<< 2 el. RSMP 1998 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [4 el. RSMP 1998 - R. Polski >>
[Rajd Elmot 1998 - lista startowa] [Rajd Elmot 1998 - filmy]


21-23.05.1998 - 26. Rajd Elmot - 3 eliminacja RSMP (+ el. Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 2)

Baza rajdu: Świdnica
Dystans: 514,27 km. Planowano rozegranie 22 odcinków specjalnych o łącznej długości 238,22 km. Po odwołaniu OS 10, 14 (oba z powodu tragicznego wypadku samochodu serwisowego Jerzego Wierzbołowskiego) i 17 (rozlany olej) łączna długość OS-ów uległa skróceniu do 200,29 km.
Odcinki specjalne:
- 21.05: OS 1 i 2: Świdnica - Świdnica (2,25 km)
- 22.05: OS 3, 7 i 11: Witoszów st. poligon - Lubachów (8,54); OS 4, 8 i 12: Michałkowa - Rościszów (12,73); OS 5, 9 i 13: Kamionki - Rzeczka (13,86); OS 6, 10 (odwołany) i 14 (odwołany): Grzmiąca - Wałbrzych (9,55)
- 23.05: OS 15 i 19: Witoszów Górny - Zagórze (16,73); OS 16 i 20: Zagórze - Jedlina Zdrój (9,62); OS 17 (odwołany) i 21: Walim - Walim (18,83); OS 18 i 22: Zagórze - Lubachów (4,66)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: przelotne opady deszczu

1. Janusz Kulig
Jarosław Baran
Renault Polska - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Megane kl. A-7
1. m. w F-2
1:57:20,0
2. Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica Turbo 4WD kl. A-8 1:58:46,0
3. Robert Gryczyński
Tadeusz Burkacki
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Corolla WRC kl. A-8 1:58:49,7
4. Piotr Świeboda
Artur Skorupa
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo IV 1. m. w gr. N
kl. N-4
2:01:46,9
5. Robert Herba
Andrzej Górski
Warka Strong Club Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Carisma GT 2. m. w gr. N
kl. N-4
2:02:04,7
6. Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 2:03:22,6
7. Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Lancer RS Evo III 3. m. w gr. N
kl. N-4
2:03:23,8
8. Dariusz Poletyło
Jacek Sciciński
Domex Prestige Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX 4. m. w gr. N
kl. N-4
2:05:39,6
9. Zbigniew Stec
Robert Bromke
Stec Motorsport Automobilklub Lubelski
Automobilklub Polski
Mitsubishi Lancer RS Evo III 5. m. w gr. N
kl. N-4
2:07:24,5
10. Bartłomiej Baniowski
Piotr Wieczorek
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski Subaru Impreza WRX 6. m. w gr. N
kl. N-4
2:09:57,2
11. Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat Automobilklub Śląski
Automobilklub Dolnośląski
Peugeot 306 S16 7. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
2. m. w F-2
2:11:35,5
12. Lech Koraszewski
Grzegorz Dudek
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski Audi S2 kl. A-8 2:13:07,2
13. Łukasz Sztuka
Jan Szymczak
Automobilklub Cieszyński Nissan Sunny GTi 16V 8. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
3. m. w F-2
2:13:21,7
14. Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 9. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
4. m. w F-2
2:14:43,7
15. Mirosław Dudzik
Jarosław Gieras
Automobilklub Polski
Automobilklub Śląski
Ford Escort RS Cosworth 10. m. w gr. N
kl. N-4
2:15:22,4
16. Krzysztof Tercjak
Jacek Mikrut
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 2:15:52,5
17. Marek Goczał
Maciej Baran
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia LX 1. m. w kl. A-5
5. m. w F-2
2:16:32,1
18. Arunas Lekavicius (LT)
Arvidas Vasiliauskas (LT)
TSK Pilenai Mitsubishi Lancer RS Evo IV (kl. N-4) 2:16:55,2
19. Marcin Turski
Dariusz Burkat
Toyota-Castrol Rally Team Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Toyota Corolla G6 2. m. w kl. A-5
6. m. w F-2
2:16:58,9
20. Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rallye 11. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
7. m. w F-2
2:17:17,4
21. Waldemar Doskocz
Marek Dobrowolski
Alda - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 12. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
8. m. w F-2
2:18:23,8
22. Damian Gielata
Przemysław Bosek
Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rallye 13. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
9. m. w F-2
2:19:45,0
23. Włodzimierz Skrodzki
Malina Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 14. m. w gr. N
4. m. w kl. N-2
10. m. w F-2
2:20:36,2
24. Adam Szyma
Piotr Fredyk
Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rallye 15. m. w gr. N
5. m. w kl. N-2
11. m. w F-2
2:20:59,8
25. Marcin Opałka
Krzysztof Dejewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 16. m. w gr. N
6. m. w kl. N-2
12. m. w F-2
2:24:38,8
26. Grzegorz Grzyb
Bartłomiej Sitek
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting 17. m. w gr. N
1. m. w kl. N-PCS
13. m. w F-2
2:26:38,8
27. Czesław Zadygowicz
Krzysztof Budryk
Automobilklub Podlaski Peugeot 106 Rallye 18. m. w gr. N
7. m. w kl. N-2
14. m. w F-2
2:26:44,4
28. Adam Wrocławski
Marcjanna Grenda
Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 19. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
15. m. w F-2
2:26:58,1
29. Aleksander Bubel
Maciej Pasławski
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Sporting 20. m. w gr. N
2. m. w kl. N-PCS
16. m. w F-2
2:27:07,0
30. Jacek Sikora
Marek Kaczmarek
Autorex PPI ETC Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Fiat Cinquecento Sporting 21. m. w gr. N
3. m. w kl. N-PCS
17. m. w F-2
2:27:33,0
31. Marcin Keller
Grzegorz Dobosz
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 22. m. w gr. N
4. m. w kl. N-PCS
18. m. w F-2
2:28:23,6
32. Sebastian Lewandowski
Mariusz Andruszko
Autoklub Rzmieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 23. m. w gr. N
5. m. w kl. N-PCS
19. m. w F-2
2:28:40,8
33. Damian Jurczak
Marek Grabiec
Autoklub Rzmieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 24. m. w gr. N
6. m. w kl. N-PCS
20. m. w F-2
2:29:10,7
34. Jacek Sokólski
Michał Matuszyk
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 25. m. w gr. N
7. m. w kl. N-PCS
21. m. w F-2
2:29:29,6
35. Krzysztof Dunat
Damian Kagoń
Pestanpol / Vienna Leas Int. Autoklub Rzmieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 26. m. w gr. N
8. m. w kl. N-PCS
22. m. w F-2
2:30:20,5
36. Grzegorz Kamiński
Adrian Sipek
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 27. m. w gr. N
9. m. w kl. N-PCS
23. m. w F-2
2:30:39,8
37. Maciej Lubiak
Tomasz Styp-Rekowski
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski Fiat Cinquecento Sporting 28. m. w gr. N
10. m. w kl. N-PCS
24. m. w F-2
2:30:48,1
38. Piotr Banachowicz
Piotr Łopata
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R 29. m. w gr. N
kl. N-4
2:31:01,1
39. Juliusz Palonka
Jacek Jaroszyński
Automobilklub Lubelski Fiat Cinquecento Sporting 30. m. w gr. N
11. m. w kl. N-PCS
25. m. w F-2
2:31:21,4
40. Tomasz Paluch
Rafał Wychowanek
Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento Sporting 31. m. w gr. N
12. m. w kl. N-PCS
26. m. w F-2
2:31:25,8
41. Maciej Woda
Wojciech Więcek
Automobilklub Polski
Automobilklub Podkarpacki
Fiat Cinquecento Sporting 32. m. w gr. N
13. m. w kl. N-PCS
27. m. w F-2
2:31:56,1
42. Jan Chudzikiewicz
Rafał Chronowski
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 33. m. w gr. N
14. m. w kl. N-PCS
28. m. w F-2
2:31:59,4
43. Jerzy Dyszy
Miłosz Majewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 34. m. w gr. N
15. m. w kl. N-PCS
29. m. w F-2
2:33:43,4
44. Adam Pol
Jarosław Dragon
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 35. m. w gr. N
16. m. w kl. N-PCS
30. m. w F-2
2:34:09,0
45. Tomasz Płaczek
Adam Kamisiński
M plus M / Auto Cent. Automobilklub Wielkopolski
Automobilklub Kielecki
Fiat Cinquecento Sporting 36. m. w gr. N
17. m. w kl. N-PCS
31. m. w F-2
2:34:58,8
46. Bartosz Koprzywa
Damian Mojżyszek
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 37. m. w gr. N
18. m. w kl. N-PCS
32. m. w F-2
2:35:06,3
47. Adam Baczyński
Krzysztof Barnat
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 38. m. w gr. N
