<< RSMP 1989] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1991 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1990

25-26.02.1990 1 eliminacja RSMP 6. Zimowy Rajd Dolnośląski
28.04.1990 2 eliminacja RSMP 15. Rajd Krakowski
25-27.05.1990 3 eliminacja RSMP 18. Rajd Elmot
16-17.06.1990 4 eliminacja RSMP 18. Rajd Kormoran
21-23.09.1990 5 eliminacja RSMP 38. Rajd Wisły
19-20.10.1990 6 eliminacja RSMP 10. Rajd Karkonoski

Lista priorytetowa PZM na sezon 1990

1. Marian Bublewicz
2. Andrzej Koper
3. Mirosław Krachulec
4. Lesław Orski
5. Bogdan Herink
6. Marek Sadowski
7. Paweł Przybylski
8. Romuald Chałas
9. Krzysztof Hołowczyc
10. Ryszard Adamek
11. Ryszard Trzciński
12. Paweł Petrys
14. Piotr Kufrej
15. Janusz Szerla
16. Dariusz Poletyło
17. Wiesław Stec

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1990

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6  
1. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
OKS Stomil Olsztyn
AP Warszawa
Mazda 323 4WD 20 20   20 20   80
2. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Audi Quattro Coupe 15 15     15 20 65
3. Andrzej Koper
Maciej Wisławski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTI 16V 12 (12) 20 15 (12) 15 62
4. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Opel Manta 2000 4   15 (3) 10 12 41
5. Vitautas Sabataitis
Arunas Bukmans
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara     8 10   10 28
6. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTI 16V   10 3 12     25

7.

Artur Skorupa Automobilklub Krakowski Opel Manta 2000; Polonez 1600   2     10 12 24

8.

Cezary Klaczyński Automobilklub Lubelski Opel Manta 2000 4   15 3    

22

9. Marek Sadowski
Grzegorz Gac
FSO Sport Polonez 1500 Turbo 6   12       18
10. Dariusz Poletyło
Tomasz Szostak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla     10   2 6 18
11. Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
Automobilklub Częstochowski
Automobilklub Śląski
Mazda 323 4WD 10       6   16
12. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo 8         8 16
13. Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla   4     8 4 16
14. Ryszard Trzciński
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Peugeot 205 GTI   6 6   3   15
15. Krzysztof Hołowczyc
Robert Burchard
FSO Sport Polonez 1500 Turbo     4 8     12
16. Jakub Mroczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo; Łada 2108 Samara   8       3 11
17. Adam Grycan Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo   8         8
18. Romuald Chałas
Janusz Siniarski
AP Warszawa Polonez 1600; Mazda 323 4WD 3 3   1     7
19. Modestas Jakas
Audrus Mockus
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara       6     6
20. Sławomir Szaflicki
Sławomir Chmielewski
OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD       4     4
20. Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
AP Warszawa
Opel Kadett GSi 16V; Polonez 1600         4   4
22. Piotr Kufrej
Malina Wiechowska
Automobilklub Krakowski Polonez 1600 1 1       2 4
23. Robert Herba Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara           3 3
24. Robert Kępka
Aleksander Dragon
Automobilklub Śląski Peugeot 205 GTI 2           2
24. Paweł Petrys Automobilklub Krakowski Polonez 1600   2         2
24. Robert Zaremba
Karol Chwaleba
Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale     2       2
24. Piotr Świeboda
Wojciech Nosalik
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600       2     2
28. Jerzy Dyszy
Jerzy Substyk
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600     1       1
28. Jerzy Pajdak
Tomasz Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Ford Sierra RS Cosworth         1   1
28. Zevis Balciunas
Vladas Vaitkus
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara           1 1
 

Klasa A-14:

