<< RSMP 1993] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1994

25-27.03.1994 1 eliminacja RSMP 20. Rajd Kormoran   Filmy
14-16.04.1994 2 eliminacja RSMP 19. Rajd Krakowski Lista startowa Filmy
13-14.05.1994 3 eliminacja RSMP 22. Rajd Elmot Lista startowa Filmy
9-11.06.1994 4 eliminacja RSMP 51. Rajd Polski Lista startowa  
1-3.07.1994 5 eliminacja RSMP 14. Rajd Karkonoski   Filmy
16-17.09.1994 6 eliminacja RSMP 42. Rajd Wisły Lista startowa Filmy
14-15.10.1994 7 eliminacja RSMP 29. Rajd Dolnośląski Lista startowa  

Lista priorytetowa PZM na sezon 1994:

Paweł Przybylski
Marek Gieruszczak
Robert Herba
Waldemar Doskocz
Piotr Kufrej
Wiesław Stec
Romuald Chałas
Krzysztof Hołowczyc

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1994

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica GT4 20 20 12   20 20   92
2. Bogdan Herink
Barbara Stepkowska
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams (8) 15 (8) 20 10 10 20 75
3. Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica Turbo 4WD; Toyota Celica GT4 15       12 12 15 54
4. Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
T. A. I. - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth   12 15 15     6 48
5. Robert Herba
Artur Skorupa
Tedex Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R     20   15   12 47
6. Wiesław Stec I Kom. Bank SA / Raf. Czechowice - A. Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 10   2 12     10 34
7. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 6 10 3   1   8 28
8. Robert Gryczyński
Tomasz Ryborz
Browar Żywiec Rally Team - A. Śląski Ford Sierra Cosworth 4x4   2 10     15   27

9.

Maciej Maciejewski Rafineria Czechowice - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo     2 12     10

24

10. Jakub Mroczkowski Elf Lubrifiants / ADAX - A. Rzemieślnik Wa-wa Renault Clio Williams / 16V; Ford Escort RS Cosworth    

6

 

8

3

4

21

11. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
Browar Żywiec Rally Team - A. Śląski Opel Kadett GSi 16V       10 4 6   20
12. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth   6 4   3 4   17
13. Cezary Fuchs ADAX Rally - Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth   8 6       2 16
14. Andrzej Koper Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V; Renault Clio Williams         8 3 4 15
15. Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Polska - Automobilklub Śląski Renault Clio Williams 4 4   6       14
15. Andrzej Górski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth

12

         

2

14

17.

Sławomir Szaflicki Klub Przyjaciół Forda Ford Escort RS Cosworth 12             12

18.

Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V      

8

 

2

 

10

18.

Jerzy Bigos I Kom. Bank SA / Raf. Czechowice - A. Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 10             10
20. Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4 2     2 2   3 9
20. Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4     1     8   9
22. Mariusz Ficoń
Marek Skrobot
Rafineria Czechowice A. Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
Ford Escort RS Cosworth         6     6
23. Marek Sadowski Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica GT4       4       4
24. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 3             3
24. Ryszard Granica
Mieczysław Sieczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Galant VR-4   3           3
24. Krzysztof Wołkowyski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V       3       3
27. Bohdan Ludwiczak Elf - Moto Klub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4 1 1           2
28. Piotr Cekiera
Artur Kobos
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Honda Civic VTEC       1       1
28. Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
Shell Helix Motor Oil Team - A. Polski Peugeot 309 GTi 16V           1   1
28. Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Tedex Rally Team Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4             1 1
 
Grupa A: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica GT4 9 9 6   9 9   42
2. Bogdan Herink
Barbara Stepkowska
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 6 6 (4) 9 (4) 6 9 36
3. Robert Herba
Artur Skorupa
Tedex Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R     9   6   6 21
4. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 4 4 3   1   4 16
5. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
Browar Żywiec Rally Team - A. Śląski Opel Kadett GSi 16V     2 6 2 3 2 15

6.

Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V; Renault Clio Williams         3 2 3

8

7.

Bohdan Ludwiczak Elf - Moto Klub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4 2 3 1        

6

8.

Marek Sadowski Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica GT4       4   1  

5

9. Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4           4   4
9. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 3           1 4
11. Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 1 2           3
11. Jerzy Wierzbołowski Nastar Rally Team - Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V       3       3
13. Jerzy Dyszy Shell Helix Motor Oil - A. Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 Rally       2       2
14. Wojciech Nosalik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Audi 90 Quattro   1           1
14. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento       1       1
14. Marek Dekuczyński Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica GT4           1   1
 
Grupa N: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica Turbo 4WD; Toyota Celica GT4 9       9 6 9 33
2. Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
T. A. I. - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth   9 9 9     4 31
3. Wiesław Stec I Kom. Bank SA / Raf. Czechowice - A. Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 4   2 6     6 18
4. Robert Gryczyński
Tomasz Ryborz
Browar Żywiec Rally Team - A. Śląski Ford Sierra Cosworth 4x4   1 6     9   16
5. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth   4 3   4 4   15

6.

