<< RSMP 1992] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1994 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1993

19-20.02.1993 1 eliminacja RSMP 9. Zimowy Rajd Dolnośląski    
23-24.04.1993 2 eliminacja RSMP 18. Rajd Krakowski Lista startowa  
14-15.05.1993 3 eliminacja RSMP 21. Rajd Elmot Lista startowa Filmy
10-12.06.1993 4 eliminacja RSMP 50. Rajd Polski Lista startowa Filmy
26-27.06.1993 5 eliminacja RSMP 24. Rajd Festiwalu Polskiej Piosenki Lista startowa  
24-25.09.1993 6 eliminacja RSMP 41. Rajd Wisły Lista startowa Filmy
22-23.10.1993 7 eliminacja RSMP 13. Rajd Karkonoski   Filmy

Lista priorytetowa PZM na sezon 1993 (wg kolejności alfabetycznej):

Marian Bublewicz
Waldemar Doskocz
Marek Gieruszczak
Robert Herba
Bogdan Herink
Andrzej Koper
Paweł Przybylski
Wiesław Stec

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1993

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 20 20 20 20   10   90
2. Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4 15 15   15 20   20 85
3. Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R   10 15   10 15 10 60
4. Robert Herba
Artur Skorupa
Nissan Tedex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R 8   12 4 15 20   59
5. Wiesław Stec Rothmans / I Kom. Bank - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2   12 8 12 (6) 12 8 52
6. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Automobilklub Polski Mazda 323 4WD 12 8 10   12     42
7. Krzysztof Hołowczyc Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4   6 6 8 4   15 39
8. Maciej Maciejewski Rothmans Racing / I Kom. Bank - A. Polski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2   12 8 12       32
9. Maciej Wisławski Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4; Volkswagen Golf GTi 16V     6       15 21
10. Waldemar Doskocz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V 6     3 2 4 4 19
11. Robert Burchard Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4   6   8 4     18
11. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V   3 4   8   3 18
13. Zenon Sawicki Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4 1   2 2     12 17
14. Dariusz Dekuczyński Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4     2 2     12 16
14. Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
Automobilklub Polski Łada 2108 Samara     3 10 3     16
16. Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth           8 6 14
16. Dariusz Wirkijowski Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V   1   6   6 1 14
18. Jarosław Baran Automobilklub Krakowski Peugeot 309 GTi 16V       3 2 4 4 13
19. Fredrik Donner
Julian Obrocki
Automobilklub Dolnośląski Subaru Legacy RS 10             10
20. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 3 4         2 9
21. Grzegorz Skiba Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 16V 2 2   1   3   8
22. Robert Kępka
Andrzej Górski
Automobilklub Opolski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 309 GTi 16V 4             4
23. Paweł Noakowski Automobilklub Śląski Opel Kadett GSi 16V           2   2
24. Grzegorz Smoleń Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4 1             1
24. Marek Sadowski
Jakub Mroczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Lancia Delta HF Integrale 16V         1     1
24. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara           1   1
24. Cezary Fuchs
Mirosław Skrobotowicz
Automobilklub Dolnośląski Ford Sierra Cosworth 4x4 / Escort RS Cosworth     1         1
 
Grupa N: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Robert Herba
Artur Skorupa
Nissan Tedex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R 6   6 3 9 9   33
2. Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R   6 9   6 6 4 31
3. Wiesław Stec Rothmans / I Kom. Bank - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2 (2) 9 4 9 4 4 (3) 30
4. Krzysztof Hołowczyc Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4   4 3 6 3   9 25
5. Maciej Maciejewski Rothmans Racing / I Kom. Bank - A. Polski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2 2 9 4 9       24
6. Zenon Sawicki Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4 3 1 2 2 (1)   6 14
7. Robert Burchard Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4   4   6 3     13
8. Maciej Wisławski Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4     3       9 12
9. Dariusz Dekuczyński Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4     2 2 1   6 11
10. Fredrik Donner
Julian Obrocki
Automobilklub Dolnośląski Subaru Legacy RS 9             9
10. Dariusz Wirkijowski Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V   2   4   2 1 9
10. Grzegorz Skiba Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 16V 4 3   1   1   9
13. Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth           3 2 5
14. Grzegorz Smoleń Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4 3 1           4
15. Marek Sadowski
Jakub Mroczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Lancia Delta HF Integrale 16V 1       2     3
16. Cezary Fuchs
Mirosław Skrobotowicz
Automobilklub Dolnośląski Ford Sierra Cosworth 4x4 / Escort RS Cosworth     1         1
 
