<< 6 el. RSMP 1998 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [1 el. RSMP 1999 - Zimowy R. Dolnośląski >>
[Rajd Karkonoski 1998 - filmy]


2-4.10.1998 - 18. Rajd Karkonoski - 7 eliminacja RSMP (+ el. Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 2 i Rajdowych Mistrzostw Czech)

Baza rajdu: Jelenia Góra
Dystans: 512,83 km, w tym 22 odcinki specjalne o łącznej długości 243,08 km.
Odcinki specjalne:
- 2.10: OS 1 i 2: Jelenia Góra Zabobrze (3,00 km)
- 3.10: OS 3, 7 i 11: Wojanów - Kowary (16,60); OS 4, 8 i 12: Karpacz - Podzamcze (22,00); OS 5, 9 i 13: Jelenia Góra - Piechowice (10,37); OS 6, 10 i 14: Kromnów - Mała Kamienica (10,75)
- 4.10: OS 15 i 19: Łomnica Dolna - Mysłakowice (4,56); OS 16 i 20: Bukowiec - Łomnica Dolna (5,95); OS 17 i 21: Szosa Łomnica-Karpniki - Karpniki (8,40); OS 18 i 22: Janowice Wielkie - Jasiowa Dolina (10,05)
Nawierzchnia: asfalt (1 i 2 dzień), szuter (3 dzień)
Pogoda: zimno, deszcz 1 i 2 dnia

