<< RSMP 1999] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 2001 >>


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2000

18-19.02.2000 1 eliminacja RSMP 14. Zimowy Rajd Dolnośląski Lista
14-15.04.2000 2 eliminacja RSMP 27. Rajd Warszawski  
12-13.05.2000 3 eliminacja RSMP 23. Rajd Krakowski Lista
1-3.06.2000 4 eliminacja RSMP 57. Rajd Polski Lista
23-24.06.2000 5 eliminacja RSMP 28. Rajd Elmot  
20-22.07.2000 6 eliminacja RSMP 26. Rajd Kormoran  

12.08.2000

3 eliminacja P. Lanosa 8. Rajd Rzeszowski  
2-3.09.2000 7 eliminacja RSMP 20. Rajd Karkonoski  
29-30.09.2000 8 eliminacja RSMP 48. Rajd Wisły  

Klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2000

Klasyfikacja generalna:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Janusz Kulig
Jarosław Baran
Marlboro Ford Mobil 1 - A. Krakowski Ford Focus WRC   20+1 15 20+1 20+1 20+1 20   119
2. Leszek Kuzaj
Andrzej Górski
Mocne Rally - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla WRC 20+1 15 20+1   15 (12) 15+1 20+1 109
3. Robert Herba
Jacek Rathe
Warka Strong Club - Automobilklub Polski Seat Cordoba WRC E2; Mitsubishi Lancer Evo VI 15   12 15   10   15 67
4. Łukasz Sztuka
Zbigniew Cieślar
Warka Strong Club - Automobilklub Cieszyński Mitsubishi Lancer Evo VI; Seat Cordoba WRC E2   10 10 12   4 10   46
5. Tomasz Czopik
Dariusz Burkat
Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo VI 10 4 6   8 8 8   44
6. Paweł Dytko
Tomasz Dytko
Nitrox Rally Team - Automobilklub Opolski Mitsubishi Lancer Evo IV, V, VI 12 3   10     6 10 41
7. Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat - Automobilklub Śląski Volkswagen Golf Kit Car; Toyota Corolla WRC 4     6 12 2 12   36
8. Cezary Fuchs Dialog Rally Team - Automobilklub Polski Toyota Celica GT-Four   6   4 10 1 3 12 36
9. Marcin Turski Mocne Rally - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer Evo VI 6 2 8 8     2 2 28
10. Krzysztof Tercjak Wrocławskie Towarzystwo Sportowe Mitsubishi Lancer Evo V   8     6     8 22
11. Wiesław Stec
Jakub Mroczkowski
Automobilklub Lubelski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Lancer Evo III 8 1 1 1 3   1   15
12. Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
Turning Point Rally Team - A. Olsztyński Subaru Impreza WRX; Mitsubishi Lancer Evo VI           6   4 10
13. Damian Gielata
Maciej Baran
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car; Seat Ibiza GTi 16V     3 3 4       10
14. Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Partnerzy Renault RT / M. Bębenek RT - A. Krakowski Renault Megane Coupe; Mitsubishi Lancer Evo III     4   1   4   9
15. Jan Kościuszko
Janusz Bronikowski
Chłopskie Jadło / Okocim RT - A. Krakowski Toyota Celica GT4; Mitsubishi Lancer Evo IV 2             6 8
16. Bartłomiej Baniowski
Piotr Wieczorek
Automobilklub Krakowski Subaru Impreza WRX 3     2         5
17. Sebastian Frycz
Jarosław Gieras
Citroen Polska BKM Bielsko-Biała
Automobilklub Śląski
Citroen Saxo VTS               3 3
18. Michał Uliarczyk
Bartosz Pyszny
Peugeot Sport Polska Rally Team - A. Śląski Peugeot 106 Maxi; Peugeot 306 S16     2           2
19. Piotr Marx
Robert Bastaja
Automobilklub Ziemi Kłodzkiej Subaru Impreza WRX         2       2
20. Jarosław Pineles
Jarosław Dragon
Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo IV 1               1
21. Zbigniew Gabryś
Robert Hundla
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car; Peugeot 106 Rally               1 1
 
