<< 4
el. PCC 1995 - R Tatry] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1995]
[1 el. RSMP 1996 - Zimowy R.
Dolnośląski >>
[Rajd Wisły 1995 - lista
zgłoszeń]
Baza rajdu: Katowice
Dystans: 573 km, w tym 26 odcinków specjalnych
o łącznej długości 204,4 km. Do klasyfikacji Pucharu
Cinquecento zaliczano tylko I etap rajdu (14 OS-ów = 119,4 km)
Odcinki specjalne:
- I etap (22.09): OS 1: Wisła Malinka - Szczyrk Solisko (9,3 km);
OS 2: Zarzecze - Tresna Mała (9,2); OS 3: Kocierz Misteczko -
Porąbka (16,9); OS 4: Międzybrodzie - Straconka (6,2); OS 5:
Zarzecze - Tresna Mała (6,2); OS 6: Kocierz Misteczko - Porąbka
(16,9); OS 7: Międzybrodzie - Straconka (6,2); OS 8:
Świerkowice - Mazańcowice (8,3); OS 9: Bonów - Landek (6,2);
OS 10: Ligota - Podkępie (5,1); OS 11: Świerkowice -
Mazańcowice (8,3); OS 12: Bonów - Landek (6,2); OS 13: Ligota -
Podkępie (5,1); OS 14: Szczyrk Solisko - Wisła Malinka (9,3)
- II etap (23.09): OS 15: Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,5);
OS 16: Cisownica - Leszna Góra (7,6); OS 17: Zamarski - Zamarski
(8,5); OS 18: Kończyce Babilon - Łączka (10,00); OS 19: Górki
Wielkie - Brenna (4,5); OS 20: Brenna - Górki Małe (5,9); OS 21:
Cisownica - Leszna Góra (7,6); OS 22: Zamarski - Zamarski (8,5);
OS 23: Kończyce Babilon - Łączka (10,00); OS 24: Górki
Wielkie - Brenna (4,5); OS 25: Brenna - Górki Małe (5,9); OS 26:
Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,5)
Nawierzchnia: asfalt
Klasyfikacja generalna: | ||||||||
1. | Robert Gryczyński Tomasz Ryborz |
Toyota Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Celica 4WD | 1. kl. A-8 | 1:57:34 | |||
2. | Robert Herba Andrzej Górski |
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski | Mitsubishi Lancer Evo 2 | 2. kl. A-8 | 1:58:40 | |||
3. | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 1. kl. A-7 1. F2 |
2:04:07 | |||
4. | Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
Automobilklub
Dolnośląski Automobilklub Łódzki |
Ford Escort RS Cosworth | 1. gr. N 1. kl. N-4 |
2:06:21 | |||
5. | Janusz Kulig Dariusz Burkat |
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski | Opel Kadett GSi 16V | 2. kl. A-7 2. F2 |
2:06:44 | |||
6. | Andrzej Koper Jakub Mroczkowski |
Andrzej Koper Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | 3. kl. A-8 | 2:09:38 | |||
7. | Zenon Sawicki Jarosław Baran |
Automobilklub
Polski Automobilklub Krakowski |
Ford Sierra RS Cosworth | 4. kl. A-8 | 2:10:18 | |||
8. | Adam Magaczewski Andrzej Białowąs |
Automobilklub Śląski | Ford Escort RS Cosworth | 5. kl. A-8 | 2:11:42 | |||
9. | Lech Koraszewski Grzegorz Dudek |
Automobilklub Opolski | Audi S2 | 6. kl. A-8 | 2:13:00 | |||
10. | Michał Rej Robert Bromke |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Nissan Sunny GTi | 2. gr. N 1. kl. N-3 3. F2 |
2:13:26 | |||
11. | Roman Wrona Lech Wójcik |
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 3. gr. N 2. kl. N-3 4. F2 |
2:15:39 | |||
12. |
Bernd Hackmann (D) Gabriele Roth (D) |
ADAC | Opel Astra GSi 16V | (kl. A-7) | 2:16:11 |
|||
13. | Wiesław Stec Artur Skorupa |
|
Ford Escort RS Cosworth | 4. gr. N 2. kl. N-4 |
