<< 7
el. RSMP 1994 - R. Dolnośląski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [2 el. RSMP 1995 - R. Kormoran
>>
[Rajd Krakowski 1995 - lista
startowa] [Rajd
Krakowski 1995 - filmy]
Dystans: 612,36 km, w tym 22 odcinki
specjalne o łącznej długości 159,84 km
Odcinki specjalne:
- I etap (21.04): OS 1, 5 i 9: Łapanów - Jaroszówka (4,63 km);
OS 2, 6 i 10: Łapanów - Stare Rybie (9,09); OS 3, 7 i 11:
Kamionna - Żegocina (4,17); OS 4, 8 i 12: Rajbrot - Muchówka (4,28).
- II etap (22.04): OS 13: Izdebnik - Sułkowice (4,61); OS 14:
Skawinki - Budzów (15,22); OS 15: Zembrzyce - Stryszów (8,12);
OS 16: Dąbrówka - Mucharz (8,80); OS 17: Izdebnik - Sułkowice
(4,61); OS 18: Skawinki - Budzów (15,22); OS 19: Zembrzyce -
Stryszów (8,12); OS 20: Dąbrówka - Mucharz (8,80); OS 21:
Izdebnik - Sułkowice (4,61); OS 22: Skawinki - Budzów (15,22).
Pogoda: ciepło, słonecznie
Nawierzchnia: OS-y 1, 2, 5, 6, 9, 10, 15, 19
asfaltowo-szutrowe, pozostałe asfaltowe.
Klasyfikacja generalna: | |||||||||
1. | (1.*) | Paweł Przybylski Krzysztof Gęborys |
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Escort RS Cosworth | 1. kl. A-8 | 1:23:44 | |||
2. |
Stanislav Chovanec (CZ) Henrich Kurus (SK) |
Matador Rally Team Slovakia | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 1:24:11 |
||||
3. | (2.*) | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
Toyota Motor Poland / Castrol / Stomil Olsztyn - A. Polski | Toyota Celica 4WD | 2. kl. A-8 | 1:24:15 | |||
4. |
Jozef Beres (SK) Michal Koci (SK) |
Styllex Tunning Kosice | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 1:25:45 |
||||
5. | (3.*) | Robert Herba Andrzej Górski |
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski | Mitsubishi Lancer Evo 2 | 1. gr. N 1. kl. N-4 |
1:27:23 | |||
6. | (4.*) | Andrzej Chojnacki Jakub Mroczkowski |
Automobilklub
Polski Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Ford Escort RS Cosworth | 2. gr. N 2. kl. N-4 |
1:28:04 | |||
7. | (5.*) | Wiesław Stec Artur Skorupa |
|
Ford Escort RS Cosworth | 3. gr. N 3. kl. N-4 |
1:28:29 | |||
8. | (6.*) | Romuald Chałas Zbigniew Atłowski |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | 4. gr. N 4. kl. N-4 |
1:31:10 | |||
9. | (7.*) | Zenon Sawicki Jarosław Baran |
Automobilklub
Polski Automobilklub Krakowski |
Ford Sierra Cosworth 4x4 | 3. kl. A-8 | 1:36:10 | |||
10. | (8.*) | Janusz Kulig Dariusz Burkat |
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski | Opel Kadett GSi 16V | 5. gr. N 1. kl. N-3 1. F2 |
1:38:11 | |||
11. | (9.*) | Krzysztof Wołkowyski Robert Domański |
ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 309 GTi 16V | 6. gr. N 2. kl. N-3 2. F2 |
1:38:50 | |||
12. | (10.*) | Wojciech Nosalik Eryk Szafrański |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | 1. kl. A-7 3. F2 |
1:38:51 | |||
13. | (11.*) | Piotr Cekiera Artur Kobos |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 7. gr. N 1. kl. N-2 4. F2 |
1:40:36 | |||
14. | (12.*) | Michał Rej Robert Bromke |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Nissan Sunny GTi | 8. gr. N 3. kl. N-3 5. F2 |
1:40:44 | |||
15. |
Miroslav Krupko (SK) Peter Letko (SK) |
IMG Rally Team Poprad | Opel Kadett GSi 16V | (kl. N-3) | 1:40:50 |
||||
16. | (13.*) | Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Opel Kadett GSi 16V | 9. gr. N 4. kl. N-3 6. F2 |
1:42:25 | |||
17. | (14.*) | Paweł Puchalski Marek Łasiewicki |
Automobilklub
Polski Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Opel Kadett GSi 16V | 10. gr. N 5. kl. N-3 7. F2 |
1:42:54 | |||
18. | (15.*) | Włodzimierz Skrodzki Erwin Meisel |
|
Honda Civic VTi | 11. gr. N 2. kl. N-2 8. F2 |
1:42:58 | |||
19. | (16.*) | Jacek Sikora Jacek Sciciński |
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 1. kl. A-0 9. F2 |
1:43:10 | |||
20. |
Pavol Suranovsky (SK) Emil Horniacek (SK) |
Motorsport Poprad Rally Team | Skoda Favorit | (kl. A-5) | 1:43:43 |
||||
21. | (17.*) | Jerzy Wierzbołowski Maciej Pasławski |
Nastar Team - Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | 2. kl. A-7 10. F2 |
1:45:40 | |||
22. |
Andrzej Krzywda (D) Wolfgang Grychtoł |