Klasa A-10: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 9     9   9   27
2. Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4 6     6 9     21
3. Waldemar Doskocz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V 3     4 3 6   16
4. Jarosław Baran Automobilklub Krakowski Peugeot 309 GTi 16V       4 3 6   13
5. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Automobilklub Polski Mazda 323 4WD 4       6     10
6. Lesław Orski Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 1     3 2     6
7. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V         4     4
7. Tomasz Chmiel Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 1     3       4
9. Robert Kępka
Andrzej Górski
Automobilklub Opolski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 309 GTi 16V 2             2
9. Jerzy Wierzbołowski
Maciej Pasławski
Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V       2       2
9. Piotr Gulbas Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V         2     2
 
Klasa A-9: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V   6 9       6 21
2. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V   9 6       4 19

3.

Waldemar Doskocz
Jarosław Baran
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Peugeot 309 GTi 16V  

4

       

9

13

 
Klasa A-8: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara 9 9 6   (6) 9 9 42
2. Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
Automobilklub Polski Łada 2108 Samara     9 9 9     27
3. Jacek Jerschina
Artur Orlikowski
Automobilklub Polski Peugeot 205 GTi 3 4   4 4   4 19
4. Janusz Kulig Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Toyota Corolla 16V   6   6 3   3 18
5. Jan Hamera Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 4 3 3 3 2     15
6. Adam Balawajder Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 4 3 3 3       13
7. Boris Donskoy
Oleg Rybak
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara   1 1 2 1 6   11
8. Piotr Kuprewicz Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla 6   4         10
9. Krzysztof Godwod
Sławomir Kazimierczak
FSO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600             6 6
9. Krzysztof Mleczko Automobilklub Sudecki Łada 2105           4 2 6
11. Ryszard Plucha Automobilklub Polski Polonez 1600   2   1     1 4
12. Dariusz Burkat Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Toyota Corolla 16V             3 3
13. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2             2
13. Robert Masłowski Automobilklub Sudecki Peugeot 205 GTi     2         2
15. Włodzimierz Pawluczuk
Marek Kaczmarek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1             1
16. Tomasz Jendrysik Automobilklub Karkonoski Polonez 1600             1 1
 
Klasa A-7: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Mariusz Ficoń
Andrzej Witek
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento     9   9 9   27
2. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento     6   6     12
3. Zbigniew Kotarba Automobilklub Krakowski FSO           6   6
4. Bartłomiej Kulesza Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p     4         4

4.

Grzegorz Kaziewicz Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p        

4

   

4

 
Klasa N-5: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Robert Herba
Artur Skorupa
Nissan Tedex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R 6   6 3 9 9   33
2. Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R   6 9   6 6 4 31
3. Wiesław Stec Rothmans / I Kom. Bank - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2 (2) 9 4 9 4 4 (3) 30
4. Krzysztof Hołowczyc Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4   4 3 6 3   9 25
5. Maciej Maciejewski Rothmans Racing / I Kom. Bank - A. Polski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2 2 9 4 9       24
6. Zenon Sawicki Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4 3 1 2 2 (1)   6 14
7. Robert Burchard Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4   4   6 3     13
8. Maciej Wisławski Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4     3       9 12
9. Dariusz Dekuczyński Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4     2 2 1   6 11
10. Grzegorz Skiba Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 16V 4 3   1   2   10
11. Fredrik Donner
Julian Obrocki
Automobilklub Dolnośląski Subaru Legacy RS 9             9
12. Dariusz Wirkijowski Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V   2   4       6
13. Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth           3 2 5
14. Jakub Mroczkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Lancia Delta HF Int. 16V; Ford Escort RS Cosworth 1       2   1 4
14. Grzegorz Smoleń Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4 3 1           4
16. Marek Sadowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Lancia Delta HF Integrale 16V 1       2     3
17. Cezary Fuchs Automobilklub Dolnośląski Ford Sierra Cosworth 4x4 / Escort RS Cosworth     1       1 2
18. Mirosław Skrobotowicz Automobilklub Dolnośląski Ford Sierra Cosworth 4x4     1         1
 