Grupa N:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Tomasz Czopik
Dariusz Burkat
Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo VI 6 4 4   10 10 10   44
2. Łukasz Sztuka
Zbigniew Cieślar
Automobilklub Cieszyński Mitsubishi Lancer Evo VI   10 10 10   4     34
3. Paweł Dytko
Tomasz Dytko
Nitrox Rally Team - Automobilklub Opolski Mitsubishi Lancer Evo IV, V, VI 10 3   6     6 6 31
4. Marcin Turski Mocne Rally - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Lancer Evo VI 3 2 6 4     4 2 21
5. Krzysztof Tercjak Wrocławskie Towarzystwo Sportowe Mitsubishi Lancer Evo V   6     6     4 16
6. Wiesław Stec
Jakub Mroczkowski
Automobilklub Lubelski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Mitsubishi Lancer Evo III 4 1 2 2 4   3   16
7. Wojciech Zaborowski
Tomasz Malec
Turning Point Rally Team - A. Olsztyński Subaru Impreza WRX; Mitsubishi Lancer Evo VI           6   3 9
8. Bartłomiej Baniowski
Piotr Wieczorek
Automobilklub Krakowski Subaru Impreza WRX 2   1 3   2     8
9. Piotr Marx
Robert Bastaja
Automobilklub Ziemi Kłodzkiej Subaru Impreza WRX       1 3       4
10. Michał Uliarczyk
Bartosz Pyszny
Peugeot Sport Polska Rally Team - A. Śląski Peugeot 306 S16         2       2
11. Jarosław Pineles
Jarosław Dragon
Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo IV 1         1     2
12. Grzegorz Grzyb
Przemysław Mazur
Moto Car 93 Rzeszów
Automobilklub Krakowski
Peugeot 106 Rally         1     1 2
13. Marcin Majcher
Daniel Leśniak
Automobilklub Sudecki Peugeot 106 Rally             2   2
14. Maciej Woda
Bartłomiej Sitek
Automobilklub Polski Peugeot 106 Rally             1   1
 
Formuła 2:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat - Automobilklub Śląski Volkswagen Golf Kit Car 10     10 10 10 10   50
2. Damian Gielata
Maciej Baran
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car; Seat Ibiza GTi 16V 4   10 6 6 6     32
3. Damian Jurczak JVC Autorex Mobil 1 Rally Team - A. Polski Fiat Seicento Kit Car 2 10   4     1   17
4. Michał Uliarczyk
Bartosz Pyszny
Peugeot Sport Polska Rally Team - A. Śląski Peugeot 306 S16; Peugeot 106 Maxi 6   6   3       15
5. Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Partnerzy Renault Rally Team - A. Krakowski Renault Megane Coupe         4 4 6   14
6. Sebastian Frycz
Jarosław Gieras
Citroen Polska BKM Bielsko-Biała
Automobilklub Śląski
Citroen Saxo VTS 3             10 13
7. Grzegorz Grzyb
Przemysław Mazur
Moto Car 93 Rzeszów
Automobilklub Krakowski
Peugeot 106 Rally   1   2 2 2   4 11
8. Michał Gołębiowski
Igor Tomasiak
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 1   4     3   3 11
9. Marcin Opałka
Przemysław Bosek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Peugeot 106 Rally   3 3 3         9
10. Maciej Woda
Bartłomiej Sitek
Automobilklub Polski Peugeot 106 Rally   2   1     3 2 8
11. Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
Automobilklub Polski Volkswagen Golf GTi 16V   6       1     7
12. Zbigniew Gabryś
Robert Hundla
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car; Peugeot 106 Rally               6 6
13. Marcin Majcher
Daniel Leśniak
Automobilklub Sudecki Peugeot 106 Rally             4   4
14. Piotr Adamus
Magdalena Zacharko
Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rally     1       2 1 4
15. Adam Wrocławski
Wojciech Sikora
Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rally     2           2
16. Jakub Golec
Tomasz Płaczek
Peugeot Czabajska - A. Wielkopolski Peugeot 106 Rally         1       1
 
Klasa A-7:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Tomasz Kuchar
Maciej Szczepaniak
Polsat - Automobilklub Śląski Volkswagen Golf Kit Car 2     2 3 2 2   11
2. Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Partnerzy Renault Rally Team - A. Krakowski Renault Megane Coupe         2 1 1   4
 
Klasa A-6:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Damian Gielata
Maciej Baran
Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car 2   2 3 1 2     10
 
Klasa A-5:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Damian Jurczak JVC Autorex Mobil 1 Rally Team - A. Polski Fiat Seicento Kit Car 10 10   10     10 6 46
2. Piotr Starczukowski
Bartosz Siodła
Nissan Mazur Motorsport - A. Wałbrzyski Nissan Micra Kit Car 6   10     10 6   32
3. Łukasz Szterleja Automobilklub Karkonoski Nissan Micra     3 4 6 3   4 20
4. Marek Skrzypkowski Nissan Mazur Motorsport - A. Wielka Sowa Nissan Micra   2 6   10       18
5. Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
Automobilklub Orski Volkswagen Polo 16V   3   6   4     13
6. Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Automobilklub Śląski Skoda Felicia Kit Car   4       6     10
7. Marek Ryndak Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting         4     3 7
8. Tomasz Grychtoł
Ryszard Radko
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento       3       2 5
 