1 2 3 4 5 6  
1. Romuald Chałas
Janusz Siniarski
AP Warszawa Polonez 1600 9 9 4 6     28
2. Piotr Świeboda
Wojciech Nosalik
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 4 3   9 9   25
3. Piotr Kufrej
Malina Wiechowska
Automobilklub Krakowski Polonez 1600 6 4   (4) 6 9 25
4. Jerzy Dyszy
Jerzy Substyk
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 1 1 9     6 17
5. Andrzej Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 2   6       8
6. Waldemar Doskocz
Andrzej Górski
OKS Stomil Olsztyn   3   3 2     8
7. Paweł Petrys
Artur Skorupa
Automobilklub Krakowski Polonez 1600   6         6
7. Piotr Namysłowski AP Warszawa       6       6
9. Robert Gryczyński
Klaudiusz Rak
Automobilklub Śląski Polonez 1600   2   3     5
10. Ryszard Granica
Piotr Granica
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500         4   4
11. Jolanta Cieślak Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2           2
11. Ryszard Adamek
Janusz Bronikowski
Automobilklub Krakowski Polonez 1600     2       2
13. Czesław Zadygowicz
Mirosław Andrzejczak
Automobilklub Podlaski       1       1
 
Klasa A-13: 1 2 3 4 5 6  
1. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
OKS Stomil Olsztyn
AP Warszawa
Mazda 323 4WD 9 9   9 9   36
2. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Audi Quattro Coupe 6 6     6 9 27
3. Andrzej Koper
Maciej Wisławski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTI 16V 4 (4) 9 6 (4) 6 25
4. Wiesław Stec Automobilklub Lubelski Opel Manta 2000   1 6 (1) 3 4 14
5. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTI 16V   3 2 4     9
6. Cezary Klaczyński Automobilklub Lubelski Opel Manta 2000   1 6 1     8
7. Artur Skorupa Automobilklub Krakowski Opel Manta 2000         3 4 7
8. Krzysztof Hołowczyc
Robert Burchard
FSO Sport Polonez 1500 Turbo     3 3     6
9. Marek Sadowski
Grzegorz Gac
FSO Sport Polonez 1500 Turbo 1   4       5
10. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo 2         3 5
11. Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
Automobilklub Częstochowski
Automobilklub Śląski
Mazda 323 4WD 3           3
12. Adam Grycan
Jakub Mroczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo   2         2
12. Sławomir Szaflicki
Sławomir Chmielewski
OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 4WD       2     2
14. Robert Zaremba
Karol Chwaleba
Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale     1       1
 
Klasa A-12: 1 2 3 4 5 6  
1. Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla   9 (3) 4 9 4 26
2. Vitautas Sabataitis
Arunas Bukmanas
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara     6 9   9 24
3. Dariusz Poletyło
Tomasz Szostak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla     9 3 6 6 24
4. Vitautas Slabsinskas
Arunas Sufinskas
Automobilklub Podlaski Łada 2107 6 6 2       14
5. Modestas Jakas
Audrus Mockus
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara   3 1 6 4   14
6. Piotr Kozłowiecki
Marek Skrobot
Automobilklub Karkonoski Suzuki Swift GTI 9           9
7. Paulus Jankavicius
Donatas Drabavicius
Autoklub Rzemieślnik Warszawa       4 2     6
8. Jan Dziadkowiec
Bogdan Jamróz
Automobilklub Krakowski     4         4
9. Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara   2         2
 
Klasa A-11: 1 2 3 4 5 6  
1. Rolandas Mackavicius
Juozas Leonavicius
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara   9 9   9   27
2. Arunas Petrovas
Gintras Stasiulevicius
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara 4   6 9 3   22
3. Zevius Balciunas
Vladas Vaitkus
Automobilklub Podlaski Łada 2108 Samara   6 4 4   6 20
4. Algis Poteliunas Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara   4   6 4 4 18
5. Robert Herba Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara         6 9 15
6. Jozuas Pukenas Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara   4   6 4   14

7.

Jakub Mroczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara           9 9
8. Andrzej Terej Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara         6   6
9. Henryk Krystoń Automobilklub Karkonoski       3     3 6
10. Gudelis Algimautas Autoklub Rzemieślnik Warszawa             4 4
11. Marek Zech
Piotr Ognik
Automobilklub Wielkopolski     3         3
11. Marek Jary Automobilklub Karkonoski       3       3
11. Ryszard Hupajło Automobilklub Karkonoski             3 3
14. Zbigniew Łacisz
Tadeusz Burkacki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada MTX 2105         2   2
 
