<< 5 el. RSMP 1995 - R. Karkonoski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [4 el. PCC 1995 - R. Tatry >>
Baza rajdu: Dobsina (SK)
Dystans: 494,84 km, w tym 16 odcinków
specjalnych o łącznej długości 182,5 km (ostatecznie 168 km w
wyniku odwołania OS 14)
Odcinki specjalne:
- I etap (4.05): OS 1: Dobsina Pila - Belakovo (4,2 km); OS 2:
Dobsinsky Kopec (7,3); OS 3: Rakovec - Sulova (16,8); OS 4:
Roznava - Roznava (11,8); OS 5: Dobsina Pila - Belakovo (4,2); OS
6: Dobsinsky Kopec (7,3); OS 7: Rakovec - Sulova (16,8); OS 8:
Dobsina Pila - Belakovo (4,2); OS 9: Dobsinsky Kopec (7,3); OS 10:
Rakovec - Sulova (16,8); OS 11: Roznava - Roznava (11,8)
- II etap (5.05): OS 12: Jelsava - Kamenany (14,5); OS 13:
Lubenik - Revuca (17,8); OS 14: Jelsava - Kamenany (14,5); OS 15:
Lubenik - Revuca (17,8); OS 16: Muran - Cervena Skala (9,4)
Pogoda: przelotny deszcz
Nawierzchnia: asfalt, szuter
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | Jozef Beres Michal Koci |
SK SK |
Styllex Tunning Kosice | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 1:17:26 | ||||
2. | (1.*) | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
PL PL |
Stomil Olsztyn / Mobil - Automobilklub Polski | Toyota Celica 4WD | kl. A-8 | 1:17:32 | |||
3. | Stanislav Chovanec Henrich Kurus |
CZ SK |
Matador Rally Team Slovakia | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 1:17:50 | ||||
4. | (2.*) | Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
PL PL |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Maxi | kl. A-7 1. F2 |
1:18:36 | |||
5. | (3.*) | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
PL PL |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. A-7 2. F2 |
1:23:50 | |||
6. | (4.*) | Robert Herba Andrzej Górski |
PL PL |
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski | Mitsubishi Lancer Evo 2 | 1. gr. N kl. N-4 |
1:24:12 | |||
7. | (5.*) | Wiesław Stec Artur Skorupa |
PL PL |
|
Ford Escort RS Cosworth | 2. gr. N kl. N-4 |
1:24:37 | |||
8. | (6.*) | Robert Kępka Klaudiusz Rak |
PL PL |
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski | Renault Clio Williams | kl. A-7 3. F2 |
1:24:45 | |||
9. | (7.*) | Janusz Kulig Dariusz Burkat |
PL PL |
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski | Opel Kadett GSi 16V | 3. gr. N 1. kl. N-3 4. F2 |
1:27:53 | |||
10. | (8.*) | Michał Rej Robert Bromke |
PL PL |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Nissan Sunny GTi | 4. gr. N 2. kl. N-3 5. F2 |
1:29:06 | |||
11. | Vladimir Palko Lubomir Palko |
SK |
Ralvex Kosice | Ford Escort RS Cosworth | (kl. N-4) | 1:29:46 |
||||
12. | (9.*) | Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
PL PL |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Opel Kadett GSi 16V | 5. gr. N 3. kl. N-3 6. F2 |
1:32:30 | |||
13. |
Bedrich Habermann Ivan Hadzia |
SK |
Motorsport R. T. Poprad | Skoda Favorit | (kl. A-6) | 1:33:03 |
||||
14. | (10.*) | Piotr Cekiera Artur Kobos |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 6. gr. N 1. kl. N-2 7. F2 |
1:33:53 | |||
15. | Stefan Svitan Tomas Kocur |
SK SK |
MR Autosport | Skoda Favorit 136 L | (kl. A-6) | 1:34:32 | ||||
16. | Pavol Suranovsky Emil Horniacek |
SK SK |
Motorsport R. T. Poprad | Skoda Favorit 136 L | (kl. A-6) | 1:35:20 | ||||
17. | Radovan Mozner Peter Vejacka |
SK SK |
Skoda Favorit 136 L | (kl. A-6) | 1:35:36 | |||||
