<< 6 el.
RSMP 1998 - R. Wisły] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1998]
[1 el. RSMP 1999 - Zimowy R.
Dolnośląski >>
[Rajd Karkonoski 1998
- filmy]
Baza rajdu: Jelenia Góra
Dystans: 512,83 km, w tym 22 odcinki specjalne o
łącznej długości 243,08 km.
Odcinki specjalne:
- 2.10: OS 1 i 2: Jelenia Góra Zabobrze (3,00 km)
- 3.10: OS 3, 7 i 11: Wojanów - Kowary (16,60); OS 4, 8 i 12:
Karpacz - Podzamcze (22,00); OS 5, 9 i 13: Jelenia Góra -
Piechowice (10,37); OS 6, 10 i 14: Kromnów - Mała Kamienica (10,75)
- 4.10: OS 15 i 19: Łomnica Dolna - Mysłakowice (4,56); OS 16 i
20: Bukowiec - Łomnica Dolna (5,95); OS 17 i 21: Szosa Łomnica-Karpniki
- Karpniki (8,40); OS 18 i 22: Janowice Wielkie - Jasiowa Dolina
(10,05)
Nawierzchnia: asfalt (1 i 2 dzień), szuter (3
dzień)
Pogoda: zimno, deszcz 1 i 2 dnia
Klasyfikacja generalna: | ||||||||
1. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Renault Polska - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Megane | kl. A-7 1. F-2 |
2:39:29,1 | |||
2. | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | 2:39:56,0 | |||
3. | Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
Sprandi Poland Rally Team - Automobilklub Dolnośląski | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 2:45:43,3 | |||
4. | Robert Herba Jacek Rathe |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo V | 1. gr. N kl. N-4 |
2:46:04,4 | |||
5. | Piotr Świeboda Artur Skorupa |
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 2. gr. N kl. N-4 |
2:46:04,6 | |||
6. | Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica Turbo 4WD | kl. A-8 | 2:46:24,7 | |||
7. | Jarosław Pineles Mirosław Knapik |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 3. gr. N kl. N-4 |
2:48:45,1 | |||
8. | Zbigniew Stec Robert Bromke |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 4. gr. N kl. N-4 |
2:49:39,9 | |||
9. | Wiesław Stec Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 5. gr. N kl. N-4 |
2:50:33,4 | |||
10. | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
|
Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-7 2. F-2 |
2:51:24,9 | |||
11. | Jaroslav Stary (CZ) Miroslav Slambora (CZ) |
Skoda Octavia Kit Car | (kl. A-7) | 2:53:05,7 | ||||
12. | Łukasz Sztuka Zbigniew Cieślar |
Automobilklub Cieszyński | Skoda Felicia Kit Car | 1. kl. A-6 3. F-2 |
2:55:09,5 | |||
13. | Krzysztof Tercjak Jacek Mikrut |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | 2:57:53,3 | |||
14. | Michał Uliarczyk Igor Tomasiak |
Automobilklub Śląski Automobilklub Krakowski |
Peugeot 106 Rallye | 6. gr. N 1. kl. N-2 4. F-2 |
3:00:55,9 | |||
15. | Alexander Kao (EST) Asme Timusk (EST) |
Mitsubishi Lancer RS Evo IV | (kl. N-4) | 3:02:40,1 | ||||
16. | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 7. gr. N 2. kl. N-2 5. F-2 |
3:02:54,1 | |||
17. | Waldemar Doskocz Magdalena Krząpa |
|
Peugeot 106 Rallye | 8. gr. N 3. kl. N-2 6. F-2 |
3:03:08,2 | |||
18. | Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 9. gr. N 4. kl. N-2 7. F-2 |
3:03:11,3 | |||
19. | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Polski | Seat Ibiza Cupra | 10. gr. N 1. kl. N-3 8. F-2 |
3:04:16,1 | |||
20. | Marcin Turski Dariusz Burkat |
|
Toyota Corolla G6 | 1. kl. A-5 9. F-2 |
3:04:20,3 | |||
21. | Jacek Jerschina Andrzej Białowąs |
|
Peugeot 106 Kit Car | 2. kl. A-6 10. F-2 |
3:04:24,3 | |||
22. | Sebastian Granica Piotr Koc |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 11. gr. N 5. kl. N-2 11. F-2 |
3:06:49,0 | |||
23. | Bartłomiej Baniowski Maciej Bocheński |
|
Subaru Impreza WRX | 12. gr. N kl. N-4 |
3:08:35,8 | |||
24. | Marcin Opałka Krzysztof Dejewski |
Pro Civili - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 13. gr. N 6. kl. N-2 12. F-2 |
3:08:44,0 | |||
25. | Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 14. gr. N 2. kl. N-3 13. F-2 |
3:08:54,1 | |||
26. | Adam Wrocławski Tomasz Tkacz |
Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 15. gr. N 3. kl. N-3 14. F-2 |
3:10:25,9 | |||
27. | Michał Nowosiadły Bartosz Gruszczyński |
|
Peugeot 106 Rallye | 16. gr. N 7. kl. N-2 15. F-2 |
3:11:51,0 | |||
28. | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 17. gr. N 1. kl. N-PCS 16. F-2 |
3:12:13,7 | |||
29. | Damian Jurczak Marek Grabiec |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 18. gr. N 2. kl. N-PCS 17. F-2 |
3:14:31,4 | |||
30. | Aleksander Bubel Maciej Pasławski |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 19. gr. N 3. kl. N-PCS 18. F-2 |
3:15:08,1 | |||
31. | Sebastian Lewandowski Mariusz Andruszko |
Autorex PPI ETC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 20. gr. N 4. kl. N-PCS 19. F-2 |
3:15:32,8 | |||
32. | Maciej Woda Wojciech Więcek |