Klasa N-3:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Michał Gołębiowski
Igor Tomasiak
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 6   10     10 6 4 36
2. Tomasz Ratajczyk
Mariusz Sobczak
Automobilklub Polski Volkswagen Golf GTi 16V 4 10   10   6 3   33
3. Adam Dzitko
Paweł Młocek
Automobilklub Polski
Automobilklub Łódzki
Opel Astra GSi 16V 3   6 4 4 4 4   25
4. Michał Uliarczyk
Bartosz Pyszny
Peugeot Sport Polska Rally Team - A. Śląski Peugeot 306 S16 10       10       20
5. Maciej Krymowski Automobilklub Ziemi Kłodzkiej Opel Astra GSi       3 3 3     9
6. Adam Górski
Mariusz Lewicki
Automobilklub Ziemi Kłodzkiej Opel Astra GSi 16V 2     6         8
 
Klasa N-2:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Sebastian Frycz
Jarosław Gieras
Citroen Polska BKM Bielsko-Biała
Automobilklub Śląski
Citroen Saxo VTS 10       3   3   16
2. Mariusz Woźniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Citroen Saxo VTS 2 2     2     2 8
3. Grzegorz Rybka Automobilklub Cieszyński Peugeot 106 Rally 1     2 1       4
 
Klasa N-1:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Magdalena Cieślik Automobilklub Polski Fiat Seicento Sporting 3 6 10 10 4       33
2. Robert Romuzga AMK Limanowa Fiat Cinquecento Sporting       4       10 14
3. Rafał Kaczmarczyk
Rafał Bożek
Automobilklub Olsztyński Fiat Seicento Sporting           6 4 3 13
4. Grzegorz Sieklucki
Bartosz Fołtynowicz
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Sporting 2     6         8
5. Krzysztof Górski Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting         3   2 2 7
6. Jacek Melcer
Paweł Teplik
Automobilklub Karkonoski Fiat Cinquecento Sporting 1 4   1         6
7. Marek Ryndak Rafineria Jasło SA - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Sporting     4 2         6
8. Paweł Mieszczański
Dominik Pacak
Automobilklub Częstochowski Fiat Seicento Sporting     3       3   6
9. Adam Pietrzak
Przemysław Słodkowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting   2 2           4
 
Puchar Peugeota:  

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Marcin Opałka
Przemysław Bosek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
  50 50 50 32 42 34   258
2. Grzegorz Grzyb
Przemysław Mazur
Moto Car 93 Rzeszów
Automobilklub Krakowski
  37   42 50 50   50 229
3. Jakub Golec
Tomasz Płaczek
Peugeot Czabajska - Automobilklub Wielkopolski   28 34 34 42 37   34 209
4. Piotr Adamus
Magdalena Zacharko
Automobilklub Krakowski   (20) 37 32 34 30 37 37 207
5. Maciej Woda
Barłomiej Sitek
Automobilklub Polski   42   37 37   42 42 200
6. Marcin Majcher
Daniel Leśniak
Automobilklub Sudecki     20 26 28 28 50 32 184
7. Michał Nowosiadły
Bartłomiej Boba
Peugeot Sport Polska Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
  26 30   30 32 30 30 178
8. Dariusz Chudobiński
Przemysław Szulc
Automobilklub Polski   18 22 30 26   32   128
9. Sebastian Żabiński Automobilklub Cieszyński         22 26 28 28 104
10. Zbigniew Gabryś
Robert Hundla
Automobilklub Krakowski   30 24     34     88
11. Adam Wrocławski
Wojciech Sikora
Automobilklub Śląski   32 42           74
12. Tadeusz Nowak
Marcin Hoim
AMK Tarnów   16 26 28         70
13. Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Automobilklub Polski   34 32           66
14. Krzysztof Dunat
Damian Mojżyszek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
  24 28           52
15. Piotr Zając
Przemysław Brzoza
Automobilklub Dolnośląski       24 24       48
 
Klasa N-PP:  

