<< 3 el. RSMP 1998 - R. Elmot] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [5 el. RSMP 1998 - R. Warszawski >>
[Rajd Polski 1998 - lista zgłoszeń] [Rajd Polski 1998 - filmy]


11-13.06.1998 - 55. Rajd Polski - 4 eliminacja RSMP (+ el. Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 20)

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 676,25 km, w tym 24 odcinki specjalne o łącznej długości 296,58 km.
Odcinki specjalne:
- 11.06: OS 1 i 2: Kraków (5,00 km)
- 12.06: OS 3, 8 i 13: Dobranowice - Kunice (8,32); OS 4, 9 i 14: Łapanów - Boczów (8,62); OS 5, 10 i 15: Łapanów - Czasław (17,47); OS 6, 11 i 16: Dziekanowice - Gorzków (6,92); OS 7, 12 i 17: Siepraw - Lusina (28,02)
- 13.06: OS 18: Brody - Budzów (15,47); OS 19: Zembrzyce - Stryszów (7,75); OS 20: Dąbrówka - Mucharz (8,31); OS 21: Brody - Budzów (15,47); OS 22: Zembrzyce - Stryszów (7,75); OS 23: Dąbrówka - Mucharz (8,31); OS 24: Brody - Budzów (15,47)
Nawierzchnia: asfalt

