<< 5 el.
RSMP 1991 - R. Wisły] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1991]
[1 el. RSMP 1992 -
Dolnośląski R. Zimowy >>
[Rajd Karkonoski 1991 - lista
startowa]
Baza rajdu: Jelenia Góra
Dystans: 523 km, w tym 22 odcinki specjalne o
łącznej długości 244,3 km.
Odcinki specjalne:
- 24.10: OS 1: Jelenia Góra - super OS (2,2 km);
- 25.10: OS 2, 6 i 10: Kowary Wojków - Janowice Wielkie (14,5),
OS 3, 7 i 11: Jelenia Góra Sobieszów - Piechowice (10,2), OS 4,
8 i 12: Podzamcze - Sosnówka (22,0), OS 5, 9 i 13: Karpacz -
Karpacz (7,2);
- 26.10: OS 14, 17 i 20: Łomnica Dolna - Karpniki (12,0), OS 15,
18 i 21: Karpniki - Przełęcz Karpnicka (6,3), OS 16, 19 i 22:
Janowice Wielkie - Radomierz (8,5).
Nawierzchnia: asfalt (I etap) i szuter (II etap).
Pogoda: deszcz (pierwszy dzień), oblodzenie (trzeci
dzień)
Klasyfikacja generalna: | |||||||||
1. | (1.*) | Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT4 | 1. kl. A-13 | 2:45:38 | |||
2. | (2.*) | Paweł Przybylski Krzysztof Gęborys |
Texas Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Audi Coupe Quattro | 2. kl. A-13 | 2:47:30 | |||
3. | (3.*) | Romuald Chałas Janusz Siniarski |
Universal - AP Warszawa | Mazda 323 4WD | 3. kl. A-13 | 2:48:01 | |||
4. | (4.*) | Andrzej Koper Maciej Wisławski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf II GTi 16V | 4. kl. A-13 | 2:48:56 | |||
5. | (5.*) | Saulius Girdauskas Zilvinas Sakalauskas |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | 1. kl. A-12 | 2:53:46 | |||
6. | Willy Duvel (D) Mirosław Skrobotowicz |
Osnabruck | Mazda 323 GTX | (kl. N-03) | 2:54:06 | ||||
7. | (6.*) | Marek Sadowski Grzegorz Gac |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mazda 323 4WD | 1. kl. N-04 | 2:54:34 | |||
8. | (7.*) | Lesław Orski Tomasz Chmiel |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf II GTi 16V | 5. kl. A-13 | 2:58:04 | |||
9. | (8.*) | Krzysztof Hołowczyc Robert Ziemski |
OKS Stomil Olsztyn | Mazda 323 4WD | 2. kl. N-04 | 3:01:20 | |||
10. | (9.*) | Rolandas Mackavicius Juozas Leonavicius |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | 2. kl. A-12 | 3:05:12 | |||
11. | (10.*) |
Robert Herba Jakub Mroczkowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi 16V | 1. kl. N-03 | 3:08:23 |
|||
12. | (11.*) | Waldemar Doskocz Małgorzata Zemlińska |
OKS Stomil Olsztyn Automobilklub Krakowski |
Volkswagen Golf II GTi 16V | 2. kl. N-03 | 3:10:27 |
|||
13. | (12.*) |
Krzysztof Żelechowski Piotr Gulbas |
Automobilklub Morski | Suzuki Swift GTi | 1. kl. N-02 | 3:10:40 |
|||
14. | (13.*) | Bogdan Rogóż Marek Szmidt |
Automobilklub Dolnośląski | Suzuki Swift GTi | 2. kl. N-02 | 3:11:50 |
|||
15. | (14.*) | Wiesław Szczytyński Paweł Kobylański |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Sierra RS Cosworth | 3. kl. N-04 | 3:14:22 |
|||
16. | (15.*) | Włodzimierz Skrodzki Zbigniew Bieniewski |
AP Warszawa Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Volkswagen Golf GTi 16V | 6. kl. A-13 | 3:15:05 |
|||
17. | (16.*) | Bogusław Bobby Bach Maciej Maciejewski |
Automobilklub
Dolnośląski Automobilklub Karkonoski |
Suzuki Swift GTi | 3. kl. N-02 | 3:21:55 |
|||
18. | (17.*) | Krzysztof Godwod Sławomir Kazimierczak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1600 | 1. kl. A-14 | 3:22:54 |
|||
19. | (18.*) | Mariusz Ficoń Andrzej Witek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 1. kl. A-10 | 3:30:53 |
|||
20. | (19.*) | Jan Hamera Adam Balawajder |