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Marcin Opałka
Przemysław Bosek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
  10 10 10 2 6 3   41
2. Grzegorz Grzyb
Przemysław Mazur
Moto Car 93 Rzeszów
Automobilklub Krakowski
  4   6 10 10   10 40
3. Maciej Woda
Barłomiej Sitek
Automobilklub Polski   6   4 4   6 6 26
4. Jakub Golec
Tomasz Płaczek
Peugeot Czabajska - Automobilklub Wielkopolski     3 3 6 4   3 19
5. Piotr Adamus
Magdalena Zacharko
Automobilklub Krakowski     4 2 3 1 4 4 18
6. Marcin Majcher
Daniel Leśniak
Automobilklub Sudecki             10 2 12
7. Adam Wrocławski
Wojciech Sikora
Automobilklub Śląski   2 6           8
8. Michał Nowosiadły
Bartłomiej Boba
Peugeot Sport Polska Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
    1   1 2 1 1 6
9. Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Automobilklub Polski   3 2           5
10. Zbigniew Gabryś
Robert Hundla
Automobilklub Krakowski   1       3     4
11. Dariusz Chudobiński
Przemysław Szulc
Automobilklub Polski       1     2   3
 
Puchar Daewoo Lanosa:  

4

5

R

7

8

 
1. Jacek Sikora Automobilklub Polski       20 20 25   20 85
2. Jan Chudzikiewicz
Jerzy Marcinek
Automobilklub Krakowski       16 16 20 11 13 76
3. Dariusz Solarski Automobilklub Śląski       13 13 16 13 16 71
4. Marcin Urbanowski
Władysław Barzdo
Automobilklub Wrocławski         11 13 20   44
5. Piotr Skowron
Tomasz Szpila
OKM Olsztyn
Automobilklub Wałbrzyski
          11 16 11 38
6. Andrzej Szarama Automobilklub Olsztyński       11   10 10   31
 
Klasa N-PDL:  

4

5

R

7

8

 
1. Spława-Neyman
Paweł Żak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Częstochowski
      10 10   10 10 40
2. Jacek Sikora Automobilklub Polski       6 6 10   6 28
3. Jan Chudzikiewicz
Jerzy Marcinek
Automobilklub Krakowski       4 4 6 2 3 19
4. Dariusz Solarski Automobilklub Śląski       3 3 4 3 4 17
5. Marcin Urbanowski
Władysław Barzdo
Automobilklub Wrocławski         2 3 6   11
6. Piotr Skowron
Tomasz Szpila
OKM Olsztyn
Automobilklub Wałbrzyski
          2 4 2 8

7.

Andrzej Szarama Automobilklub Olsztyński       2   1 1   4

R - Rajd Rzeszowski zaliczany tylko do Pucharu Lanosa i kl. N-DPL  

 
Puchar Seicento Sporting:  

2

3

4

5

 

7

8

 
1. Maciej Lubiak
Michał Kozłowski
Automobilklub Olsztyński   50 42 50     50 42 234
2. Dariusz Poloński
Grzegorz Dobosz
Automobilklub Śląski   34 50   42   32 50 208
3. Aleksander Raczyński
Łukasz Godula
Automobilklub Polski   42   42 50   24 37 195
4. Maksymilian Kilanowski
Dariusz Krygier
Automobilklub Olsztyński   26 30 28 34   42 28 188
5. Grzegorz Kamiński
Marek Sałajczyk
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Rzeszowski
  28 37 37 32   28   162
6. Adam Pol
Patryk Olejniczak
Automobilklub Śląski   22   34 37   34 34 161
7. Jacek Stroński Automobilklub Śląski   16 28 32 22     30 128
8. Krzysztof Baranowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa       24 30   37 26 117
9. Jarosław Wal Automobilklub Polski   24 34 30 28       116
10. Dominik Ośko
Paweł Stelmach
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   7 14 20 18   26 16 101
11. Jacek Płonka JATA Fiat Dealer Rally Team - Automobilklub Śląski     32   20     32 84
12. Michał Kwiatkowski
Paweł Wieczorek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   20 22 22       20 84
13. Tomasz Sierpowski Automobilklub Leszczyński     18       30 22 70
14. Adam Rutkiewicz
Robert Cybulko
Automobilklub Podlaski   14 24 26         64
15. Maciej Bocheński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   37     26       63
16. Paweł Stefanicki
Marcin Jaworski
Automobilklub Orski   32 26           58
17. Robert Wilkosz
Witold Wilkosz
Automobilklub Cieszyński   10     14     24 48
18. Michał Jackiewicz Automobilklub Lubelski     16   12     18 46
19. Piotr Krotoszyński
Damian Kinda
Automobilklub Polski   18         22   40
20. Janusz Jania
Jakub Praus
Automobilklub Krakowski   9     24       33
21. Rafał Rzemień
Tomasz Grzyb
Moto Car 93 Rzeszów   12     16       28
 
