<< 3 el.
RSMP 1997 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1997]
[5 el. RSMP 1997 - R.
Kormoran >>
[Rajd Polski 1997 - lista startowa]
Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 885 km. Planowano 26 odcinków
specjalnych o łącznej długości 329,4 km. Ostatecznie, po
odwołaniu OS 8 i 19, rozegrano 24 OS-y o łącznej długości
307,3 km.
Odcinki specjalne:
- 12.06: OS 1: Wrocław, Plac Andersa (2,0 km)
- 13.06: OS 2: Sobótka - Przełęcz Tąpadła (17,7); OS 3:
skrzyżowanie na Witoszów - Dziećmorowice (8,9); OS 4: Walim -
Lubachów (20,5); OS 5: Olszyniec - Jedlina Zdrój (5,2); OS 6:
Świerki - Włodowice (8,7); OS 7: Wojbórz - Żdanów (10,5); OS
8 (odwołany): Srebrna Góra - Jodłownik (20,1); OS 9: Kamionki
- Rzeczka (13,8); OS 10: Walim - Lubachów (20,5); OS 11:
skrzyżowanie na Witoszów - Dziećmorowice (8,9); OS 12: Walim -
Lubachów (20,5); OS 13: Olszyniec - Jedlina Zdrój (5,2); OS 14:
Świerki - Włodowice (8,7); OS 15: Wolibórz - Jodłownik (8,6);
OS 16: Kamionki - Rzeczka (13,8); OS 17: Walim - Rościszów (8,6);
OS 18: Tąpadła - Świątniki (14,7); OS 19 (odwołany):
Wrocław, Plac Andersa (2,0)
- 14.06: OS 20: Sobótka - Przełęcz Tąpadła (17,7); OS 21:
Rościszów - Lubachów (23,0); OS 22: Rzeczka - Kamionki (13,8);
OS 23: Jodłownik - Srebrna Góra (17,2); OS 24: Rościszów -
Lubachów (23,0); OS 25: Rzeczka - Kamionki (13,8); OS 26:
Wrocław, Plac Andersa (2,0)
Nawierzchnia: asfalt
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | Patrick Snijers Dany Colebunders |
B B |
Bastos Ford Racing Team | Ford Escort WRC | (kl. A-8) | 2:47:07 | ||||
2. | (1.*) | Janusz Kulig Jarosław Baran |
PL PL |
Renault / PBI Bank - A. Krakowski | Renault Maxi Megane | 1. kl. A-8 1. F-2 |
2:49:26 | |||
3. | (2.*) | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
PL PL |
Stomil Olsztyn / Mobil - A. Olsztyński | Subaru Impreza 555 | 2. kl. A-8 | 2:50:41 | |||
4. | Gianmarino Zenere Sauro Farnocchia |
I I |
Procar | Subaru Impreza 555 | (kl. A-8) | 2:54:16 | ||||
5. | Sergey Baldykov Anton Zinoviev |
RUS RUS |
Gazprom Rally Team | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 2:54:22 | ||||
6. | Jindrich Stolfa Miroslav Fanta |
CZ CZ |
Skoda Motorsport | Skoda Felicia Kit Car | (kl. A-6) | 2:57:59 | ||||
7. | Andrei Jigunov Victor Timkovsky |
RUS RUS |
Gazprom Rally Team | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 2:58:12 | ||||
8. | (3.*) | Piotr Świeboda Andrzej Górski |
PL PL |
Tedex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 1. gr. N 1. kl. N-4 |
2:58:52 | |||
9. | (4.*) | Leszek Kuzaj Artur Skorupa |
PL PL |
Exol - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 2. gr. N 2. kl. N-4 |
2:59:26 | |||
10. | Nejat Avci Berker Sohtorik |
TR TR |
Renault Turkiye | Renault Maxi Megane | (kl. A-7) | 3:00:34 | ||||
11. | Dominique Bruyneel Erwin Mombaerts |
B B |
Duindistel | Peugeot 306 Maxi | (kl. A-7) | 3:03:20 | ||||
12. | (5.*) | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
PL PL |
Automobilklub
Śląski Automobilklub Krakowski |
Mitsubishi Lancer RS Evo III | 3. gr. N 3. kl. N-4 |
3:03:53 | |||
13. | Nicolai Burkart Regine Rausch |
D D |
Husky Team | Renault Maxi Megane | (kl. A-7) | 3:04:47 | ||||
14. | (6.*) | Adam Magaczewski Andrzej Białowąs |
PL PL |
Texaco / Promex - Automobilklub Śląski | Ford Escort RS Cosworth | 3. kl. A-8 | 3:07:25 | |||