Maciej Maciejewski Rafineria Czechowice - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo     2 6     6 14
7. Cezary Fuchs ADAX Rally - Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth   6 4       2 12
8. Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Polska - Automobilklub Śląski Renault Clio Williams 3 3   3 2     11
9. Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4 2     1 3   3 9

10.

Andrzej Górski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 6           2 8

11.

Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V       4   3  

7

12.

Sławomir Szaflicki Klub Przyjaciół Forda Ford Escort RS Cosworth 6            

6

12.

Mariusz Ficoń
Marek Skrobot
Rafineria Czechowice A. Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
Ford Escort RS Cosworth         6    

6

14. Jerzy Bigos I Kom. Bank SA / Raf. Czechowice - A. Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 4             4
14. Jakub Mroczkowski ADAX Rally - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth     4         4
16. Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
Shell Helix Motor Oil Team - A. Polski Peugeot 309 GTi 16V         1 2   3
17. Ryszard Granica
Mieczysław Sieczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Galant VR-4   2           2
17. Krzysztof Wołkowyski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V       2       2
19. Waldemar Malinowski Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 1             1
19. Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4     1         1
19. Jarosław Pineles
Henryk Pineles
Radio Katowice - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V           1   1
19. Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Tedex Rally Team Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4             1 1
 
Klasa A-8: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica GT4 9 9 6   9 9   42
2. Bohdan Ludwiczak Elf - Moto Klub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4 6 6 4   3   6 25
3. Robert Herba
Artur Skorupa
Tedex Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R     9   6   9 24

4.

Marek Sadowski Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica GT4       9   4  

13

5. Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4         4 6   10
6. Jan Chróścik
Aleksander Woźnica
Automobilklub Lubelski Renault 5 GT Turbo   3 3         6
7. Wojciech Nosalik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Audi 90 Quattro   4           4
7. Marek Dekuczyński Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica GT4           4   4
 
Klasa A-7: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Bogdan Herink
Barbara Stepkowska
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 9 9 9 9 9 (9) (9) 45
2. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 6 6 6   3   6 27
3. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
Browar Żywiec Rally Team - A. Śląski Opel Kadett GSi 16V     4 6 4 6 3 23

4.

Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V; Renault Clio Williams         6 4 4 14

5.

Jerzy Wierzbołowski Nastar Rally Team - Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V     3 4 2 3 1 13

6.

Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 3 4           7

7.

Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 4           2 6
8. Robert Masłowski
Sławomir Mieszkowski
Automobilklub Sudecki
Automobilklub Karkonoski
Peugeot 309 GTi 16V       3       3
9. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2             2
10. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 1             1
 
Klasa A-6: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Jerzy Dyszy Shell Helix Motor Oil - A. Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 Rally   9 9 9   6 9 42
2. Artur Wodniak
Maciej Wodniak
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Polonez 1600 C   6   4 9 9   28
3. Ryszard Plucha Automobilklub Polski Polonez 1600 C   3 6   6   6 21

4.

Tomasz Jendrysik Automobilklub Karkonoski Polonez 1600 C   3 6   6    

15

5.

Marek Nawarecki Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara   4       4  

8

6. Bogdan Jankowski
Marcin Wiertlewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara         4 2   6
6. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento       6       6
8. Dariusz Gałecki Automobilklub Dolnośląski Łada 2105             4 4
9. Marek Ryndak
Stanisław Bazan
Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento       3       3
9. Piotr Sapko Automobilklub Krakowski FSO 1600         3     3
9. Jarosław Misiewicz Automobilklub Lubelski Opel Corsa GSi           3   3
 
Klasa A-5: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Jerzy Dyszy Shell Helix Motor Oil - A. Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 Rally         9     9
2. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento         6     6
 
Klasa A-0: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento   9 9     9 9 36
2. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento   4 6     6   16
3. Marek Ryndak Rafineria Jedlicze - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento   6         4 10

4.

Piotr Gadomski Autotak Sport Team - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento             6 6
5. Krzysztof Koczur
Sławomir Grabarkiewicz
Browar Żywiec Rally Team - A. Śląski Fiat Cinquecento     4         4
6. Jarosław Buczek Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento             3 3
 
Klasa A-FSM: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Jan Chudzikiewicz Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p   9       6 9 24
2. Zbigniew Kotarba Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p   4     9 4   17
3. Wojciech Gruszczyński Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p   6       9   15

4.