Klasa N-PSS:  

2

3

4

5

 

7

8

 
1. Maciej Lubiak
Michał Kozłowski
Automobilklub Olsztyński   10 6 10     10 6 42
2. Dariusz Poloński
Grzegorz Dobosz
Automobilklub Śląski   3 10   6   2 10 31
3. Aleksander Raczyński
Łukasz Godula
Automobilklub Polski   6   6 10     4 26
4. Adam Pol
Patryk Olejniczak
Automobilklub Śląski       3 4   3 3 13
5. Maksymilian Kilanowski
Dariusz Krygier
Automobilklub Olsztyński     1   3   6   10
6. Grzegorz Kamiński
Marek Sałajczyk
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Rzeszowski
    4 4 2       10
7. Krzysztof Baranowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa         1   4   5
8. Jacek Płonka JATA Fiat Dealer Rally Team - Automobilklub Śląski     2         2 4
9. Jarosław Wal Automobilklub Polski     3 1         4
10. Maciej Bocheński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4             4
11. Jacek Stroński Automobilklub Śląski       2       1 3
12. Paweł Stefanicki
Marcin Jaworski
Automobilklub Orski   2             2
13. Tomasz Sierpowski Automobilklub Leszczyński             1   1
 
Klasyfikacja promocyjna kierowców:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Damian Gielata Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car; Seat Ibiza GTi 16V 6   10 10 10 6     42
2. Michał Uliarczyk Peugeot Sport Polska Rally Team - A. Śląski Peugeot 306 S16; Peugeot 106 Maxi 10   6   4       20
3. Grzegorz Grzyb Moto Car 93 Rzeszów Peugeot 106 Rally 1 3   3 3 3   4 17
4. Michał Gołębiowski Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 3   4     4 3 3 17
5. Sebastian Frycz Citroen Polska - BKM Bielsko-Biała Citroen Saxo VTS 4           2 10 16
6. Marcin Opałka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rally   6 3 4   2 1   16
7. Maciej Woda Automobilklub Polski Peugeot 106 Rally   4   2 1   6 2 15
8. Piotr Marx Automobilklub Ziemi Kłodzkiej Subaru Impreza WRX       6 6       12
9. Marcin Majcher Automobilklub Sudecki Peugeot 106 Rally             10   10
10. Zbigniew Gabryś Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car; Peugeot 106 Rally   1           6 7
11. Piotr Adamus Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rally     1       4 1 6
12. Jakub Golec Peugeot Czabajska - A. Wielkopolski Peugeot 106 Rally       1 2 1     4
13. Adam Wrocławski Automobilklub Śląski Peugeot 106 Rally   2 2           4
14. Adam Dzitko Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 2               2
 
Klasyfikacja promocyjna pilotów:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Zbigniew Cieślar Warka Strong Club - Automobilklub Cieszyński Mitsubishi Lancer Evo VI; Seat Cordoba WRC E2   10 10 10   10 10   50
2. Maciej Baran Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car; Seat Ibiza GTi 16V 4   6 6 10 4     30
3. Piotr Wieczorek Automobilklub Krakowski Subaru Impreza WRX 10 3 3 4   3     23
4. Jarosław Gieras Citroen Polska - Automobilklub Śląski Citroen Saxo VTS 3       1     10 14
5. Bartosz Pyszny Peugeot Sport Polska Rally Team - A. Śląski Peugeot 306 S16; Peugeot 106 Maxi 6   4   4       14
6. Igor Tomasiak Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams 2   2     2 1 3 10
7. Robert Bastaja Automobilklub Ziemi Kłodzkiej Subaru Impreza WRX       3 6       9
8. Przemysław Mazur Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rally       1 3 1   4 9
9. Bartłomiej Sitek Automobilklub Polski Peugeot 106 Rally         2   4 2 8
10. Robert Hundla Automobilklub Krakowski Skoda Felicia Kit Car; Peugeot 106 Rally               6 6
11. Daniel Leśniak Automobilklub Sudecki Peugeot 106 Rally             6   6
12. Magdalena Zacharko Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rally             3 1 4
13. Przemysław Bosek Automobilklub Krakowski Peugeot 106 Rally   1 1 2         4
14. Bartosz Siodła Nissan Mazur Motorsport - A. Wałbrzyski Nissan Micra             2   2
15. Paweł Młocek Automobilklub Łódzki Opel Astra GSi 16V 1               1
 

