<< 5 el. RSMP 1998 - R. Warszawski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [7 el. RSMP 1998 - R. Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1998 - lista startowa]


18-19.09.1998 - 46. Rajd Wisły - 6 eliminacja RSMP (+ el. Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 2 i el. Rajdowych Mistrzostw Czech)

Dystans: 588,8 km, w tym 24 odcinki specjalne o łącznej długości 243,22 km.
Odcinki specjalne:
- 18.09: OS 1: Wisła Malinka - Szczyrk Solisko (10,00 km); OS 2: Straconka - Międzybrodzie Bialskie (6,70); OS 3: Porąbka - Kocierz Moszczanicki (17,45); OS 4: Tresna Mała - Zarzecze (6,45); OS 5: Łazy - Roztropice (13,10); OS 6: Międzyrzecze - Mazańcowice (12,00); OS 7: Łazy - Roztropice (13,10); OS 8: Międzyrzecze - Mazańcowice (12,00); OS 9: Straconka - Międzybrodzie Bialskie (6,70); OS 10: Porąbka - Kocierz Moszczanicki (17,45); OS 11: Tresna Mała - Zarzecze (6,45); OS 12: Wisła Czarne Wylęgarnia - Wisła Głębce (7,40)
- 19.09: OS 13, 17 i 21: Zamarski - Łączka (21,42); OS 14, 18 i 22: Iskrzyczyn - Iskrzyczyn (6,50); OS 15, 19 i 23: Górki Wielkie - Brenna skrzyżowanie (4,51); OS 16, 20 i 24: Brenna skrzyżowanie - Górki Małe (5,71)
Nawierzchnia: asfalt + krótkie fragmenty szutrowe
Pogoda: deszcz na OS 10; przez większość trasy sucho i słonecznie.