Ryszard Borowski Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p           4 4 8

5.

Marcin Leśnik Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p             6 6
 
Klasa N-4: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica Turbo 4WD; Toyota Celica GT4 9       9 6 9 33
2. Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
T. A. I. - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth   9 9 9     4 31
3. Wiesław Stec I Kom. Bank SA / Raf. Czechowice - A. Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 4   2 6     6 18
4. Robert Gryczyński
Tomasz Ryborz
Browar Żywiec Rally Team - A. Śląski Ford Sierra Cosworth 4x4   2 6     9   17
5. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth   4 3   4 4   15
6. Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4 3 1   4 3   3 14
6. Maciej Maciejewski Rafineria Czechowice - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo     2 6     6 14
8. Cezary Fuchs ADAX Rally - Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth   6 4       2 12
9. Andrzej Górski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth

6

         

2

8

10. Sławomir Szaflicki Klub Przyjaciół Forda Ford Escort RS Cosworth 6             6
10. Mariusz Ficoń
Marek Skrobot
Rafineria Czechowice A. Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
Ford Escort RS Cosworth         6     6
12. Jerzy Bigos I Kom. Bank SA / Raf. Czechowice - A. Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 4             4
12. Jakub Mroczkowski ADAX Rally - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth     4         4
14. Ryszard Granica
Mieczysław Sieczkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Galant VR-4   3           3
14. Małgorzata Zemlińska
Edmund Olczak
Automobilklub Krakowski
KKS Elita
Mazda 323 4WD           3   3
16. Wiesław Szczytyński
Dariusz Marciniak
Automobilklub Dolnośląski           2     2
17. Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4     1         1
17. Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Tedex Rally Team Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4             1 1
 
Klasa N-3: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Polska - Automobilklub Śląski Renault Clio Williams 9 9 9 6 9     42
2. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V   6 4 9   9   28
3. Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
Shell Helix Motor Oil Team - A. Polski Peugeot 309 GTi 16V   4     6 6 9 25
4. Jarosław Pineles
Henryk Pineles
Radio Katowice - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V       2 4 4 6

16

5. Michał Rej Mobil Poland Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi       3 3 3 3

12

5. Roman Wrona Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams; Renault Clio 16V     6     2 4 12
7. Waldemar Malinowski Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 6       2 1   9
7. Robert Bromke Mobil Poland Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi         3 3 3 9
9. Lech Wójcik Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams; Renault Clio 16V     6     2   8
10. Krzysztof Wołkowyski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V   1   4       5
11. Janusz Damentko Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 4             4
11. Erwin Meisel Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V             4 4
13. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi 3             3
13. Jerzy Pajdak Automobilklub Krakowski Renault Clio 16V   3           3
13. Mirosław Rusiecki Automobilklub Morski Peugeot 309     3         3
16. Mariusz Mszyca Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi             2 2
17. Eugeniusz Prażmo
Dariusz Dekuczyński
Automobilklub Lubelski Opel Kadett GSi 16V       1       1
17. Andrzej Dudkowiak Automobilklub Dolnośląski Renault Clio 16V             1 1
 
Klasa N-2: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Piotr Cekiera
Artur Kobos
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Honda Civic VTEC   9 9 9 6 4   37
2. Damian Gielata Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GTi   6 3 6   9   24
3. Marek Skrzypkowski Automobilklub Sudecki Opel Corsa GSi         9   9 18

4.

Janusz Damentko Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi   4 4   3 6   17

5.

Joanna Zwolińska Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi     4   3 6  

13

5.

Konrad Gałusza Automobilklub Dolnośląski Honda Civic VTEC     6   2 1 4

13

7. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi   3 2   4 3   12
8. Dariusz Marciniak Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla GTi           2 6 8
9. Adam Balawajder Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi         4 3   7
10. Tadeusz Majcher Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p             3 3
11. Jarosław Misiewicz Automobilklub Lubelski Opel Corsa GSi   2           2
12. Piotr Gadomski Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento   1           1
 

Puchar PZM gr. A (F2 gr. A):

1 2 3 4 5 6 7  
1. Bogdan Herink
Barbara Stepkowska
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 9 9 9 9 9 (9) (9) 45
2. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 6 6 6   3   6 27
3. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
Browar Żywiec Rally Team - A. Śląski Opel Kadett GSi 16V     4 6 4 6 3 23

4.

Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V; Renault Clio Williams         6 4 4 14
5. Jerzy Dyszy Shell Helix Motor Oil - A. Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 Rally   3 3 3 2 2 (1) 13
6. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2 2 2 2       8
7. Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 3 4           7
8. Jerzy Wierzbołowski Nastar Rally Team - Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V     1 4   1   6
8. Artur Wodniak
Maciej Wodniak
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Polonez 1600 C   1   1 1 3   6
8. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 4           2 6
11. Cezary Zaleski Automobilklub Polski Polski Fiat 126p 1             1
 

Puchar PZM gr. N (F2 gr. N):

1 2 3 4 5 6 7  
1. Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Polska - Automobilklub Śląski Renault Clio Williams 9 9 9 6 9     42
2. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V   6 4 9   9   28
3. Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
Shell Helix Motor Oil Team - A. Polski Peugeot 309 GTi 16V   4     6 6 9 25
4. Jarosław Pineles
Henryk Pineles
Radio Katowice - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V       1 4 4 6 15
5. Roman Wrona Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams; Renault Clio 16V     6     2 4 12
6. Michał Rej Mobil Poland Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi       2 3 3 3 11
7. Piotr Cekiera
Artur Kobos
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Honda Civic VTEC   2 3 3 1     9
7. Robert Bromke Mobil Poland Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi         3 3 3 9
9. Lech Wójcik Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams; Renault Clio 16V     6     2   8
10. Waldemar Malinowski Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 6 1           7
11. Janusz Damentko Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 4   1         5
12. Krzysztof Wołkowyski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V       4       4
12. Marek Skrzypkowski Automobilklub Sudecki Opel Corsa GSi         2   2 4
12. Erwin Meisel Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V             4 4
15. Bogusław Bach Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi 3             3
15. Jerzy Pajdak Automobilklub Krakowski Renault Clio 16V   3           3
17. Konrad Gałusza Automobilklub Dolnośląski Honda Civic VTEC     2         2
18. Damian Gielata Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GTi           1   1
18. Mariusz Mszyca Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi             1 1
18. Joanna Zwolińska Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi     1         1
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Renault Polska 9 9   6 9   9 42
2. Aquila Rally Team   6 6 9 4 9   34
3. Rafineria Gdańska 4 4 3   3 3 6 23
4. Toyota Motor Poland 6       6 6   18
5. Browar Żywiec Rally Team     9     4 4 17
6. Rafineria Czechowice     4 4       8
 
Klasyfikacja klubowa: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 9 9 9 9 9 9 6 60
2. Automobilklub Polski 6 4 6 3 4 3 9 35
3. Automobilklub Krakowski   6 3 6 6 6 2 29
4. Automobilklub Śląski   3 4 4 3 4 3 21
5. Automobilklub Morski 4 1 1   2 2 1 11
6. Automobilklub Dolnośląski   2 2   1 1 4 10
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w RSMP według regulaminów FIA:
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Formuła 2 - Samochody gr. A lub N z napędem na jedną oś, o pojemności skokowej silnika do 2000 cm3, bez turbodoładowania.

Grupy A i N podzielone były na klasy:
- kl. A-8 - pow. 2000 cm3
- kl. A-7 - do 2000 cm3
- kl. A-6 - do 1600 cm3
- kl. A-5 - do 1300 cm3
- kl. A-0 - do 1000 cm3
- kl. N-4 - pow. 2000 cm3
- kl. N-3 - do 2000 cm3
- kl. N-2 - do 1600 cm3
- kl. N-1 - do 1300 cm3
- kl. N-0 - do 1000 cm3
Samochody z silnikami z doładowaniem klasyfikowane były z wykorzystaniem współczynnika 1,7 przez który mnożona była pojemność skokowa silnika.
W RSMP istniały także markowe klasy A-FSM i N-FSM dla A- i N-grupowych Polskich Fiatów 126p.

W klasyfikacji generalnej RSMP, grupie A i N oraz w klasach prowadzono klasyfikacje o tytuł Mistrza Polski. Natomiast w Formule 2 prowadzone były klasyfikacje o Puchar PZM, oddzielnie w grupie A i N.

Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1.
Punkty w grupach, klasach i w Pucharach PZM przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowych punktacji zaliczano zawodnikom 5 najlepszych wyników.
Miejsca w klasyfikacjach zespołów sponsorskich i klubowych punktowane były według systemu: 9-6-4-3-2-1.


Źródła:
- Sport 1994
- Motor 1993-95
- Auto International 1994
- Regulamin Rajdu Krakowskiego 1994
- Informator Rajdu Elmot 1994
- Regulamin Rajdu Wisły 1994
- Rajd Dolnośląski 1994 - oficjalne wyniki
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Materiały: AdamT, Mirek:), Grzegorz Chyła (Rajd Polski)


<< RSMP 1993] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995 >>