<< RSMP 1986] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1988 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1987

27.01.1987 1 eliminacja RSMP 3. Zimowy Rajd Dolnośląski   Filmy
4-5.04.1987 2 eliminacja RSMP 15. Rajd Elmot    
30-31.05.1987 3 eliminacja RSMP 12. Rajd Krakowski    
19-20.09.1987 4 eliminacja RSMP 35. Rajd Wisły    
2-4.10.1987 5 eliminacja RSMP 15. Rajd Kormoran    
17-18.10.1987 6 eliminacja RSMP 21. Rajd Warszawski Lista startowa  

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1987

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6  
1. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
FSO Sport OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Polonez 2000 20 20   20 20 20 100
2. Lesław Orski
Lech Wójcik
Automobilklub Morski
KAM Łódź
Volkswagen Golf GTI 15 12 8 15 8   58
3. Janusz Bronikowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000; Ford Escort 2000 RS

8

2

20

12

 

10

52

4. Ryszard Adamek Automobilklub Krakowski Polonez 2000   8 20 12   10 50

5.

Marek Sadowski
Barbara Stępkowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000   6 15 8 15   44

6.

Ryszard Trzciński
Maciej Hołuj
Automobilklub Sudecki
Automobilklub Krakowski
Łada 2105 VFTS 3   10 10   15 38
7. Paweł Przybylski FSO Sport - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600; FSO 1600; Polonez 1500 Turbo 6 4 12 6     28
8. Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski FSO 1600       1 12 12 25

9.

Andrzej Baran Automobilklub Krakowski FSO 1600         12 12

24

10.

Maciej Wisławski FSO Sport - KS Maraton Warszawa Polonez 1600; FSO 1600; Polonez 1500 Turbo   4 12 6    

22

11.

Jacek Wypych FSO Sport - Automobilklub Łódzki Polonez 2000       20     20
12. Romuald Chałas
Grzegorz Gac
Automobilklub Warszawski FSO 1600 10       10   20

13.

Janusz Szerla
Marek Oziębło
FSO Sport OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Krakowski
Polonez 2000; Polonez 1500 Turbo   15         15
14. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn FSO 1600; FSO 1500   3 4 2   4 13
15. Andrzej Koper
Sławomir Barszczewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Lubelski
Renault 5 Alpine 12           12
16. Dariusz Poletyło
Zbigniew Atłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
FSO 1500 2   2     8 12
17. Robert Gryczyński
Wojciech Kruzel
Automobilklub Śląski Polonez 1500; Polonez 1600     6 3 3   12
18. Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
KS Maraton Warszawa
Automobilklub Sudecki
Ford Escort   10         10
19. Bogdan Herink Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS 8 2         10
20. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Opel Manta E       4   6 10

21.

Krzysztof Janarek Automobilklub Krakowski Polonez 2000   8         8

22.

Marek Omelańczuk OKS Stomil Olsztyn FSO 1500   3 4       7
23. Andrzej Białowąs
Janusz Sękowski
Automobilklub Śląski Polonez 2000         6   6
23. Arkadiusz Świstow Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6           6
23. Jerzy Bigos Automobilklub Lubelski Opel Manta E           6 6
26. Joanna Gębik OKS Stomil Olsztyn FSO 1600       2   4 6
27. Waldemar Doskocz
Piotr Prokulewicz
Automobilklub Śląski FSO 1300 4           4
27. Jerzy Dyszy
Tytus Tuszyński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX         4   4
27. Sławomir Piech Automobilklub Lubelski Opel Manta E       4     4
30. Michał Kulikowski
Sławomir Walentynowicz
Automobilklub Morski Łada 2105 MTX           3 3
30. Stanisław Pawełczak
Edward Korta
Automobilklub Sudecki Łada 2105     3       3

32.

