<< 3 el.
RSMP 1999 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1999]
[5 el. RSMP 1999 - R.
Kormoran >>
[Rajd Polski 1999 - lista startowa]
Baza rajdu: Kraków
Dystans: 1016,65 km, w tym 23 odcinki specjalne
o łącznej długości 282,38 km.
Odcinki specjalne:
- 27.05: OS 1: Kraków - Kraków (2,52 km)
- 28.05: OS 2: Gaj - Konary (9,96); OS 3: Dobranowice - Kunice (11,37);
OS 4: Łapanów - Czasław (25,89); OS 5: Dziekanowice - Gorzków
(9,17); OS 6: Zakliczyn - Krzyszkowice (18,19); OS 7: Gaj -
Konary (9,96); OS 8: Dobranowice - Kunice (11,37); OS 9:
Łapanów - Czasław (25,89); OS 10: Dziekanowice - Gorzków (9,17);
OS 11: Zakliczyn - Krzyszkowice (18,19); OS 12: Łapanów -
Czasław (25,89); OS 13: Zakliczyn - Krzyszkowice (18,19)
- 29.05: OS 14 i 19: Straconka - Międzybrodzie (6,73); OS 15 i
20: Porąbka - Targanice (6,93); OS 16 i 21: Szczyrk - Wisła (9,08);
OS 17 i 22: Wisła - Wisła (6,73); OS 18 i 23: Górki - Jaworze
(13,84)
Pogoda: ciepło, przelotne opady deszczu.
Nawierzchnia: asfalt
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | (1.*) | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota / Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | 2:26:08,3 | ||||
2. | (2.*) | Leszek Kuzaj Andrzej Górski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRC 98 | kl. A-8 | 2:27:40,4 | ||||
3. | (3.*) | Marek Gieruszczak Artur Skorupa |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 2:32:31,0 | ||||
4. | Pavel Sibera (CZ) Petr Gross (CZ) |
Czech National Team Skoda | Skoda Octavia Kit Car | (kl. A-7) | 2:36:06,7 | |||||
5. | (4.*) | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
Polsat Dialog Rally Team - Automobilklub Śląski | Volkswagen Golf Kit Car | kl. A-8 1. F-2 |
2:37:11,4 | ||||
6. | (5.*) | Robert Herba Jacek Rathe |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo V | 1. gr. N kl. N-4 |
2:37:51,0 | ||||
7. | (6.*) | Mariusz Ficoń Marek Kusiak |
Seat Sport Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Seat Ibiza Kit Car Evo II | kl. A-8 2. F-2 |
2:40:18,4 | ||||
8. | (7.*) | Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
|
Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 2:42:22,2 | ||||
9. | (8.*) | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 2. gr. N kl. N-4 |
2:44:03,4 | ||||
10. | (9.*) | Łukasz Sztuka [1] Zbigniew Cieślar [1] |
Automobilklub Cieszyński | Skoda Felicia Kit Car | 1. kl. A-6 3. F-2 |
2:44:39,6 | ||||
11. | (10.*) | Paweł Dytko [2] Tomasz Dytko [2] |
Automobilklub Opolski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 3. gr. N kl. N-4 |
2:47:14,8 | ||||
12. | (11.*) | Michał Bębenek [3] Grzegorz Bębenek [3] |
Gama Bik-Bis Rally Team - Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | 4. gr. N 1. kl. N-3 4. F-2 |
2:48:16,5 | ||||
13. | (12.*) | Michał Uliarczyk [4] Igor Tomasiak [4] |
Automobilklub Śląski | Peugeot 306 S16 | 5. gr. N 2. kl. N-3 5. F-2 |
2:51:48,1 | ||||
14. | (13.*) | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 Rallye | 6. gr. N 1. kl. N-PP 6. F-2 |
2:52:37,6 | ||||
15. | (14.*) | Adam Wrocławski [5] Wojciech Sikora [5] |
Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 7. gr. N 2. kl. N-PP 7. F-2 |
2:55:34,5 | ||||
16. | (15.*) | Marcin Opałka Krzysztof Ruciński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 8. gr. N 3. kl. N-PP 8. F-2 |
2:56:35,0 | ||||
17. | (16.*) | Dariusz Solarski Jakub Jankowski |
Automobilklub Śląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | 2:57:17,6 | ||||
18. | (17.*) | Piotr Adamus [6] Magdalena Zacharko [6] |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 106 Rallye | 9. gr. N 4. kl. N-PP 9. F-2 |
2:57:30,2 | ||||
19. | (18.*) | Marcin Turski Przemysław Bosek [7] |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Peugeot 106 Rallye | 10. gr. N 5. kl. N-PP 10. F-2 |
2:57:36,1 | ||||
20. | (19.*) | Adam Szyma Jarosław Gieras [8] |
Automobilklub
Śląski AMK Gliwice |
Peugeot 106 Rallye | 11. gr. N 6. kl. N-PP 11. F-2 |
2:58:47,6 | ||||
21. | (20.*) | Mirosław Dudzik Maciej Gleixner |
Automobilklub
Polski Automobilklub Opolski |
Ford Escort RS Cosworth | 12. gr. N kl. N-4 |
2:59:00,1 | ||||
22. | (21.*) | Włodzimierz Groblewski Januariusz Czerwoniec |
Automobilklub Orski | Volkswagen Golf IV TDi | 13. gr. N kl. N-4 |
2:59:59,7 | ||||
23. | (22.*) | Tadeusz Nowak [7] Marcin Hoim |
Automobilklub Podkarpacki | Peugeot 106 Rallye | 14. gr. N 7. kl. N-PP 12. F-2 |
3:02:42,7 | ||||
24. | (23.*) | Bartłomiej Baniowski Piotr Wieczorek [9] |
Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza WRX | 15. gr. N kl. N-4 |
3:04:21,3 | ||||
25. | (24.*) | Piotr Starczukowski [8] Bartosz Siodła [10] |
Nissan Mazur Motorsport - Automobilklub Sudecki | Nissan Micra | 2. kl. A-6 13. F-2 |
3:04:47,3 | ||||
26. | (25.*) | Wojciech Bełtowski Piotr Palicki |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | 3. kl. A-6 14. F-2 |
3:06:36,3 | ||||
27. | (26.*) | Marek Glier Tomasz Chmiel |
Automobilklub Orski | Opel Astra GSi 16V | 16. gr. N 3. kl. N-3 15. F-2 |
3:07:54,6 | ||||
28. | (27.*) | Grzegorz Grzyb Jacek Sciciński |
Moto-Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Seicento Sporting | 17. gr. N 1. kl. N-PSS 16. F-2 |
3:09:47,7 | ||||
29. | (28.*) | Jan Chudzikiewicz Marek Kaczmarek |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 18. gr. N 1. kl. N-1 17. F-2 |
3:10:33,0 | ||||
30. | (29.*) | Maciej Woda [9] Bartłomiej Sitek [11] |
Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | 19. gr. N 2. kl. N-PSS 18. F-2 |
3:10:53,0 | ||||
31. | (30.*) | Damian Jurczak Marek Grabiec |
Autorex Rally Team - Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | 20. gr. N 3. kl. N-PSS 19. F-2 |
3:11:22,6 | ||||
32. | (31.*) | Michał Gołębiowski [10] Marek Leśniak |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 21. gr. N 2. kl. N-1 20. F-2 |
3:12:52,0 | ||||
33. | (32.*) | Sebastian Lewandowski Mariusz Andruszko |
Andruszko-Lewandowski RT - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Seicento Sporting | 22. gr. N 4. kl. N-PSS 21. F-2 |
3:13:14,5 | ||||
34. | (33.*) | Adam Pol [11] Jarosław Dragon |
Automobilklub Śląski | Fiat Seicento Sporting | 23. gr. N 5. kl. N-PSS 22. F-2 |
3:14:58,0 | ||||
35. | (34.*) | Maksymilian Kilanowski [12] Michał Czopp [12] |
