[Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1991 >>


Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 1990

12-13.05.1990 Off Road Rally - 1 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Gorzów

1. Henryk Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys 1. m. w kl. O
2. Maciej Majchrzak Automobilklub Łódzki Willys 2. m. w kl. O
3. Marian Trela Autoklub Rzemieślnik Warszawa Willys 3. m. w kl. O
4. Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford M 151 1. m. w kl. S2
5. Tomasz Recław Automobilklub Łódzki Ford M 151 2. m. w kl. S2
6. Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Łada Niva 1. m. w kl. S1
7. Paweł Janaszek Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4. m. w kl. O
8. Maciej Kęszycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. S2
9. Stanisław Kęszycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   5. m. w kl. O
10. Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski GAZ G3B 1. m. w kl. P
         
  Jerzy Diak     6. m. w kl. O
  Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Willys 4. m. w kl. S2
  Ewa Koch ORC Berlin   5. m. w kl. S2
  Andrzej Kulicki     6. m. w kl. S2
  Kurt Grith ORC Berlin   2. m. w kl. S1
  Wojciech Zarabski Automobilklub Gorzowski Willys 3. m. w kl. S1
  Dietlef Stressow Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. S1
  Piotr Małuszyński Automobilklub Łódzki Łada Niva 5. m. w kl. S1
  Berndt Dannenberg     6. m. w kl. S1
  Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys 2. m. w kl. P
  Michał Winogrodzki AP Warszawa   3. m. w kl. P
  Stanisław Krauze Automobilklub Wielkopolski   4. m. w kl. P
  Arkadiusz Sąsara AP Warszawa   5. m. w kl. P
  Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6. m. w kl. P

26-27.05.1990 Jeeping - 2 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Łódź

1. Maciej Majchrzak Automobilklub Łódzki Willys 1. m. w kl. O
2. Henryk Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys 2. m. w kl. O
3. Marian Trela Autoklub Rzemieślnik Warszawa Willys 3. m. w kl. O
4. Wojciech Szczygłowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. S1
5. Paweł Janaszek Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4. m. w kl. O
6. Marek Uszyński Automobilklub Dolnośląski   5. m. w kl. O
7. Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Łada Niva 2. m. w kl. S1
8. Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. P
9. Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Willys 1. m. w kl. S2
10. Stefan Jarkowski Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. P
         
  Stanisław Kęszycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6. m. w kl. O
  Jan Bugajski     2. m. w kl. S2
  Dieter Chojnacki     3. m. w kl. S2
  Piotr Szyszko     4. m. w kl. S2
  Wawrzyniec Wojtasik Automobilklub Wielkopolski   5. m. w kl. S2
  Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford M 151 6. m. w kl. S2
  Paweł Teter SKM Warszawa   3. m. w kl. S1
  Piotr Małuszyński Automobilklub Łódzki Łada Niva 4. m. w kl. S1
  Wojciech Zarabski Automobilklub Gorzowski Willys 5. m. w kl. S1
  Hipolit Rokicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6. m. w kl. S1
  Marek Szelągowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ G3B 3. m. w kl. P
  Adam Jabłoński SKM Warszawa   4. m. w kl. P
  Michał Winogrodzki AP Warszawa   5. m. w kl. P
  Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys 6. m. w kl. P

30.06-1.07.1990 Polskie Safari - 3 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Warszawa

1. Maciej Majchrzak Automobilklub Łódzki Willys 1. m. w kl. O
2. Marian Trela Autoklub Rzemieślnik Warszawa Willys 2. m. w kl. O
3. Stanisław Lisowski Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. O
4. Piotr Małuszyński Automobilklub Łódzki Łada Niva 1. m. w kl. S1
5. Marek Uszyński Automobilklub Dolnośląski   4. m. w kl. O
6. Marek Szelągowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ G3B 1. m. w kl. P
7. Sławomir Grzymała     5. m. w kl. O
8. Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. P
9. Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Willys 1. m. w kl. S2
10. Waldemar Szafrański Automobilklub Opolski   2. m. w kl. S1
         