Robert Kępka
Adam Mazurek
FSM Sport - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p           2 2
32. Bohdan Ludwiczak
Dariusz Markocki
OKS Stomil Olsztyn Opel Kadett GTE         2   2
34. Waldemar Kramarz
Andrzej Mocie
Automobilklub Krakowski FSO 1300     1     1 2
35. Marek Ryndak
Adam Nowak
KS Maraton Warszawa FSO 1300 1           1
35. Jan Kościuszko
Piotr Wróbel
Automobilklub Krakowski     1         1
35. Artur Norin
Tomasz Szostak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500         1   1
35. Janusz Makówka
Marek Leśniak
Automobilklub Krakowski FSO 1500           1 1
 
Klasa P-31: 1 2 3 4 5 6  
1. Marek Sadowski
Barbara Stępkowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000 (2) 6 9 6 9   30
2. Bogdan Herink Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS 6 4 4 (2)   6 20
3. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Opel Manta E 3     4 3 9 19
4. Lesław Orski
Lech Wójcik
Automobilklub Morski
KAM Łódź
Volkswagen Golf GTI       9 6 3 18
5. Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Polonez 1500   1 6   2 4

13

6. Janusz Bronikowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS 6 4         10
7. Sławomir Barszczewski Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 9           9
8. Bogdan Krachulec Automobilklub Opolski Łada 2105 4 2 3       9
9. Sławomir Piech Automobilklub Lubelski Opel Manta E       4 3   7
10. Mirosław Krachulec Automobilklub Opolski   4 2         6
10. Marcin Syrziste Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort 2000 RS     4 2     6
12. Bohdan Ludwiczak OKS Stomil Olsztyn Opel Kadett GTE       1 4   5

13.

Robert Moritz
Jakub Mroczkowski
Automobilklub Warszawski Polonez 2000    

2

3

   

5

 
Klasa B-21: 1 2 3 4 5 6  
1. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
FSO Sport OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Polonez 2000 9 9   (9) 9 9

36

2. Ryszard Adamek Automobilklub Krakowski Polonez 2000   4 9 6   4 23

3.

Ryszard Trzciński
Maciej Hołuj
Automobilklub Sudecki
Automobilklub Krakowski
Łada 2105 VFTS 6   6 4   6 22
4. Janusz Bronikowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000     9 6   4 19
5. Michał Kulikowski
Sławomir Walentynowicz
Automobilklub Morski Łada 2105 MTX     4 2 3 3 12
6. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX 3 2 2   4   11
7. Jan Krzemiński
Tomasz Krzemiński
Automobilklub Częstochowski Łada 2105 MTX   3 3 3     9
8. Andrzej Białowąs Automobilklub Śląski Polonez 2000     1 1 6   8
9. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX   2 2   4   8
10. Janusz Sękowski Automobilklub Śląski Polonez 2000       1 6   7
 
Klasa A-14: 1 2 3 4 5 6  
1. Paweł Przybylski
Maciej Wisławski
FSO Sport Autoklub Rzemieślnik Warszawa
KS Maraton Warszawa
Polonez 1600; FSO 1600 6 9 9 9     33
2. Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski FSO 1600   1   3 9 9 22

3.

Robert Gryczyński
Wojciech Kruzel
Automobilklub Śląski Polonez 1500; Polonez 1600 (2) 3 6 6 4   19
4. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn FSO 1600; FSO 1500 (3) 6 4 4   4 18
5. Andrzej Baran Automobilklub Krakowski FSO 1600        

9

9

18

6. Dariusz Poletyło
Zbigniew Atłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
FSO 1500 4 4 3     6 17
7. Romuald Chałas
Grzegorz Gac
Automobilklub Warszawski FSO 1600 9       6   15
8. Marek Omelańczuk OKS Stomil Olsztyn FSO 1500

3

6

4

     

13

9.

Joanna Gębik OKS Stomil Olsztyn FSO 1600      

4

 

4

8

10. Krzysztof Łudzeń
Janusz Trzop
Automobilklub Krakowski FSO 1500     2 2     4

11.

Jacek Lis Automobilklub Krakowski FSO 1600      

3

   

3

12. Jarosław Paja Automobilklub Krakowski FSO 1600 1   1       2
 
Klasa A-12: 1 2 3 4 5 6  
1. Waldemar Kramarz
Andrzej Mocie
Automobilklub Krakowski FSO 1300 (3) 6 6 9   9 30

2.