ADAC Automobilklub Śląski |
Ford Sierra Cosworth 4x4 | (kl. N-4) | 1:45:49 |
||||
23. | (18.*) | Piotr Gadomski Romuald Porębski |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 2. kl. A-0 11. F2 |
1:50:10 | |||
24. |
Roman Tovis (SK) Peter More (SK) |
D. O. T. | Skoda Felicia | (kl. A-5) | 1:51:06 |
||||
25. | (19.*) | Włodzimierz Pawluczuk Marek Bała |
Castrol Racing Team / Carservice - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 3. kl. A-0 12. F2 |
1:51:32 | |||
26. | (20.*) | Wojciech Gruszczyński Piotr Sapko |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio 16V | 12. gr. N 6. kl. N-3 13. F2 |
1:52:12 | |||
27. |
Miroslav Roth (SK) Peter Kunay (SK) |
MR Auto Sport Rally Team | Skoda 130 L | (kl. A-5) | 1:53:13 |
||||
28. |
Milan Holbus (SK) Peter Mitrenga (SK) |
AMK Tesla L Hradok | Mazda 323 4WD | (kl. N-4) | 1:53:53 |
||||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski | |||||||||
Odpadli: | |||||||||
OS 22 |
Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi 16V | kl. A-7 | (wahacz) |
||||
OS 21 |
Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Maxi | kl. A-7 | (wahacz) |
||||
przed |
Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. A-7 | (kolizja
z |
||||
OS 18 |
Jarosław Pineles Henryk Pineles |
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | (pasek |
||||
OS 18 | Marek Skrzypkowski Krzysztof Watała |
Automobilklub Sudecki | Opel Corsa GSi | kl. N-2 | (wycofali |
||||
po |
Bartłomiej Baniowski Tomasz Czopik |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | kl. A-8 | (panewki) |
||||
OS 17 | Waldemar Morawiec Paweł Boratyn |
Automobilklub
Krakowski KKS Elita |
Fiat Cinquecento Sporting | kl. A-5 | (wycofali |
||||
OS 16 |
Piotr Wróblewski Marek Kaczmarek |
Polskie Książki Telefoniczne R.T. - A. Rzemieślnik Warszawa | Toyota Corolla | kl. A-7 | (chłodnica) |
||||
po |
Piotr Kufrej Maciej Hołuj |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | kl. N-4 | (silnik) |
||||
po I etapie |
Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Ajona Polska - Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | kl. A-0 | (wycofali |
||||
po I etapie |
Tomasz Stawowczyk Wojciech Stawowczyk |
Automobilklub Krakowski | Łada 2108 Samara | kl. A-5 | (wycofali |
||||
OS 7 |
Leszek Kuzaj Zbigniew Baran |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (wypadek, |
||||
po |
Robert Kępka Klaudiusz Rak |
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski | Renault Clio Williams | kl. A-7 | (miska |
||||
po |
Vasyl Rostotsky (UA) Oleg Rybak (UA) |
Kremenczugnaftoorg Syntez Kleen-Flo R. T. - Galytsky Auto Club | Mitsubishi Galant VR-4 | kl. N-4 | (przeniesienie |
||||
OS 5 | Roman Wrona Lech Wójcik |
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (wypadek) |
||||
OS 5 | Jan Laurinc (SK) Marek Podobnik (SK) |
Gemer Autosport | Peugeot 309 GTi 16V | kl. N-3 | (wycofali |
||||
OS 4 | Marek Ryndak Stanisław Bernadzik |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento 900 | kl. A-0 | (układ |
||||
OS 3 | Jerzy Pajdak (GB) Witold Sadowski |
Automobilklub
Krakowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Renault Clio 16V | kl. N-3 | (wycofali |
||||
OS 3 | Ireneusz Wrzesiński Krzysztof Andrzejewski |
Automobilklub Sudecki | Peugeot 205 Rallye | kl. A-5 | (wycofali |
||||
po OS 1 |
Marek Nawarecki Jarosław Kaszyński |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 309 GTi 16V | kl. A-7 | (wycofali |
||||
OS 1 | Adam Magaczewski Andrzej Magaczewski |
Automobilklub Śląski | Lancia Delta HF Integrale | kl. A-8 | (wycofali |
||||
Wystartowało 49 załóg (w tym 38 w RSMP), sklasyfikowano 28 (20). |
|||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Przybylski - 14 (4 ex aequo), Chovanec - 7 (4), Hołowczyc - 6 (1), Beres - 1 (1) | |||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | |||||||||
1. | Rafineria Czechowice |
||||||||
2. | Mobil Motor Rally Team |
<< 7
el. RSMP 1994 - R. Dolnośląski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [2 el. RSMP 1995 - R. Kormoran
>>
[Rajd Krakowski 1995 - lista
startowa] [Rajd
Krakowski 1995 - filmy]