Klasyfikacja zespołów producentów:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Ford     2   1 1 1   5
 

Klasyfikacja zespołów sponsorskich:

1

2

3

4

5

6

7

8

 
1. Marlboro Ford Mobil 1   10 4 3 10 4 4   35
2. Mocne Rally 10 6 6   6 3 (3) 4 35
3. Warka Strong Club 6   3 2   2 2   15
4. Dialog Rally Team       1 4 1 1 3 10
5. Nissan Mazur Motorsport 2 2 2           6
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział samochodów startujących w RSMP według regulaminów FIA:
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2 500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu. Do grupy A zaliczano też pojazdy kategorii WRC (World Rally Cars). W samochodach tych dopuszczano bardzo duże modyfikacje w stosunku do modelu bazowego. Roczna produkcja samochodu WRC nie mogła być mniejsza niż 20 egzemplarzy, z tym że model bazowy musiał być produkowany w serii co najmniej 25 000 sztuk rocznie.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2 500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Formuła 2 - Samochody gr. A lub N z napędem na jedną oś, o pojemności skokowej silnika do 2000 cm3, bez turbodoładowania. Do kategorii tej zaliczano też tzw. "kit cars" - pojazdy oparte o grupę A (lecz z większym zakresem dozwolonych modyfikacji) z napędem na jedną oś, o pojemności skokowej silnika do 2000 cm3, bez turbodoładowania, produkowane w ilości co najmniej 25 tysięcy egzemplarzy w ciągu roku, zaś roczna produkcja silników danej wersji nie mogła być mniejsza niż 2500. Producent miał obowiązek przygotowania minimum 50 zestawów ("kitów") pozwalających zamienić seryjny samochód w kit car.

Grupy A i N podzielone były na klasy:
- kl. A-8 - pow. 2000 cm3
- kl. A-7 - do 2000 cm3
- kl. A-6 - do 1600 cm3
- kl. A-5 - do 1400 cm3
- kl. N-4 - pow. 2000 cm3
- kl. N-3 - do 2000 cm3
- kl. N-2 - do 1600 cm3
- kl. N-1 - do 1150 cm3
Samochody z silnikami z doładowaniem klasyfikowane były z wykorzystaniem współczynnika 1,7 przez który mnożona była pojemność skokowa silnika.
Oprócz tego w RSMP istniały klasy markowe:

- kl. N-PP - Puchar Peugeota - samochody Peugeot 106 Rally gr. N
- kl. N-PDL - Puchar Lanosa - samochody Daewoo Lanos 1.6 SX gr. N.
- kl. N-PSS - Puchar Seicento Sporting - samochody Fiat Seicento Sporting gr. N. Startować mogli zawodnicy do 30 roku życia.

Klasyfikacje promocyjne:
W klasyfikacjach promocyjnych kierowców i pilotów klasyfikowano zawodników urodzonych w roku 1970 i młodszych, oraz którzy do tej pory nie zdobyli żadnego tytułu mistrza lub wicemistrza RSMP.

System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. Dodatkowy punkt zdobywał kierowca, który wygrał największą ilość OS-ów.
Wgrupie N, F2, klasach, klasyfikacjach promocyjnych i zespołowych, punkty przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 10-6-4-3-2-1.
W Pucharach Seicento Sporting i Peugeota punktacja obejmowała 25 pierwszych miejsc wg systemu: 50-42-37-34-32-30-28-26-24-22-20-18-16-14-12-10-9 itd.
W Pucharze Daewoo Lanosa punkty przyznawano za 15 pierwszych miejsc według sytemu: 25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1.

W grupie A, oraz klasach A-8 i N-4 nie prowadzono klasyfikacji rocznej.
W klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych liczone były punkty ze wszystkich rund minus dwie najgorsze, a w klasach pucharowych liczono punkty ze wszystkich rund.

Zawodnik wykluczony za odstępstwa techniczne w dowolnym rajdzie nie mógł otrzymać tytułu mistrzowskiego w żadnej dyscyplinie podlegającej GKSS.


Źródła:
- Auto Sport 2000
- "Wielkie ściganie 2000" - Mirosław Rutkowski
- Oes 2000
- Sport 2000
- Materiały: Jacek Ślopek, Grzegorz Chyła (Rajd Polski)


<< RSMP 1999] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 2001 >>