<< 8 el. RSMP 1997 - R. Karkonoski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [2 el. RSMP 1998 - R. Kormoran >>
[Zimowy Rajd Dolnośląski 1998 - filmy]


20-21.02.1998 - 12. Zimowy Rajd Dolnośląski - 1 eliminacja RSMP (+ el. Mistrzostw Europy Strefy Środkowej)

Baza rajdu: Kłodzko
Dystans: 527,75 km, w tym 23 odcinki specjalne o łącznej długości 224,28 km
Odcinki specjalne:
- 20.02: OS 1, 6 i 11: Nowa Bystrzyca - Spalona Dolna (8,57 km); OS 2, 7 i 12: Młoty - Spalona (13,95); OS 3, 8 i 13: Niemojów - Nagodzice (11,75); OS 4, 9 i 14: Goworów - Domaszków (7,50); OS 5, 10 i 15: Gniewoszów - Poręba (9,75)
- 21.02: OS 16: Wolany - Ścinawka Dolna (13,30); OS 17: Młynów - Opolnica (8,40); OS 18: Kłodzko - Kłodzko (2,31); OS 19: Wolany - Ścinawka Dolna (13,30); OS 20: Młynów - Opolnica (8,40); OS 21: Kłodzko - Kłodzko (2,31); OS 22: Wolany - Ścinawka Dolna (13,30); OS 23: Młynów - Opolnica (8,40)
Nawierzchnia: asfalt, w niektórych miejscach płaty lodu
Pogoda: słonecznie, sucho