15. | (7.*) | Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | 4. kl. A-8 | 3:07:56 | |||
16. | (8.*) | Bartłomiej Baniowski Jakub Mroczkowski |
PL PL |
|
Subaru Impreza WRX | 4. gr. N 4. kl. N-4 |
3:08:44 | |||
17. | (9.*) | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
PL PL |
Mobil Oil - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 5. gr. N 5. kl. N-4 |
3:11:12 | |||
18. | (10.*) | Jan Kościuszko Janusz Bronikowski |
PL PL |
Chłopskie Jadło - A. Krakowski | Renault Maxi Clio | 5. kl. A-8 2. F-2 |
3:12:10 | |||
19. | Robert Cedric Karine Garnier |
F F |
Fiat Auto France | Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:15:54 | ||||
20. | Karl-Heinz Kling Sandra Katzbichler |
D D |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:17:19 | |||||
21. | Arnold van der Smeede Patricia Berk |
NL NL |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:18:19 | |||||
22. | Larry Cols Philippe Droeven |
B B |
Ecurie Ardennes | Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:18:23 | ||||
23. | Franco Da Barba Carmelita Cason |
I I |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:19:11 | |||||
24. | (11.*) | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | 6. gr. N 1. kl. N-3 3. F-2 |
3:21:00 | |||
25. | (12.*) | Damian Gielata Maciej Baran |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | 1. kl. A-6 4. F-2 |
3:22:51 | |||
26. | (13.*) | Paweł Puchalski Marek Łasiewicki |
PL PL |
Automobilklub
Polski Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Opel Astra GSi | 6. kl. A-8 5. F-2 |
3:23:07 | |||
27. | Gioacchino Corona Enrico Heini |
I I |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:23:30 | |||||
28. | (14.*) | Mariusz Mszyca Paweł Koprowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi | 7. gr. N 2. kl. N-3 6. F-2 |
3:26:11 | |||
29. | (15.*) | Dariusz Biedrzyński Artur Kozak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Corsa GSi | 2. kl. A-6 7. F-2 |
3:27:57 | |||
30. | (16.*) | Jan Chróścik Aleksander Woźnica |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Opel Corsa GSi 16V | 3. kl. A-6 8. F-2 |
3:30:09 | |||
31. | (17.*) | Mariusz Ficoń Sławomir Mieszkowski |
PL PL |
|
Fiat Cinquecento Abarth | 1. kl. A-0 9. F-2 |
3:31:04 | |||
32. | (18.*) | Wojciech Zaborowski Jan Szymczak |
PL PL |
Automobilklub Olsztyński | Opel Astra GSi 16V | 8. gr. N 3. kl. N-3 10. F-2 |
3:31:10 | |||
33. | (19.*) | Krzysztof Tercjak Krzysztof Wolarz |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | 7. kl. A-8 | 3:31:31 | |||
34. | (20.*) | Jacek Bagniuk Krzysztof Andrzejewski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Renault Clio Williams | 9. gr. N 4. kl. N-3 11. F-2 |
3:32:41 | |||
35. | Christian Doerr Wolfgang Rasper |
D D |
Renault Clio Williams | (kl. N-3) | 3:33:02 | |||||
36. | (21.*) | Marek Glier Leszek Gontarz |
PL PL |
Automobilklub Morski | Opel Astra GSi 16V | 10. gr. N 5. kl. N-3 12. F-2 |
3:33:31 | |||
37. | (22.*) | Marek Skrzypkowski Adam Balawajder |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 2. kl. A-0 13. F-2 |
3:35:15 | |||
38. | Lars Keinicke Kai Mortensen |
DK DK |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | (kl. A-5) | 3:36:38 | |||||
39. | (23.*) | Grzegorz Grzyb Bartłomiej Sitek |
PL PL |