1. (1.*) Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
PL
PL
Stomil Olsztyn / Mobil 1 Rally Team - A. Olsztyński Subaru Impreza 555 WRC 97 kl. A-8 2:37:39,0
2. (2.*) Robert Gryczyński
Tadeusz Burkacki
PL
PL
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Corolla WRC kl. A-8 2:40:45,1
3.   Sergey Baldykov
Anton Zinoviev
RUS
RUS
Alexandrov Rally Team Subaru Impreza 555 WRC 97 (kl. A-8) 2:43:38,8
4.   Toni Gardemeister
Paavo Lukander
FIN
FIN
Astra SRL Lancia Delta HF Integrale (kl. A-8) 2:43:41,4
5.   Gianmarino Zenere
Sauro Farnocchia
I
I
Monaco Subaru Impreza 555 (kl. A-8) 2:46:31,9
6.   Aleksander Potapov
Eugeny Jivoglazov
RUS
RUS
Gazprom Rally Team Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8) 2:46:42,4
7. (3.*) Cezary Fuchs
Robert Ziemski
PL
PL
Sprandi Poland Rally Team Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Olsztyński
Toyota Celica GT-Four kl. A-8 2:46:50,1
8. (4.*) Piotr Świeboda
Artur Skorupa
PL
PL
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo IV 1. m. w gr. N
kl. N-4
2:47:11,8
9.   Jasen Popov
Dilian Popov
BG
BG
Kremikovtzky Rally Team Ford Escort WRC (kl. A-8) 2:48:36,6
10. (5.*) Leszek Kuzaj
Jakub Mroczkowski
PL
PL
Sony Power Horse Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo V 2. m. w gr. N
kl. N-4
2:49:53,4
11. (6.*) Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
PL
PL
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Lancer RS Evo III 3. m. w gr. N
kl. N-4
2:50:36,8
12.   Alex Fiorio
Nadia Mazzon
I
I
Jolly Club Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8) 2:51:53,8
13. (7.*) Robert Herba
Andrzej Górski
PL
PL
Warka Strong Club Automobilklub Polski
A. Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Carisma GT 4. m. w gr. N
kl. N-4
2:52:02,2
14. (8.*) Paweł Dytko
Tomasz Dytko
PL
PL
Automobilklub Opolski
Automobilklub Śląski
Ford Escort RS Cosworth 5. m. w gr. N
kl. N-4
2:54:04,6
15. (9.*) Jarosław Pineles
Maciej Wodniak
PL
PL
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer RS Evo IV 6. m. w gr. N
kl. N-4
2:54:38,6
16.   Nejat Avci
Ercan Bodur
TR
TR
Renault Turkiye Renault Maxi Megane (kl. A-7) 2:55:08,7
17. (10.*) Wiesław Stec
Stanisław Bazan
PL
PL
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III 7. m. w gr. N
kl. N-4
3:00:35,9
18. (11.*) Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 8. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
1. m. w F-2
3:01:36,1
19. (12.*) Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
PL
PL
Polsat Automobilklub Śląski
Automobilklub Dolnośląski
Peugeot 306 S16 9. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
2. m. w F-2
3:03:03,4
20. (13.*) Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
PL
PL
Automobilklub Polski Seat Ibiza GTi 16V 10. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
3. m. w F-2
3:05:39,0
21. (14.*) Waldemar Doskocz
Wojciech Nosalik
PL
PL
Alda - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 11. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
4. m. w F-2
3:06:12,7
22. (15.*) Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
PL
PL
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car 1. m. w kl. A-5
5. m. w F-2
3:06:50,1
23. (16.*) Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
PL
PL
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rallye 12. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
6. m. w F-2
3:09:04,8
24. (17.*) Marek Goczał
Maciej Baran
PL
PL
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia LX 2. m. w kl. A-5
7. m. w F-2
3:09:59,3
25. (18.*) Marek Glier
Magdalena Krząpa
PL
PL
Automobilklub Orski
Automobilklub Częstochowski
Opel Astra GSi 16V 13. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
8. m. w F-2
3:10:28,4
26. (19.*) Waldemar Malinowski
Piotr Trzaskowski
PL
PL
Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 14. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
9. m. w F-2
3:11:03,4
27. (20.*) Tomasz Czopik
Łukasz Wroński
PL
PL
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 15. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
10. m. w F-2
3:11:08,4
28. (21.*) Michał Uliarczyk
Igor Tomasiak
PL
PL
Automobilklub Śląski
Automobilklub Krakowski
Peugeot 106 Rallye 16. m. w gr. N
4. m. w kl. N-2
11. m. w F-2
3:12:04,5
29. (22.*) Adam Wrocławski
Wojciech Sikora
PL
PL
Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 17. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
12. m. w F-2
3:12:55,3
30. (23.*) Marcin Opałka
Krzysztof Dejewski
PL
PL
Pro-Civili - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 18. m. w gr. N
5. m. w kl. N-2
13. m. w F-2
3:13:15,7
31. (24.*) Damian Gielata
Przemysław Bosek
PL
PL
Almi-Kania - Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rallye 19. m. w gr. N
6. m. w kl. N-2
14. m. w F-2
3:13:24,1
32. (25.*) Marcin Turski
Dariusz Burkat
PL
PL
Toyota-Castrol Rally Team A. Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Toyota Corolla G6 3. m. w kl. A-5
15. m. w F-2
3:16:30,6
33. (26.*) Krzysztof Wołkowyski
Tomasz Twardowski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Polski
Honda Civic VTi 20. m. w gr. N
7. m. w kl. N-2
16. m. w F-2
3:16:47,1
34. (27.*) Sebastian Granica
Jarosław Olak
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 21. m. w gr. N
8. m. w kl. N-2
17. m. w F-2
3:17:57,6
35. (28.*) Czesław Zadygowicz
Krzysztof Budryk
PL
PL
Automobilklub Podlaski Peugeot 106 Rallye 22. m. w gr. N
9. m. w kl. N-2
18. m. w F-2
3:21:59,6
36.   Vladimir Petrenko
Igor Polutov
UA
UA
  Renault Clio Williams (kl. N-3) 3:22:31,1
37. (29.*) Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
PL
PL
Peugeot Polska Automobilklub Polski
Automobilklub Śląski
Peugeot 106 Kit Car 1. m. w kl. A-6
19. m. w F-2
3:23:34,0
38. (30.*) Jacek Sikora
Marek Kaczmarek
PL
PL
Autorex PPI ETC Automobilklub Polski
A. Rzemieślnik Warszawa
Fiat Cinquecento Sporting 23. m. w gr. N
1. m. w kl. N-PCS
20. m. w F-2
3:24:16,3
39. (31.*) Damian Jurczak
Marek Grabiec
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 24. m. w gr. N
2. m. w kl. N-PCS
21. m. w F-2
3:24:37,5
40. (32.*) Sebastian Lewandowski
Mariusz Andruszko
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 25. m. w gr. N
3. m. w kl. N-PCS
22. m. w F-2
3:26:21,0
41. (33.*) Andrzej Spława-Neyman
Paweł Wieczorek
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 26. m. w gr. N
4. m. w kl. N-PCS
23. m. w F-2
3:26:27,7
42. (34.*) Maciej Woda
Wojciech Więcek
PL
PL
Automobilklub Polski
Automobilklub Podkarpacki
Fiat Cinquecento Sporting 27. m. w gr. N
5. m. w kl. N-PCS
24. m. w F-2
3:26:28,0
43. (35.*) Michał Nowosiadły
Bartosz Gruszczyński
PL
PL
Peugeot Polska Automobilklub Polski
A. Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 106 Rallye 28. m. w gr. N
10. m. w kl. N-2
25. m. w F-2
3:26:41,6
44. (36.*) Aleksander Bubel
Maciej Pasławski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Sporting 29. m. w gr. N
6. m. w kl. N-PCS
26. m. w F-2
3:27:12,9
45. (37.*) Jerzy Dyszy
Miłosz Majewski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 30. m. w gr. N
7. m. w kl. N-PCS
27. m. w F-2
3:29:05,4
46. (38.*) Krzysztof Dunat
Damian Kagoń
PL
PL
Pestanpol / Vienna Leas Int. A. Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 31. m. w gr. N
8. m. w kl. N-PCS
28. m. w F-2
3:29:10,8
47. (39.*) Marcin Keller
Grzegorz Dobosz
PL
PL
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 32. m. w gr. N
9. m. w kl. N-PCS
29. m. w F-2
3:29:12,4
48. (40.*) Grzegorz Kamiński
Adrian Sipek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 33. m. w gr. N
10. m. w kl. N-PCS
30. m. w F-2
3:30:56,8
49. (41.*) Waldemar Wołowiec
Jacek Zieliński
PL
PL
Automobilklub Krakowski
KKS Elita
Fiat Cinquecento Sporting 34. m. w gr. N
11. m. w kl. N-PCS
31. m. w F-2
3:31:00,7
50. (42.*) Juliusz Palonka
Jacek Jaroszyński
PL
PL
Automobilklub Lubelski Fiat Cinquecento Sporting 35. m. w gr. N
12. m. w kl. N-PCS
32. m. w F-2
3:33:20,7
51. (43.*) Jan Chudzikiewicz
Marek Haczyk
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 36. m. w gr. N
13. m. w kl. N-PCS
33. m. w F-2
3:34:08,6
52. (44.*) Grzegorz Grzyb
Bartłomiej Sitek
PL
PL
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting 37. m. w gr. N
14. m. w kl. N-PCS
34. m. w F-2
3:34:12,8
53. (45.*) Jarosław Wal
Wojciech Noga
PL
PL
Automobilklub Polski Fiat Cinquecento Sporting 38. m. w gr. N
15. m. w kl. N-PCS
35. m. w F-2
3:34:48,3
54. (46.*) Maksymilian Kilanowski
Dariusz Krygier
PL
PL
Automobilklub Olsztyński Fiat Cinquecento Sporting 39. m. w gr. N
16. m. w kl. N-PCS
36. m. w F-2
3:35:33,2
55. (47.*) Marek Ryndak
Tomasz Wachnicki
PL
PL
Moto Car 93 Rzeszów
Automobilklub Krakowski
Fiat Cinquecento Sporting 40. m. w gr. N
17. m. w kl. N-PCS
37. m. w F-2
3:37:52,9
56. (48.*) Bartosz Koprzywa
Damian Mojżyszek
PL
PL
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 41. m. w gr. N
18. m. w kl. N-PCS
38. m. w F-2
3:42:21,7
57. (49.*) Adam Pol
Jarosław Dragon
PL
PL
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 42. m. w gr. N
19. m. w kl. N-PCS
39. m. w F-2
3:43:06,1
58. (50.*) Maciej Lubiak
Tomasz Styp-Rekowski
PL
PL
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski Fiat Cinquecento Sporting 43. m. w gr. N
20. m. w kl. N-PCS
40. m. w F-2
3:43:14,7
59.   Gianni Martelucci
Masella Alotsi
I
I
  Opel Astra GSi 16V (kl. N-3) 3:44:25,2
60. (51.*) Tomasz Płaczek
Adam Kamisiński
PL
PL
M plus M Automobilklub Wielkopolski
Automobilklub Kielecki
Fiat Cinquecento Sporting 44. m. w gr. N
21. m. w kl. N-PCS
41. m. w F-2
3:46:25,1
61. (52.*) Zbigniew Kotarba
Krzysztof Schenk
PL
PL
Automobilklub Krakowski
AMK Tarnów
Fiat Cinquecento Sporting 45. m. w gr. N
22. m. w kl. N-PCS
42. m. w F-2
3:50:00,0
62. (53.*) Magdalena Cieślik
Izabela Kamska
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 46. m. w gr. N
23. m. w kl. N-PCS
43. m. w F-2
3:51:46,2
63. (54.*) Tomasz Gryc
Filip Kołodziejczyk
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 47. m. w gr. N
24. m. w kl. N-PCS
44. m. w F-2
3:53:55,3
64. (55.*) Mirosław Drożdż
Dariusz Mikołajczyk
PL
PL
Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento Sporting 48. m. w gr. N
25. m. w kl. N-PCS
45. m. w F-2
3:54:05,9
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Odpadli m. in.:

OS 19 Włodzimierz Skrodzki
Malina Wiechowska
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic kl. N-2 (wypadek)
przed
OS 18
Jan Kościuszko
Janusz Bronikowski
PL
PL
Chłopskie Jadło Racing Team - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Clio kl. A-7 (rozrusznik)
po
OS 17
Janusz Kulig
Jarosław Baran
PL
PL
Renault Polska - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Megane kl. A-7 (układ
zasilania)
OS 17 Emil Triner
Milos Hulka
CZ
CZ
Skoda Motorsport - Czech National Team Skoda Octavia Kit Car kl. A-7 (skrzynia
biegów)
OS 13 Bartłomiej Baniowski
Piotr Wieczorek
PL
PL
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski Subaru Impreza kl. N-4 (wypadek)
OS 12 Zbigniew Stec
Robert Bromke
PL
PL
Stec Motorsport - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III kl. N-4 (wypadek)
OS 11 Maciej Kalarus
Marek Mateja
PL
PL
Alko Volvo - Automobilklub Śląski Volvo S 40 kl. N-3 (urwane
koło)
OS 10 Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 (skrzynia
biegów)
OS 10 Dariusz Poletyło
Jacek Sciciński
PL
PL
Domex Prestige Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza kl. N-4 (skrzynia
biegów)
OS 10 Mariusz Ficoń
Tomasz Ochman
PL
PL
Polifarb Cieszyn-Wrocław - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. N-3 (pompa
paliwa)
po
OS 5
Marek Gieruszczak
Maciej Maciejewski
PL
PL
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica Turbo 4WD kl. A-8 (skrzynia
biegów)
OS 5 Marcin Kasztelan
?
PL
?
Automobilklub Orski Opel Astra GSi 16V kl. N-3 (wypadek)
  Enrico Bertone
Massimo Chiapponi
I
I
J. M. Engineering Toyota Celica GT-Four