1. (1.*) Robert Gryczyński
Tadeusz Burkacki
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Celica GT-Four kl. A-8 2:05:55,1
2. (2.*) Janusz Kulig
Jarosław Baran
Renault Polska - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Megane kl. A-7
1. m. w F-2
2:07:41,7
3.   Bedrich Habermann (SK)
Emil Horniacek (SK)
Styllex Tuning Toyota Celica Turbo 4WD (kl. A-8) 2:10:41,8
4. (3.*) Piotr Świeboda
Artur Skorupa
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo IV 1. m. w gr. N
kl. N-4
2:12:21,2
5. (4.*) Robert Herba
Andrzej Górski
Warka Strong Club -  Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Carisma GT 2. m. w gr. N
kl. N-4
2:13:33,1
6. (5.*) Wiesław Stec
Stanisław Bazan
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III 3. m. w gr. N
kl. N-4
2:14:56,5
7. (6.*) Jarosław Pineles
Maciej Wodniak
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer RS Evo IV 4. m. w gr. N
kl. N-4
2:15:27,4
8. (7.*) Zbigniew Stec
Robert Bromke
Stec Motorsport -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Polski
Mitsubishi Lancer RS Evo III 5. m. w gr. N
kl. N-4
2:16:17,3
9. (8.*) Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Lancer RS Evo III 6. m. w gr. N
kl. N-4
2:17:42,5
10.   Stepan Ladik (CZ)
Jiri Hradil (CZ)
  Skoda Felicia Kit Car (kl. A-6) 2:18:11,5
11. (9.*) Bartłomiej Baniowski
Piotr Wieczorek
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski Subaru Impreza WRX 7. m. w gr. N
kl. N-4
2:21:11,3
12. (10.*) Mariusz Ficoń
Tomasz Ochman
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 8. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
2. m. w F-2
2:21:11,7
13.   Roman Kresta (CZ)
Jan Tomanek (CZ)
  Skoda Felicia (kl. A-5) 2:23:46,6
14. (11.*) Krzysztof Tercjak
Jacek Mikrut
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 2:24:08,6
15. (12.*) Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat -  Automobilklub Śląski
Automobilklub Dolnośląski
Opel Astra GSi 16V 9. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
3. m. w F-2
2:24:31,0
16.   Igor Suska (SK)
Ivan Hadzia (SK)
  Ford Escort RS Cosworth (kl. N-4) 2:24:55,1
17. (13.*) Waldemar Malinowski
Piotr Trzaskowski
Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 10. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
4. m. w F-2
2:27:14,2
18. (14.*) Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski Skoda Favorit 136 L 1. m. w kl. A-5
5. m. w F-2
2:28:03,4
19. (15.*) Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 11. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
6. m. w F-2
2:29:55,2
20. (16.*) Tomasz Czopik
Łukasz Wroński
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 12. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
7. m. w F-2
2:31:45,2
21. (17.*) Wojciech Musiał
Tomasz Twardowski
Hołowczyc Management - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 2. m. w kl. A-5
8. m. w F-2
2:31:50,4
22. (18.*) Marek Glier
Leszek Gontarz
Automobilklub Orski Opel Astra GSi 16V 13. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
9. m. w F-2
2:32:12,7
23. (19.*) Aleksander Kopestyński
Marcin Kacprzycki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Starlet XL 3. m. w kl. A-5
10. m. w F-2
2:34:42,1
24. (20.*) Marcin Turski
Maciej Baran
Toyota-Castrol Rally Team -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Toyota Corolla G6 4. m. w kl. A-5
11. m. w F-2
2:34:45,3
25. (21.*) Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
Automobilklub Polski Volkswagen Golf GTi 16V 14. m. w gr. N
7. m. w kl. N-3
12. m. w F-2
2:35:58,8
26. (22.*) Jacek Sikora
Marek Kaczmarek
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Fiat Cinquecento Sporting 15. m. w gr. N
1. m. w kl. N-1
13. m. w F-2
2:39:25,7
27. (23.*) Marek Goczał
Bartosz Salwa
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia LX 5. m. w kl. A-5
14. m. w F-2
2:39:52,0
28. (24.*) Grzegorz Grzyb
Bartłomiej Sitek
Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting 16. m. w gr. N
2. m. w kl. N-1
15. m. w F-2
2:40:22,7
29. (25.*) Damian Jurczak
Piotr Bożek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 17. m. w gr. N
3. m. w kl. N-1
16. m. w F-2
2:41:53,4
30. (26.*) Krzysztof Wołkowyski
Igor Tomasiak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Honda Civic VTi 18. m. w gr. N
8. m. w kl. N-3
17. m. w F-2
2:42:03,7
31. (27.*) Włodzimierz Pawluczuk
Marek Bała
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 19. m. w gr. N
4. m. w kl. N-1
18. m. w F-2
2:43:03,1
32. (28.*) Maciej Ławiński
Adam Skowroński
Jacky - Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi 16V 20. m. w gr. N
9. m. w kl. N-3
19. m. w F-2
2:43:54,9
33. (29.*) Michał Uliarczyk
Michał Strawa
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 21. m. w gr. N
5. m. w kl. N-1
20. m. w F-2
2:44:17,5
34. (30.*) Krzysztof Dunat
Damian Kagoń
Pestanpol / Vienna Leas Int. -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 22. m. w gr. N
6. m. w kl. N-1
21. m. w F-2
2:50:19,9
35. (31.*) Dariusz Goczał
Marek Wicher
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 6. m. w kl. A-5
22. m. w F-2
2:54:04,7
36. (32.*) Dariusz Gałecki
Marcin Leśnik
Automobilklub Dolnośląski Peugeot 106 23. m. w gr. N
7. m. w kl. N-1
23. m. w F-2
3:06:19,7
37. (33.*) Paweł Bojarski
Rafał Wójtowicz
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Sporting 24. m. w gr. N
8. m. w kl. N-1
24. m. w F-2
3:09:42,1
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
Wykluczeni (ominięcie PKC):
po OS 13 Cezary Fuchs
Marek Skrobot
Sprandi Poland Rally Team - Automobilklub Dolnośląski Toyota Celica GT-Four kl. A-8  
Odpadli m. in.:
po OS 12 Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
Automobilklub Karkonoski Toyota Celica Turbo 4WD kl. A-8 (turbo)
OS 12 Paweł Dytko
Tomasz Dytko
Automobilklub Opolski
Automobilklub Śląski
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4 (pompa
paliwa)
OS 7 Tomasz Mikołajczyk
?
Automobilklub Polski     (silnik)
OS 6 Dariusz Poletyło
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX kl. N-4 (silnik)
OS 5 Bogdan Jankowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa     (wypadek)
po OS 4 Mirosław Dudzik
?
Automobilklub Polski     (silnik)
OS 3 Jozef Beres (SK)
Henrich Kurus (SK)
  Mazda 323 GT-R kl. A-8 (wypadek)
po OS 2 Adam Wrocławski
?
Automobilklub Śląski    

(skrzynia
biegów)

OS 1 Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 (silnik)
OS 1 Andrej Pinter (SK)
Erika Saladova (SK)
  Ford Escort RS Cosworth kl. N-4 (wypadek)
  Andrzej Spława-Neyman
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting kl. N-1  
Wystartowało 56 załóg, sklasyfikowano 37 (w tym 33 w RSMP)
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 15, Kulig - 8
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-23: Gryczyński

<< 8 el. RSMP 1997 - R. Karkonoski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [2 el. RSMP 1998 - R. Kormoran >>
[Zimowy Rajd Dolnośląski 1998 - filmy]