<< RMPST 1992] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1994 >>


Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 1993

16-17.04.1993 Gorzów - 1 eliminacja RMPST

Dystans: 60 km, w tym 6 odcinków specjalnych.

1. Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
PZU SA - Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 1. m. w kl. O  
2. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Mul-T-Lock - Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. O + 20 s

3.

Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3. m. w kl. O  
4. Roman Uchański
?
Automobilklub Gorzowski Isuzu Amigo 1. m. w kl. S2  
5. Dariusz Andrzejewski
Tomasz Konarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S2  
6. Mariusz Laskowski
Piotr Lemieszek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1  

7.

Jacek Kordyl
?
Automobilklub Gorzowski      
8. ?        
9. Lothar Koll
?
Automobilklub Gorzowski Ford M 151 3. m. w kl. S2  
           
  Leszek Woźniak
?
Autotraper Łódź Jeep Wrangler 4. m. w kl. S2  
  Roman Krause
?
Automobilklub Wielkopolski   5. m. w kl. S2  
  Piotr Cholaś
Marcin Broncher
Cablex - Autotraper Łódź Suzuki Samurai 2. m. w kl. S1  
  Eliza Kordyl
?
Automobilklub Gorzowski Suzuki SJ 80 3. m. w kl. S1  
  Andrzej Panasik
?
Autotraper Łódź   4. m. w kl. S1  
  Jakub Nowakowski
?
Automobilklub Gorzowski Suzuki 5. m. w kl. S1  
  Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P  
  Stefan Jarkowski
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. P  
  Krzysztof Wychowaniec
?
Automobilklub Polski   3. m. w kl. P  
  Maciej Kalinowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Amfibia GAZ 45 MAW 1. m. w kl. C  
  Krzysztof Rossa
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. C  
  Bogusław Miszewicz
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. C  
Odpadli m. in.:

OS 2

Henryk Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB  

(defekt)

Wystartowały 34 załogi.
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Autotraper Łódź
4. Automobilklub Polski
5. Automobilklub Wielkopolski

21-22.05.1993 Rajd Karkołom 4 - 2 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Opole
7 odcinków specjalnych.
Pogoda: mokro

1. Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
PZU SA - Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 1. m. w kl. O

2.

Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Mul-T-Lock - Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 2. m. w kl. O

3.

Henryk Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3. m. w kl. O

4.

Piotr Cholaś
Marcin Broncher
Cablex - Autotraper Łódź Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1
5. Mariusz Laskowski
Piotr Lemieszek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai 2. m. w kl. S1
6. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P
7. Lothar Koll
?
Automobilklub Gorzowski Ford M 151 1. m. w kl. S2

8.

Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB-Mercedes 4. m. w kl. O

9.

Janusz Czechowicz
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 2. m. w kl. P

10.

Dariusz Andrzejewski
Tomasz Konarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 2. m. w kl. S2
         
  Roman Uchański
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. S2
  Wawrzyniec Wojtasik
?
Automobilklub Wielkopolski   4. m. w kl. S2
  Jakub Nowakowski
?
Automobilklub Gorzowski Suzuki 3. m. w kl. S1
  Andrzej Panasik
?
Autotraper Łódź   5. m. w kl. S1
  Dariusz Frankiewicz
?
Autotraper Łódź   6. m. w kl. S1
  Roman Prałat
?
Automobilklub Wielkopolski   3. m. w kl. P
  Stefan Jarkowski
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P
  Marek Szelągowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   5. m. w kl. P
  Maciej Kalinowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Amfibia GAZ 45 MAW 1. m. w kl. C
  Bogusław Miszewicz
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. C
  Dieter Chojnacki
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. C
  Jan Drinkorn
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. C
  Krzysztof Rossa
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. C
Wystartowało 39 załóg.
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. PZU SA - Autotraper Łódź
2. Mul-T-Lock - Autotraper Łódź
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Autotraper Łódź

5.06.1993 - 20. Polskie Safari - 3 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Warszawa
Dystans: 55 km, w tym 8 odcinków specjalnych.

1. Dariusz Andrzejewski
Tomasz Konarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2
2. Piotr Małuszyński
Jacek Czerwiński
PZU SA - Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 1. m. w kl. O
3. Stanisław Lisowski
J. Romanowicz
Automobilklub Gorzowski Willys MB-Mercedes 2. m. w kl. O
4. Henryk Lisowski
Tadeusz Mierecki
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3. m. w kl. O
5. Piotr Cholaś
Marcin Broncher
Cablex - Autotraper Łódź Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1
6. Janusz Czechowicz
P. Czechowicz
Automobilklub Gorzowski Willys MB 1. m. w kl. P
7. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 2. m. w kl. P
8. Mariusz Laskowski
Piotr Lemieszek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai 2. m. w kl. S1
9. Lothar Koll
?
Automobilklub Gorzowski Ford M 151 2. m. w kl. S2

10.