Stanisław Pawełczak
Edward Korta
Automobilklub Sudecki Łada 2105 4 9 9     6 28
3. Waldemar Doskocz
Piotr Prokulewicz
Automobilklub Śląski FSO 1300 9 4   4   4 21

4.

Marek Ryndak KS Maraton Warszawa FSO 1300 6 3 4     1 14
5. Bogdan Muzyka OKS Stomil Olsztyn FSO 1300 2 (2) 3 3   3 11
6. Adam Nowak KS Maraton Warszawa FSO 1300 6 3         9
7. Wiesław Oryńczak OKM Olsztyn   2 2 3       7
8. Wojciech Olczyk OKS Stomil Olsztyn FSO 1300       3   3 6
 
Klasa A-11: 1 2 3 4 5 6  
1. Robert Kępka
Adam Mazurek
FSM Sport - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 9 6   9   9 33
2. Piotr Świeboda
Wojciech Nosalik
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 6 9 9 6   (6) 30

3.

Robert Herba FSM Sport - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p   4 4   9 3 20

4.

Zbigniew Łacisz
Krzysztof Wójcik
Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p     6 4 4   14
5. Jarosław Strzelecki
Krzysztof Adamski
Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 4   3   3 4 14
6. Jacek Jędraski FSM Sport - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p         9 3 12
7. Zdzisław Skrętkowicz Automobilklub Tarnogórski Polski Fiat 126p 2 3 2   2   9
8. Robert Burchard Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p     1 1 6   8
9. Sławomir Zagórski FSM Sport - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p   4 4       8
10. Krzysztof Kilka
Stanisław Kilka
Automobilklub Tarnogórski   1 2   3     6
11. Janusz Skrętkowicz Automobilklub Tarnogórski Polski Fiat 126p 2 3         5
12. Andrzej Szyjkowski Automobilklub Gorzowski     1   2 1   4
13. Kazimierz Krawczyk Automobilklub Gorzowski         2 1   3
14. Wojciech Śmiechowski
Grzegorz Molas
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p           2 2
15. Andrzej Kuńczik
Dariusz Pieńkowski
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 126p           1 1
 
Klasa N-02: 1 2 3 4 5 6  
1. Artur Norin
Tomasz Szostak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 3 9 9   9   30

2.

Janusz Makówka
Marek Leśniak
Automobilklub Krakowski FSO 1500 9 3 4   6 (3) 22
3. Krzysztof Winkowski Automobilklub Warszawski FSO 1500 4 4   9   1 18
4. Andrzej Chojnacki Automobilklub Warszawski FSO 1500 6 2 6   4   18
5. Jolanta Cieślak Automobilklub Warszawski FSO 1500  

2

 

9

   

11

6. Krzysztof Skalski
Andrzej Terej
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 2 6       2 10

7.

Daniel Latoszek Automobilklub Warszawski FSO 1500

4

4

     

1

9

8. Bartłomiej Baniowski Automobilklub Krakowski         6     6
9. Sławomir Wdzięczkowski Automobilklub Warszawski FSO 1500         4   4
 
Klasa N-01: 1 2 3 4 5 6  
1. Krzysztof Koczur
Tadeusz Gasiński
FSM Sport - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 9   (6) 9 9 9 36

2.

Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
Automobilklub Karkonoski Polski Fiat 126p     9   6   15
3. Janusz Wichrowski
Mikołaj Madej
Automobilklub Łódzki
KAM Łódź
Polski Fiat 126p 4 6 1 4     15

4.

Marcin Kasztelan Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 2 9         11
5. Piotr Kozłowiecki Automobilklub Karkonoski Polski Fiat 126p   3 2 6     11
6. Włodzimierz Pawluczuk
Krzysztof Duniec
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p       1 3 6 10
7. Marek Nowacki
Mirosław Skrobotowicz
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 6   3       9
8. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 3         4 7
9. Robert Boltyn Automobilklub Karkonoski Polski Fiat 126p       6     6
10. Leszek Bronclik Automobilklub Karkonoski Polski Fiat 126p   3 2       5
11. Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p     4       4
12. Bogdan Slęga
Krzysztof Rasiński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p       2 2   4
13. Leszek Kozieł
Arkadiusz Goryl
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p       3     3
14. Wojciech Bogusławski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p           2 2
15. Marek Cięciała
Andrzej Górski
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 1           1
 
Puchar FSO: 1 2 3 4 5 6  

1.