Klasa N-3: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Janusz Damentko Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 16V 6 6 (3) 6 9 9   36
2. Eugeniusz Prażmo
Dariusz Palonka
Automobilklub Lubelski Toyota Corolla GTi 16V 9 9 9         27
3. Jarosław Misiewicz Automobilklub Lubelski Opel Corsa GSi   4 4 3 6 3   20
4. Robert Skadorwa Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla GTi 16V     6 4   2   12
5. Dariusz Marciniak Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi; Polski Fiat 126p 4   1     6   11
6. Piotr Cekiera
Tadeusz Betlej
Automobilklub Krakowski Honda Civic       9       9
6. Joanna Zwolińska Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 16V           9   9
8. Piotr Gulbas Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 16V; Suzuki Swift GTi       6   1   7
9. Marek Ryndak Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento       1 4     5
9. Antoni Kuźniar Automobilklub Krakowski Opel Corsa GSi   2     3     5
11. Konrad Gałusza Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi           4   4
11. Krzysztof Górski Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento     2   2     4
11. Zbigniew Natkański Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 3 1           4
14. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   3           3
14. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi       2   1   3
16. Stanisław Bazan Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento       1       1
16. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p         1     1
 
Puchar PZM grupa A (F2 gr. A): 1 2 3 4 5 6 7  
1. Waldemar Doskocz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V 9 4   6 (4) 9 9 37
2. Jarosław Baran Automobilklub Krakowski Peugeot 309 GTi 16V   4   6 4 9 9 32
3. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V   6 9   9   6 30
4. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 4 9 4 4 (2)   4 25
5. Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
Automobilklub Polski Łada 2108 Samara     6 9 6     21
6. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara 3 3 3   3 6 (3) 18
7. Robert Kępka
Andrzej Górski
Automobilklub Opolski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 309 GTi 16V 6             6
8. Janusz Kulig Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Toyota Corolla 16V   2   3       5
8. Jacek Jerschina
Artur Orlikowski
Automobilklub Polski Peugeot 205 GTi   1   2 1   1 5
10. Mariusz Ficoń
Andrzej Witek
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento           4   4
10. Piotr Kuprewicz Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla 2   2         4
12. Boris Donskoy
Oleg Rybak
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara           3   3
13. Jan Hamera
Adam Balawajder
Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 1   1         2
13. Krzysztof Mleczko Automobilklub Sudecki Łada 2105           2   2
13. Piotr Gulbas Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V         2     2
13. Krzysztof Godwod
Sławomir Kazimierczak
FSO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600             2 2
17. Jerzy Wierzbołowski
Maciej Pasławski
Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V       1       1
17. Zbigniew Kotarba Automobilklub Krakowski FSO           1   1
 
Puchar PZM grupa N (F2 gr. N): 1 2 3 4 5 6 7  
1. Dariusz Wirkijowski Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V   9   9   9 9 36
2. Janusz Damentko Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 16V 3 3 (2) 4 9 3 (3) 22
3. Eugeniusz Prażmo
Dariusz Palonka
Automobilklub Lubelski Toyota Corolla GTi 16V 4 4 6       4 18
4. Wojciech Nosalik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf 1,9 E   6 9         15
5. Robert Skadorwa Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla GTi 16V     4 2     6 12
5. Jarosław Misiewicz Automobilklub Lubelski Opel Corsa GSi   2 3 1 6     12
7. Cezary Fuchs
Mikołaj Madej
Automobilklub Dolnośląski
Rainbow Łódź
 