2:17:32 | |||
14. | Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Astra GSi 16V | 5. gr. N 3. kl. N-3 5. F2 |
2:17:33 | |||
15. |
Michael Stapel (D) Mirosław Knapik |
MAC
Mettmann Automobilklub Śląski |
Opel Kadett | (kl. N-3) | 2:17:48 |
|||
16. |
Paweł Noakowski (D) Horst Muller (D) |
MAC | Ford Sierra 4x4 | (kl. A-8) | 2:17:55 |
|||
17. | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Honda Civic | 6. gr. N 1. kl. N-2 6. F2 |
2:17:59 | |||
18. |
Bartłomiej Baniowski Tomasz Czopik |
Rafineria Czechowice - Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | 7. kl. A-8 | 2:18:37 |
|||
19. |
Janusz Damentko Leszek Gontarz |
Automobilklub Morski | Toyota Corolla GTi | 1. kl. A-6 7. F2 |
2:20:45 |
|||
20. |
Philippe Schatt (F) Thierry Lepage (F) |
Peugeot 205 GTi | (kl. A-6) | 2:21:12 |
||||
21. | Piotr Cekiera Artur Kobos |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 7. gr. N 2. kl. N-2 8. F2 |
2:21:46 | |||
22. |
Udo Naab (D) Harald Korz (D) |
Motorsportclub Ramberg | Opel Kadett E | (kl. N-3) | 2:23:20 |
|||
23. |
Andrzej Krzywda (D) Igor Tomasiak |
ADAC Automobilklub Krakowski |
Ford Sierra Cosworth 4x4 | (kl. N-4) | 2:23:42 |
|||
24. |
Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | 3. kl. A-7 9. F2 |
2:25:09 |
|||
25. | Jacek Bagniuk Bartłomiej Florczak |
Automobilklub Sudecki | Renault Clio 16V | 8. gr. N 4. kl. N-3 10. F2 |
2:29:46 | |||
26. | Tomasz Kuchar Jarosław Buczek |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra | 9. gr. N 5. kl. N-3 11. F2 |
2:32:46 | |||
27. |
Piotr Gadomski Romuald Porębski |
Autotak / Tissot - Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 2. kl. A-6 12. F2 |
2:35:30 |
|||
28. |
Christoph Biegesch (D) Arkadiusz Raszewski |
ADAC Automobilklub Śląski |
Peugeot 205 GTi | (kl. N-3) | 2:36:54 |
|||
29. |
Dariusz Gałecki Mirosław Gąssowski |
Automobilklub Dolnośląski | Łada 2105 | 3. kl. A-6 13. F2 |
2:51:43 |
|||
30. | Krzysztof Górski Tomasz Grychtoł |
Automobilklub
Krakowski Automobilklub Śląski |
Fiat Cinquecento 900 | 10. gr. N 3. kl. N-2 14. F2 |
2:59:02 | |||
Mariusz Ficoń Sławomir Mieszkowski |
|
Fiat Cinquecento Abarth | 1. kl. A-PCA | 1:16:11 | ||||
Jacek Sikora Jacek Sciciński |
Rafineria Czechowice / Autorex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 2. kl. A-PCA | 1:16:50 | ||||
Marek Ryndak Stanisław Bernadzik |
Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Abarth | 3. kl. A-PCA | 1:19:01 | ||||
Damian Gielata Maciej Baran |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 4. kl. A-PCA | 1:19:03 | ||||
Jan Chudzikiewicz Rafał Chronowski |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 5. kl. A-PCA | |||||
Zdyskwalifikowani: | ||||||||
Marek Gąsecki Tomasz Chmiel |
Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | 1:23:10 | ||||
Odpadli: | ||||||||
OS 22 |
Robert Kępka Klaudiusz Rak |
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski | Renault Clio Williams | kl. A-7 | ||||
po |
Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Maxi | kl. A-7 | (uszczelka |
|||
OS 18 |