1. Janusz Kulig
Jarosław Baran
Renault Polska - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Megane kl. A-7
1. m. w F-2
2:39:29,1
2. Robert Gryczyński
Tadeusz Burkacki
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Corolla WRC kl. A-8 2:39:56,0
3. Cezary Fuchs
Mikołaj Madej
Sprandi Poland Rally Team - Automobilklub Dolnośląski Toyota Celica GT-Four kl. A-8 2:45:43,3
4. Robert Herba
Jacek Rathe
Warka Strong Club Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Lancer RS Evo V 1. m. w gr. N
kl. N-4
2:46:04,4
5. Piotr Świeboda
Artur Skorupa
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo IV 2. m. w gr. N
kl. N-4
2:46:04,6
6. Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica Turbo 4WD kl. A-8 2:46:24,7
7. Jarosław Pineles
Mirosław Knapik
Mobil 1 / Eurostal Rally Team Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Mitsubishi Lancer RS Evo IV 3. m. w gr. N
kl. N-4
2:48:45,1
8. Zbigniew Stec
Robert Bromke
Stec Motorsport Automobilklub Lubelski
Automobilklub Polski
Mitsubishi Lancer RS Evo IV 4. m. w gr. N
kl. N-4
2:49:39,9
9. Wiesław Stec
Stanisław Bazan
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer RS Evo III 5. m. w gr. N
kl. N-4
2:50:33,4
10. Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat Automobilklub Śląski
Automobilklub Dolnośląski
Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-7
2. m. w F-2
2:51:24,9
11. Jaroslav Stary (CZ)
Miroslav Slambora (CZ)
  Skoda Octavia Kit Car (kl. A-7) 2:53:05,7
12. Łukasz Sztuka
Zbigniew Cieślar
Automobilklub Cieszyński Skoda Felicia Kit Car 1. m. w kl. A-6
3. m. w F-2
2:55:09,5
13. Krzysztof Tercjak
Jacek Mikrut
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 2:57:53,3
14. Michał Uliarczyk
Igor Tomasiak
Automobilklub Śląski
Automobilklub Krakowski
Peugeot 106 Rallye 6. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
4. m. w F-2
3:00:55,9
15. Alexander Kao (EE)
Asme Timusk (EE)
  Mitsubishi Lancer RS Evo IV (kl. N-4) 3:02:40,1
16. Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rallye 7. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
5. m. w F-2
3:02:54,1
17. Waldemar Doskocz
Magdalena Krząpa
Alda Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Częstochowski
Peugeot 106 Rallye 8. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
6. m. w F-2
3:03:08,2
18. Tomasz Czopik
Łukasz Wroński
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 9. m. w gr. N
4. m. w kl. N-2
7. m. w F-2
3:03:11,3
19. Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
Automobilklub Polski Seat Ibiza Cupra 10. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
8. m. w F-2
3:04:16,1
20. Marcin Turski
Dariusz Burkat
Toyota-Castrol Rally Team Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Toyota Corolla G6 1. m. w kl. A-5
9. m. w F-2
3:04:20,3
21. Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
Peugeot Polska Automobilklub Polski
Automobilklub Śląski
Peugeot 106 Kit Car 2. m. w kl. A-6
10. m. w F-2
3:04:24,3
22. Sebastian Granica
Piotr Koc
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 11. m. w gr. N
5. m. w kl. N-2
11. m. w F-2
3:06:49,0
23. Bartłomiej Baniowski
Maciej Bocheński
Fox Rally Team Automobilklub Krakowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Subaru Impreza WRX 12. m. w gr. N
kl. N-4
3:08:35,8
24. Marcin Opałka
Krzysztof Dejewski
Pro Civili - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 13. m. w gr. N
6. m. w kl. N-2
12. m. w F-2
3:08:44,0
25. Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 14. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
13. m. w F-2
3:08:54,1
26. Adam Wrocławski
Tomasz Tkacz
Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 15. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
14. m. w F-2
3:10:25,9
27. Michał Nowosiadły
Bartosz Gruszczyński
Peugeot Polska Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 106 Rallye 16. m. w gr. N
7. m. w kl. N-2
15. m. w F-2
3:11:51,0
28. Jacek Sikora
Marek Kaczmarek
Autorex PPI ETC Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Fiat Cinquecento Sporting 17. m. w gr. N
1. m. w kl. N-PCS
16. m. w F-2
3:12:13,7
29. Damian Jurczak
Marek Grabiec
Autorex PPI ETC Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 18. m. w gr. N
2. m. w kl. N-PCS
17. m. w F-2
3:14:31,4
30. Aleksander Bubel
Maciej Pasławski
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Sporting 19. m. w gr. N
3. m. w kl. N-PCS
18. m. w F-2
3:15:08,1
31. Sebastian Lewandowski
Mariusz Andruszko
Autorex PPI ETC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 20. m. w gr. N
4. m. w kl. N-PCS
19. m. w F-2
3:15:32,8
32. Maciej Woda
Wojciech Więcek
Automobilklub Polski
Automobilklub Podkarpacki
Fiat Cinquecento Sporting 21. m. w gr. N
5. m. w kl. N-PCS
20. m. w F-2
3:16:27,5
33. Krzysztof Dunat
Damian Kagoń
Pestanpol / Vienna Leas Int. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento Sporting 22. m. w gr. N
6. m. w kl. N-PCS
21. m. w F-2
3:16:48,1
34. Marcin Keller
Grzegorz Dobosz
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting 23. m. w gr. N
7. m. w kl. N-PCS
22. m. w F-2
3:17:45,1
35. Michał Gołębiowski
Marek Leśniak
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 24. m. w gr. N
8. m. w kl. N-PCS
23. m. w F-2
3:18:45,9
36. Grzegorz Grzyb
Bartłomiej Sitek
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting 25. m. w gr. N
9. m. w kl. N-PCS
24. m. w F-2
3:18:50,6
37. Zbigniew Kopycki
Adam Skowroński
Jacky - Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi 16V 26. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
25. m. w F-2
3:20:09,7
38. Andrzej Spława-Neyman
Paweł Wieczorek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 27. m. w gr. N
10. m. w kl. N-PCS
26. m. w F-2
3:22:24,4
39. Tomasz Płaczek
Dariusz Brodnicki
M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento Sporting 28. m. w gr. N
11. m. w kl. N-PCS
27. m. w F-2
3:23:23,4
40. Jarosław Wal
Jakub Praus
Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Fiat Cinquecento Sporting 29. m. w gr. N
12. m. w kl. N-PCS
28. m. w F-2
3:23:24,5
41. Jacek Sokólski
Michał Matuszyk
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 30. m. w gr. N
13. m. w kl. N-PCS
29. m. w F-2
3:24:39,5
42. Sławomir Blat
Remigiusz Lechowski
Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento Sporting 31. m. w gr. N
14. m. w kl. N-PCS
30. m. w F-2
3:25:02,6
43. Robert Nowosiad
Iwona Biernacka
Automobilklub Wałbrzyski Fiat Cinquecento Sporting 32. m. w gr. N
15. m. w kl. N-PCS
31. m. w F-2
3:25:15,8
44. Maksymilian Kilanowski
Dariusz Krygier
Automobilklub Olsztyński Fiat Cinquecento Sporting 33. m. w gr. N
16. m. w kl. N-PCS
32. m. w F-2
3:26:42,1
45. Marek Brzozowski
Maciej Rudnicki-Stasiak
Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento Sporting 34. m. w gr. N
17. m. w kl. N-PCS
33. m. w F-2
3:29:26,2
46. Magdalena Cieślik
Izabela Kamska
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting 35. m. w gr. N
18. m. w kl. N-PCS
34. m. w F-2
3:29:59,6
47. Maciej Lubiak
Tomasz Styp-Rekowski
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski Fiat Cinquecento Sporting 36. m. w gr. N
19. m. w kl. N-PCS
35. m. w F-2
3:33:29,4
Wykluczeni (przekroczenie limitu spóźnień):