9

            9
8. Jerzy Dyszy
Jerzy Substyk
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett 6             6
8. Piotr Cekiera
Tadeusz Betlej
Automobilklub Krakowski Honda Civic       6       6
8. Paweł Noakowski Automobilklub Śląski Opel Kadett GSi 16V           6   6
8. Piotr Gulbas Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 16V; Suzuki Swift GTi       4     2 6
8. Joanna Zwolińska Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 16V           3 3 6
13. Dariusz Marciniak Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi; Polski Fiat 126p 2         2   4
13. Marek Ryndak Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento         4     4
13. Jerzy Pajdak
Witold Sadowski
Automobilklub Krakowski Renault Clio 16V           4   4
16. Jerzy Skadorwa Automobilklub Karkonoski Renault 19 16V       3       3
16. Antoni Kuźniar Automobilklub Krakowski Opel Corsa GSi         3     3
16. Krzysztof Górski Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento     1   2     3
19. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi             2 2
20. Zbigniew Natkański Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 1             1
20. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p   1           1
20. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p         1     1
20. Konrad Gałusza Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi             1 1
 
Klasyfikacja klubowa: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 9 6 9 4 9 9 9 55
2. Automobilklub Polski 3 2 4 9 6   3 27
3. Automobilklub Lubelski 4 9 6 3 2 1 2 27
4. Automobilklub Krakowski   3 3 6 4 6 1 23
5. Automobilklub Morski 2 4 2 2 3 4 4 21
6. Automobilklub Dolnośląski 6 1 1     2 6 16
7. Automobilklub Śląski           3   3
8. Automobilklub Karkonoski       1       1
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Rafineria Gdańska 6 9 (6) (6) 9 9 9 42
2. Rafineria Trzebinia   6 9 (4) 6 6 6 33
3. Toyota Motor Poland 9     9       18
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w RSMP według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Formuła 2 - Samochody gr. A lub N z napędem na jedną oś, o pojemności skokowej silnika do 2000 cm3, bez turbodoładowania.

Samochody grup N i A zgodnie z regulaminami FIA podzielone były na klasy:
- klasa N-1 - gr. N do 1400 cm3
- klasa N-2 - gr. N do 1600 cm3
- klasa N-3 - gr. N do 2000 cm3
- klasa N-4 - gr. N powyżej 2000 cm3
- klasa A-5 - gr. A do 1400 cm3
- klasa A-6 - gr. A do 1600 cm3
- klasa A-7 - gr. A do 2000 cm3
- klasa A-8 - gr. A powyżej 2000 cm3
Samochody z silnikami z doładowaniem klasyfikowane były z wykorzystaniem współczynnika 1,7 przez który mnożona była pojemność skokowa silnika.

W RSMP grupy N i A podzielone były na klasy:
- N-1 - samochody gr. N do 1000 cm3
- N-2 - samochody gr. N do 1300 cm3
- N-3 - samochody gr. N do 1600 cm3
- N-4 - samochody gr. N do 2000 cm3
- N-5 - samochody gr. N powyżej 2000 cm3
- A-6 - klasa markowa Cinquecento gr. A
- A-7 - samochody gr. A do 1000 cm3
- A-8 - samochody gr. A do 1600 cm3
- A-9 - samochody gr. A do 2000 cm3
- A-10 - samochody gr. A powyżej 2000 cm3

W klasyfikacji generalnej, grupie N oraz w klasach prowadzono klasyfikacje o tytuł Mistrza Polski. Natomiast w Formule 2 prowadzone były klasyfikacje o Puchar PZM, oddzielnie w grupie A i N.

Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1.
Punkty w grupie N, w klasach i w Pucharach PZM przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowych punktacji zaliczano zawodnikom 5 najlepszych wyników.
Punkty za miejsca w klasyfikacjach zespołowych przyznawano według systemu: 9-6-4-3-2-1. Do klasyfikacji zespołów sponsorskich zaliczano zespołom 5 najlepszych wyników.


Źródła:
- Sport 1993
- Motor 1993
- Informator Rajdu Elmot 1993
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Materiały: AdamT, Mirek:), Grzegorz Chyła (Rajd Polski)


<< RSMP 1992] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1994 >>