Automobilklub Olsztyński | Fiat Seicento Sporting | 24. gr. N 6. kl. N-PSS 23. F-2 |
3:15:25,9 | ||||
36. | (35.*) | Paweł Serafin [13] Dominik Nawa [13] |
Automobilklub Śląski | Skoda Favorit | 25. gr. N 4. kl. N-3 24. F-2 |
3:16:53,9 | ||||
37. | (36.*) | Aleksander Raczyński Łukasz Godula |
Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | 26. gr. N 7. kl. N-PSS 25. F-2 |
3:17:53,1 | ||||
38. | (37.*) | Magdalena Cieślik [14] Izabela Kamska [14] |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 27. gr. N 8. kl. N-PSS 26. F-2 |
3:18:15,7 | ||||
39. | (38.*) | Grzegorz Kamiński [15] Przemysław Mazur [15] |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 28. gr. N 9. kl. N-PSS 27. F-2 |
3:18:18,8 | ||||
40. | (39.*) | Marek Ryndak Marek Zemła |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 29. gr. N 3. kl. N-1 28. F-2 |
3:18:29,1 | ||||
41. | (40.*) | Rafał Hoffmann [16] Michał Szostak [16] |
Automobilklub Śląski | Fiat Seicento Sporting | 30. gr. N 10. kl. N-PSS 29. F-2 |
3:20:30,5 | ||||
42. | (41.*) | Jarosław Olak Jarosław Karczmarzyk |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | 31. gr. N 4. kl. N-1 30. F-2 |
3:22:26,1 | ||||
43. | (42.*) | Krzysztof Górski Lech Bekierz |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 32. gr. N 5. kl. N-1 31. F-2 |
3:22:44,1 | ||||
44. | (43.*) | Paweł Zych Iwona Kaliwoda [17] |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 33. gr. N 11. kl. N-PSS 32. F-2 |
3:23:28,2 | ||||
45. | (44.*) | Marcin Ślązok Bartosz Pyszny |
Automobilklub Śląski | Fiat Seicento Sporting | 34. gr. N 12. kl. N-PSS 33. F-2 |
3:23:35,2 | ||||
46. | (45.*) | Mirosław Drożdż [17] Dariusz Mikołajczyk [18] |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Seicento Sporting | 35. gr. N 13. kl. N-PSS 34. F-2 |
3:23:49,2 | ||||
47. | (46.*) | Tomasz Talar [18] Marcin Kowalczyk [19] |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 36. gr. N 6. kl. N-1 35. F-2 |
3:26:04,8 | ||||
48. | (47.*) | Adam Rutkiewicz Robert Cybulko [20] |
Automobilklub Podlaski | Fiat Seicento Sporting | 37. gr. N 14. kl. N-PSS 36. F-2 |
3:26:12,7 | ||||
49. | (48.*) | Michał Kwiatkowski Paweł Wieczorek [21] |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Seicento Sporting | 38. gr. N 15. kl. N-PSS 37. F-2 |
3:27:05,7 | ||||
50. | (49.*) | Bartosz Śliwa [19] Paweł Struzik [22] |
Automobilklub Śląski | Fiat Seicento Sporting | 39. gr. N 16. kl. N-PSS 38. F-2 |
3:29:24,5 | ||||
51. | (50.*) | Paweł Mieszczański [20] Bartłomiej Habas [23] |
Automobilklub Częstochowski | Fiat Seicento Sporting | 40. gr. N 17. kl. N-PSS 39. F-2 |
3:29:40,8 | ||||
52. | (51.*) | Michał Godusławski [21] Marek Sałajczyk [24] |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 41. gr. N 7. kl. N-1 40. F-2 |
3:31:29,0 | ||||
53. | (52.*) | Mirosław Gąsecki [22] Piotr Krotoszyński [25] |
Automobilklub Orski | Fiat Seicento Sporting | 42. gr. N 18. kl. N-PSS 41. F-2 |
3:34:54,4 | ||||
54. | (53.*) | Jarosław Majewski Agnieszka Błońska |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 43. gr. N 8. kl. N-1 42. F-2 |
3:37:41,3 | ||||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw
Polski [1], [2], [3], ... - miejsca w klasyfikacjach promocyjnych kierowców i pilotów |
||||||||||
Odpadli m. in.: | ||||||||||
po OS 19 | Krzysztof Hołowczyc Jean-Marc Fortin |
Wizja TV / Turning Point RT - Automobilklub Olsztyński | Subaru Impreza WRC | kl. A-8 | (układ elektroniczny) |
|||||
po OS 16 | Vasyl Rostotsky (UA) Boris Donskoy (UA) |
Ukrtatnafta Rally Team | Ford Escort WRC | kl. A-8 | (wycofali się) |
|||||
OS 16 | Maciej Kalarus Erwin Meisel |
Kalarus Motor Sport | Volvo S 40 | kl. N-3 | (urwanie koła) |
|||||
OS 12 | Zbigniew Stec Robert Bromke |
Automobilklub
Lubelski Automobilklub Polski |
Mitsubishi Lancer RS Evo V | kl. N-4 | (wypadek) | |||||
OS 11 | Robert Sługocki Bartłomiej Boba |
Renault Clio 16V | kl. N-3 | |||||||
OS 9 | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Marlboro / Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Krakowski | Ford Escort WRC | kl. A-8 | (wypadek, pożar) |
|||||
OS 6 | Jacek Jerschina Andrzej Białowąs |
|
Peugeot 106 Maxi | kl. A-6 | (silnik) | |||||
OS 6 | Wojciech Nosalik Magdalena Krząpa |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-8 | (półoś) | |||||
OS 6 | Jarosław Wal ? |
Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | kl. N-1 | (wypadek) | |||||
OS 4 | Dariusz Poletyło Tomasz Szostak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (silnik) | |||||
OS 4 | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Seat Iberia Motor Company SA - Automobilklub Polski | Seat Ibiza Cupra | kl. N-3 | (wypadek) | |||||
OS 4 | Damian Gielata Maciej Baran |
Automobilklub Krakowski | Seat Ibiza GTi 16V Evo 2 | kl. A-8 | (wypadek) | |||||
OS 4 | Tomasz Czopik Dariusz Burkat |
Pennzoil / Excellent Rally Team - Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | kl. A-6 | (silnik) | |||||
OS 3 | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo V | kl. N-4 | (wypadek) | |||||
OS 3 | Dariusz Biedrzyński Artur Kozak |
Peugeot 106 Rallye | kl. N-PP | (wypadek) | ||||||
OS 1 | Jan Kościuszko Janusz Bronikowski |
Chłopskie Jadło / Okocim Racing Team - A. Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | kl. A-8 | (silnik) | |||||
Sebastian Frycz Marcin Mączka |
Beskidzki Klub Motorowy | Citroen Saxo VTS | kl. N-3 | |||||||
Michał Nowosiadły Bartosz Gruszczyński |
|
Peugeot 106 Rallye | kl. N-PP | |||||||
Paweł Stefanicki Marcin Jaworski |
Automobilklub Orski | Fiat Seicento Sporting | kl. N-PSS | |||||||
Wystartowały 93 załogi, sklasyfikowano 54. | ||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 15, Gryczyński - 5, Kuzaj - 2, Kulig - 1 | ||||||||||
Prowadzenie w rajdzie: 1-18 OS: Hołowczyc; 19-23 OS: Gryczyński | ||||||||||
Klasyfikacja zespołów producentów: | ||||||||||
1. | Toyota | |||||||||
2. | Seat | |||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | ||||||||||
1. | Mobil 1 Rally Team | |||||||||
2. | Seat Sport Polska | |||||||||
3. | Sprandi Poland SA Rally Team | |||||||||
4. | Nissan Mazur Motorsport |
<< 3 el.
RSMP 1999 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1999]
[5 el. RSMP 1999 - R.
Kormoran >>
[Rajd Polski 1999 - lista startowa]