<< 4 el. RSMP 1992 - R. Polski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992] [6 el. RSMP 1992 - R. Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1992 - lista startowa]


18-19.09.1992 - 40. Rajd Wisły - 5 eliminacja RSMP (+ eliminacja Euro Rallye Trophae)

Baza rajdu: Szczyrk
Dystans: 566 km, w tym 26 odcinków specjalnych o łącznej długości 188,4 km.
Odcinki specjalne:
- 18.09: OS 1: Straconka - Międzybrodzie (7,0 km); OS 2: Porąbka - Wielka Puszcza (4,5); OS 3: Targanice - Kocierz (9,4); OS 4: Tresna Mała - Zarzecze (5,0); OS 5: Straconka - Międzybrodzie (7,0); OS 6: Porąbka - Wielka Puszcza (4,5); OS 7: Targanice - Kocierz (9,4); OS 8: Międzybrodzie - Żar (5,1); OS 9: Żar - Międzybrodzie (5,1); OS 10: Tresna Mała - Zarzecze (5,0);
- 19.09: OS 11: Szczyrk Solisko - Wisła Malinka (9,3); OS 12: Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,4); OS 13: Cisownica - Leszna Góra (6,6); OS 14: Łączka - Babilon (9,5); OS 15: Gołysz - Kiczyce (8,0); OS 16: Jaworze Nałęże - Brenna (8,5); OS 17: Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,4); OS 18: Wisła Malinka - Szczyrk Solisko (9,3); OS 19 (superoes): Szczyrk (2,6); OS 20: Jaworze Nałęże - Brenna (8,5); OS 21: Cisownica - Leszna Góra (6,6); OS 22: Łączka - Babilon (9,5); OS 23: Gołysz - Kiczyce (8,0); OS 24: Jaworze Nałęże - Brenna (8,5); OS 25: Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,4); OS 26: Wisła Malinka - Szczyrk Solisko (9,3)
Pogoda: słonecznie

1. (1.*) Robert Herba
Jakub Mroczkowski
PL
PL
Nissan Rally Team Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-5
1:53:07
2. (2.*) Wiesław Stec
Artur Skorupa
PL
PL
Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-5
1:54:46
3. (3.*) Bogdan Herink
Tomasz Szostak
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 11 Turbo 1. m. w kl. A-9 1:56:24
4. (4.*) Lesław Orski
Tomasz Chmiel
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 2. m. w kl. A-9 1:56:37
5. (5.*) Krzysztof Hołowczyc
Robert Ziemski
PL
PL
Toyota Motor Poland - Automobilklub Morski Toyota Celica Turbo 4WD 3. m. w gr. N
3. m. w kl. N-5
1:57:59
6. (6.*) Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
PL
PL
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V 4. m. w gr. N
1. m. w kl. N-4
1:58:10
7. (7.*) Waldemar Doskocz
Małgorzata Zemlińska
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Volkswagen Golf GTi 16V 5. m. w gr. N
2. m. w kl. N-4
1:58:26
8. (8.*) Grzegorz Malinowski
Dariusz Dekuczyński
PL
PL
AP Warszawa
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Lancia Delta HF Integrale 6. m. w gr. N
4. m. w kl. N-5
1:59:54
9. (9.*) Marek Kusiak
Michał Sawka
PL
PL
Automobilklub Częstochowski Mazda 323 GTX 7. m. w gr. N
5. m. w kl. N-5
2:00:01
10.   Vaclav Arazim
Julius Gal
CS
CS
Litvinov Skoda 136L Favorit   2:00:28
11. (10.*) Piotr Kufrej
Jarosław Baran
PL
PL
Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GT 1. m. w kl. A-7 2:00:41
12. (11.*) Dariusz Wirkijowski
Piotr Gulbas
PL
PL
Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V 8. m. w gr. N
3. m. w kl. N-4
2:00:47
13. (12.*) Jerzy Dyszy
Jerzy Substyk
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V 9. m. w gr. N
4. m. w kl. N-4
2:00:55
14.   Paul Niemczyk
Thomas Schuenemann
D
D
  BMW M3   2:01:07
15. (13.*) Paweł Noakowski
Klaudia Gruene
PL
D
Automobilklub Śląski
ADAC
Opel Kadett GSi 16V 10. m. w gr. N
5. m. w kl. N-4
2:02:39
16.   Gerhard Merz
Reiner Seiter

D
D

  Peugeot 205 GTi   2:04:01
17.   Walter Jetter
Doris Jetter

D
D

  Lancia Delta Integrale   2:05:57

18.

  Bernd Hackmann
Mirosław Knapik

D
PL

Mac Mettmann Opel Astra  

2:06:32

19.