Romuald Chałas Zbigniew Atłowski |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | (skrzynia |
|||
OS 15 |
Bohdan Ludwiczak Krzysztof Szeszko |
Motoklub Olsztyn | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | ||||
OS 15 |
Juliusz Palonka Dariusz Palonka |
Automobilklub Lubelski | Fiat Cinquecento 900 | kl. N-2 | ||||
przed |
Jaroslaw Pineles Henryk Pineles |
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | (skrzynia |
|||
OS 14 |
Jerzy Dyszy Maciej Wodniak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (wypadek) |
|||
OS 14 |
Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski | Opel Kadett GSi 16V | kl. N-3 | (skrzynia |
|||
OS 13 |
Marcin Keller Tomasz Hajto |
Automobilklub Śląski | Renault 5 GT Maxi | kl. A-8 | ||||
OS 13 |
Filip Rybacki Tomasz Malec |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | ||||
OS 9 |
Włodzimierz Skrodzki Erwin Meisel |
|
Honda Civic VTi | kl. N-2 | (wypadek) |
|||
OS 6 |
Konrad Gałusza Andrzej Bronowicki |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Corsa GSi | kl. N-2 | ||||
OS 6 |
Tomasz Stawowczyk Wojciech Stawowczyk |
Automobilklub Krakowski | Łada 2108 Samara | kl. A-6 | ||||
OS 5 |
Jurgen Riethmuller (D) Susanne Heiler (D) |
vcb Berlin | Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | ||||
OS 4 | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
Stomil Olsztyn / Mobil - Automobilklub Polski | Toyota Celica 4WD | kl. A-8 | (skrzynia biegów) |
|||
OS 4 |
Waldemar Morawiec Marek Wicher |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. A-6 | ||||
OS 3 |
Krzysztof Wołkowyski Robert Domański |
ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi | kl. N-3 | (wypadek) |
|||
OS 3 |
Joachim Meinzer (D) Frank Meinzer (D) |
ADAC Nordbaden | Opel Kadett E | kl. A-7 | ||||
po |
Piotr Kufrej Maciej Hołuj |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | kl. N-4 | ||||
OS 2 |
Dirk Lehmann (D) Johannes Fries (D) |
ADAC Sudbaden | Volkswagen Golf | kl. A-7 | ||||
po |
Valter Ballestrero (I) Guido D'Amore (I) |
Supergara | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | (skrzynia |
|||
OS 1 |
Edmund Olczak Wojciech Więcek |
KKS Elita | Nissan Sunny GTi-R | kl. N-4 | ||||
OS 1 |
Bernard Dejmier (B) Yves Bozet (B) |
Ecurie Ardennes | Nissan Sunny GTi | kl. A-7 | ||||
OS 1 |
Sebastian Granica Marek Kaczmarek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 205 GTi | kl. N-2 | ||||
W klasyfikacji
międzynarodowej wystartowały 52 załogi, sklasyfikowano
30. W klasyfikacji RSMP wystartowało 48 załóg, sklasyfikowano 28. W Pucharze Cinquecento wystartowało 8 załóg, sklasyfikowano 5. |
||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński -17 (3 ex aequo), Herink - 7 (1), Herba - 3 (1), Hołowczyc - 1, Doskocz - 1 | ||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1 - Gryczyński i Hołowczyc; OS 2 - Hołowczyc; OS 3-OS 26 - Gryczyński | ||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: |
||||||||
Nie zgłoszono żadnego zespołu. |
<< 4
el. PCC 1995 - R Tatry] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1995]
[1 el. RSMP 1996 - Zimowy R.
Dolnośląski >>
[Rajd Wisły 1995 - lista
zgłoszeń]