  Leszek Kulik Automobilklub Dolnośląski   6. m. w kl. O
  Tomasz Recław Automobilklub Łódzki Ford M 151 2. m. w kl. S2
  Dieter Chojnacki     3. m. w kl. S2
  Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford M 151 4. m. w kl. S2
  Wojciech Recław Automobilklub Łódzki   5. m. w kl. S2
  Piotr Szyszko     6. m. w kl. S2
  Wojciech Szczygłowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. S1
  Mariusz Komacki     4. m. w kl. S1
  Paweł Teter SKM Warszawa   5. m. w kl. S1
  Wojciech Zarabski Automobilklub Gorzowski Willys 6. m. w kl. S1
  Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski GAZ G3B 3. m. w kl. P
  Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys 4. m. w kl. P
  Michał Winogrodzki AP Warszawa   5. m. w kl. P
  Jerzy Ziomkowski Automobilklub Gorzowski   6. m. w kl. P

8-9.09.1990 Tarpaniada - 4 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Poznań

1. Maciej Majchrzak Automobilklub Łódzki Willys 1. m. w kl. O
2. Marian Trela Autoklub Rzemieślnik Warszawa Willys 2. m. w kl. O
3. Henryk Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys 3. m. w kl. O
4. Wojciech Zarabski Automobilklub Gorzowski Willys 1. m. w kl. S1
5. Lech Jordan Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. O
6. Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski GAZ G3B 1. m. w kl. P
7. Marek Szelągowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ G3B 2. m. w kl. P
8. Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford M 151 1. m. w kl. S2
9. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. S1
10. Berndt Dannenberg     3. m. w kl. S1
         
  Sławomir Grzymała     5. m. w kl. O
  Marek Uszyński Automobilklub Dolnośląski   6. m. w kl. O
  Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Willys 2. m. w kl. S2
  Bernd Schaefer     3. m. w kl. S2
  Ludger Trier     4. m. w kl. S2
  Rajmund Wolfram     5. m. w kl. S2
  Tomasz Recław Automobilklub Łódzki Ford M 151 6. m. w kl. S2
  Piotr Małuszyński Automobilklub Łódzki Łada Niva 4. m. w kl. S1
  Hipolit Rokicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   5. m. w kl. S1
  Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Łada Niva 6. m. w kl. S1
  Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. P
  Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys 4. m. w kl. P
  Jerzy Ziomkowski Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. P
  Tomasz Żelasko AP Warszawa   6. m. w kl. P
Wystartowało 70 załóg.

14-15.09.1990 Jeep Cross - 5 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Gorzów

1. Maciej Majchrzak Automobilklub Łódzki Willys 1. m. w kl. O
2. Marian Trela Autoklub Rzemieślnik Warszawa Willys 2. m. w kl. O
3. Marek Szelągowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ G3B 1. m. w kl. P
4. Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford M 151 1. m. w kl. S2
5. Wojciech Zarabski Automobilklub Gorzowski Willys 1. m. w kl. S1
6. Piotr Małuszyński Automobilklub Łódzki Łada Niva 2. m. w kl. S1
7. Tomasz Recław Automobilklub Łódzki Ford M 151 2. m. w kl. S2
8. Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Łada Niva 3. m. w kl. S1
9. Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys 2. m. w kl. P
10. Piotr Ilski Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. S1
         
  Lech Jordan Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. O
  Henryk Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys 4. m. w kl. O
  Stanisław Lisowski Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. O
  Paweł Janaszek Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6. m. w kl. O
  Dieter Chojnacki     3. m. w kl. S2
  Ewa Koch ORC Berlin   4. m. w kl. S2
  Bernd Schaefer     5. m. w kl. S2
  Ralf Blase     6. m. w kl. S2
  Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   5. m. w kl. S1
  Kurt Grith ORC Berlin   6. m. w kl. S1
  Stanisław Brukalski Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. P
  Jerzy Ziomkowski Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P
  Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski GAZ G3B 5. m. w kl. P
  Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   6. m. w kl. P

28-29.09.1990 Zakończenie sezonu - 6 eliminacja RMPST

Baz rajdu: Warszawa
7 odcinków specjalnych.

