<< RSMP 1994] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1996 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 1995

21-22.04.1995 1 eliminacja RSMP 20. Rajd Krakowski Lista Filmy
1-3.05.1995 2 eliminacja RSMP 21. Rajd Kormoran   Filmy
19-20.05.1995 3 eliminacja RSMP 23. Rajd Elmot   Filmy
8-10.06.1995 4 el. RSMP, 1 el. Pucharu Cinquecento 52. Rajd Polski Lista  
29.06-1.07.1995 5 el. RSMP, 2 el. Pucharu Cinquecento 15. Rajd Karkonoski Lista  
4-5.08.1995 6 el. RSMP, 3 el. Pucharu Cinquecento 7. Rajd Castrol Gemer    
1-2.09.1995 4 eliminacja Pucharu Cinquecento 27. Rajd Tatry    
22-23.09.1995 7 el. RSMP, 5 el. Pucharu Cinquecento 43. Rajd Wisły Lista  

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1995

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Toyota / Castrol / Stomil Olsztyn / Mobil - A. Polski Toyota Celica 4WD 15 20 15 20 (15) 20   90
2. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 20 15 20 15       70
3. Robert Herba
Andrzej Górski
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski Mitsubishi Lancer Evo 2 12 12 (8) 10 (8) 10 15 59
4. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams     12 8 12 12 12 56
5. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Maxi; Renault Clio Williams       12 20 15   47
6. Wiesław Stec
Artur Skorupa
Rafineria Czechowice Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Ford Escort RS Cosworth 8 10 10 6   8   42
7. Andrzej Chojnacki Polisa - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 10     4 10     24
8. Robert Gryczyński
Tomasz Ryborz
Toyota Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Celica 4WD             20 20
8. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 3 2     3 4 8 20
10. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 6 8 2         16
10. Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
A. Koper Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX     3 1 6   6 16
12. Cezary Fuchs
Mikołaj Madej
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Łódzki
Ford Escort RS Cosworth         2   10 12
12. Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski Renault Clio Williams   6       6   12
12. Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4 / RS Cosworth 4   4       4 12
15. Michał Rej
Robert Bromke
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi   1     4 3 1 9
16. Andrzej Buziuk
Marek Skrobot
Automobilklub Karkonoski Mitsubishi Lancer Evo 2     6         6
17. Bartłomiej Baniowski Rafineria Czechowice - Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R   4           4
17. Mirosław Skrobotowicz Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth       4       4
19. Marek Sadowski
Dariusz Dekuczyński
Toyota Motor / Castrol - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica 4WD       3       3
19. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V; Opel Astra GSi 16V   3           3
19. Adam Magaczewski
Andrzej Białowąs
Automobilklub Śląski Ford Escort RS Cosworth; Mazda 323 4WD             3 3
22. Krzysztof Wołkowyski ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V; Opel Kadett GSi 2             2
22. Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R       2       2
22. Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V           2   2
22. Lech Koraszewski Automobilklub Opolski Audi S2             2 2
26. Piotr Cekiera
Artur Kobos
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi           1   1
26. Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Rafineria Jedlicze A. Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Honda Civic VTi         1     1
26. Jerzy Dyszy
Krzysztof Różański
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V; Renault Clio Williams     1         1
26. Wojciech Nosalik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 1             1
 
Grupa N: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Robert Herba
Andrzej Górski
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski Mitsubishi Lancer Evo 2 9 9 6 9 (6) 9   42
2. Wiesław Stec
Artur Skorupa
Rafineria Czechowice Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Ford Escort RS Cosworth 4 6 9 6   6 (3) 31
3. Andrzej Chojnacki Polisa - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 6     4 9     19
4. Michał Rej
Robert Bromke
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi   1     3 3 6 13
5. Cezary Fuchs
Mikołaj Madej
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Łódzki
Ford Escort RS Cosworth         1   9 10
5. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 2 2     2 4   10
7. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 3 4 2         9
8. Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
A. Koper Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX     3 1 4     8
9. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V; Opel Astra GSi 16V   3         2 5
10. Roman Wrona
Lech Wójcik
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams             4 4
10. Andrzej Buziuk
Marek Skrobot
Automobilklub Karkonoski Mitsubishi Lancer Evo 2     4         4
10. Mirosław Skrobotowicz Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth       4       4
13. Marek Sadowski
Dariusz Dekuczyński
Toyota Motor / Castrol - Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica 4WD       3       3
14. Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R       2       2
14. Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V           2   2
16. Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Honda Civic             1 1
16. Jerzy Dyszy
Krzysztof Różański
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V; Renault Clio Williams     1         1
16. Krzysztof Wołkowyski ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V; Opel Kadett GSi 1             1
16. Piotr Cekiera
Artur Kobos
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi           1   1
 
