<< 3 el. RSMP 1992 - R. Elmot] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992] [5 el. RSMP 1992 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1992 - lista zgłoszeń] [Rajd Polski 1992 - filmy]


5-6.06.1992 - 49. Rajd Polski - 4 eliminacja RSMP (+ eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 20)

Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 980 km, w tym 24 odcinki specjalne o łącznej długości 403,27 km.
Odcinki specjalne:
- 5.06: OS 1 (Superoes): Sobótka - Księżnice Małe (4,0 km); OS 2: Księżnice Małe - Sulistrowiczki (11,04); OS 3: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 4: Żdanów - Młynów (13,60); OS 5: Nowa Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS 6: Jeleniów - Radków (22,59); OS 7: Włodowice - Świerki (8,73); OS 8: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 9: Rościszów - Lubachów (23,03); OS 10: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 11: Żdanów - Młynów (13,60); OS 12: Nowa Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS 13: Jeleniów - Radków (22,59); OS 14: Włodowice - Świerki (8,73); OS 15: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 16: Rościszów - Lubachów (23,03);
- 6.06: OS 17: Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 18: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 19: Żdanów - Młynów (13,60); OS 20: Nowa Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS 21: Jeleniów - Radków (22,59); OS 22: Włodowice - Świerki (8,73); OS 23: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 24: Rościszów - Lubachów (23,03).
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: ciepło; deszcz w trakcie II etapu.

1.   Erwin Weber
Manfred Hiemer
D
D
Mitsubishi Ralliart Deutschland Mitsubishi Galant VR-4 Evo   3:39:08
2.   Robert Droogmans
Ronny Joosten
B
B
Gordon Spooner Engineering Ford Sierra Cosworth 4x4   3:42:42
3. (1.*) Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
Marlboro Rally Team Poland OKS Stomil Olsztyn
AP Warszawa
Ford Sierra Cosworth 4x4 1. m. w kl. A-9 3:50:49
4.   Jens Mulvad
Freddy Pedersen
DK
DK
Danish National Rally Team Toyota Celica Turbo 4WD   4:02:54
5.   Kurt Goettlicher
Werner Jahrbacher
A
A
  Ford Sierra RS Cosworth   4:05:35
6.   Hermann Gassner
Harald Brock
D
D
Kathrein Renn und Rallye Team Mitsubishi Galant VR-4   4:07:29
7.   Kurt Victor
Geert Derammelaere
B
B
Autoclub Atlantic BMW M3   4:08:46
8. (2.*) Andrzej Koper
Maciej Wisławski
PL
PL
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 2. m. w kl. A-9 4:11:09
9. (3.*) Wiesław Stec
Artur Skorupa
PL
PL
MDB Rally Team - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-5
4:13:32
10.   Vital Budo
Andre Malais
B
B
Ecurie Hesbaye Renault Clio 16V   4:14:03
11.   Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
LT
LT
Banga Rallye Team Łada 2108 Samara   4:19:52
12.   Willy Duevel
Mirosław Skrobotowicz
D
PL
Mazda Ossenschmidt Racing Team Mazda 323 GTX   4:23:19
13.   Peter H. Rumpfkeil
Gunter Jarecki
D
D
AMC Diepholz Mercedes-Benz 190E 2.3-16   4:34:55
14.   Jan Raichl
Sarka Necadova
CS
CS
Autoklub Skoda Skoda 136L Favorit   4:37:37
15. (4.*) Waldemar Doskocz
Małgorzata Zemlińska
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Volkswagen Golf GTi 16V 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-5
4:41:55
16.   Per-Anders Waerme
Thomas Hakansson
S
S
  Suzuki Swift GTi   4:42:11
17. (5.*) Jerzy Panicz
Mieczysław Flisowski
PL
PL
Automobilklub Sudecki Toyota Corolla 1. m. w kl. A-7 4:42:43
18. (6.*) Piotr Kufrej
Jarosław Baran
PL
PL
Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GT 2. m. w kl. A-7 4:42:46
19. (7.*) Cezary Fuchs
Mikołaj Madej
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski
Rainbow Łódź
Opel Kadett GSi 16V 3. m. w gr. N
3. m. w kl. N-5
4:42:49
20.   Hans Britth
Bjorn Adler
S
S
  Nissan Sunny GTi-R   4:44:57
21.   Gerhard Lauscher
Roland R. Firtinger
A
A
  Ford Sierra RS Cosworth   4:46:15
22. (8.*) Piotr Cekiera
Tadeusz Betlej
PL
PL
Automobilklub Krakowski Honda Civic 4. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
4:50:57
23.   Holger Pesler
Peter Peters
D
D
VCB Berlin Toyota Corolla 16V   4:54:20
24. (9.*) Oleg Rybak
Jan Koniecki
PL
PL
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Łada 2108 Samara 3. m. w kl. A-7 5:06:36

25.