1. Maciej Majchrzak Automobilklub Łódzki Willys 1. m. w kl. O 359,3
2. Marian Trela Autoklub Rzemieślnik Warszawa Willys 2. m. w kl. O 364,7
3. Tomasz Recław Automobilklub Łódzki Ford M 151 1. m. w kl. S2 365,2
4. Piotr Małuszyński Automobilklub Łódzki Łada Niva 1. m. w kl. S1 388,2
5. Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford M 151 2. m. w kl. S2 388,9
6. Marek Szelągowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ G3B 1. m. w kl. P 390,9
7. Wojciech Szczygłowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. S1 405,5
8. Paweł Teter SKM Warszawa   3. m. w kl. S1 407,9
9. Stanisław Kęszycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3. m. w kl. O 412,5
10. Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Willys 3. m. w kl. S2 413,4

11.

Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys 2. m. w kl. P 419,6
12. Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Łada Niva 4. m. w kl. S1 424,9
13. Marek Uszyński Automobilklub Dolnośląski   4. m. w kl. O 430,1
14. Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski GAZ G3B 3. m. w kl. P 430,5
15. Paweł Janaszek Autoklub Rzemieślnik Warszawa   5. m. w kl. O 434,9
16. Piotr Ilski Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. S1 442,7
17. Wojciech Zarabski Automobilklub Gorzowski Willys 6. m. w kl. S1 467,4
18. Tomasz Żelasko AP Warszawa   4. m. w kl. P 468,9
19. Wawrzyniec Wojtasik Automobilklub Wielkopolski   4. m. w kl. S2 480,7
20. Leszek Kulik Automobilklub Dolnośląski   6. m. w kl. O 481,3
21. Stanisław Krauze Automobilklub Wielkopolski   5. m. w kl. P 485,0
22. Arkadiusz Sąsara AP Warszawa   6. m. w kl. P 485,6
23. Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   7. m. w kl. P 513,1

24.

Jarosław Knap     7. m. w kl. O 519,9
25. Adam Jabłoński SKM Warszawa   8. m. w kl. P 520,6
26. Hainz Holz ORC Berlin   5. m. w kl. S2 527,8
           
  Andrzej Kulicki     6. m. w kl. S2  

Sklasyfikowano 38 załóg.


Klasyfikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 1990

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6  
1. Maciej Majchrzak Automobilklub Łódzki Willys (15) 20 20 20 20 20 100
2. Marian Trela Autoklub Rzemieślnik Warszawa Willys 12 (12) 15 15 15 15 72
3. Henryk Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys 20 15   12     47
4. Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford M 151 10     3 10 8 31
5. Marek Szelągowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ G3B     6 4 12 6 28
6. Piotr Małuszyński Automobilklub Łódzki Łada Niva     10   6 10 26
7. Tomasz Recław Automobilklub Łódzki Ford M 151 8       4 12 24
8. Wojciech Zarabski Automobilklub Gorzowski Willys       10 8   18
9. Marek Uszyński Automobilklub Dolnośląski     6 8       14
9. Wojciech Szczygłowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa     10       4 14
11. Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Łada Niva 6 4     3   13
12. Stanisław Lisowski Automobilklub Gorzowski       12       12
13. Paweł Janaszek Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4 8         12
14. Lech Jordan Automobilklub Gorzowski         8     8
15. Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski GAZ G3B 1     6     7
16. Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa     3 3       6
17. Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Willys   2 2     1 5
18. Stanisław Kęszycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2         2 4
18. Sławomir Grzymała         4       4
20. Maciej Kęszycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3           3
20. Paweł Teter SKM Warszawa             3 3
22. Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys         2   2
22. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa         2     2
24. Stefan Jarkowski Automobilklub Gorzowski     1         1
24. Berndt Dannenberg           1     1
24. Piotr Ilski Automobilklub Gorzowski           1   1
24. Waldemar Szafrański Automobilklub Opolski      

1

     