Roman Prałat
?
Automobilklub Wielkopolski   3. m. w kl. P
         
  Roman Krause
?
Automobilklub Wielkopolski   3. m. w kl. S2
  Jerzy Dębski
?
Autotraper Łódź Ford M 151 A 4. m. w kl. S2
  Jakub Nowakowski
?
Automobilklub Gorzowski Suzuki 4. m. w kl. S1
  Andrzej Panasik
?
Autotraper Łódź   5. m. w kl. S1
  Dariusz Frankiewicz
?
Autotraper Łódź   6. m. w kl. S1
  Andrzej Hepp
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 4. m. w kl. P
  Marek Szelągowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa   5. m. w kl. P
  Stefan Jarkowski
?
Automobilklub Gorzowski   6. m. w kl. P
  Maciej Kalinowski
M. Rabecki
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Amfibia GAZ 64 MAW 1. m. w kl. C
  Jan Drinkorn
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. C
  Dieter Chojnacki
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. C
  Bogusław Miszewicz
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. C
Wystartowało 39 załóg.
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. PZU SA - Autotraper Łódź
2. Mul-T-Lock - Autotraper Łódź
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autotraper Łódź
3. Automobilklub Wielkopolski

3-4.09.1993 Tarpaniada - 4 eliminacja RMPST

Baza rajdu: Poznań

1. Dariusz Andrzejewski
Tomasz Konarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2 1072
2. Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB-Mercedes 1. m. w kl. O  
3. Mariusz Laskowski
Piotr Lemieszek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1 1301
4. Leszek Woźniak
?
Autotraper Łódź   2. m. w kl. S2  
5. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P  
6. Janusz Czechowicz
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 2. m. w kl. P  
7. Piotr Cholaś
Marcin Broncher
Cablex - Autotraper Łódź Suzuki Samurai 2. m. w kl. S1  
8. Henryk Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 2. m. w kl. O  
9. Roman Uchański
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. S2  
10. Lothar Koll
?
Automobilklub Gorzowski Ford M 151 4. m. w kl. S2  
           
  Jerzy Dębski
?
Autotraper Łódź Ford M 151 A 5. m. w kl. S2  
  Dariusz Frankiewicz
?
Autotraper Łódź   3. m. w kl. S1  
  Sławomir Głowacz
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. S1  
  Eliza Kordyl
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. S1  
  Andrzej Hepp
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3. m. w kl. P  
  Lidia Raczyńska
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. P  
  Krzysztof Wychowaniec
?
Automobilklub Polski   5. m. w kl. P  
  Maciej Kalinowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Amfibia GAZ 45 MAW 1. m. w kl. C  
  Bogusław Miszewicz
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. C  
  Jan Drinkorn
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. C  

1-2.10.1993 Warszawa - 5 eliminacja RMPST

1. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Mul-T-Lock - Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 1. m. w kl. O
2. Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB-Mercedes 2. m. w kl. O
3. Dariusz Andrzejewski
Tomasz Konarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2
4. Henryk Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3. m. w kl. O
5. Jerzy Dębski
?
Autotraper Łódź Ford M 151 A 2. m. w kl. S2
6. Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź   4. m. w kl. O
7. Piotr Cholaś
Marcin Broncher
Cablex - Autotraper Łódź Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1
8. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P
9. ?      
10. Janusz Czechowicz
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 2. m. w kl. P
         
  Leszek Woźniak
?
Autotraper Łódź   3. m. w kl. S2
  Mariusz Laskowski
Piotr Lemieszek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai 2. m. w kl. S1
  Jakub Nowakowski
?
Automobilklub Gorzowski Suzuki 4. m. w kl. S1
  Andrzej Panasik
?
Autotraper Łódź   5. m. w kl. S1
  Dariusz Frankiewicz
?
Autotraper Łódź   6. m. w kl. S1
  Andrzej Hepp
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 3. m. w kl. P
  Krzysztof Wychowaniec
?
Automobilklub Polski   5. m. w kl. P
  Lidia Raczyńska
?
Automobilklub Gorzowski   6. m. w kl. P
  Maciej Kalinowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Amfibia GAZ 45 MAW 1. m. w kl. C
  Dieter Chojnacki
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. C
  Bogusław Miszewicz
?
Automobilklub Gorzowski   3. m. w kl. C
  Jan Drinkorn
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. C
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Gorzowski
2. Autotraper Łódź
3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