(10.*)

Dariusz Marciniak
Stefan Gramiak

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Mazda 323 4WD 5. m. w gr. N
4. m. w kl. N-5

5:09:34

26.

(11.*)

Krzysztof Godwod
Sławomir Kazimierczak

PL
PL

Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 4. m. w kl. A-7 5:12:42
27.   Werner Rottenberg
Burkhard Heidemann

D
D

VCB Berlin Toyota Corolla Coupe GT   5:19:36
28. (12.*) Vladimir Kostenko
Boris Donskoy

PL
PL

Automobilklub Krakowski Łada Samara 1500 5. m. w kl. A-7 5:21:28
29.   Emil Gernand
Zbigniew Sternal

S
PL

  Suzuki Swift   5:21:46

30.

(13.*)

Włodzimierz Pawluczuk
Marek Kaczmarek

PL
PL

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Maruti 1. m. w kl. A-6 5:29:43

31.

(14.*)

Ryszard Plucha
Jacek Sokólski

PL
PL

AP Warszawa Polonez 1600 6. m. w kl. A-7

5:38:04

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Odpadli:
OS 24 Robert Herba
Jakub Mroczkowski
PL
PL
Nissan Rally Team Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R kl. N-5

(skrzynia
biegów)

OS 20 Patrick Snijers
Dany Colebunders
B
B
Bastos Ford Rally Team Ford Sierra Cosworth 4x4  

(wypadek)

OS 16 Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski

PL
PL

AP Warszawa Mazda 323 4WD kl. A-9 (wypadek)
OS 13 Juha Hedman
Kari Kajula

FIN
FIN

  Mazda 323 4WD   (wypadek)
OS 11 Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
PL
PL
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4 kl. A-9

(wypadek)

OS 11 Eugeniusz Prażmo
Dariusz Palonka

PL
PL

Automobilklub Lubelski Renault 5 GT Turbo kl. N-5  

OS 10

Vitautas Sabataitis
Sarunas Liesis

LT
LT

Banga Rallye Team Łada 2108 Samara    
OS 8 Jerzy Wierzbołowski
Maciej Pasławski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V kl. N-4

(wypadek)

OS 8

Bogdan Herink
Barbara Stępkowska

PL
PL

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo kl. A-9  

OS 8

Piotr Kuprewicz
Paweł Kobylański

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla GT kl. N-3  
OS 7 Włodzimierz Skrodzki
Piotr Perłowski

PL
PL

AP Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-9  
OS 5 Roland Vanderheijden
Eric Claessen

B
B

Ecurie des Ardennes Opel Kadett GSi 16V    

OS 5

Dariusz Wirkijowski
Piotr Gulbas

PL
PL

Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V kl. N-4  

OS 4

Piero Longhi
Maurizio Imerito

I
I

Scuderia del Grifone Lancia Delta HF Integrale 16V  

(wypadek)

OS 4

Jacek Lisicki
Dariusz Dekuczyński

PL
PL

AP Warszawa Ford Sierra RS Cosworth kl. A-9  
OS 4 Piotr Świeboda
Malina Wiechowska

PL
PL

Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Łada 2108 Samara kl. A-7 (wycofali
się)

OS 3

Jerzy Pajdak
Witold Sadowski

PL
PL

Automobilklub Krakowski Ford Sierra Cosworth kl. N-5  

OS 3

Jorgen Pilgaard
Henrik Vestergaard
DK
DK
Peugeot Sport Danmark Peugeot 309 16V  

(wypadek)

OS 3

Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba

PL
PL

Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V kl. N-4  
OS 2 Zenon Sawicki
Grzegorz Smoleń

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla GTI 16V kl. N-4  

OS 1

Lesław Orski
Tomasz Chmiel

PL
PL

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-9

(półoś)

OS 1 Marek Kusiak
Michał Sawka

PL
PL

Automobilklub Częstochowski Mazda 323 4WD kl. N-5 (turbo)

Wystartowały 53 załogi, sklasyfikowano 31.

Zwycięzcy OS-ów: Weber - 17 (4 ex aequo), Snijers - 7 (3), Droogmans - 5 (1)
Klasyfikacja zespołowa (RSMP):
1. Automobilklub Krakowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Automobilklub Dolnośląski

<< 3 el. RSMP 1992 - R. Elmot] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992] [5 el. RSMP 1992 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1992 - lista zgłoszeń] [Rajd Polski 1992 - filmy]