(14.*)

Mariusz Ficoń
Marek Drozd
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 2. m. w kl. A-7 2:06:42

20.

  Jean Debaude
Yver Pizzagalli

F
F

  Peugeot 205 GTi  

2:07:28

21.

(15.*)

Eugeniusz Prażmo
Dariusz Palonka
PL
PL
Automobilklub Lubelski Renault 5 GT Turbo 11. m. w gr. N
6. m. w kl. N-5
2:11:10
22.

(16.*)

Jacek Jerschina
Jacek Kossakowski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 12. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
2:12:29
23.

(17.*)

Wojciech Nosalik
Eryk Szafrański
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Volkswagen Golf GTi 16V 13. m. w gr. N
6. m. w kl. N-4
2:13:50
24.

(18.*)

Zenon Sawicki
Grzegorz Smoleń
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla GTI 16V 14. m. w gr. N
7. m. w kl. N-4
2:14:03
25.

(19.*)

Dariusz Marciniak
Stefan Gramiak
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Mazda 323 15. m. w gr. N
7. m. w kl. N-5
2:14:12

26.

  Klaus Wagner
Helmut Kruppert

D
D

  Mazda 323  

2:15:55

27.

(20.*)

Jan Hamera
Adam Balawajder
PL
PL
Automobilklub Sudecki Łada 3. m. w kl. A-7 2:16:38
28.

(21.*)

Oleg Rybak
Jan Koniecki
PL
PL
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Łada 2108 Samara 4. m. w kl. A-7 2:17:59
29. (22.*) Arkadiusz Błaszczyk
Krzysztof Wojtkowski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 5. m. w kl. A-7 2:25:28
30. (23.*) Ryszard Plucha
Jacek Sokólski
PL
PL
AP Warszawa Polonez 1600 6. m. w kl. A-7 2:57:41
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
Zdyskwalifikowani (brak plomby na turbosprężarce):
  Jerzy Pajdak
Witold Sadowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Ford Sierra Cosworth kl. N-4  
Odpadli:
OS 15 Dirk Lehmann
Klaus-Peter Schorr
D
D
  Volkswagen Golf GTi 16V   (wahacz)
OS 15 Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
LT
LT
Banga Rallye Team Łada 2108 Samara   (półoś)
OS 15 Dominique Craincourt
Matthieu Koell
F
F
  Peugeot 205 GTi    
OS 15 Carsten Wiegant
Thomas Windisch
D
D
  Opel Kadett GSi 16V    
OS 13 Dariusz Bieda
Piotr Pikulicki
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p kl. A-5  
po OS 12 Włodzimierz Pawluczuk
Marek Kaczmarek
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Maruti kl. A-6

(wycofali
się)

przed
II etapem

Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
PL
PL
Toyota Motor Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 kl. A-9

(silnik)

przed
II etapem
Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
PL
PL
AP Warszawa Mazda 323 4WD kl. A-9

(silnik)

przed
II etapem

Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
PL
PL
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4 kl. A-9

(silnik)

OS 10

Robert Kępka
Tomasz Ryborz
PL
PL
Automobilklub Śląski Peugeot 309 GTI 16V kl. A-9

(miska
olejowa)

OS 8

Ryszard Granica
Piotr Granica
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1500 kl. A-6  

po OS 3

Piotr Świeboda
Maria "Malina" Wiechowska
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Łada 2108 Samara kl. A-7

(układ
hamulcowy)

OS 2 Artur Orlikowski
Marcin Wiertlewski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p kl. A-5  

OS 2

Janusz Kulig
Dariusz Burkat
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p kl. A-5  
OS 2 Zbigniew Natkański
Konrad Gausza
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p kl. N-1  
po OS 1 Andrzej Koper
Maciej Wisławski
PL
PL
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-9

(choroba
kierowcy)

OS 1 Jacek Sikora
Jacek Sciciński
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p kl. N-1  
  Krzysztof Godwod
Sławomir Kazimierczak
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 kl. A-7  
Wystartowało 49 załóg, sklasyfikowano 30.
Zwycięzcy OS-ów: Przybylski - 8 (2 ex aequo), Stec - 7 (1), Herba - 5, Gieruszczak - 4 (2), Lehmann - 2, Orski - 1, Herink - 1 (1), Kołomyjski - 1, Niemczyk - 1 (1)
Klasyfikacja zespołowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24 pkt.
2. Automobilklub Morski 17 pkt.
3. Automobilklub Krakowski 12 pkt.

<< 4 el. RSMP 1992 - R. Polski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992] [6 el. RSMP 1992 - R. Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1992 - lista startowa]