? Rajd Zakończenie Sezonu - 6 eliminacja RMPST

1. Maciej Majchrzak
Paweł Broncher
Mul-T-Lock - Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 1. m. w kl. O 942
2. Dariusz Andrzejewski
Tomasz Konarski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 1. m. w kl. S2 956
3. Piotr Cholaś
Marcin Broncher
Cablex - Autotraper Łódź Suzuki Samurai 1. m. w kl. S1 990
4. Stanisław Lisowski
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB-Mercedes 2. m. w kl. O 997
5. Mariusz Laskowski
Piotr Lemieszek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai 2. m. w kl. S1 1003
6. Andrzej Dudziak
Włodzimierz Wojtkiewicz
Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 1. m. w kl. P 1075
7. Wojciech Mętel
?
Autotraper Łódź   3. m. w kl. O 1106
8. Andrzej Hepp
?
Automobilklub Gorzowski Willys MB 2. m. w kl. P 1114
9. Lothar Koll
?
Automobilklub Gorzowski Ford M 151 2. m. w kl. S2 1123
10. Tomasz Recław
?
Rainbow Łódź   3. m. w kl. S2 1155
11. Jerzy Dębski
?
Autotraper Łódź Ford M 151 A 4. m. w kl. S2 1163
12. Roman Uchański
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. S2 1220

13.

Torsten Carlson
?
    6. m. w kl. S2

1251

14.

Leszek Woźniak
?
Autotraper Łódź   7. m. w kl. S2

1295

15.

Andrzej Zieliński
?
    forlaufer

1349

16. Maciej Kalinowski
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Amfibia GAZ 45 MAW 1. m. w kl. C 1383

17.

Eliza Kordyl
?
Automobilklub Gorzowski   4. m. w kl. O

1388

18. Dariusz Frankiewicz
?
Autotraper Łódź   3. m. w kl. S1 1400

19.

Sławomir Chłoń
?
    forlaufer

1448

20. Krzysztof Wychowaniec
?
Automobilklub Polski   3. m. w kl. P 1503

21.

Andreas Schutrchen
?
    4. m. w kl. S1

1609

22. Sławomir Głowacz
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. S1 1643
23. Dieter Chojnacki
?
Automobilklub Gorzowski   2. m. w kl. C 1983
24. Arkadiusz Sąsara
?
    4. m. w kl. P 2178
25. Stefan Jarkowski
?
Automobilklub Gorzowski   5. m. w kl. O  
26. Andrzej Czechowicz
?
    5. m. w kl. P  
27. Andrzej Panasik
?
Autotraper Łódź   6. m. w kl. S1  

Klasyfikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 1993

Klasyfikacja generalna: 1 2 3 4 5 6  
1. Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler 8 (1) 20 20 12 15 75
2. Maciej Majchrzak Mul-T-Lock - Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 15 15     20 20 70
3. Stanisław Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys MB-Mercedes 12 (3) 12 15 15 10 64
4. Piotr Małuszyński PZU SA - Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 20 20 15       55
5. Piotr Cholaś Cablex - Autotraper Łódź Suzuki Samurai   10 8 4 4 12 38
6. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai 6 8 3 12   8 37
7. Henryk Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys MB   12 10 3 10   35
8. Andrzej Dudziak Automobilklub Dolnośląski GAZ 69   6 4 8 3 6 27
9. Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys MB   2 6 6 1   15
10. Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Isuzu Amigo 10     2     12
11. Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Ford M 151 2 4 2 1   2 11
12. Wojciech Mętel Autotraper Łódź           6 4 10
12. Leszek Woźniak Autotraper Łódź Jeep Wrangler       10     10
14. Jerzy Dębski Autotraper Łódź Ford M 151 A         8   8
15. Jacek Kordyl Automobilklub Gorzowski   4           4
16. Andrzej Hepp Automobilklub Gorzowski Willys MB           3 3
17. Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski       1       1
18. Tomasz Recław Rainbow Łódź Jeep Wrangler           1 1
 
Klasa O: 1 2 3 4 5 6  
1. Maciej Majchrzak Mul-T-Lock - Autotraper Łódź Mitsubishi Pajero 6 6     9 9 30

2.