Klasa A-10: 1 2 3 4 5 6  
1. Krzysztof Geritz
Marek Łasiewicki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 6 6 9 9 (6)   30
2. Mariusz Ficoń
Piotr Goworowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 9       9 9 27
3. Włodzimierz Cierliński Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p (3) 9 6   4 6 25
4. Sławomir Gierat Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 3 9 6   4   22
5. Maciej Maleszko Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 4       3 4 11
6. Mariusz Sobczak Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p         3 4 7
7. Dariusz Pieńkowski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p           6 6
8. Piotr Gadomski
Piotr Górowski
Automobilklub Śląski
Automobilklub Zabrzański
Polski Fiat 126p 2 4         6
8. Piotr Oryński
Roman Mokiejewski
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p   2 4       6
10. Andrzej Kudyba Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 4           4
11. Leszek Kuzaj
Jarosław Baran
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p   3         3
12. Waldemar Malinowski
Krzysztof Karpowicz
AP Warszawa Polski Fiat 126p         2   2
13. Jarosław Strzelecki
Tomasz Jaszczowski
Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 1           1
 
Klasa N-04: 1 2 3 4 5 6  
1. Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
Automobilklub Częstochowski
Automobilklub Śląski
Mazda 323 4WD         9   9
2. Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
AP Warszawa
Opel Kadett GSi 16V         6   6
3. Ryszard Trzciński
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Peugeot 205 GTI         4   4
4. Jerzy Pajdak
Tomasz Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Ford Sierra RS Cosworth         3   3
 
Klasa N-02: 1 2 3 4 5 6  
1. Ryszard Granica
Mieczysław Sieczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500   9 9 9     27
2. Jan Kornecki
Jacek Jerschina
Autoklub Rzemieślnik Warszawa     2   6     8
3. Robert Herba
Andrzej Terej
Autoklub Rzemieślnik Warszawa     6         6
4. Janusz Makówka
Wojciech Furdyna
Automobilklub Krakowski     4         4
5. Bartłomiej Baniowski
Tomasz Czopik
Automobilklub Krakowski     3         3
 
Klasa N-01: 1 2 3 4 5 6  
1. Dariusz Wirkijowski
Jarosław Klęka
Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 6 (6) 9 9 9   33
2. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (4) 9 6 6 6   27
3. Krzysztof Żelechowski Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 9 3   4 4   20
4. Marcin Kasztelan Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 9           9
5. Polikarp Kopiec Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p   2 4   3   9
6. Wojciech Bełtowski
Piotr Palicki
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 3 4         7
7. Sławomir Łuba Automobilklub Morski Polski Fiat 126p   3   4     7
8. Wojciech Szulc Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p   2 4       6
9. Paweł Zawadziński
Marek Kaliński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 1 1   3     5
10. Piotr Gulbas Automobilklub Morski Polski Fiat 126p         4   4
11. Piotr Gadomski Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p         3   3
12. Maciej Kołomyjski
Piotr Mandzioła
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 2           2
12. Piotr Pietrzykowski
Edmund Olczak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p         2   2
 
Klasyfikacja zespołowa: 1 2 3 4 5 6  

1.

Autoklub Rzemieślnik Warszawa 9 9 9 9 9 9 54
2. Automobilklub Podlaski   4 4 6     14
3. Automobilklub Krakowski 4 3     4   11
4. OKS Stomil Olsztyn       3     3
5. Automobilklub Dolnośląski     2       2
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w RSMP na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.

W RSMP grupy N i A podzielone były na klasy:
- N-01 - markowa Polski Fiat 126p gr. N
- N-02 - samochody gr. N do 1600 cm3 produkcji krajów socjalistycznych
- N-03 - pozostałe samochody gr. N do 1600 cm3
- N-04 - samochody gr. N z silnikami powyżej 1600 cm3
- A-10 - samochody produkcji FSM gr. A do 850 cm3
- A-11 - ?
- A-12 - pozostałe samochody gr. A do 1300 cm3
- A-13 - samochody gr. A powyżej 1300 cm3
- A-14 - markowa FSO 1600 i Polonez 1600 gr. A
Samochody grupy B nie mogły zdobywać punktów do RSMP.

Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1.
Punkty w klasach przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowej punktacji zaliczano zawodnikom 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1990
- Auto Kram 1990
- Motor 1990
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Materiały: AdamT, Januszsz, Grzegorz Chyła


<< RSMP 1989] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1991 >>