (licencja II R):

1

2

3

4

5

6

 

1.

Marcin Augustyn Automobilklub Morski Toyota Corolla 39 43 40 41 (39) 50 213

2.

Marek Omelańczuk OKS Stomil Olsztyn FSO 1500; FSO 1600 34 32 28 (23) 40 40 174

3.

Sławomir Walentynowicz Automobilklub Morski Łada 2105 VFTS 28 34 36 28 28   154
4. Marcin Syrziste Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600; Łada 2105

37

8

38

34

34

 

151

5. Janusz Sękowski Automobilklub Śląski Polonez 2000; FSO 1600   37 31 31   39 138
6. Piotr Prokulewicz Automobilklub Śląski FSO 1300 (14) 22 21 18 22 30 113
7. Adam Ziąber Automobilklub Krakowski FSO 1600 38         38 76
8. Artur Skorupa Automobilklub Krakowski FSO 1600     33 36     69
9. Jerzy Bigos Automobilklub Lubelski Opel Manta 2000       32   36 68
10. Marek Witta Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p   4 12 6 18 28 68
11. Mariusz Ficoń Automobilklub Beskidzki Łada 2105 15 29 22       66
12. Adam Nowak KS Maraton Warszawa FSO 1300         29 33 62
13. Marek Pyrzyna Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500       20 38   58
14. Andrzej Terej Automobilklub Dolnośląski FSO 1500; Polski Fiat 126p 7 16       34 57
15. Piotr Łopata Automobilklub Krakowski FSO 1500       21 21   42
16. Wojciech Rutkiewicz Automobilklub Morski Polonez 2000 40           40
17. Stanisław Adamczyk Automobilklub Dolnośląski FSO 5 33         38
18. Włodzimierz Kapolski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p 11   15   11   37
19. Tadeusz Kołczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 36           36
20. Leszek Adamczyk Automobilklub Dolnośląski Fiat X 1/9 35           35
21. Piotr Spiegel Automobilklub Śląski FSO 1500; Polonez 1600         35   35
22. Jan Poznański Automobilklub Podlaski Łada 2105  

35

       

35

23. Kacper Pabisiak Automobilklub Sieradzki Polski Fiat 126p         14 21 35
24. Andrzej Bociek BKM Bydgoszcz Polski Fiat 126p       2 12 20 34
25. Tomsz Pszczółkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600     32       32
26. Marian Janusek Automobilklub Lubelski FSO 31           31
27. Sławomir Piech Automobilklub Lubelski Opel Manta 2000     30       30
28. Grzegorz Kaziewicz Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p     20 10     30
29. Witold Sadowski FSO Sport - Automobilklub Krakowski Polonez 1500 Turbo           29 29
30. Tadeusz Wieczeryński Automobilklub Podlaski   29           29
31. Paweł Grzywnowicz SGPiS Stomil Łada 2105 MTX   28         28
32. Robert Trochim Automobilklub Dolnośląski     27         27
33. Paweł Ciurzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa       27       27
34. Jolanta Cieślak Automobilklub Warszawski FSO 1500     10 17     27
35. Andrzej Stawski Automobilklub Morski   26           26
36. Maciej Hołuj Automobilklub Krakowski FSO 1600       26     26
37. Edyta Czerwińska Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p           25 25
38. Zbigniew Grzyb KS Maraton Warszawa FSO 1300 25           25
39. Wojciech Król Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 24 1         25
40. Piotr Janczewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p           24 24
41. Stanisław Drzewiecki OKS Stomil Olsztyn     21         21
42. Andrzej Sikorski Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000   20         20
43. Czesław Trzeszczkowski BKM Bydgoszcz Polski Fiat 126p           19 19
44. Wojciech Dmitrow Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 18           18
45. Tomasz Pogorzelski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p   18         18
46. Janusz Płóciennik Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p     18       18
47. Ryszard Więcławek Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 16           16
48. Tomasz Pawłowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p     14       14
49. Wojciech Olczyk OKS Stomil Olsztyn Dacia 1300 13           13
50. Jerzy Marcinek Automobilklub Opolski       13       13
51. Czesław Baranowski Automobilklub Cieszyński FSO 1300       13     13
52. Dariusz Olesiński Autoklub Rzmieślnik Warszawa Polski Fiat 126p         13   13
53. Krzysztof Żelechowski Automobilklub Morski Polski Fiat 126p   12         12
54. Marek Szczepański Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p       12     12
55. Mariusz Markocki OKS Stomil Olsztyn Dacia 1300   3   9     12
56. Edward Gulanowski Automobilklub Opolski     11         11
57. Tomasz Mikołajczyk Automobilklub Krakowski       11       11
58. Andrzej Dynowski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p   9         9
59. Tomasz Terepeta Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p     9       9
60. Mikołaj Madej Automobilklub Łódzki       8 1     9
61. Dariusz Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   8           8
62. Robert Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa     7         7
63. Tadeusz Gasiński Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 4     3     7
64. Jan Wojtanka Automobilklub Sieradzki Polski Fiat 126p 6           6
65. Maciej Topolski Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p   6         6
66. Artur Dudek Automobilklub Krakowski Polonez 2000     6       6
67. Piotr Pudłowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p       5     5
68. Piotr Modrzejewski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p       4     4
69. Dariusz Płudowski Automobilklub Warszawski   3           3
70. Jacek Kutkowski Automobilklub Zabrzański   2           2
71. Bogdan Burski Automobilklub Krakowski FSO 1300 1           1
 