Automobilklub Polski Automobilklub Podkarpacki |
Fiat Cinquecento Sporting | 21. gr. N 5. kl. N-PCS 20. F-2 |
3:16:27,5 | |||
33. | Krzysztof Dunat Damian Kagoń |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 22. gr. N 6. kl. N-PCS 21. F-2 |
3:16:48,1 | |||
34. | Marcin Keller Grzegorz Dobosz |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 23. gr. N 7. kl. N-PCS 22. F-2 |
3:17:45,1 | |||
35. | Michał Gołębiowski Marek Leśniak |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 24. gr. N 8. kl. N-PCS 23. F-2 |
3:18:45,9 | |||
36. | Grzegorz Grzyb Bartłomiej Sitek |
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 25. gr. N 9. kl. N-PCS 24. F-2 |
3:18:50,6 | |||
37. | Zbigniew Kopycki Adam Skowroński |
Jacky - Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 26. gr. N 4. kl. N-3 25. F-2 |
3:20:09,7 | |||
38. | Andrzej Spława-Neyman Paweł Wieczorek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 27. gr. N 10. kl. N-PCS 26. F-2 |
3:22:24,4 | |||
39. | Tomasz Płaczek Dariusz Brodnicki |
M plus M - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 28. gr. N 11. kl. N-PCS 27. F-2 |
3:23:23,4 | |||
40. | Jarosław Wal Jakub Praus |
Automobilklub Polski Automobilklub Krakowski |
Fiat Cinquecento Sporting | 29. gr. N 12. kl. N-PCS 28. F-2 |
3:23:24,5 | |||
41. | Jacek Sokólski Michał Matuszyk |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 30. gr. N 13. kl. N-PCS 29. F-2 |
3:24:39,5 | |||
42. | Sławomir Blat Remigiusz Lechowski |
Automobilklub Karkonoski | Fiat Cinquecento Sporting | 31. gr. N 14. kl. N-PCS 30. F-2 |
3:25:02,6 | |||
43. | Robert Nowosiad Iwona Biernacka |
Automobilklub Wałbrzyski | Fiat Cinquecento Sporting | 32. gr. N 15. kl. N-PCS 31. F-2 |
3:25:15,8 | |||
44. | Maksymilian Kilanowski Dariusz Krygier |
Automobilklub Olsztyński | Fiat Cinquecento Sporting | 33. gr. N 16. kl. N-PCS 32. F-2 |
3:26:42,1 | |||
45. | Marek Brzozowski Maciej Rudnicki-Stasiak |
Automobilklub Karkonoski | Fiat Cinquecento Sporting | 34. gr. N 17. kl. N-PCS 33. F-2 |
3:29:26,2 | |||
46. | Magdalena Cieślik Izabela Kamska |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 35. gr. N 18. kl. N-PCS 34. F-2 |
3:29:59,6 | |||
47. | Maciej Lubiak Tomasz Styp-Rekowski |
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento Sporting | 36. gr. N 19. kl. N-PCS 35. F-2 |
3:33:29,4 | |||
Wykluczeni (przekroczenie limitu spóźnień): | ||||||||
po |
Mirosław Dudzik ? |
Automobilklub Polski | ||||||
Odpadli m. in.: | ||||||||
OS 22 | Goczał ? |
Automobilklub Krakowski | (skrzynia biegów) |
|||||
OS 13 | Cezary Zaleski ? |
Automobilklub Polski | (piasta koła) |
|||||
OS 12 | Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (wypadek) | |||
OS 7 | Michał Bębenek Grzegorz Bębenek |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (wypadek) | |||
po OS 5 |
Jerzy Dyszy Miłosz Majewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | (sprzęgło) | |||||
OS 4 | Maciej Kalarus ? |
Alko Volvo - Automobilklub Śląski | Volvo S 40 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 4 | Paweł Dytko Tomasz Dytko |
Automobilklub Opolski Automobilklub Śląski |
Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | (silnik) | |||
OS 4 | Leszek Kuzaj Andrzej Górski |
Hołowczyc Management - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo V | kl. A-8 | (koło) | |||
OS 4 | Jacek Grzybowski Piotr Urbaniec |
Fiat 126 Bis | (koło) | |||||
OS 4 | Jarosław Buczek Konrad Kwiatkowski |
Automobilklub Sudecki | Łada 2105 | (defekt) |
||||
OS 4 | Grzegorz Kamiński Artur Drewnicki |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
OS 4 | Waldemar Wołowiec Przemysław Mazur |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | |||||
OS 4 | Rafał Piwowarczyk Bartosz Salwa |
Automobilklub Krakowski | Skoda Favorit | |||||
OS 4 | Jacek Bagniuk Mariusz Samojłowicz |
Automobilklub Karkonoski | Renault Clio Williams | |||||
OS 3 | Wojciech Zaborowski Tomasz Malec |
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński | Mitsubishi Lancer RS Evo III | kl. N-4 | (wypadek) | |||
OS 2 | Dariusz Poletyło Jacek Sciciński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (skrzynia biegów) |
|||
OS 1 |
Adam Baczyński Krzysztof Barnat |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | (defekt) |
||||
Wystartowało 70 załóg, sklasyfikowano 47. | ||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Kulig - 10 (1 ex aequo), Gryczyński - 6 (1), Fuchs - 3, Gieruszczak - 3, Świeboda - 1 |
||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-2: Fuchs, OS 3-22: Kulig |
<< 6 el.
RSMP 1998 - R. Wisły] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1998]
[1 el. RSMP 1999 - Zimowy R.
Dolnośląski >>
[Rajd Karkonoski 1998
- filmy]