Formuła 2: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams     9 6 6 6 9 36
2. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Maxi; Renault Clio Williams       9 9 9   27
3. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 9 4   4 3 (3) 6 26
4. Michał Rej
Robert Bromke
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi 2 3 (1) 2 4 (2) 4 15
5. Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski Renault Clio Williams   9       4   13
6. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V; Opel Astra GSi 16V   6         2 8
6. Krzysztof Wołkowyski ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V; Opel Kadett GSi 6 2           8
8. Piotr Cekiera
Artur Kobos
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 3   4         7
9. Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Rafineria Jedlicze A. Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Honda Civic VTi     3 1 2     6
9. Jerzy Dyszy
Krzysztof Różański
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V; Renault Clio Williams     6         6
11. Jarosław Pineles
Henryk Pineles
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V     2 3       5
12. Wojciech Nosalik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 4             4
13. Roman Wrona
Lech Wójcik
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams             3 3
13. Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V 1 1       1   3
15. Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Honda Civic         1   1 2
 
Klasa A-8: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Toyota / Castrol / Stomil Olsztyn / Mobil - A. Polski Toyota Celica 4WD 6   6 9 6     27
2. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 9   9 6       24
3. Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4 / RS Cosworth 4   4 4 3   3 18
4. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Maxi         9     9
4. Robert Gryczyński
Tomasz Ryborz
Toyota Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Celica 4WD             9 9
6. Robert Herba
Andrzej Górski
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski Mitsubishi Lancer Evo 2             6 6
7. Adam Magaczewski Rafineria Czechowice - Automobilklub Śląski Ford Escort RS; Lancia Delta; Mazda 323     3       2 5
8. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams         4     4
8. Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
A. Koper Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX             4 4
10. Bogdan Ludwiczak
Krzysztof Szeszko
Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth       3       3
11. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V         2     2
12. Lech Koraszewski Automobilklub Opolski Audi S2             1 1
 
Klasa A-7: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Wojciech Nosalik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 9 6 6 4       25
2. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Elf Polska - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams     9 6     9 24
3. Jerzy Wierzbołowski Nastar Team - Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 6           4 10
4. Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski Renault Clio Williams   9           9
4. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - A.Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Maxi; Renault Clio Williams       9       9
6. Marek Nawarecki KIM Rally - Automobilklub Krakowski Peugeot 309 GTi 16V     4 3       7
7. Maciej Pasławski Nastar Team - Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 6             6
7. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V             6 6
9. Andrzej Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V       4       4
 
Klasa A-6: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Autotak / Tissot - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900   9         6 15
2. Janusz Damentko Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi             9 9
3. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   6           6
4. Piotr Wróblewski
Marek Kaczmarek
Polskie Książki Telefoniczne - Rzemieślnik Wa-wa Toyota Corolla   4           4
4. Dariusz Gałecki Automobilklub Dolnośląski Łada 2105             4 4
 
Klasa A-5: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Ireneusz Wrzesiński Automobilklub Sudecki Peugeot 205 Rallye     9 9 9     27
2. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento 900     4 6       10
3. Dariusz Gałecki Automobilklub Dolnośląski Łada 2105     6         6
3. Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Autotak / Tissot - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900         6     6
5. Waldemar Morawiec Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting         4     4
6. Marek Ryndak Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento 900     3         3
 
Klasa A-0: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 9             9
2. Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900 6             6
3. Włodzimierz Pawluczuk
Marek Bała
Castrol R. T. / Carservice - A. Rzemieślnik Wa-wa Fiat Cinquecento 900 4             4
 
Klasa N-4: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Robert Herba
Andrzej Górski
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski Mitsubishi Lancer Evo 2 9   6 9 6     30
2. Wiesław Stec
Artur Skorupa
Rafineria Czechowice Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Ford Escort RS Cosworth 4   9 6     6 25
3. Andrzej Chojnacki Polisa - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 6     4 9     19
4. Cezary Fuchs
Mikołaj Madej
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Łódzki
Ford Escort RS Cosworth         3   9 12
5. Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
A. Koper Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX     3 1 4     8
6. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 3   2   2     7
7. Mirosław Skrobotowicz Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth       4       4
7. Andrzej Buziuk
Marek Skrobot
Automobilklub Karkonoski Mitsubishi Lancer Evo 2     4         4
9. Marek Sadowski
Dariusz Dekuczyński
Toyota Motor / Castrol - A. Rzemieślnik Wa-wa Toyota Celica 4WD       3       3
10. Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R       2       2
 
Klasa N-3: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 9 6   9 6 9   39
2. Michał Rej
Robert Bromke
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi 4 4 (4) (4) 9 6 9 32
3. Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V 3 2 (2) 3 3 4   15
4. Jarosław Pineles
Henryk Pineles
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V     6 6   2   14
4. Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V; Opel Astra GSi 16V   9       1 4 14
6. Jerzy Dyszy
Krzysztof Różański
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V; Renault Clio Williams   1 9         10
7. Krzysztof Wołkowyski ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V; Opel Kadett GSi 6 3           9
7. Roman Wrona
Lech Wójcik
Rafineria Jedlicze - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams     3       6 9
9. Jacek Bagniuk Automobilklub Sudecki Renault Clio 16V           3 3 6
9. Mariusz Mszyca Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi       2 4     6
11. Tomasz Kuchar Automobilklub Dolnośląski Opel Astra             2 2
11. Filip Rybacki Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi     1 1       2
11. Paweł Puchalski
Marek Łasiewicki
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Opel Kadett GSi 16V 2             2
14. Wojciech Pepłowski Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi       1       1
14. Wojciech Gruszczyński
Piotr Sapko
Automobilklub Krakowski Renault Clio 16V 1             1
 