1. Janusz Kulig
Jarosław Baran
Renault Polska - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Megane kl. A-7
1. m. w F-2
2:14:11,8
2. Robert Gryczyński
Tadeusz Burkacki
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Corolla WRC kl. A-8 2:14:45,6
3. Cezary Fuchs
Robert Ziemski
Sprandi Poland Rally Team Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Olsztyński
Toyota Celica GT-Four kl. A-8 2:18:54,8
4. Robert Herba
Jacek Rathe
Warka Strong Club Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Lancer RS Evo V 1. m. w gr. N
kl. N-4
2:19:27,0
5. Piotr Świeboda
Artur Skorupa
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo IV 2. m. w gr. N
kl. N-4
2:21:19,4
6. Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Lancer RS Evo III 3. m. w gr. N
kl. N-4
2:21:35,0
7. Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 2:24:23,2
8. Zbigniew Stec
Robert Bromke
Stec Motorsport Automobilklub Lubelski
Automobilklub Polski
Mitsubishi Lancer RS Evo IV 4. m. w gr. N
kl. N-4
2:25:10,1
9. Jarosław Pineles
Mirosław Knapik
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer RS Evo IV 5. m. w gr. N
kl. N-4
2:26:33,3
10. Damian Gielata
Maciej Baran
Almi Kania - Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car 1. m. w kl. A-6
2. m. w F-2
2:27:14,3
11. Łukasz Sztuka
Zbigniew Cieślar
Automobilklub Cieszyński Skoda Felicia Kit Car 2. m. w kl. A-6
3. m. w F-2
2:31:33,2
12. Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
Peugeot Polska Automobilklub Polski
Automobilklub Śląski
Peugeot 106 Kit Car 3. m. w kl. A-6
4. m. w F-2
2:31:49,7
13. Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat Automobilklub Śląski
Automobilklub Dolnośląski
Peugeot 306 S16 6. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
5. m. w F-2
2:33:44,9
14. Waldemar Doskocz
Magdalena Krząpa
Alda Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Częstochowski
Peugeot 106 Rallye 7. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
6. m. w F-2
2:35:21,5
15. Krzysztof Tercjak
Jacek Mikrut
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 2:35:30,0
16. Michał Uliarczyk
Igor Tomasiak
Automobilklub Śląski
Automobilklub Krakowski
Peugeot 106 Rallye 8. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
7. m. w F-2
2:36:34,0
17. Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
Automobilklub Polski Seat Ibiza Cupra 9. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
8. m. w F-2
2:38:13,4
18. Waldemar Malinowski
Piotr Trzaskowski
Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 10. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
9. m. w F-2
2:40:25,9
19. Marcin Opałka
Krzysztof Dejewski
Pro Civili - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 11. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
10. m. w F-2
2:40:35,3
20. Marcin Turski
Dariusz Burkat
Toyota-Castrol Rally Team Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Toyota Corolla G6 1. m. w kl. A-5
11. m. w F-2
2:41:45,8
21. Sebastian Granica
Piotr Koc
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 12. m. w gr. N
4. m. w kl. N-2
12. m. w F-2
2:45:39,4
22. Adam Wrocławski
Wojciech Sikora
Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 13. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
13. m. w F-2
2:46:25,6
23. Michał Nowosiadły
Bartosz Gruszczyński
Peugeot Polska Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 106 Rallye 14. m. w gr. N
5. m. w kl. N-2
14. m. w F-2
2:48:54,5
24. Dariusz Goczał
Marek Wicher
Automobilklub Krakowski Peugeot 306 S16 15. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
15. m. w F-2
2:49:02,4
25. Jacek Sikora
Marek Kaczmarek
Autorex PPI ETC Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Fiat Cinquecento Sporting 16. m. w gr. N
1. m. w kl. N-PCS
16. m. w F-2
2:50:58,2
26. Sebastian Lewandowski
Mariusz Andruszko
Autorex PPI ETC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 17. m. w gr. N
2. m. w kl. N-PCS
17. m. w F-2
2:52:31,3
27. Damian Jurczak
Marek Grabiec
Autorex PPI ETC Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 18. m. w gr. N
3. m. w kl. N-PCS
18. m. w F-2
2:53:29,0
28. Aleksander Bubel
Maciej Pasławski
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Sporting 19. m. w gr. N
4. m. w kl. N-PCS
19. m. w F-2
2:53:38,7
29. Maciej Woda
Jacek Zieliński
Automobilklub Polski
KKS Elita
Fiat Cinquecento Sporting 20. m. w gr. N
5. m. w kl. N-PCS
20. m. w F-2
2:53:48,0
30. Marcin Keller
Grzegorz Dobosz
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 21. m. w gr. N
6. m. w kl. N-PCS
21. m. w F-2
2:54:25,3
31. Tomasz Płaczek
Dariusz Brodnicki
M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento Sporting 22. m. w gr. N
7. m. w kl. N-PCS
22. m. w F-2
2:55:05,4
32. Jerzy Dyszy
Miłosz Majewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 23. m. w gr. N
8. m. w kl. N-PCS
23. m. w F-2
2:55:21,0
33. Adam Pol
Jarosław Dragon
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 24. m. w gr. N
9. m. w kl. N-PCS
24. m. w F-2
2:55:47,7
34. Krzysztof Dunat
Damian Kagoń
Pestanpol / Vienna Leas Int. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 25. m. w gr. N
10. m. w kl. N-PCS
25. m. w F-2
2:56:03,0
35. Andrzej Spława-Neyman
Paweł Wieczorek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 26. m. w gr. N
11. m. w kl. N-PCS
26. m. w F-2
2:56:11,5
36. Robert Charyło
Adam Sadowski
Automobilklub Podlaski Peugeot 106 Rallye 27. m. w gr. N
6. m. w kl. N-2
27. m. w F-2
2:57:15,2
37. Grzegorz Kamiński
Piotr Grabek
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 28. m. w gr. N
12. m. w kl. N-PCS
28. m. w F-2
2:57:15,4
38. Wit Wawrzycki
Krzysztof Stankiewicz
Automobilklub Krakowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Fiat Cinquecento Sporting 29. m. w gr. N
13. m. w kl. N-PCS
29. m. w F-2
2:58:18,2
39. Jacek Sokólski
Michał Matuszyk
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 30. m. w gr. N
14. m. w kl. N-PCS
30. m. w F-2
2:58:27,1
40. Grzegorz Grzyb
Bartłomiej Sitek
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting 31. m. w gr. N
15. m. w kl. N-PCS
31. m. w F-2
2:59:16,7
41. Waldemar Wołowiec
Jacek Zieliński
Automobilklub Krakowski
KKS Elita
Fiat Cinquecento Sporting 32. m. w gr. N
16. m. w kl. N-PCS
32. m. w F-2
2:59:22,6
42. Michał Gołębiowski
Marek Leśniak
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 33. m. w gr. N
17. m. w kl. N-PCS
33. m. w F-2
2:59:29,3
43. Artur Radecki
Adam Górka
Automobilklub Podlaski Peugeot 106 Rallye 34. m. w gr. N
7. m. w kl. N-2
34. m. w F-2
3:00:25,6
44. Bartosz Koprzywa
Damian Mojżyszek
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 35. m. w gr. N
18. m. w kl. N-PCS
35. m. w F-2
3:00:37,9
45. Maciej Lubiak
Tomasz Styp-Rekowski
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski Fiat Cinquecento Sporting 36. m. w gr. N
19. m. w kl. N-PCS
36. m. w F-2
3:02:46,9
46. Tomasz Gutkowski
Marek Bała
Automobilklub Olsztyński Fiat Cinquecento Sporting 37. m. w gr. N
20. m. w kl. N-PCS
37. m. w F-2
3:02:51,6
47. Paweł Serafin
Grzegorz Wołożko
Automobilklub Śląski Skoda Favorit 38. m. w gr. N
8. m. w kl. N-2
38. m. w F-2
3:02:56,1
48. Piotr Krotoszyński
Piotr Lewarski
Automobilklub Orski Fiat Cinquecento Sporting 39. m. w gr. N
21. m. w kl. N-PCS
39. m. w F-2
3:03:03,8
49. Magdalena Cieślik
Izabela Kamska
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 40. m. w gr. N
22. m. w kl. N-PCS
40. m. w F-2
3:03:13,4
50. Marek Ryndak
Rafał Rzemień
Autores Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting 41. m. w gr. N
23. m. w kl. N-PCS
41. m. w F-2
3:03:39,7
51. Maksymilian Kilanowski
Dariusz Krygier
Automobilklub Olsztyński Fiat Cinquecento Sporting 42. m. w gr. N
24. m. w kl. N-PCS
42. m. w F-2
3:04:04,6
52. Paweł Stefanicki
Karol Folk
Automobilklub Orski Fiat Cinquecento Sporting 43. m. w gr. N
25. m. w kl. N-PCS
43. m. w F-2
3:06:30,3
53. Paweł Mieszczański
Paweł Żak
Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento Sporting 44. m. w gr. N
26. m. w kl. N-PCS
44. m. w F-2
3:07:37,6
Wykluczeni (przekroczenie limitu spóźnień):