Auto Res - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 11. gr. N 1. kl. N-PCS 14. F-2 |
3:41:47 | |||
40. | (24.*) | Maciej Ławiński Adam Skowroński |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Łada 2105 | 4. kl. A-6 15. F-2 |
3:43:16 | |||
41. | (25.*) | Jan Chudzikiewicz Wojciech Więcek |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 3. kl. A-0 16. F-2 |
3:43:22 | |||
42. | (26.*) | Marek Ryndak Ryszard Gierula |
PL PL |
|
Fiat Cinquecento Abarth | 4. kl. A-0 17. F-2 |
3:45:37 | |||
43. | (27.*) | Włodzimierz Pawluczuk Marek Bała |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 12. gr. N 2. kl. N-PCS 18. F-2 |
3:48:44 | |||
44. | (28.*) | Bogdan Jankowski Krzysztof Dejewski |
PL PL |
Activa Multisystem Plus - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 13. gr. N 3. kl. N-PCS 19. F-2 |
3:49:28 | |||
45. | (29.*) | Waldemar Wołowiec Przemysław Bosek |
PL PL |
Automobilklub
Krakowski KKS Elita Kraków |
Fiat Cinquecento Sporting | 14. gr. N 4. kl. N-PCS 20. F-2 |
3:49:59 | |||
46. | (30.*) | Aleksander Bubel Grzegorz Osiński |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 15. gr. N 5. kl. N-PCS 21. F-2 |
3:52:27 | |||
47. | (31.*) | Mirosław Drożdż Mariusz Bzowy |
PL PL |
Auto Res - Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento Sporting | 16. gr. N 6. kl. N-PCS 22. F-2 |
3:54:04 | |||
48. | (32.*) | Dariusz Gałecki Mirosław Gąssowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Peugeot 106 XSi | 5. kl. A-6 23. F-2 |
3:55:59 | |||
49. | (33.*) | Aleksander Opioła Andrzej Michalik |
PL PL |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 17. gr. N 7. kl. N-PCS 24. F-2 |
3:58:13 | |||
50. | (34.*) | Jarosław Buczek Apolinary Lechki |
PL PL |
Automobilklub
Dolnośląski Automobilklub Opolski |
Fiat Cinquecento Sporting | 18. gr. N 8. kl. N-PCS 25. F-2 |
3:59:03 | |||
51. | (35.*) | Tomasz Kończyło Marcin Matera |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 19. gr. N 9. kl. N-PCS 26. F-2 |
4:06:35 | |||
52. | (36.*) | Andrzej Dudkowiak Dariusz Dudkowiak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 20. gr. N 10. kl. N-PCS 27. F-2 |
4:09:54 | |||
53. | (37.*) | Marcin Leśnik Krzysztof Grygianiec |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Łada 2105 | 6. kl. A-6 28. F-2 |
4:42:34 | |||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski | ||||||||||
Odpadli: | ||||||||||
OS 25 | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
PL PL |
|
Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (zawieszenie) | ||||
OS 25 | Tomasz Kuchar Tomasz Malec |
PL PL |
Tedex - Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | (sprzęgło) | ||||
OS 24 |
Jacek Jerschina Artur Orlikowski |
PL PL |
|
Peugeot 160 Kit Car | kl. A-6 | |||||
OS 24 |
Krzysztof Dunat Tomasz Ochman |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wypadek) | ||||
OS 24 |
Wojciech Musiał Igor Tomasiak |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
OS 23 | Jarosław Wal Wit Wawrzycki |
PL PL |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
OS 22 | Mirosław Dudzik Jarosław Gieras |
PL PL |
Automobilklub
Dolnośląski Automobilklub Śląski |
Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | |||||
OS 22 |
Tomasz Paluch Marcin Parys |
PL PL |
Automobilklub Karkonoski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wypadek) | ||||