Piotr Małuszyński PZU SA - Autotraper Łódź Toyota Land Cruiser 9 9 9      

27

3. Stanisław Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys MB-Mercedes (4) (3) 6 9 6 6 27
4. Henryk Lisowski Automobilklub Gorzowski Willys MB   4 4 6 4   18
5. Wojciech Mętel Autotraper Łódź           3 4 7
 
Klasa S2: 1 2 3 4 5 6  
1. Dariusz Andrzejewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Jeep Wrangler (6) (6) 9 9 9 9 36
2. Lothar Koll Automobilklub Gorzowski Ford M 151 4 9 6 (3)   6 25
3. Roman Uchański Automobilklub Gorzowski Isuzu Amigo 9 4   4   2 19
4. Jerzy Dębski Autotraper Łódź Ford M 151 A     3 2 6 3 14
5. Leszek Woźniak Autotraper Łódź Jeep Wrangler 3     6 4   13
6. Roman Krause Automobilklub Wielkopolski   2   4       6
7. Tomasz Recław Rainbow Łódź Jeep Wrangler           4 4
8. Wawrzyniec Wojtasik Automobilklub Wielkopolski     3         3
 
Klasa S1: 1 2 3 4 5 6  
1. Piotr Cholaś Cablex - Autotraper Łódź Suzuki Samurai (6) 9 9 (6) 9 9 36
2. Mariusz Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Samurai 9 6 6 9 (6) (6) 30
3. Jakub Nowakowski Automobilklub Gorzowski Suzuki 2 4 3   3   12
4. Dariusz Frankiewicz Autotraper Łódź     1 1 4 (1) 4 10
5. Andrzej Panasik Autotraper Łódź   3 2 2   2   9
6. Eliza Kordyl Automobilklub Gorzowski Suzuki SJ 80 4     2     6
7. Sławomir Głowacz Automobilklub Gorzowski         3   2 5
 
Klasa P: 1 2 3 4 5 6  
1. Andrzej Dudziak Automobilklub Dolnośląski GAZ 69 9 9 (6) 9 9 (9) 36
2. Janusz Czechowicz Automobilklub Gorzowski Willys MB   6 9 6 6   27
3. Andrzej Hepp Automobilklub Gorzowski Willys MB     3 4 4 6 17
4. Krzysztof Wychowaniec Automobilklub Polski   4     2 2 4 12
5. Stefan Jarkowski Automobilklub Gorzowski   6 3 1       10
6. Roman Prałat Automobilklub Wielkopolski     4 4       8
7. Marek Szelągowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa     2 2       4
7. Lidia Raczyńska Automobilklub Gorzowski         3 1   4
 
Klasa C: 1 2 3 4 5 6  
1. Maciej Kalinowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Amfibia GAZ 45 MAW 9 9 9 9 (9) (9) 36
2. Dieter Chojnacki Automobilklub Gorzowski     4 4   6 6 20
2. Bogusław Miszewicz Automobilklub Gorzowski   4 6 (3) 6 4   20
4. Jan Drinkorn Automobilklub Gorzowski     3 6 4 2   15
5. Krzysztof Rossa Automobilklub Gorzowski   6 2         8
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: 1 2 3 4 5 6  
1. PZU SA - Autotraper Łódź   9 9       18
2. Mul-T-Lock - Autotraper Łódź   6 6       12
 
Klasyfikacja klubowa: 1 2 3 4 5 6  
1. Automobilklub Gorzowski 9 9 9   9   36
2. Autotraper Łódź 4 4 6   6   20
3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 6 6     4   16
4. Automobilklub Wielkopolski 2   4       6
5. Automobilklub Polski 3           3
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Eliminacje: 1 - Gorzów; 2 - R. Karkołom; 3 - Polskie Safari; 4 - Tarpaniada; 5 - Warszawa; 6 - Zakończenie Sezonu


Podział na klasy samochodów startujących w RMPST:
- klasa O - otwarta - samochody terenowe z dozwolonym bardzo dużym zakresem przeróbek.
- klasa S2 - samochody seryjne z silnikami powyżej 1600 cm3
- klasa S1 - samochody seryjne z silnikami o pojemności do 1600 cm3
W samochodach seryjnych można dokonywać przeróbek dotyczących kół, amortyzatorów, skrzyni biegów, reduktora oraz osprzętu silnika.
- klasa P - popularna - samochody produkcji radzieckiej (np. GAZ, UAZ) oraz inne (np. Willys), w których zamontowano silniki M 20, M 21, Wołga lub Muscel.
- klasa C - ciężka - samochody ciężarowe i amfibie.

System punktacji:
Punkty w klasyfikacji generalnej przyznawano za 10 pierwszych miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1. Punkty w klasach oraz klasyfikacjach zespołowych przyznawano za 6 pierwszych miejsc według klucza: 9-6-4-3-2-1.
Do końcowej klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom 5 najlepszych wyników. Do końcowej punktacji w klasach przyznawano zawodnikom 4 najlepsze wyniki.


Źródła:
- Motor 1993
- Materiały: AdamT, Grzegorz Chyła, Mirek:)


<< RMPST 1992] [Strona główna] [Rajdy terenowe] [RMPST 1994 >>