po
OS 7

Mirosław Dudzik
?
Automobilklub Polski      
Odpadli m. in.:
OS 22 Goczał
?
Automobilklub Krakowski     (skrzynia
biegów)
OS 13 Cezary Zaleski
?
Automobilklub Polski     (piasta
koła)
OS 12 Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 (wypadek)
OS 7 Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams kl. N-3 (wypadek)
po
OS 5
Jerzy Dyszy
Miłosz Majewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa     (sprzęgło)
OS 4 Maciej Kalarus
?
Alko Volvo - Automobilklub Śląski Volvo S 40   (skrzynia
biegów)
OS 4 Paweł Dytko
Tomasz Dytko
Automobilklub Opolski
Automobilklub Śląski
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4 (silnik)
OS 4 Leszek Kuzaj
Andrzej Górski
Hołowczyc Management - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer RS Evo V kl. A-8 (koło)
OS 4 Jacek Grzybowski
Piotr Urbaniec
  Fiat 126 Bis   (koło)
OS 4 Jarosław Buczek
Konrad Kwiatkowski
Automobilklub Sudecki Łada 2105  

(defekt)

OS 4 Grzegorz Kamiński
Artur Drewnicki
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting kl. N-PCS  
OS 4 Waldemar Wołowiec
Przemysław Mazur
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting    
OS 4 Rafał Piwowarczyk
Bartosz Salwa
Automobilklub Krakowski Skoda Favorit    
OS 4 Jacek Bagniuk
Mariusz Samojłowicz
Automobilklub Karkonoski Renault Clio Williams    
OS 3 Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński Mitsubishi Lancer RS Evo III kl. N-4 (wypadek)
OS 2 Dariusz Poletyło
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX kl. N-4 (skrzynia
biegów)

OS 1

Adam Baczyński
Krzysztof Barnat
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento Sporting  

(defekt)

Wystartowało 70 załóg, sklasyfikowano 47.

Zwycięzcy OS-ów: Kulig - 10 (1 ex aequo), Gryczyński - 6 (1), Fuchs - 3, Gieruszczak - 3, Świeboda - 1

Prowadzenie w rajdzie: OS 1-2: Fuchs, OS 3-22: Kulig

<< 6 el. RSMP 1998 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [1 el. RSMP 1999 - Zimowy R. Dolnośląski >>
[Rajd Karkonoski 1998 - filmy]