1

 
Klasa O: 1 2 3 4 5 6  
1. Maciej Majchrzak Automobilklub Łódzki Willys (6) 9 9 9 9 (9) 36
2. Marian Trela Autoklub Rzemieślnik Warszawa Willys (4) (4) 6 6 6 6 24
3. Henryk Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys 9 6   4 3   22
4. Paweł Janaszek Autoklub Rzemieślnik Warszawa   3 3     1 2 9
4. Marek Uszyński Automobilklub Dolnośląski     2 3 1   3 9
6. Stanisław Kęszycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2 1       4 7
6. Lech Jordan Automobilklub Gorzowski         3 4   7
8. Stanisław Lisowski Automobilklub Gorzowski       4   2   6
9. Sławomir Grzymała         2 2     4
10. Leszek Kulik Automobilklub Dolnośląski       1     1 2
11. Jerzy Diak     1           1
 
Klasa S2: 1 2 3 4 5 6  
1. Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford M 151 9 (1) (3) 9 9 6 33
2. Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Willys (3) 9 9 6   4 28
3. Tomasz Recław Automobilklub Łódzki Ford M 151 6   6 (1) 6 9 27
4. Dieter Chojnacki       4 4   4   12
5. Jan Bugajski       6         6
5. Bernd Schaefer           4 2   6
7. Ewa Koch ORC Berlin   2       3   5
7. Wawrzyniec Wojtasik Automobilklub Wielkopolski     2       3 5
9. Maciej Kęszycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   4           4
9. Piotr Szyszko       3 1       4
11. Ludger Trier           3     3
12. Rajmund Wolfram           2     2
12. Andrzej Kulicki     1         1 2
12. Wojciech Recław Automobilklub Łódzki       2       2
12. Hainz Holz ORC Berlin             2 2
16. Ralf Blase             1   1
 
Klasa S1: 1 2 3 4 5 6  
1. Piotr Małuszyński Automobilklub Łódzki Łada Niva (2) 3 9 (3) 6 9 27
2. Wojciech Zarabski Automobilklub Gorzowski Willys 4 2 (1) 9 9 (1) 24
3. Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Łada Niva 9 6   (1) 4 3 22
4. Wojciech Szczygłowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa     9 4     6 19
5. Paweł Teter SKM Warszawa     4 2     4 10
6. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa         6 2   8
7. Kurt Grith ORC Berlin   6       1   7
8. Waldemar Szafrański Automobilklub Opolski       6       6
9. Berndt Dannenberg     1     4     5
9. Piotr Ilski Automobilklub Gorzowski           3 2 5
11. Dietlef Stressow Automobilklub Gorzowski   3           3
11. Hipolit Rokicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa     1   2     3
11. Mariusz Komacki         3       3
 
Klasa P: 1 2 3 4 5 6  
1. Marek Szelągowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa GAZ G3B   (4) 9 6 9 9 33
2. Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski GAZ G3B 9   4 9 (2) 4 26
3. Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys 6 (1) 3 (3) 6 6 21
4. Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1 9 6 4 (1)   20
5. Michał Winogrodzki AP Warszawa   4 2 2       8
6. Stefan Jarkowski Automobilklub Gorzowski     6         6
6. Jerzy Ziomkowski Automobilklub Gorzowski       1 2 3   6
8. Stanisław Krauze Automobilklub Wielkopolski   3         2 5
9. Tomasz Żelasko AP Warszawa         1   3 4
9. Stanisław Brukalski Automobilklub Gorzowski           4   4
11. Arkadiusz Sąsara AP Warszawa   2         1 3
11. Adam Jabłoński SKM Warszawa     3         3
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa O - otwarta - samochody terenowe z dozwolonym bardzo dużym zakresem przeróbek.
- klasa S2 - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S1 - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600 cm3
- klasa P - popularna - samochody produkcji radzieckiej (np. GAZ, UAZ) oraz inne (np. Willys), w których zamontowano silniki M 20, M 21, Wołga lub Muscel.

Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Zawodnikom zaliczano 5 najlepszych wyników.
W klasach punkty przyznawano za 6 pierwszych miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji zawodnikom zaliczano 4 najlepsze wyniki.


Źródło:
- Motor 1990
- Materiały: Grzegorz Chyła


[Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1991 >>