Automobilklub Sudecki | Polski Fiat 126p | kl. N-01 | 3:38:27 |
|||
21. | (20.*) | Piotr Wróbel Andrzej Ślimak |
Automobilklub Krakowski | Polonez 1600 | 2. kl. A-14 | 3:42:07 |
|||
22. | (21.*) | Henryk Krystoń Ryszard Hupajło |
Automobilklub Karkonoski | Toyota Corolla 1600 GT | 4. kl. N-02 | 3:44:42 |
|||
23. | (22.*) | Maciej Maleszko Mariusz Sobczak |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | 2. kl. A-10 | 3:57:56 |
|||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski |
|||||||||
Odpadli: |
|||||||||
OS 21 | Mirosław Krachulec Marek Kusiak |
Automobilklub
Częstochowski Automobilklub Śląski |
Mazda 323 GTX | kl. N-04 | |||||
po OS 20 | Marian Bublewicz Ryszard Żyszkowski |
|
Ford Sierra RS Cosworth | kl. A-13 | (wahacz) |
||||
OS 14 | Modestas Jakas Antonius Zilinskas |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | kl. A-12 | |||||
OS 14 | Lech Koraszewski Krzysztof Dubiecki |
Automobilklub Śląski | Volkswagen Golf GTi | kl. A-12 | |||||
OS 12 | Vitautas Sabataitis Arunas Bukmanas |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | kl. A-12 | (zawieszenie) | ||||
OS 10 | Robert Bałtyn Sławomir Mieszkowski |
Automobilklub Karkonoski | Polski Fiat 126p | kl. A-10 | |||||
OS 9 | Jurij Zacharow (SU) Nikołaj Wiespałow (SU) |
FAS Leningrad | Łada 2108 Samara | kl. A-11 | |||||
OS 7 | Wiesław Stec Artur Skorupa |
Automobilklub Lubelski Automobilklub Krakowski |
Opel Manta GTE | kl. A-13 | (dyferencjał) | ||||
OS 7 | Boris Donskoy (UA) Oleg Rybak (UA) |
KTS Lwów | Łada 2108 Samara | kl. A-11 | |||||
OS 6 | Jacek Miller Radosław Kośmider |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | kl. A-10 | |||||
OS 5 | Jan Kościuszko Janusz Bronikowski |
Automobilklub Krakowski | Lancia Delta HF Integrale 16V | kl. N-04 | |||||
OS 5 | Robert Skadorwa Marek Andrysz |
Automobilklub Karkonoski | Polski Fiat 126p | kl. A-10 | |||||
OS 4 | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Automobilklub Śląski Automobilklub Beskidzki |
Polski Fiat 126p | kl. A-10 | |||||
OS 3 | Piotr Granica Marek Kaczmarek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1500 | kl. A-14 | (defekt) |
||||
OS 3 | Ryszard Plucha Jarosław Kamola |
AP Warszawa | Polonez 1600 | kl. A-14 | |||||
OS 3 | Andrzej Cichocki Andrzej Rutkowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | kl. A-10 | |||||
OS 3 | Jacek Sikora Jacek Sciciński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | kl. N-01 | |||||
OS 3 | Bogdan Jankowski Maciej Siejewicz |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | kl. N-01 | |||||
OS 2 |
Paweł Noakowski (D) Horst Muller (D) |
Mantzel Opel | Opel Corsa GSi | kl. A-12 | (wypadek) |
||||
OS 2 |
Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
Autoklub Rzemieślnik
Warszawa Automobilklub Krakowski |
Polonez 1600 | kl. A-14 | (wypadek) |
||||
po OS 1 |
Sławomir Szaflicki Andrzej Górski |
OKS Stomil Olsztyn | Mazda 323 GTX | kl. A-13 | (tylny most) |
||||
OS 1 | Grzegorz Molas Jan Kornecki |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polonez 1600 | kl. A-14 | |||||
Wystartowały 45 załogi, sklasyfikowano 23 (w tym 22 w RSMP). |
|||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Bublewicz -13; Przybylski - 8; Koper - 1 |
|||||||||
Klasyfikacja zespołowa: |
|||||||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
<< 5 el.
RSMP 1991 - R. Wisły] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1991]
[1 el. RSMP 1992 -
Dolnośląski R. Zimowy >>
[Rajd Karkonoski 1991 - lista
startowa]