OS 21 |
Waldemar Malinowski Piotr Trzaskowski |
PL PL |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | |||||
OS 20 | Andrzej Dąbrowski Jarosław Iwaszkiewicz |
PL PL |
Automobilklub Kielecki | Peugeot 106 Rally | kl. N-3 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 15 |
Zbigniew Kotarba Waldemar Łakoma |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
OS 14 | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
PL PL |
Toyota / Castrol - Automobilklub Śląski | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | (układ chłodzenia) |
||||
OS 14 |
Adam Wrocławski Wojciech Sikora |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | |||||
OS 13 |
Łukasz Sztuka Przemysław Sztuka |
PL PL |
Automobilklub Cieszyński | Nissan Sunny GTi 16V | kl. N-3 | |||||
OS 12 | Bartosz Koprzywa Damian Mojżyszek |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wypadek) | ||||
OS 11 | Koba Kakiashvili Didier Bostoem |
B |
Duindistel | Opel Astra GSi 16V | kl. A-7 | |||||
OS 11 |
Paweł Dytko Tomasz Dytko |
PL |
Automobilklub Opolski | Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | |||||
OS 10 | Stefan Reininger Johann Drapela |
A |
Renault Clio Williams | kl. N-3 | ||||||
OS 10 | Mirosław Czajka Michał Matuszyk |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra | kl. N-3 | |||||
OS 9 | Marcin Turski Jacek Sciciński |
PL PL |
Castrol / Dominet - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wypadek) | ||||
OS 5 | Michał Uliarczyk Michał Strawa |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
OS 5 | Tomasz Płaczek Jarosław Kwietniak |
PL PL |
PPH Kaczmarek / Grisbi Tre - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wypadek) | ||||
OS 4 | Dariusz Poletyło Zbigniew Atłowski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (wypadek) | ||||
OS 4 | Valter Ballestrero Nicola Arena |
I I |
Fiat Cinquecento Sporting Kit Car | kl. A-5 | (układ elektryczny) |
|||||
OS 4 | Piotr Gadomski Romuald Porębski |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wypadek) | ||||
OS 3 |
Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
PL PL |
Automobilklub Polski | Skoda Favorit 136 L | kl. A-6 | |||||
OS 2 | Volkan Isik Ercan Bodur |
TR TR |
Marlboro Ford Mobil Racing Team | Ford Escort WRC | kl. A-8 | (wypadek) | ||||
OS 2 | Zbigniew Stec Tomasz Chmiel |
PL PL |
Automobilklub
Lubelski Automobilklub Polski |
Mitsubishi Lancer RS Evo IV | kl. N-4 | (układ elektroniczny) |
||||
OS 2 | Krzysztof Wołkowyski Michał Wojdan |
PL PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Polski |
Renault Clio Williams | kl. N-3 | (wypadek) | ||||
OS 2 |
Włodzimierz Skrodzki Jacek Rathe |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio 16V | kl. N-3 | |||||
OS 2 |
Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | kl. A-6 | (defekt) |
||||
OS 1 |
Wojciech Nosalik Stanisław Bazan |
PL PL |
|
Subaru Legacy RS 4WD | kl. A-8 | |||||
Wystartowało 85 załóg, sklasyfikowano 53 (w tym 37 w RSMP). | ||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 16, Snijers - 7, Gryczyński - 1 | ||||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-3: Hołowczyc, OS 4-26: Snijers |
<< 3 el.
RSMP 1997 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1997]
[5 el. RSMP 1997 - R.
Kormoran >>
[Rajd Polski 1997 - lista startowa]