Klasa N-2: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Piotr Cekiera
Artur Kobos
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 9   9 6 (4) 9 6 39
2. Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Rafineria Jedlicze A. Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Honda Civic VTi 6   6 9 9     30
3. Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Honda Civic     4 3 6   9 22
4. Marek Skrzypkowski
Krzysztof Watała
Automobilklub Sudecki Opel Corsa GSi       4       4
4. Krzysztof Górski Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento 900             4 4
6. Jarosław Buczek Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento 900     3         3
7. Konrad Gałusza
Tomasz Malec
Radio Eska - Automobilklub Dolnośląski Opel Corsa GSi       2       2
 
Puchar Cinquecento / Klasa A-PCA: 1 2 3 4 5  
1. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice / Autorex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 9 9   9 6 33
2. Mariusz Ficoń
Sławomir Mieszkowski
Polifarb Cieszyn SA Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
6 (2) 9 6 9 30
3. Damian Gielata Automobilklub Krakowski 4   6 4 3 17
4. Jan Chudzikiewicz Automobilklub Krakowski 2 6 4   2 14
5. Marek Ryndak Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów 3     3 4 10
6. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Carservice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 1 4       5
7. Piotr Sapko Automobilklub Krakowski 4         4
7. Marek Bała Castrol Racing Team / Carservice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4       4
7. Filip Rybacki Automobilklub Dolnośląski     2 2   4
10. Maciej Kołomyjski Automobilklub Polski   3       3
10. Leszek Kuzaj
Paweł Boratyn
Automobilklub Krakowski     3     3
12. Andrzej Mocie Automobilklub Krakowski 2         2
12. Mariusz Sudoł Automobilklub Dolnośląski     2     2
14. Marek Gąsecki
Tomasz Chmiel
Automobilklub Morski   1       1
14. Marek Andrysz Castrol Racing Team / Carservice - Automobilklub Karkonoski 1         1
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Mobil Motor Rally Team 6 9 6 6 9     36
2. Rafineria Czechowice 9   9 9       27
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w RSMP według regulaminów FIA:
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Formuła 2 - Samochody gr. A lub N z napędem na jedną oś, o pojemności skokowej silnika do 2000 cm3, bez turbodoładowania. Do kategorii tej zaliczano też tzw. "kit cars" - pojazdy oparte o grupę A (lecz z większym zakresem dozwolonych modyfikacji) z napędem na jedną oś, o pojemności skokowej silnika do 2000 cm3, bez turbodoładowania, produkowane w ilości co najmniej 25 tysięcy egzemplarzy w ciągu roku, zaś roczna produkcja silników danej wersji nie mogła być mniejsza niż 2500. Producent miał obowiązek przygotowania minimum 50 zestawów ("kitów") pozwalających zamienić seryjny samochód w kit car.

Grupy A i N podzielone były na klasy:
- kl. A-8 - pow. 2000 cm3
- kl. A-7 - do 2000 cm3
- kl. A-6 - do 1600 cm3
- kl. A-5 - do 1300 cm3
- kl. A-0 - do 1000 cm3
- kl. N-4 - pow. 2000 cm3
- kl. N-3 - do 2000 cm3
- kl. N-2 - do 1600 cm3
- kl. N-1 - do 1300 cm3
- kl. N-0 - do 1000 cm3
Samochody z silnikami z doładowaniem klasyfikowane były z wykorzystaniem współczynnika 1,7 przez który mnożona była pojemność skokowa silnika.

Puchar Cinquecento (kl. A-PCA) - samochody Fiat Cinquecento Abarth przydzielane zawodnikom drogą losowania. Nie posiadały one homologacji i dlatego nie były uwzględniane w międzynarodowych klasyfikacjach rajdów.

W grupie A nie prowadzono klasyfikacji rocznej.

Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1.
Punkty w grupie N, F2, Pucharze Cinquecento i w klasach przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowych punktacji zaliczano zawodnikom 5 najlepszych wyników. Wyjątkiem był Puchar C-C gdzie liczły się 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Sport 1995
- Motor 1995
- "Wielkie ściganie 1995" - Mirosław Rutkowski
- Auto Świat 1995
- Auto International 1995
- Informator Rajdu Krakowskiego 1995
- Materiały: AdamT, Grzegorz Chyła (Rajd Polski), Mirek:), Jacek Ślopek


<< RSMP 1994] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1996 >>