po
OS 17

Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica Turbo 4WD kl. A-8  
Odpadli m. in.:
OS 20 Marek Nawarecki
Artur Wodniak
Automobilklub Krakowski Citroen Saxo VTS kl. A-6 (wypadek)
OS 17 Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams kl. N-3 (skrzynia
biegów)
OS 17 Mariusz Ficoń
Tomasz Ochman
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen Saxo Kit Car kl. A-6 (zawieszenie)
OS 17 Leszek Kuzaj
Andrzej Górski
Sony Power Horse - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo V kl. N-4 (silnik)
OS 16 Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rallye kl. N-2 (zawieszenie)
OS 13 Dariusz Poletyło
Jacek Sciciński
Domex Prestige Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX kl. N-4 (układ
napędowy)
po
OS 12
Jan Kościuszko
Janusz Bronikowski
Chłopskie Jadło Rally Team - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Clio kl. A-7 (wycofali
się)
OS 10 Bartłomiej Baniowski
Maciej Bocheński
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski Subaru Impreza WRX kl. N-4 (przewód
hamulcowy)
OS 9 Tomasz Czopik
Łukasz Wroński
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi kl. N-2 (skrzynia
biegów)
po
OS 7
Paul Niemczyk (D)
Thomas M. Schunemann (D)
  Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 (włączenie
gaśnicy)
OS 7 Wiesław Stec
Stanisław Bazan
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III kl. N-4 (chłodnica
oleju)
OS 6 Dalibor Slivka (CZ)
Jaromir Biluseac (CZ)
Moravia R. T. Skoda Felicia kl. A-5 (wypadek)
OS 4 Paweł Dytko
Tomasz Dytko
Automobilklub Opolski
Automobilklub Śląski
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4 (silnik)
OS 4 Jan Chudzikiewicz
Rafał Chronowski
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS (wypadek)
OS 4 Lech Koraszewski
Wojciech Nosalik
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski Audi S2 kl. A-8 (przegub)
OS 3 Maciej Kalarus
Ireneusz Żórawik
Alko Volvo - Automobilklub Śląski Volvo S 40 kl. N-3 (półoś)
OS 2 Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski Skoda Felicia Kit Car kl. A-5 (uszczelka
pod głowicą)
  Marek Goczał
Przemysław Bosek
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia LX kl. A-5 (wypadek)
Wystartowało 85 załóg, sklasyfikowano 53.

Zwycięzcy OS-ów: Kulig - 17, Gryczyński - 4, Kuzaj - 1

Prowadzenie w rajdzie: OS 1-24: Kulig


<< 5 el. RSMP 1998 - R. Warszawski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [7 el. RSMP 1998 - R. Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1998 - lista startowa]