18. | Milan Grancaj Jan Kmec |
SK SK |
Migra Racing | Ford Escort RS Cosworth | (kl. N-4) | 1:35:41 | ||||
19. |
Marco Cavigioli Francesco Grossini |
I I |
Supergara | Fiat Cinquecento Abarth | (kl. A-PCA) | 1:37:15 | ||||
20. | Emil Stefancik Alexander Stefuca |
SK SK |
Skoda Favorit 136 L | (kl. A-6) | 1:38:20 | |||||
21. |
(11.*) |
Mariusz Ficoń Sławomir Mieszkowski |
PL PL |
|
Fiat Cinquecento Abarth | 1. kl. A-PCA | 1:39:40 | |||
22. | Peter Svarc Elena Svarcova |
SK SK |
Skoda Favorit 136 L | (kl. N-1) | 1:39:51 | |||||
... | ||||||||||
26. |
Miroslav Krupko Peter Letko |
SK SK |
IMG Rally Team Poprad | Opel Kadett GSi | (kl. N-3) | |||||
(14.*) | Jacek Bagniuk Bartłomiej Florczak |
PL PL |
Automobilklub Sudecki | Renault Clio | 7. gr. N 4. kl. N-3 8. F2 |
|||||
Jarosław Pineles Henryk Pineles |
PL PL |
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 8. gr. N 5. kl. N-3 9. F2 |
||||||
Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
PL PL |
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Astra GSi 16V | 9. gr. N 6. kl. N-3 10. F2 |
||||||
Damian Gielata Artur Wodniak |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 2. kl. A-PCA | 1:40:57 | |||||
Jan Chudzikiewicz Rafał Chronowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 3. kl. A-PCA | ||||||
Leszek Kuzaj Paweł Boratyn |
PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 4. kl. A-PCA | ||||||
Filip Rybacki Mariusz Sudoł |
PL |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Abarth | 5. kl. A-PCA | 1:45:14 |
|||||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski | ||||||||||
Wykluczeni: | ||||||||||
Peter Skultety Viliam Skultety |
SK SK |
Peugeot 309 GTi 16V | kl. A-7 | 1:28:13 | ||||||
Igor Susko Jana Suskova |
SK |
Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (skrócenie |
||||||
Odpadli m. in.: | ||||||||||
OS 13 | Jacek Sikora Jacek Sciciński |
PL PL |
Rafineria Czechowice / Autorex - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | (wypadek) |
||||
po OS 4 | Jerzy Dyszy ? |
PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio | (skrzynia |
|||||
OS 3 | Igor Drotar Vladimir Banoci |
SK |
Badro Autosport Presov | Lancia Delta HF Integrale | kl. A-8 | (wypadek) |
||||
OS 2 | Roman Wrona ? |
PL ? |
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | (elektronika) |
|||||
Ivan Koncek Peter Safar |
SK |
Opel Astra GSi 16V | kl. A-7 | |||||||
Jan Laurinc Marek Podobnik |
SK |
Peugeot 309 GTi | kl. A-7 | |||||||
Jan Baumgartner Milan Javorka |
SK |
Motorsport Senica | Skoda Favorit 136 L | kl. N-1 | ||||||
Marek Ryndak ? |
PL |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | (wypadek) |
|||||
Peter Bujnak Miko |
SK |
Skoda 130 L | kl. TS | |||||||
Roman Popovic Peter Dobsinsky |
SK |
Skoda 130 L | kl. TS | |||||||
Jozef Fusko Jozef Gorej |
SK |
Skoda 130 LR | kl. TS | |||||||
Peter Dobsinsky Jambrich |
SK |
Skoda 130 L | kl. TS | |||||||
Rastislav Niga ? |
SK |
Skoda 130 LR | kl. TS | |||||||
Wystartowały 53 załogi, sklasyfikowano 36. | ||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 9 (1 ex aequo), Chovanec - 3, Beres - 3 (1), Drotar - 1 | ||||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich (RSMP): | ||||||||||
Nie zgłoszono żadnego zespołu. |
<< 5 el. RSMP 1995 - R. Karkonoski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [4 el. PCC 1995 - R. Tatry >>