kl. A-8

 
  Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas

LT
LT

Automobile Club Kastycio Girdausko Mitsubishi Lancer RS Evo IV

kl. N-4

 
  Vasyl Rostotsky
Victor Balin

UA
UA

Ukrtatnafta Rally Team Mitsubishi Lancer RS Evo IV

kl. N-4

 
  Dominique Bruyneel
Philippe Droeven

B
B

Dvindisteel Peugeot 106 Maxi

kl. A-7

 
  Marco Cavigioli
Francesco Grossini

I
I

Jolly Club Citroen Saxo Kit Car

kl. A-6

 
  Jindrich Stolfa
Miroslav Fanta

CZ
CZ

Citroen Kuroauto Sport-Solution F Citroen Saxo Kit Car

kl. A-6

 
  Tomasz Mikołajczyk
Grzegorz Malm
PL
PL
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Polski
Ford Escort RS Cosworth

kl. A-8

 
  Krzysztof Tercjak
Jacek Mikrut
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth

kl. A-8

 
  Łukasz Sztuka
Jan Szymczak
PL
PL
Automobilklub Cieszyński
Olsztyński Klub Motorowy
Nissan Sunny GTi

kl. N-3

 
Wystartowało 97 załóg, sklasyfikowano 64 (w tym 55 w RSMP).

Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 14, Kulig - 7, Gryczyński - 2, Potapov - 1.

Prowadzenie w rajdzie: OS 1-24: Hołowczyc

<< 3 el. RSMP 1998 - R. Elmot] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [5 el. RSMP 1998 - R. Warszawski >>
[Rajd Polski 1998 - lista zgłoszeń] [Rajd Polski 1998 - filmy]