Waldemar Kramarz Automobilklub Krakowski FSO 1300 10 15 15 20   20 80
2. Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 2000 8 15 20 15 20   78
3. Artur Norin Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 10 20 20   20   70
4. Janusz Makówka Automobilklub Krakowski FSO 1500 20   12   15 20 67
5. Krzysztof Hołowczyc OKS Stomil Olsztyn FSO 1600; FSO 1500 10 15 12 12   12 61
6. Robert Gryczyński Automobilklub Śląski Polonez 1500; Polonez 1600 8 10 15 15 12   60
7. Ryszard Adamek Automobilklub Krakowski Polonez 2000   12 20 15   12 59
8. Piotr Kufrej Automobilklub Krakowski FSO 1600   6   10 20 20 56
9. Waldemar Doskocz Automobilklub Śląski FSO 1300 20 12   12   12 56
10. Krzysztof Winkowski Automobilklub Warszawski FSO 1500 12 12   20   6 50
 
Puchar FSM: 1 2 3 4 5 6  

1.

Piotr Świeboda Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 15 20 20 15   15 85
2. Janusz Wichrowski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 12 15 6 12     45
3. Jarosław Strzelecki Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 12   10   10 12 44
4. Zbigniew Łacisz Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p   4 15 12 12   43
5. Marek Gieruszczak Automobilklub Karkonoski Polski Fiat 126p 3   20   15   38
6. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p       6 10 15 31
7. Marcin Kasztelan Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 8 20         28
8. Robert Burchard Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p     6 6 15   27
9. Zdzisław Skrętkowicz Automobilklub Tarnogórski Polski Fiat 126p 8 10 8       26
10. Marek Nowacki Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 15   10       25
 
Klasyfikacja zespołowa: 1 2 3 4 5 6  
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 6 9 9 9 9 (4) 42
2. Automobilklub Śląski 9 4 (3) 6 6 6 31

3.

Automobilklub Krakowski 2 (2) 6 4 4 9 25
4. OKS Stomil Olsztyn 3 6   3 3 3 18
5. Automobilklub Warszawski 4 1       2 7
6. Automobilklub Sudecki 1   4       5
7. Automobilklub Morski         2   2
 

Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.


Podział samochodów startujących w RSMP na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa B - Samochody GT wyprodukowane w ilości co najmniej 200 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Dopuszczalne takie same przeróbki jak dla wozów grupy A.

W RSMP grupy N, A i B podzielone były na klasy:
- N-01 - markowa Polski Fiat 126p gr. N
- N-02 - samochody gr. N do 1600 cm3
- A-11 - samochody gr. A do 700 cm3
- A-12 - samochody gr. A do 1300 cm3
- A-13 - samochody gr. A powyżej 1300 cm3
- A-14 - markowa FSO 1600 i Polonez 1600 gr. A
- B-21 - wszystkie samochody gr. B
- P-31 - prototypy i samochody nie homologowane.

Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji zaliczano zawodnikom 5 najlepszych wyników.
W klasach do końcowej klasyfikacji zaliczano zawodnikom 4 najlepsze wyniki. Punkty w klasach przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1. Zaliczano 4 najlepsze wyniki.
W klasyfikacji zespołowej stosowano również system 9-6-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji zaliczano każdemu zespołowi 5 najlepszych wyników.
W Pucharach FSO i FSM klasyfikowani byli prywatni kierowcy używający sprzetu obu tych firm. Punkty przyznawano tu według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1.


Źródła:
- Przegląd Sportowy 1987
- Motor 1987
- Sport 1987
- Informator sportowo-turystyczny Polskiego Związku Motorowego 1988
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- "Wielkie Ściganie 1996" - Mirosław Rutkowski
- Materiały: Krzysztof Łudzeń, AdamT, Mirek:), Kaczmarek, Grzegorz Chyła, Romuald Chałas


<< RSMP 1986] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1988 >>