19. m. w kl. N-PCS
33. m. w F-2
2:35:22,4
48. Michał Gołębiowski
Artur Dwernicki
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 39. m. w gr. N
20. m. w kl. N-PCS
34. m. w F-2
2:37:06,0
49. Mirosław Drożdż
Dariusz Mikołajczyk
Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento Sporting 40. m. w gr. N
21. m. w kl. N-PCS
35. m. w F-2
2:38:33,6
50. Jarosław Wal
Stanisław Bernadzik
Automobilklub Polski Fiat Cinquecento Sporting 41. m. w gr. N
22. m. w kl. N-PCS
36. m. w F-2
2:40:06,8
51. Dariusz Gałecki
Krzysztof Wolarz
Automobilklub Dolnośląski Peugeot 106 XSi 3. m. w kl. A-5
37. m. w F-2
2:42:59,2
52. Krzysztof Górski
Tomasz Grychtoł
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 42. m. w gr. N
23. m. w kl. N-PCS
38. m. w F-2
2:43:02,0
53. Jarosław Buczek
Konrad Kwiatkowski
Automobilklub Sudecki Łada 2105 4. m. w kl. A-5
39. m. w F-2
2:44:42,4
54. Maksymilian Kilanowski
Dariusz Krygier
Automobilklub Olsztyński Fiat Cinquecento Sporting 43. m. w gr. N
24. m. w kl. N-PCS
40. m. w F-2
2:48:47,9
Wykluczony (przekroczenie limitu spóźnień):
po
OS 11
Cezary Fuchs
Robert Ziemski
Sprandi Poland Rally Team Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Olsztyński
Toyota Celica GT-Four kl. A-8  
Odpadli:
OS 19 Stanisław Kołodziej
Monika Dudek
Automobilklub Krakowski Toyota Celica 4WD kl. A-8  
po
OS 15
Andrzej Spława-Neyman
Paweł Wieczorek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS (uszkodzenia
po wypadku)
OS 15 Mariusz Ficoń
Tomasz Ochman
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. N-3 (skrzynia
biegów)
OS 15 Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
Automobilklub Polski Seat Ibiza GTi 16V kl. N-3  
OS 15 Jacek Bagniuk
Krzysztof Andrzejewski
Automobilklub Karkonoski Renault Clio Williams kl. N-3  
OS 13 Paweł Mieszczański
Paweł Żak
Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
OS 12 Marcin Ślązok
Marek Boryczka
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
po
OS 11
Wiesław Stec
Stanisław Bazan
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III kl. N-4 (silnik)
OS 11 Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V kl. N-3 (pompa
paliwa)
OS 11 Tomasz Mikołajczyk
Grzegorz Malm
Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8  
OS 11 Krzysztof Wołkowyski
Tomasz Twardowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Honda Civic VTi kl. N-2  
OS 11 Robert Nowosiad
Iwona Biernacka
Automobilklub Wałbrzyski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
OS 9 Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car kl. A-5 (skrzynia
biegów)
OS 9 Tomasz Czopik
Łukasz Wroński
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi kl. N-2 (skrzynia
biegów)
po
OS 8
Maciej Kalarus
Igor Tomasiak
Alko Volvo - Automobilklub Śląski Volvo S 40 kl. N-3 (skrzynia
biegów)
OS 8 Jacek Jerschina
Jacek Rathe
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 106 Kit Car kl. A-6 (instalacja
elektryczna)
OS 4 Paweł Dytko
Maciej Gleixner
Automobilklub Opolski Ford Escort RS Cosworth kl. N-4 (wypadek)
OS 3 Robert Kabański
Marcin Raszyński
Automobilklub Olsztyński Opel Astra GSi 16V kl. N-3  
OS 3 Maciej Ławiński
Adam Skowroński
Jacky - Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi 16V kl. N-3  
OS 2 Tomasz Gryc
Filip Kołodziejczyk
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
po
OS 1
Jarosław Pineles
Maciej Wodniak
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer RS Evo IV kl. N-4 (wypadek)
OS 1 Paweł Stefanicki
Mirosław Gąsecki
Automobilklub Orski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
Wystartowało 77 załóg, sklasyfikowano 54
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 10, Kulig - 7, Gieruszczak - 1, Fuchs - 1
Prowadzenie w rajdzie: OS 1: Gieruszczak, OS 2: Fuchs, OS 3: Gieruszczak, OS 4-22: Kulig

<< 2 el. RSMP 1998 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [4 el. RSMP 1998 - R. Polski >>
[Rajd Elmot 1998 - lista startowa] [Rajd Elmot 1998 - filmy]