Puchar FSO:

1

2

3

4

5

6

 
1. Romuald Chałas Automobilklub Warszawski FSO 1600 20 15 15 15   20 85
2. Waldemar Doskocz Automobilklub Śląski FSO 1300 10 8 15 15 10 12 70
3. Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600; FSO 1500 12 20 3 12 20   67
4. Ryszard Adamek Automobilklub Krakowski Polonez 2000   15   20 20   55
5. Artur Norin Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500       15 20 20 55
6. Marek Ryndak KS Maraton Warszawa FSO 1300 12 10     15 15 52
7. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn FSO 1500; FSO 1600 10 6 4   15 15 50
8. Waldemar Kramarz Automobilklub Krakowski FSO 1300 15     8 20   43
9. Andrzej Białowąs Automobilklub Śląski Polonez 2000; FSO 1600   10 6 3   20 39
10. Tomasz Stawowczyk Automobilklub Krakowski Polonez 1500   2 20     12 34
 
Puchar FSM:

1

2

3

4

5

6

 
1. Krzysztof Winkowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 20 8 15 15 20 12 90
2. Janusz Makówka Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 15   20 20 12 15 82
3. Krzysztof Koczur Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p   10 12 12 15 20 69
4. Robert Herba Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 10 20   15 15   60
5. Tadeusz Kubielski Automobilklub Sudecki Polski Fiat 126p 12 6 8 3 10 6 45
6. Andrzej Szyjkowski Automobilklub Gorzowski Polski Fiat 126p       12 12 15 39
7. Jacek Lis Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 4 15   10 8   37
8. Jarosław Strzelecki Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p   6 12 4 10   32
9. Piotr Świeboda Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 15   10       25
10. Marcin Kasztelan Automobilklub Morski Polski Fiat 126p   20         20
 
Klasyfikacja zespołowa:

1

2

3

4

5

6

 
1. Automobilklub Śląski 6 4 6 9 (3) 9 34
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa (3) 9 9 4 4 4 30
3. Automobilklub Krakowski 9   3 6 6 6 30
4. OKS Stomil Olsztyn   6   2 9   17
5. Automobilklub Warszawski 4 3 4 3     14
6. Automobilklub Dolnośląski 2 1         3
7. Automobilklub Sudecki   2         2
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w RSMP na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa B - Samochody GT wyprodukowane w ilości co najmniej 200 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Dopuszczalne takie same przeróbki jak dla wozów grupy A. W RSMP dopuszczano także samochody gr. B bez homologacji.

W RSMP grupy N, A i B podzielone były na klasy:
- N-01 - markowa Polski Fiat 126p gr. N
- N-02 - samochody gr. N do 1600 cm3
- A-11 - samochody gr. A do 700 cm3
- A-12 - samochody gr. A do 1300 cm3
- A-13 - samochody gr. A powyżej 1300 cm3
- A-14 - markowa FSO 1600 i Polonez 1600 gr. A
- B-21 - samochody gr. B do 1600 cm3
- B-22 - samochody gr. B ponad 1600 cm3
- B-31 - prototypy i samochody nie homologowane.

W klasyfikacji generalnej tytuł mistrzowski mógł zdobyć kierowca, który został sklasyfikowany w co najmniej czterech eliminacjach. W klasach zdobywcy tytułów mistrzowskich musieli być sklasyfikowani w co najmniej trzech eliminacjach.

System punktacji w RSMP:
W klasyfikacji generalnej, oraz w klasyfikacji o tytuł najlepszego pilota, za kolejne miejsca przyznawano przyznawano: 50-46-43-41-40-39-38 punktów itd. Do końcowej punktacji zaliczano zawodnikom 5 najlepszych wyników.
Punkty w klasach i klasyfikacji zespołowej przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1. W klasach do końcowej punktacji zaliczano zawodnikom 4 najlepsze wyniki. W klasyfikacji zespołowej uwzględniano 5 najlepszych wyników.
W Pucharach FSO i FSM przyznawano punkty według system: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty przyznawano za miejsca w poszczególnych klasach prywatnym kierowcom startującym samochodami produkcji FSO i FSM.


Źródła:
- Motor 1986
- Przegląd Sportowy 1986
- Informator sportowo-turystyczny Polskiego Związku Motorowego 1987
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- "Wielkie Ściganie 1996" - Mirosław Rutkowski
- Materiały: Krzysztof Łudzeń, Mirek:), Kaczmarek, Grzegorz Chyła, Romuald Chałas


<< RSMP 1985] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1987 >>